Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

higgy

Definasyon dönemi kas kaybı oluyor! bunun önüne nasıl geçebilirim?

Önerilen İletiler

higgy    9

Herkese iyi günler dilerim.

Definasyon yapıyorum 107 kilo olarak başladım şuan 94-95 arasi gidiyorum. Kurumun diyetisyeninde sadece ölçüm yaptırıyorum. Sonuç kilo olarak ve yağ kütlesi olarak iyi gidiyor. Ancak ciddi bir şekilde de kas kaybı yasiyorum. Bunun için ne yapabilirim?

Haftanın 6 günü spor yapıyorum push pull legs ve tekrar aynı şekilde. Acaba bu mu bana çok geliyor? Aşağıya 2 ölçüm koyuyorum.  Alttaki renkli olan güncel. Kas kutlem 72.2 den 68 lere kadar düştü. Normal mi yoksa kullanmam yapmam gereken bir şey var mı acaba?

IMG-20240904-WA0000.thumb.jpg.4d5dfce49810bf51634d686831f3cc09.jpg 20240925_120053.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    3.501

O makineler içtiğin su miktarına göre bile şaşırabiliyor.

Anabolik kullanıyor musun? Kullanıyorsan ne tür ve ne dozda? Ona göre konuşalım.

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
higgy    9
rastlantisal, 5 dakika önce yazdı:

O makineler içtiğin su miktarına göre bile şaşırabiliyor.

Anabolik kullanıyor musun? Kullanıyorsan ne tür ve ne dozda? Ona göre konuşalım.

Yok hocam hiç bir şey kullanmıyorum. Dün spor yaptım bugün ölçüm verdim musaitlik olduğu için. 5 aydır kol ölçüm gram artmadı hocam. Hani cop atmaya gitsem 5 ay düzenli yarım santim buyurdu en azından. Hep sabit 37.

tarihinde higgy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.501
higgy, Şimdi yazdı:

Yok hocam hiç bir şey kullanmıyorum. Dün spor yaptım bugün ölçüm verdim musaitlik olduğu için. 

• 3 gün ağırlık + 20 dk yürüme.
  • 2 gün sadece kardiyo nabız 110-130 arası 1 saat.
  • Yağsız ağırlığının 3,5-4 katı protein.
  • Mezura ile yağ ölçümü.

Bu şekilde gidip 3 haftada 1 gözlemleyelim.

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
higgy    9
rastlantisal, 3 dakika önce yazdı:
  • 3 gün ağırlık + 20 dk yürüme.
  • 2 gün sadece kardiyo nabız 110-130 arası 1 saat.
  • Yağsız ağırlığının 3,5-4 katı protein.
  • Mezura ile yağ ölçümü.

Bu şekilde gidip 3 haftada 1 gözlemleyelim.

Gün aşırı mi hocam ağırlık?

Pazartesi - Çarşamba - Cuma ağırlık 20 dk yürüyüş. 

Salı Perşembe sadece kardiyo, değil mi hocam? 

Şuan günlük 285 civarı karbonhidrat alıyorum. Düşürmeme gerek var mıdır sence? Teşekkürler hocam. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.501
higgy, 24 dakika önce yazdı:

Gün aşırı mi hocam ağırlık?

Pazartesi - Çarşamba - Cuma ağırlık 20 dk yürüyüş. 

Salı Perşembe sadece kardiyo, değil mi hocam? 

Şuan günlük 285 civarı karbonhidrat alıyorum. Düşürmeme gerek var mıdır sence? Teşekkürler hocam. 

Buna odaklanma. Diyetkolik kur telefonuna. Her gün yediğini içtiğini oraya gir. Ne kadar kalori ve makro aldığını görelim. Fazla kalori açığı da vücudunu katabolik moda sokar kas kaybedersin. Ölçülü gitmek lazım. Bu dönemde testosteron da düşebilir. SERKO'nun bitkisel kür 1 macunundan takviye alman faydalı olur. Aynı şekilde kreatinin de faydası olur. 

Evet antrenman planı uygun bu arada. Ağırlık çalışırken de biraz nabzı yüksek tutman iyi olur. Kalan 2 günde de sokağa çıkıp yürü bol bol. Dağ tepe bayır.

tarihinde rastlantisal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Clay    4

Tartılar lean mass diye tabir edilenn kas+su ölcümü yapıyor cok fazla kalorik acık yoksa cok uzun süredir deficitte değilsen protein alımın yüksekse ve spor yapıyorsan kas kaybetmen cok zor 

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
higgy    9
Clay, 3 dakika önce yazdı:

Tartılar lean mass diye tabir edilenn kas+su ölcümü yapıyor cok fazla kalorik acık yoksa cok uzun süredir deficitte değilsen protein alımın yüksekse ve spor yapıyorsan kas kaybetmen cok zor 

Hocam bu şekilde görünce ölçüm de, dedim natural şekilde 6 gün spor çok mu geliyor dinlenemiyor muyum acaba diye düşünmüştüm. 

tarihinde higgy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Clay    4

O cevabı senin vermen gerekir diğer antrenman gününe yorgun oluyorsan kas ağrıların oluyorsa(itisden itise örnek) dinlenemiyosundur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burak23822    24

O makineler pek güven vermiyor. Çok aşırı kilolusun boyunu bilmiyorum neyse, kilo verip normal seviyelere gel önce bi ondan sonra gelişip gelişememeyi konuşuruz. 6 gün antrenman çok fazla. 5 Günü ilaçlıyken bile geçmek bence doğru değil. Bütün bölgelerini haftada 2 kez çalıştır antrenman sonunda 30 dk 15 eğimde 6.5 hızında yürü ayrıca beslenmene dikkat et hızlı bir şekilde toparlanacaksındır iyi forumlar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
higgy    9
Clay, 16 dakika önce yazdı:

O cevabı senin vermen gerekir diğer antrenman gününe yorgun oluyorsan kas ağrıların oluyorsa(itisden itise örnek) dinlenemiyosundur.

Hiç yorgun olmuyorum. Ağırlıklarım gücüm de artıyor. Ancak örneğin kolum 5 6 aydır 37 cm de kaldı. O da kafama takıldı. Genetik olarak üst vücudum yağlı alt vücudum yağsız. Çözemedim. 

burak23822, 13 dakika önce yazdı:

O makineler pek güven vermiyor. Çok aşırı kilolusun boyunu bilmiyorum neyse, kilo verip normal seviyelere gel önce bi ondan sonra gelişip gelişememeyi konuşuruz. 6 gün antrenman çok fazla. 5 Günü ilaçlıyken bile geçmek bence doğru değil. Bütün bölgelerini haftada 2 kez çalıştır antrenman sonunda 30 dk 15 eğimde 6.5 hızında yürü ayrıca beslenmene dikkat et hızlı bir şekilde toparlanacaksındır iyi forumlar.

Her bölgeyi haftada 2 kez çalıştırmak için zaten ppl yapıyorum. Bu da 6 gün oluyor. Boyum 191. Bakalım daha da dinlenmeyi artıracağım. Teşekkürler. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.