Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

higgy

Pirinç yerine pirinç unu tüketilmesi sorun yaratır mı?

Önerilen İletiler

higgy    8

Herkese iyi günler,

Sormak istediğim bir şey var. Pirinç yerine pirinç unu tüketsem her gün bana çok fazla zararı olur mu? Şöyle ki örneğin 200 gram pirinç unu (dr oetker falan artık her ne gelirse) ve 2 yumurta ile çok güzel lavaş yapıyorum (ağız tadıma göre). Tavuk kıymadan tantuni yapıp yanında salata ile dürüm şeklinde tüketiyorum. Bunu her gün her saat yiyebilirim. Sıkılmıyorum son 1 haftadır böyle besleniyorum. Ancak bir zararı olur mu? Ya da biyoyararlılık gibi konularda nasıl etki verir? 

Bazen de ölçüleri düşürüp :

• 75 gram pirinç unu
  • 2 yumurta
  • 75 gram lor
  • 35 gram yağsız beyaz peynir ile sıkma yapıp yiyorum mesela :D
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Meeter    69

ben burada pirinç unu ile ilgili bir tarif paylaşmıştım, şu an günlük net 1 kg pirinç unu tüketiyorum, zaten pirinç unu olmasa kür falan yapmam imkansız, diğer türlü karbonhidrat alımında çok zorlanıyorum. ben shake kıvamında pişirdikten sonra soğutup gun içinde ara ara içiyorum, evet yiyecekleri çiğneyerek tüketmek daha iyi ama içerek tüketmek hiç alamamaktan iyi bence. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.427

Sorun olmaz bende tantuni için kullanıyorum on numara oluyor 👌🏻 sadece yanında lifli beslen kabızlık sorunu olmasın😁

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
lufi    25
Meeter, 16 dakika önce yazdı:

ben burada pirinç unu ile ilgili bir tarif paylaşmıştım, şu an günlük net 1 kg pirinç unu tüketiyorum, zaten pirinç unu olmasa kür falan yapmam imkansız, diğer türlü karbonhidrat alımında çok zorlanıyorum. ben shake kıvamında pişirdikten sonra soğutup gun içinde ara ara içiyorum, evet yiyecekleri çiğneyerek tüketmek daha iyi ama içerek tüketmek hiç alamamaktan iyi bence. 

Paylaştığınız tarifin linkini alabilir miyim bulamadım bana da pirinç unu tarifi lazım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    69
lufi, 15 dakika önce yazdı:

Paylaştığınız tarifin linkini alabilir miyim bulamadım bana da pirinç unu tarifi lazım 

Link olarak yapamadım fakat bu şekilde yazmisim;

Merhaba ben bütün kürlerimdeki en büyük sorunum olan karbo sıkıntısını bu kurumde pirinç unu ile yendim :) öncelikle kesinlikle pişirmeden tüketmeyin, çok ciddi bağırsak sorunu yapıyor, yoğun pis kokulu gaz. Ben 1 kg pirinç ununa 3 lt soğuk su ekledikten sonra çok kısık ateşte devamlı dibinden karıştırarak 15 dk kadar pişiriyorum, su fazla eklediğim icin muhallebi gibi.olmadan, hafif koyulastigda pişmiş oluyor. Parmak ucunuzu batirdiginizda parmağınızı yakması gerekiyor, birde pişmeden önce parmaginizda gezdirdiginizde içinde zerre zerre pirinç tozları hissediliyor ama söylediğim gibi yaptığınızda o zerre kaybolmuş oluyor. Sonra 2 paket vanilya karıştırıp soğumaya bırakıyorum. Ben genelde geceden yapiyorum büyük tencerede dolaba koyuyorum, sabah bir miktar koyulasmis oluyor yarım litre üzerine soğuk su ekleyip milkshake kıvamına inceltiyorum. Toplamda 5-6 shaker çıkıyor ve gün boyunca mutfağa gittikçe içiyorum ve bir günde çok rahat bitiyor, kesinlikle hazımsızlık vs yapmıyor ve çok lezzetli.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yok hiçbir sorun olmaz ama Dr. Avukat felan boşuna çok para verme aktarda 40tl kilosu yada bizim toptan markette 50₺ felan kilosu 250gr paketler halinde.Kırık pirinçleri ucuza satmamak icin pirinç unu yapıyorlar ucuz olmak zorunda pirinç unu.

*** Bir ara şey düşündüm basmati pirinci büyük değirmene götürüp ögütüp pirinç unu yapmayı sonra kim ugrascak diyip vazgeçtim.

Lavaş tarifin nedir tost makinasında yağlı kağıt ile mi yapıyorsun ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
higgy    8

+ @Tony Montana

Lavaş dediğim krep tarzı bir şey. 

100-150 ml su, 2 yumurta ve 200 gram pirinç unu ve biraz tuzu mikserle karıştırıp kıvam alınca tavaya atıyorum. Bazen tavaya az zeytinyağı koyup peçete ile yediriyorum eğer elinizde yanmaz yapışmaz tava yoksa böyle yaparsanız iyi olur.

Tantuni içinde kasaptan tavuk kiymasi alıyorum tavada biraz kizarttiktan sonra içerisine toz biber pulbiber baharat atıp karıştırdıktan sonra çok az su ekliyorum. Suyunu çekince de yiyorum. 

Ek olarak; Lavaş dediğim şekilde yaparsanız biraz soğumasını bekleyin. Yoksa dürüm yaparken ortadan kırılıyor. 

• Beğen 2
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.427
higgy, 18.09.2024 - 17:24 yazdı:

Herkese iyi günler,

Sormak istediğim bir şey var. Pirinç yerine pirinç unu tüketsem her gün bana çok fazla zararı olur mu? Şöyle ki örneğin 200 gram pirinç unu (dr oetker falan artık her ne gelirse) ve 2 yumurta ile çok güzel lavaş yapıyorum (ağız tadıma göre). Tavuk kıymadan tantuni yapıp yanında salata ile dürüm şeklinde tüketiyorum. Bunu her gün her saat yiyebilirim. Sıkılmıyorum son 1 haftadır böyle besleniyorum. Ancak bir zararı olur mu? Ya da biyoyararlılık gibi konularda nasıl etki verir? 

Bazen de ölçüleri düşürüp :

• 75 gram pirinç unu
  • 2 yumurta
  • 75 gram lor
  • 35 gram yağsız beyaz peynir ile sıkma yapıp yiyorum mesela :D

Affınıza sığınarak 😁 Tesadüf hanım tantuni yapmış 😅

IMG_5099.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    69
Diver, 59 dakika önce yazdı:

Affınıza sığınarak 😁 Tesadüf hanım tantuni yapmış 😅

Afiyet olsun :)

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: gokalaf
      Arkadaşlar bir yazılım firmasında çalışıyorum, işim gereği yeme içmeye pek vaktim olmuyor. Sizce pirinç unu içebilir miyim? 200gr pirinç unu 732 Kalori ve 160 GR Karl içeriyor.
      Pirinç ununu Shakera katıp içine şekersiz tatlandırı atıp içsem, vücut bu kaloriden ve karbohidrattan yararlanır mı yoksa sindiremez mi?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.