Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Enesggz

Karbonhidrat yüklemesini gece yapıp gündüz antrenmana gitsem performans düşüklüğü yaşar mıyım?

Önerilen İletiler

Enesggz    5

Merhaba hayırlı akşamlar hocalarım kafama takılan bir sorun hakkında buraya danışmak istedim Öncelikle ben kafein almadan antreman yapamayan birisiyim fakat kafein aldığm günlerdede  o gece meletonin kullanmama rağmen beni uyku tutmuyor sabah 3 - 4 civarı yaptığım halde antremanı,  uyuyamadığım günlerdede ertesi günü off day vermek zorunda kalıyorum 

sorum: benim karbımın hepsi 400 gr yeşil mercimekden geliyor ben bu öğünü gece 11 -12 arası yiyip sabah aç karınına antreman gitsem performansımı etkilermi, ve  gece uyurken vücut yağ yakma modunda olduğunu biliyorum busefer uyurken vücut yemeği sindirmeyle uğraşacak nasıl yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AS1L    426

Kafein alımını uykunu bozduğu için, sabah aç karnına antreman yapmak yerine, gece geç saatlerde karbonhidrat alımını azaltmayı ve sabah hafif bir öğün yemeyi deneyebilirsin. Bu şekilde, enerjini koruyup antreman performansını artırabilir ve gece uyurken vücudunu sindirimle uğraşmasını engelleyebilirsin. Kafeini daha erken alarak uykusuzluğu azaltabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ağırsağlamın konu hakkında (antrenman öncesi karb) Shorts videosu var, bakmanı öneririm.

Şahsi cevabım, antrenman süresine bağlı değişir. Örneğin 1 saatlik bir antrenmanı aç karna tamamlamak çok sorun olmaz ama 2 saat civarı bir antrenmanda, antrenmanın sonuna doğru ciddi bir performans kaybı yaşarsın.

Öğle 2 civarı aldığın kafeinin de seni uykusuz bırakması hiç normal değil. Kullandığın kafein miktarını bilmiyorum ama bu sorunun üzerine daha detaylı araştırmanı öneririm. Belki başka sebepleri vardır, belki sen kendini öyle şartlıyorsundur vs...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Casanova    2

günde 600mg caffein kullanıyorum öğlen alıyorum ve geceleri hiç bir sorun yaşamadım caffein vucüddan 5-6 saat içinde çıkıyor diye biliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Casanova, 15 saat önce yazdı:

günde 600mg caffein kullanıyorum öğlen alıyorum ve geceleri hiç bir sorun yaşamadım caffein vucüddan 5-6 saat içinde çıkıyor diye biliyorum.

5-6 saatte çıkmıyor dostum, yarılanıyor diye biliyorum. Bu hesapta akşam saatlerinde kanında taze 300 mg kafein almışsın gibi bir miktar oluyordur diye tahmin ediyorum. Yatacağın vakitlerde de ciddi bir miktar vardır tabi ki.

Sana tavsiyem doz düşür, kendimden örnek vereyim, ayda 1-2 gün aşırı kafein yüklemesi yaparım ben o da en fazla 300 mg olur. Seninki harbi anormalmiş, savaşa mı gidiyorsun hocam :).

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Casanova    2
gönderildi (düzenlendi)
dips enjoyer, 25 dakika önce yazdı:

5-6 saatte çıkmıyor dostum, yarılanıyor diye biliyorum. Bu hesapta akşam saatlerinde kanında taze 300 mg kafein almışsın gibi bir miktar oluyordur diye tahmin ediyorum. Yatacağın vakitlerde de ciddi bir miktar vardır tabi ki.

Sana tavsiyem doz düşür, kendimden örnek vereyim, ayda 1-2 gün aşırı kafein yüklemesi yaparım ben o da en fazla 300 mg olur. Seninki harbi anormalmiş, savaşa mı gidiyorsun hocam :).

iyide öğlen alınca 5-6 saat sonra yatmıyorsunki, 12 saat sonra yatıyorsun :D yağ yakımı için günde 400mg üstü almam lazım.

tarihinde Casanova tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam yine de bu miktarlarda 12 saat kandan yeteri kadar temizlenmesi için az, altta yardımcı olacak bir grafik bırakıyorum.

https://images.app.goo.gl/FW2i3jyHzbtWfBbJ9

not: yaş farkını gözetmeksizin dostum demişim, mobilden yazmıştım önceki gönderiyi (mobilde avatarın altında yaş gözükmüyor), affola :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.