Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Tarık34

Insanların karışmaması/ yorum yapmaması gereken olaylara gereksiz karışması.(Özellikle steroid, spor)

Önerilen İletiler

Tarık34    32

Öncelikle merhabalar değerli forum sakinleri,

Bu başlığı açma sebebim steroid vb. destek ürünleri kullanan insanların özellikle sosyalmedya, akraba vb. ortamlarda linç düzeyinde aşağılanma, çekilememe durumu son zamanlarda çok gözüme çarpmaya ve beni rahatsız etmeye başladı. 

Örnek vermek gerekirse ciddi anlamda fiziği iyi olan ve steroid kullanan veya kullanmayan bir kişinin yaptığı paylaşımın altında bana ve bence birçok kişiye göre saçma gelecek şekilde yok ölüceksin yok yaş 30 yolun sonu gibi yorumlar bulunuyor.

Hadi yorumları ve sosyalmedyayı geçtim aile akraba çevresinde "Sen spor mu yapıyorsun?, İlaç felan almıyorsun değil mi?, Kaynımın çocuğu kullandı bilmemne oldu." buna benzer sorular ve yargılamalar protein tozuna kadar gidiyor. 

İşte beni yeri gelince sinirlendiren bazen umursamadığım bu yargılamaları yapan kişi veya kişilerin kendi durumu. Hayatında bırakın vücut geliştirmeyi herhangi bir düzenli yürüyüş yapmaktan bile aciz ve/veya herhangi bir disiplinli çalışmadan (iş,ders...) bile aciz olması ve kendinde başkalarını yargılayacak özgüveni bulması daha da sinir bozucu.

Yani demem o ki sigara, alkol, steroid veya herhangi bir vitamin hapı kullanmak kişinin kendi tercihi ve saygı duymak zorundayız  elimizden geldiğince yakın bir dönem olmasada çocuklarımıza, kardeşlerimize ve zor olsada büyüklerimize bu düşünceyi aşılamamız lazım. Herkesin elinden geleni yapmasını önemle rica ederim.

Konu hakkındaki düşüncelerinizi veya eklemek istediklerinizi duymak isterim. 

Teşekkürler.:D

• +1 2
  • Tamam 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sadece vücut geliştirme olsa iyi kardeşim araba alırsın bu alınır mı ? Evlenirsin bununla evlenilir mı ? Okul okursun meslek öğrenirsin bu iş yapılır mı ? Bu okul okunur mu ? Bu siyasi takım bu futbol takımı tutulur mu ?

Ben gözlemim şu kültür ve coğrafya ile alakalı Avrupa'da bu kadar çok olcagini sanmam.+ Maddi destekle alakalı 

--- Özellikle size maddi destek olan kişiler anne baba da dahil sizde söz hakkı olduğunu sanıyor kendi çocukları uyuşturucu içer siz zero kola içiyorsunuz size zararlı içme diye öğüt verir vs.

---Hafizaniz da yer kaplamalarına izin vermeyin terbiyesizlikte yapmayın yüz de vermeyin ben öyle uygun gördüm sen kendi bildiğin gibi yap tarzı şeyler diyin. Ayağınızı yorganiniza göre uzatıp kimseden maddi destek almayın.Benim şimdi ki kafam olsa liseyi açıktan okur çalışır para biriktirir uniye hazırlanır yurtta kalır hem çalışır hem okurdum.Lise-universite vs. Bile ailemden para almazdım fakir özgür olmak zengin tutsak olmaktan iyi benim için.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
  • +1 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    32
bunuyazanTosun, 6 dakika önce yazdı:

Sadece vücut geliştirme olsa iyi kardeşim araba alırsın bu alınır mı ? Evlenirsin bununla evlenilir mı ? Okul okursun meslek öğrenirsin bu iş yapılır mı ? Bu okul okunur mu ? Bu siyasi takım bu futbol takımı tutulur mu ?

Ben gözlemim şu kültür ve coğrafya ile alakalı Avrupa'da bu kadar çok olcagini sanmam.+ Maddi destekle alakalı 

--- Özellikle size maddi destek olan kişiler anne baba da dahil sizde söz hakkı olduğunu sanıyor kendi çocukları uyuşturucu içer siz zero kola içiyorsunuz size zararlı içme diye öğüt verir vs.

