Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

mustfj

Bulk dönemi mide (yanması) sorunları yaşıyorum ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

mustfj    3

Merhabalar arkadaşlar, nasılsınız?

Rad140 kullanıyorum, bulkdayım ancak bulk ı sürdüremiyorum, günlük %90 ı temiz şekilde 5500 kalori alıyorum fakat artık aç olsam dahi yediğim zaman öğürmeler oluyor yedikten sonra mide yanmaları ya da midem boş olsa bile tok hissediyorum bulkın daha 3. haftası bu hafta sizce nerede yanlış yapıyorum. 

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metropol    137

5500 kaloriye gerek var mı cevabı kendin vermişsin çok zorluyorsun o kalori vücudunun kaslarının ihtiyacı olan kalori değil zaten o kadar fazlasını yağ olarak alacak hiç bir mantığı yok miden boş olsa bile tok hissetmenin sebebi tamamen insülinden yapman gereken tek şey yeteri kadarını almak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    34

5500 ne ağır siklet IFBB pro lar o kadar alıyor 

tarihinde ahmet377 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3
metropol, 36 dakika önce yazdı:

5500 kaloriye gerek var mı cevabı kendin vermişsin çok zorluyorsun o kalori vücudunun kaslarının ihtiyacı olan kalori değil zaten o kadar fazlasını yağ olarak alacak hiç bir mantığı yok miden boş olsa bile tok hissetmenin sebebi tamamen insülinden yapman gereken tek şey yeteri kadarını almak

hocam 3500 kalori bulk başlangıcıydı fakat emin ol 3500 kalori ile yarım saat idman atsam kütle koyamıyorum gram değişiklik olmuyor bundan 1 ay once 3500 kalori ile ilerledim fakat bir sonuc alamayınca insülik direncimin düşmesi adına 1 ay kadar off verdim. Ama şuan 5500 e çektim kilomda artış var ancak öyle uçuşta değil yine yavaş yavaş alıyorum. Off günlerde ise kaloriyi 3500 kalori civarında tutuyorum. 

tarihinde mustfj tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3
ahmet377, 4 dakika önce yazdı:

kaloriyi ağırlıklı olarak hangi besinden alıyorsun pirinç, makarna ?

Hocam ağırlıklı olarak pirinç, onun dışında sabah kahvaltısında beyaz ekmek alıyorum bende çok şişkinlik yapmıyor diye, akşamada neskuik ya da cicibebe ekliyorum biraz şekerli olarak 4 öğün falan yiyorum totalde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kado    114
mustfj, 29 dakika önce yazdı:

hocam 3500 kalori bulk başlangıcıydı fakat emin ol 3500 kalori ile yarım saat idman atsam kütle koyamıyorum gram değişiklik olmuyor bundan 1 ay once 3500 kalori ile ilerledim fakat bir sonuc alamayınca insülik direncimin düşmesi adına 1 ay kadar off verdim. Ama şuan 5500 e çektim kilomda artış var ancak öyle uçuşta değil yine yavaş yavaş alıyorum. Off günlerde ise kaloriyi 3500 kalori civarında tutuyorum. 

Boy kaç , ben 4000 civarı kalori de  10 günde 7 kg almıştım 5500 le aşırı dolman gerekir yanlış hesaplıyor olma 😅

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3
Kado, 7 dakika önce yazdı:

Boy kaç , ben 4000 civarı kalori de  10 günde 7 kg almıştım 5500 le aşırı dolman gerekir yanlış hesaplıyor olma 😅

hocam boy 1.83 bu diyet programları var onunla hesaplıyorum sorun olmuyor şöyle:

• sabah kahvaltısında 200 gram tost ekmeği
  • idmanda sonra 450 gram pirinç(çiğ tartılmış)
  • 100 gram tavuk
  • 1 saat sonra kadar 150 gram cici bebe
  • yatmadan 2 saat önce bitmesi şartıyla 180 gr
  • neskuik 500 ml kadar da süt

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3
SAMOtrophin, 3 dakika önce yazdı:

Mide yanması için kesinlikle gasvin şurup sağlık oçağı reçete ediyor

Tamamdır teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    67

mideninde bir çalışma kapasıtesi var ama bulkta sınırları zorlamamız gerekiyor malesef, ben çok oturarak uyudum, gece reflüleri, felaket mide yanmaları...  anlık olarak @SAMOtrophin söyledıgı gasvin yada gaviskon şurup çözüm olabilir ama devamlı kontrol altında tutmak için sabahları aç karına 1 kapsul lansor kullanmanı öneririm, 24 saat boyunca koruyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3

Meeter, 8 dakika önce yazdı:

mideninde bir çalışma kapasıtesi var ama bulkta sınırları zorlamamız gerekiyor malesef, ben çok oturarak uyudum, gece reflüleri, felaket mide yanmaları...  anlık olarak @SAMOtrophin söyledıgı gasvin yada gaviskon şurup çözüm olabilir ama devamlı kontrol altında tutmak için sabahları aç karına 1 kapsul lansor kullanmanı öneririm, 24 saat boyunca koruyor.

hocam lansor, sonu prazol ile biten ilaclar ppi ailesi ilaçlar olduğu için uzun sureli kullanimda sinirim sistemi emilimi baya sıkıntıya sokuyor sen ilacı diyince aklıma geldi, acaba 1 aylık kullanımda sorun yaratır mı ya da sen bir sorun yaşadın mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    34
mustfj, 18 dakika önce yazdı:

hocam boy 1.83 bu diyet programları var onunla hesaplıyorum sorun olmuyor şöyle:

• 100 gram tavuk

yazım yanlışımı var yoksa sen günde sadece 100 gram tavukmu yiyorsun O.o

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3
ahmet377, Şimdi yazdı:

yazım yanlışımı var yoksa sen günde sadece 100 gram tavukmu yiyorsun O.o

hocam günde 250 gram yiyorum bölüyorum o öğunde 100 gram, sabah ekmeğin yanında 4 adet tam yumurtada var 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    32
mustfj, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar arkadaşlar, nasılsınız?

