Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Tarık34

Öğün sayısı hk.

Önerilen İletiler

Tarık34    45

Merhabalar,

Son 1 haftadır günün tüm carb, protein, yağ makrosunu tek öğünde alıyorum. ( 500 pilav , 500-700 tavuk/hindi gogus, 40gr zeytin yağı)

Herhangi sindirim sorunu yaşamıyorum, aksine 3-4 e böldüğün zamandan daha iyi hissediyorum. 

1) Kas   gelişimini  3-4  öğüne  göre  kötü  etkiler mi ? ( bazı bilimsel kaynaklar fark etmediğini bazıları ise fark oluşturacağını söylüyor)

2) Eski düzenime dönmeli miyim ?

Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

tarihinde Tarık34 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ardas    381

yani en azından spor öncesi sonrası diye böl.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Metmeto    5

Selamlar. Öncelikle naçizane kesinlikle eski düzene dönmeni tavsiye ederim. En basitinden Vücudun protein sentezi günün her vaktinde aynı verimde değildir. Kalori bazında bakarsak evet yaptığın yanlış değil fakat yediğin besinleri tüm güne bölüp garantiye almanı tavsiye ederim. Çünkü tek öğünde vücudun sindirim tepkisi belki de iyi olmayacak o saatte. Ben içtiğim 4-5 servis protein tozunu bile sabah, spor sonrası ve akşam olarak vakitlere bölüyorum ki tam verimi alayım. 
ikinci olarak tüm günün öğününü tekte de yesen saatlere yayılan bir açlık olacak. Vücut geliştirme ile ilgileniyorsan eğer son isteğimiz uzun süreli açlık hissettirmek kaslara. Yanında kıyma pilav ile gezenler boşa değil 🥲

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    45
Metmeto, 45 dakika önce yazdı:

Selamlar. Öncelikle naçizane kesinlikle eski düzene dönmeni tavsiye ederim. En basitinden Vücudun protein sentezi günün her vaktinde aynı verimde değildir. Kalori bazında bakarsak evet yaptığın yanlış değil fakat yediğin besinleri tüm güne bölüp garantiye almanı tavsiye ederim. Çünkü tek öğünde vücudun sindirim tepkisi belki de iyi olmayacak o saatte. Ben içtiğim 4-5 servis protein tozunu bile sabah, spor sonrası ve akşam olarak vakitlere bölüyorum ki tam verimi alayım. 
ikinci olarak tüm günün öğününü tekte de yesen saatlere yayılan bir açlık olacak. Vücut geliştirme ile ilgileniyorsan eğer son isteğimiz uzun süreli açlık hissettirmek kaslara. Yanında kıyma pilav ile gezenler boşa değil 🥲

Evet bende katılıyordum ona fakat okuduğum bazı bilimsel araştırmalardada fark olmadığını belirtiyor. Ondan dolayı konu açma gereği duydum.

tarihinde Tarık34 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Metmeto    5
Tarık34, 18 dakika önce yazdı:

Evet bende katılıyordum ona fakat okuduğum bazı bilimsel araştırmalardada fark olmadığını belirtiyor. Ondan dolayı konu açma gereği duydum.

Haklısın fakat birçoğu zayıflama amaçlı diyetlere odaklı araştırmalar. ( 12-4 diyeti, tek öğün oruç benzeri diyetler) Olay kas geliştirme olunca işler zorlaşıyor maalesef. Pubmed den yine araştır istersen makaleler daha doğruyu söyleyecektir. 
kendimden yola çıkarak söylemem gerekirse; 12-13 yıldır bu sporun sıkı bir şekilde yapıyorum. Kalori veya öğün açığım olan dönemlere nazaran açlık hissiyatımı sağlıklı besinlerle sık beslediğim dönemlerde çok çok fazla etkiler gördüm kesin olarak söyleyebilirim kendimden. Hazırlandığın profesyonel bir süreç yok ise bir dene tecrübe et tabi, hepimizin genetiği farklı illa ki. 
ama asıl belirtmek istediğim şu; diyelim sabah öğününde bir sebepten kaynaklı vücudun güzel sindirim, emilim sağlayamadı. Diğer öğünlerde tolere etme şansın olur. Tek öğün bu olmaz, o öğünde ne verim alırsan o, vücudun o saatte protein sentezi hangi verimdeyse olacak olan o. Standart, fit bir yaşam tarzı için okey ama vücut geliştirme için çok mantıklı değil gibi. Yanlışım varsa affola araştır sen yine de. 

tarihinde Metmeto tarafından düzenlendi
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben diyet dönemi 3 öğün yapıyordum. Profesyonel bir koçla 3 ay çalıştım daha yeni süreç bitti. Bana 4 öğün yaptırdı. Bunlardan 3'ü idman öncesiydi. 3 öğüne kıyasla kesinlikle daha çok verim aldığımı söyleyebilirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    33
Tarık34, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Son 1 haftadır günün tüm carb, protein, yağ makrosunu tek öğünde alıyorum. ( 500 pilav , 500-700 tavuk/hindi gogus, 40gr zeytin yağı)

Herhangi sindirim sorunu yaşamıyorum, aksine 3-4 e böldüğün zamandan daha iyi hissediyorum. 

1) Kas   gelişimini  3-4  öğüne  göre  kötü  etkiler mi ? ( bazı bilimsel kaynaklar fark etmediğini bazıları ise fark oluşturacağını söylüyor)

2) Eski düzenime dönmeli miyim ?

Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Dostum vücut besini aldığın zamana değil gün içinde aldığın total makro ve mikrolara bakar burada önemli olan 2 şey var.

1- seni en iyi hissettiren düzen

2-gerekli besinleri almak

Bunun dışında sabah ve ya akşam yemen ya da 6 öğün 1 öğün yemen bir fark yaratmayacaktır.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Clay    4

Öğünleri bence 4 bölmen daha mantıklı özellikle proteini (protein sentezi acısından) karbıda ant öncesi ve sonrası olarak bölebilirsin yaptığın yanlıs değil evet vücut bilmiyor gün sonu total makroya bakıyor bir isi bir yapmak var bşr de optimal olarak yapmak var

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.