---Hafizaniz da yer kaplamalarına izin vermeyin terbiyesizlikte yapmayın yüz de vermeyin ben öyle uygun gördüm sen kendi bildiğin gibi yap tarzı şeyler diyin. Ayağınızı yorganiniza göre uzatıp kimseden maddi destek almayın.Benim şimdi ki kafam olsa liseyi açıktan okur çalışır para biriktirir uniye hazırlanır yurtta kalır hem çalışır hem okurdum.Lise-universite vs. Bile ailemden para almazdım fakir özgür olmak zengin tutsak olmaktan iyi benim için.

Çok haklısınız, ben özellikle spor üzerine bi forum olduğu için oraya değindim.

Fakat işin ucu yine sizin dediğiniz yere çıkıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    22

Geçen vucut gelistirme yarismasina giren polis bir abinin haber gonderirisin altındaki yorumları okudum fecaat. Yok steroidsiz olmazmış, yakinda.malafat elinde kalırmış , polis değilmi bu yasakli.madde nasil.kullanırmış, steroidsiz bu vucudu hayatta yapamazmış. Bitmez abi bu yorumlar. Adam vucut gelistirme yarismasina katilmis tabi ki steroidde kullaniyordur. Steroid kullaniyor diye polislikten atilsin diyenler bile vardı. 

Bana kalırsa steroid kullandığını birilerinin bilmesine gerek yok. Bu yorumlara söylemlere enerji harcamanın manası yok. Çoğu insan görüntü ile bunu anlayabilecek bilgi düzeyine sahip değil. Cok calisiyorum iyi besleniyorum diyip geçceksin.

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    32
Unrest, 31 dakika önce yazdı:

Geçen vucut gelistirme yarismasina giren polis bir abinin haber gonderirisin altındaki yorumları okudum fecaat. Yok steroidsiz olmazmış, yakinda.malafat elinde kalırmış , polis değilmi bu yasakli.madde nasil.kullanırmış, steroidsiz bu vucudu hayatta yapamazmış. Bitmez abi bu yorumlar. Adam vucut gelistirme yarismasina katilmis tabi ki steroidde kullaniyordur. Steroid kullaniyor diye polislikten atilsin diyenler bile vardı. 

Bana kalırsa steroid kullandığını birilerinin bilmesine gerek yok. Bu yorumlara söylemlere enerji harcamanın manası yok. Çoğu insan görüntü ile bunu anlayabilecek bilgi düzeyine sahip değil. Cok calisiyorum iyi besleniyorum diyip geçceksin.

Sanırım birçok insan özendiği , yapmaya disiplinleri ve cesaretlerinin yetmiyeceği durumlara çamur atmaya meyilli.

Halbuki madem bu kadar insan sağlığına önem veriyorsun sigara alkol kullanan annene babana... yabancıyada duyar kas.

Örneklerinizi okudukça 50-100yıl biliçli bi kesimin çocukları ve kişileri işlemesi gerektiği konusuna iyice yaklaştım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SAMOtrophin    22

Olayı politikleştirmek istemiyorum ama genelde Türk milletinin yaptığı bir şey. Değil steroid vs konusu, spor salonunun kapısından girdiğin andan itibaren eleştiriler ve yermeler başlıyor. En iyisi hiç dinlememek.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    32
SAMOtrophin, 2 dakika önce yazdı:

Olayı politikleştirmek istemiyorum ama genelde Türk milletinin yaptığı bir şey. Değil steroid vs konusu, spor salonunun kapısından girdiğin andan itibaren eleştiriler ve yermeler başlıyor. En iyisi hiç dinlememek.

Kendi adıma konuşacak olursam genel olarak takmıyorum fakat bazen çok sevdiğim saygı duyduğum kişi veya kişilerde aynı konulara değinince malesef ister istemez kafama takılıyor, kişiye saygım sevgim düşüyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    22
Tarık34, 51 dakika önce yazdı:

Sanırım birçok insan özendiği , yapmaya disiplinleri ve cesaretlerinin yetmiyeceği durumlara çamur atmaya meyilli.

Halbuki madem bu kadar insan sağlığına önem veriyorsun sigara alkol kullanan annene babana... yabancıyada duyar kas.

Örneklerinizi okudukça 50-100yıl biliçli bi kesimin çocukları ve kişileri işlemesi gerektiği konusuna iyice yaklaştım.