Rad140 kullanıyorum, bulkdayım ancak bulk ı sürdüremiyorum, günlük %90 ı temiz şekilde 5500 kalori alıyorum fakat artık aç olsam dahi yediğim zaman öğürmeler oluyor yedikten sonra mide yanmaları ya da midem boş olsa bile tok hissediyorum bulkın daha 3. haftası bu hafta sizce nerede yanlış yapıyorum. 

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

Gaviscon çozer ilaç olarak.

Su ve sebze tüketimini arttırmakta yarar sağlayacaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    67
mustfj, Şimdi yazdı:

hocam lansor, sonu parazol ile biten ilaclar ppi ailesi ilaçlar olduğu için uzun sureli kullanimda sinirim sistemi emilimi baya sıkıntıya sokuyor sen ilacı diyince aklıma geldi, acaba 1 aylık kullanımda sorun yaratır mı ya da sen bir sorun yaşadın mı ?

evet uzun sürede olumsuz yan etkılerı oldugunu duymustum, 28 adetlık satılıyor zaten, ben devamlı kullanıyorum ama bazen 2-3 boyunca gun hergün alıyorum, bazen 2-3 gunde bir alıyorum, mide durumuna göre ayarlıyorum ama bu gune kadar bir sorun yaşamadım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3
Meeter, 9 dakika önce yazdı:

evet uzun sürede olumsuz yan etkılerı oldugunu duymustum, 28 adetlık satılıyor zaten, ben devamlı kullanıyorum ama bazen 2-3 boyunca gun hergün alıyorum, bazen 2-3 gunde bir alıyorum, mide durumuna göre ayarlıyorum ama bu gune kadar bir sorun yaşamadım.

tamamdır teşekkür ederim

Tarık34, 9 dakika önce yazdı:

Gaviscon çozer ilaç olarak.

Su ve sebze tüketimini arttırmakta yarar sağlayacaktır.

hocam 5 litre civarı oluyor günlük su tüketimim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    34
mustfj, 1 dakika önce yazdı:

hocam günde 250 gram yiyorum bölüyorum o öğunde 100 gram, sabah ekmeğin yanında 4 adet tam yumurtada var 

aldığın protein miktarı günde 100 gram bile etmiyor nerdeyse, mutlaka onu 140 falan çek 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3
ahmet377, 3 dakika önce yazdı:

aldığın protein miktarı günde 100 gram bile etmiyor nerdeyse, mutlaka onu 140 falan çek 

hocam aldığım diğer yiyeceklerden gelen proteinleri saymadınız galiba 140 gr civarı oluyor toplamda zaten 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    34
mustfj, 3 dakika önce yazdı:

hocam aldığım diğer yiyeceklerden gelen proteinleri saymadınız galiba 140 gr civarı oluyor toplamda zaten 

cici bebe ve nesguikin içindeki protein bitkisel protein bile değil işlenmiş gıdadan gelen kalitesiz protein ve emin ol bu proteinlerin vücuduna hiç bir katkısı yok nerdeyse, günlük alınan protein miktarı hesaplanırken hayvansal gıdalardan aldığın saf protein baz alınarak hesaplanır ve bir çok vücutçu bitkisel proteinleri bile günlük aldıkları protein miktarının içine katmazlar, cicibebe ve nesquikin içindekini saymıyorum bile, bu tarz besinler senin günlük aldığın gün sonundaki eksik kaloriyi tamamlamak için alınır genelde, arkasında yazan protein miktarı tavuk,yumurta gibi hayvansal proteinler  ile mükayese bile edilemezler 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustfj    3
ahmet377, 4 dakika önce yazdı:

cici bebe ve nesguikin içindeki protein bitkisel protein bile değil işlenmiş gıdadan gelen kalitesiz protein ve emin ol bu proteinlerin vücuduna hiç bir katkısı yok nerdeyse, günlük alınan protein miktarı hesaplanırken hayvansal gıdalardan aldığın saf protein baz alınarak hesaplanır ve bir çok vücutçu bitkisel proteinleri bile günlük aldıkları protein miktarının içine katmazlar, cicibebe ve nesquikin içindekini saymıyorum bile, bu tarz besinler senin günlük aldığın gün sonundaki eksik kaloriyi tamamlamak için alınır genelde, arkasında yazan protein miktarı tavuk,yumurta gibi hayvansal proteinler  ile mükayese bile edilemezler 

Anladım hocam önerinizi dikkate alacağım. Zaten neskuik ve cicibebeden aldığım protein 20 gr bile etmiyor 😀

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302
mustfj, 5 saat önce yazdı:

• 100 gram tavuk

Bu nasıl beslenme ya 😄

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
6arrows    67
mustfj, 6 saat önce yazdı:

• 100 gram tavuk

diyet için güzel bir danışmanlık almalısın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende de böyle bir problem vardı 

Salça,zero kola gibi asitli şeyler, naneli her şey sigara dahil,acı çok baharatlı şeylerden uzak durdum + kalori alımını azalttım +karbonatlı su içtim 1 litreye çay kaşığının ucuyla hergun. + Yemeklerle sıvı almadım öncesi sonrası yanında hiçbir şekil de + kök zencefil kaynatıp içtim.

Şükür çok uzun zamandır sorun yaşamıyorum eskiden berbattı, geçmiş olsun 

5.500 kalori bence yüksek kardeşim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.