Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Neoben

Iş sebebiyle beslenme nasıl olmalı?

Önerilen İletiler

Neoben    1

Merhaba arkadaş çalışma şartlarım yüzünden düzenli bir yemek yeme olasılığın yok bu nedenden dolayı kilo almaktayım. İşten çıkışı evime yakın bir salona yazılmak istiyorum. Kilo vermek içinde yemenin ne kadar önemli olduğunun gayet farkındayım bu nedenden dolayı size beslenme hakkında bir soru sormak isterim. Almam gereken protein karbonhidrat miktarı neredeyse biliyorum. Spora haftada 3 gün gitmeyi düşünüyorum full body bir antreman yapıcam tek sorun beslenme konusu kalıyor gün içerisinde bazen çalıştığım yerde bazende dışarıda yolda oluyorum. Spora gidicem günü şu şekilde ayarlarsam nasıl olur? Sabah yumurta veya yulaf öğlen tavuk pilav salata aksamda buna benzer birsey yemeği düşünüyorum ama dediğim gibi her zaman çalıştığım yerde olmuyorum öğlen yemeği yerine protein ve pirinc tozu kullansam aksam tavuk yersem ne olur? Yada tam tarsi öğlen tavuk pilav aksam spor oncesi protein ve pirinc tozu lapa yapsam ne olur? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AS1L    431

İş koşullarından dolayı düzenli yemek yiyemediğin için öğle veya akşam öğünlerinde protein ve pirinç tozu kullanabilirsin. Sabah yumurta ve yulaf iyi bir seçenek, spor sonrası ise tavuk ve pilav gibi tam bir öğün tercih etmek kas onarımı için faydalı olur. Hazır yemekler ve ara öğünlerle de beslenmeni destekleyebilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Neoben    1
gönderildi (düzenlendi)
AS1L, 9 dakika önce yazdı:

İş koşullarından dolayı düzenli yemek yiyemediğin için öğle veya akşam öğünlerinde protein ve pirinç tozu kullanabilirsin. Sabah yumurta ve yulaf iyi bir seçenek, spor sonrası ise tavuk ve pilav gibi tam bir öğün tercih etmek kas onarımı için faydalı olur. Hazır yemekler ve ara öğünlerle de beslenmeni destekleyebilirsin.

Ama aynı zamanda kilo vermemde gerekiyor bu nedenden dolayı bu beslenme şeklini spordan önce yapmayı spordan sonrada beslenmemeyi düşünüyorum ama  yanlış mı olur sence

tarihinde Neoben tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.467
Neoben, 4 dakika önce yazdı:

Ama aynı zamanda kilo vermemde gerekiyor bu nedenden dolayı bu beslenme şeklini spordan önce yapmayı spordan sonrada beslenmemeyi düşünüyorum ama  yanlış mı olur sence

Kilo vermek istiyorsan kalori açığı oluşturmak zorundasın. İster tek öğün ister 10 öğün olsun. Spordan sonra yada önce beslenme kilo kaybını etkilemez. Hem kendi hemde danışanlarımın tecrübesine dayanarak söylüyorum spordan sonra beslenme daha mantıklı. Çünkü açlık atakları genelde spordan sonra oluyor :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Neoben    1
Diver, 1 dakika önce yazdı:

Kilo vermek istiyorsan kalori açığı oluşturmak zorundasın. İster tek öğün ister 10 öğün olsun. Spordan sonra yada önce beslenme kilo kaybını etkilemez. Hem kendi hemde danışanlarımın tecrübesine dayanarak söylüyorum spordan sonra beslenme daha mantıklı. Çünkü açlık atakları genelde spordan sonra oluyor :)

Teşekkürler hocam peki bu beslenmeyle birlikte omega 3 vs vitaminler öneriri misinz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.467
Neoben, 2 dakika önce yazdı:

Teşekkürler hocam peki bu beslenmeyle birlikte omega 3 vs vitaminler öneriri misinz?

Tabi ki kullanabilirsin. Aile hekimine gidip kan tahili verip ona göre kullanım yaparsan daha sağlıklı olur :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metropol    137

ben çok yoğun ağır bir işte çalışıyordum zamanında beslenme sorundu blender den geçirip içiyordum hemen 5dk içinde 3 öğün içtim böyle:D

ama senin isteğin kilo verme ise iş saatleri arasında yemek yeme su iç sadece aralıklı oruç yap inanılmaz faydasını görürsün

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    307

Kardeşim bana bu söylediklerin biraz bahane geliyor üzgünüm. Gün içinde 1 saat ayırarak öğünlerini hazırlayıp taşıyabilirsin yanında. Beslenme planlama konusunda elbette yardımcı oluruz ancak. Gerçekten diyet yapılacaksa dışarıdan hiçbir şekilde yemek yememenin taraftarındayım. Eğer plan yapılacaksa da ilet mutlaka 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Neoben    1
AREN, 12 saat önce yazdı:

Kardeşim bana bu söylediklerin biraz bahane geliyor üzgünüm. Gün içinde 1 saat ayırarak öğünlerini hazırlayıp taşıyabilirsin yanında. Beslenme planlama konusunda elbette yardımcı oluruz ancak. Gerçekten diyet yapılacaksa dışarıdan hiçbir şekilde yemek yememenin taraftarındayım. Eğer plan yapılacaksa da ilet mutlaka 

Yemek yapma konusunda sıkıntım yok yemek yemek hakkında bir sorunum var tavuk pilav yapsam yanımda taşısam bile bozulma olasılığı var yoksa eğer gün içerisinde çalıştığım yerde olursam dolapta muhafaza edebilirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    307
Neoben, 10 dakika önce yazdı:

Yemek yapma konusunda sıkıntım yok yemek yemek hakkında bir sorunum var tavuk pilav yapsam yanımda taşısam bile bozulma olasılığı var yoksa eğer gün içerisinde çalıştığım yerde olursam dolapta muhafaza edebilirim

Pişmiş ürünler gün içinde bozulmaz güzel kardeşim eğer aşırı güneş görünüyorsa eğer, buz akülü yemek kapları var ondan alıp taşıyabilirsin şahsen ben öyle yapıyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tony Montana    100
AREN, 5 saat önce yazdı:

Pişmiş ürünler gün içinde bozulmaz güzel kardeşim eğer aşırı güneş görünüyorsa eğer, buz akülü yemek kapları var ondan alıp taşıyabilirsin şahsen ben öyle yapıyorum 

Evet ben de uzun süre gün boyu dışarıda kalacaksam çantama buz atıyorum yemekleri koyuyorum inan bu yaz sıcaklarında bile akşama kadar soğuk kalıyor, diğer türlü kokusu değişiyor falan ama bu yöntem nokta atışı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Waxorion    47

bende yoğun bir işte çalışıyorum sabahları 30dk erken kalkıp yumurtamı vs kahvaltımı hazırlıyorum, öğlenleri illa ki bir yerde tavuk şiş yapan bir yer buluyorum neredeyse heryerde var. Bu şekilde yıllardır sabit bir şekilde istediğim gibi beslenmeyi ayarlayabiliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.