Aynen abi aslında bu durum TR ye özgü de değil. Abd de böyle mesela. Ama orda bilinçli insan sayısıda çok fazla. Burda maalesef tedavi tarafıda çok gelişmediğinden, çok daha cahilce bakılıyor. Aslında sigaraya alkole çok bakmaya gerek yok. Bu ülkede bana kalırsa doğal kalabilende kimse yok. Tarım ilaçları, gıdalardaki batı standartlarına uymayan katkı maddeleri hepsi endokrin bozucu olarak çalışıyor. O yüzden doğallık muhabbetide çok boş. Böyle bir dönemde eğer seviyeler düşükse kullanmak kullanmamaktan bence çoğu zaman daha iyi

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    204

Bu dedikleriniz türk insanının doğasında olan şeyler. Bizler kıskançlıktan kuduran tipleriz. Gelişimini gördüğümüz bireyin bizden iyi olduğunu görünce kafayı yeriz..

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
higgy    5

Bazı olaylardan dolayı yaklaşık 15 kilo falan aldım. Yakın arkadaşım dediğim bir insana spora tekrar başlayacağımı söyledim ondan sonraki zamanlarda ev taşıdım iş değiştirdim falan derken gidemedim spora. Bu süreçte beni her gördüğünde oooo bayağı kilo vermişsin bir deri bir kemik kalmışsın hahaha diye dalga geçiyordu. Sonra spora tam başladım şuana kadar 10 kilo verdim. Bu arkadaş tekrar beni gördü, ne yaptın sporu falan dediğinde 10 kilo verdiğimi sıkılaştığımı daha iyi olduğumu söyledim. Bu defa da "AMA NE BİLİYİM YA BENCE KÖTÜ GÖRÜNÜYOR" dedi. O yüzden insanları çok takmamak lazım. Evliyim eşime göre çok çok iyi durumdayım bunu ondan duymak yetiyor. 

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    32
higgy, 8 dakika önce yazdı:

Bazı olaylardan dolayı yaklaşık 15 kilo falan aldım. Yakın arkadaşım dediğim bir insana spora tekrar başlayacağımı söyledim ondan sonraki zamanlarda ev taşıdım iş değiştirdim falan derken gidemedim spora. Bu süreçte beni her gördüğünde oooo bayağı kilo vermişsin bir deri bir kemik kalmışsın hahaha diye dalga geçiyordu. Sonra spora tam başladım şuana kadar 10 kilo verdim. Bu arkadaş tekrar beni gördü, ne yaptın sporu falan dediğinde 10 kilo verdiğimi sıkılaştığımı daha iyi olduğumu söyledim. Bu defa da "AMA NE BİLİYİM YA BENCE KÖTÜ GÖRÜNÜYOR" dedi. O yüzden insanları çok takmamak lazım. Evliyim eşime göre çok çok iyi durumdayım bunu ondan duymak yetiyor. 

"Yakın arkadaş" :(

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
higgy    5
Tarık34, 17 dakika önce yazdı:

"Yakın arkadaş" :(

Evet evet, o kadar yakın ki düğünümde sadıç - nikahımda şahidim oldu. Şimdi uzaklaştım, rahatım.

• 100 Puan 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    34

tamamen çekememezlikten olduğunu düşünüyorum yapmanız gereken tek şey sizinde aynı şekilde ona cevap vermeniz ve zayıf noktasını yakalayıp aşşağılamanız başka türlü sessiz kalıp susarsanız dahada üstünüze gelirler şöyle örnek vereyim bir tane arkadaşım vardı her atttığım instadaki fotoya yok şuran eksik yok buran eksik diyordu kendisinin vcüut geliştime ile alakası bile yok sonra reelde karşılaştığımızda sonuna kadar zorbaladım onu gün boyunca, bende yok kolların küçük (gerçekten küçük) yok çok zayıfsın falan diye dalga geçtim bütün gün  sizinde bu taktıiği yapmanızı öneririm örnek vereyim bir ortamda bir abi size iğne ile mi yaptın gibi laflar mı  yapıyor sende de ki o bu yaşta niye bu kadar saldın bizim salonda senden daha yaşlı adamlar var kolu bacağın kadar falan yani kısacası sizi küçük gören laf eden herkese sizde laf edip sesinizi çıkarmadığınız sürece bu işin altından asla kalkamazsınız  eşek ile eşek olacaksın

tarihinde ahmet377 tarafından düzenlendi
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302

Böyle bir konudan dolayı zamanında doktorla kavga etmiştim o da kan değerlerinden dolayı. İşte yok ilaç kullanıyorsun, ilerde ne yapacaksın vs diye. Tren küründeyken bile gün içinde güler yüzlü olmaya çalışırım insanlara karşı ancak o gün güvenlikler bizi zor ayırmıştı, parçalayacaktım adamı. O yüzden bugüne kadar Türk halkının genellikle önyargılı veya vasfı olmayan konularda yorum yapmasını asla umursamıyorum.

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    32
AREN, 2 dakika önce yazdı:

Böyle bir konudan dolayı zamanında doktorla kavga etmiştim o da kan değerlerinden dolayı. İşte yok ilaç kullanıyorsun, ilerde ne yapacaksın vs diye. Tren küründeyken bile gün içinde güler yüzlü olmaya çalışırım insanlara karşı ancak o gün güvenlikler bizi zor ayırmıştı, parçalayacaktım adamı. O yüzden bugüne kadar Türk halkının genellikle önyargılı veya vasfı olmayan konularda yorum yapmasını asla umursamıyorum.

Şimdi biraz konu kayacak fakat bi doktora yakışmayacak şekilde cevap vermiş.

Hadi diyelim öbür yargılayan insanların eğitim seviyesi zeka seviyesi daha düşük ve hatalarını anlamıyorlar diyelim.

Yıllarca eğitim almış zeki denilebilecek bir insandanda cümleyi duymak üzücü.

Özellikle hastalarla uğraşan bir birey veya bireylerin ekstra cümle ve kelimelerine dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum ve genelide öyle zaten tabi bazı çürük yumurtalar çıkabiliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302
Tarık34, 2 dakika önce yazdı:

Şimdi biraz konu kayacak fakat bi doktora yakışmayacak şekilde cevap vermiş.

Hadi diyelim öbür yargılayan insanların eğitim seviyesi zeka seviyesi daha düşük ve hatalarını anlamıyorlar diyelim.

Yıllarca eğitim almış zeki denilebilecek bir insandanda cümleyi duymak üzücü.

Özellikle hastalarla uğraşan bir birey veya bireylerin ekstra cümle ve kelimelerine dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum ve genelide öyle zaten tabi bazı çürük yumurtalar çıkabiliyor.

Olur mu öyle. Daha geçen 2 hafta kaburgam çatlak idman atamıyorum, hastaneye gittim. Doktor baktı baktı benim sorunuma geçmeden steroid kullanıyor musun diye sordu. Dedim evet. Başladı sonra aynı hikayelere. Şuan sadece testosteron alıyorum düşük dozlarda gayet iyiyim ben dedim. İlerde ne yapacaksın vs demeye başladı.. klasik. Şuan iyi ki cruise’dayım. Tren döneminde olsam büyük ihtimalle onu da ikiye bölerdim kesin (:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    32
AREN, 8 dakika önce yazdı:

Olur mu öyle. Daha geçen 2 hafta kaburgam çatlak idman atamıyorum, hastaneye gittim. Doktor baktı baktı benim sorunuma geçmeden steroid kullanıyor musun diye sordu. Dedim evet. Başladı sonra aynı hikayelere. Şuan sadece testosteron alıyorum düşük dozlarda gayet iyiyim ben dedim. İlerde ne yapacaksın vs demeye başladı.. klasik. Şuan iyi ki cruise’dayım. Tren döneminde olsam büyük ihtimalle onu da ikiye bölerdim kesin (:

Hocam inşallah sayılı olarak size denk gelmiştir bu çürük şahıslar. Eğer çoğunluk bu kafadaysa ciddi anlamda sıkıntı var demektir.

Sizi yargılayan doktorların mantığı şuan çocuklarının kolu kırılsa çok telefona bakmaktan oluyor diyen annenin mantığıyla aynı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
selvituncer    65

Herkesin kendi hayatı zaten biz bu olumsuzlukları bilerek kullanıyoruz. Yakınlarımızın fikir belirtmeleri endişenmeleri bence gayet doğal karşılanabilir ama hiç yakın olmayıpta yargılayanlar bezdiriyor.Bazı yönlerden bakarsak haklılık paylarıda var tabi bunu sağlık gidince anlıyorsunuz. sağlık açısından ülkede pek anlayan doktor olmadığı için kendi kendinizin doktoru olmak zorunda kalıyorsunuz belki 3-5 ay belkide 3-5 yılda çözüyorsunuz veya hiç çözemiyorsunuz sorunu. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.