Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ChiarosCuro

Rad 140 sonrası kan tahlili testosteron değerim?

Önerilen İletiler

ChiarosCuro    1

Merhabalar abilerim kardeşlerim sivilce sorunu için yazıyorum rad 140 ve miyostatine sonrasında vücudumda çok fazla sivilcelenme olmuştu en sonundaki kan testim ve testesteron seviyem burada. Bu testten önceki kan testim tertemizdi ama o zaman testesteron testim yoktu şimdi ikisini birden yaptırabildim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler. :) 

Screenshot_2024-02-07-21-19-53-725_tr.gov.saglik.enabiz.jpg Screenshot_2024-02-07-21-20-04-687_tr.gov.saglik.enabiz.jpg Screenshot_2024-02-07-21-20-12-917_tr.gov.saglik.enabiz.jpg Screenshot_2024-02-07-21-20-23-989_tr.gov.saglik.enabiz.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metropol    74

vücudunda enfeksiyon var bilmiyorum o kullandıklarındanmıdır ne kadara aldın onları ona göre bir net cevap vereyim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tsalyer    14

türkiyede bir iki istisna dışında neden sarms kullanılmaması gerektiğine çok güzel bir örnek olmuş hocam sonuçlarınız geçmiş olsun, allah bilir içerisinde ne vardı “sarmsların” lh ve fsh eğer önceki değerleriniz normal düzeydeyse fazlasıyla baskılanmış bu iki saçma ilaca vereceğiniz parayla İran testesteron alsaydınız yine döngünüz kapanacaktı ama en azından hem sağlığınız yerinde kalacaktı hem adam gibi bir etki görecektiniz hem de pct süreci cok daha kolay olacaktı ayrıca karaciğere de bastırmanızı tavsiye ederim alt ast değerleri yok 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    134
gönderildi (düzenlendi)

kardeşim acil bir şekilde troponin l testi yaptır. Hemogramının içinde belki vardır varsa testi buraya ekle. Vücuduna enfeksiyon oluşmuş, bende geçen gün baş ağrısından hastaneye gittim hipoglisemi geçirmişim tansiyonum 40 a düşmüş aradan 3-5 gün geçti hala toparlayamadım baş ağrım mevcut. CRP Değerinin yüksek olması sıkıntı, değerlerin iyi değil acil bir şekilde kardiyolojiye randevu al kalbine baktır ve sık sık tansiyonunu ölç.

Troponin l nedir? : eğer vücutta kalp kası hasarı varsa bu hormon kana sızmaya başlar. 

tarihinde gokalaf tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rambo32    28
gönderildi (düzenlendi)

bu crp değerinin neyi sıkıntı acaba. çok büyütüyorsunuz :D

tarihinde rambo32 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
metropol, 2 saat önce yazdı:

vücudunda enfeksiyon var bilmiyorum o kullandıklarındanmıdır ne kadara aldın onları ona göre bir net cevap vereyim

Vallaha sebebi mıdır bilmiyorum ama bu kan testi + testesteron testini yaptığım  zaman bademcikler komple şişmiş antibiyotik kullanıyordum etkisi olmaz sandım testlere çünkü en sonuncu kan testimde art arda yaptırmama rağmen tertemiz çıktı dahiliyedeki doktorum testesteron testini önerdi karaciğer vitaminler falan hiçbir sıkıntın yok diye bende testesteron testini dün sabah saatlerinde yaptığım için hasta ve antibiyotikleri kullanıp yaptırdım ve evet farkındayım vücutta su anda  enfeksiyon olduğunun onun için 2 tane antibiyotik yazildi ama bademcikler indiği zaman tekrar yaptırırım kan testini onun dışında testesteron döngüsünde bir sorun var mı sivilce akne falan yapacak ? Çünkü bu testi cildiye doktorum istedi kan tahlilini temiz ama bir daha yaptır bakalım dedi bende hasta şekilde yaptırdım olmazsa cuma günü yeniden yaptırırım ama korkuttunuz beni🫠🫠

Bu değerleri nasıl normale dondururum herhangi bir cinsel problemim sorunum yok düzenli bir partnerim var haftada 3 gün bir aradayız sorun yaşamıyorum önceki halimden bir tarkim yok referans aralığında olduğu için pek kafama takılmadı aslında bu hocam onerebileceginiz bir pct var mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tsalyer    14
ChiarosCuro, 3 dakika önce yazdı:

Bu değerleri nasıl normale dondururum herhangi bir cinsel problemim sorunum yok düzenli bir partnerim var haftada 3 gün bir aradayız sorun yaşamıyorum önceki halimden bir tarkim yok referans aralığında olduğu için pek kafama takılmadı aslında bu hocam onerebileceginiz bir pct var mı ?

dostum doktor değilim, tıbbi anlamda destek sunamam hemogramdaki değerlerine, yani arkadaşların bahsettiği kalp sağlığı vesaire hakkında bilgim yok ancak şöyle söyleyeyim pct dediğimiz şeyi yapabilmek için ne kullandığını, ne sürede kullandığını ve bunun doğal üretimin üzerindeki etkisini bilmeliyiz. ne sürede kullandığını belirtmemişsin ama bunu biliyoruz varsayalım ancak ne kullandığın ve bunun hormonlarını ne kadar baskıladığı tamamen muamma. Döngün tamamen kapanmamış, testesteron seviyende naturel olmayan birine kıyasla düşük bu yüzden androjenik etkisi yüksek bir ilaç kullanmamışsın muhtemelen kullandıysan bile düşük doz bu tarz merdivenaltı sarmslarda hammaddesi belli olmayan oral anabolikleri veya şeker ilaçlarını vesaire sıvılaştırıp koyuyorlar genelde eğer yaşadığın yan etkileri ve etkileri tamamen yazarsan tahmin belirtebiliriz ancak kesin bir şey söylemek imkansız hatta muhtemelen üreten adam bile içinde ne olduğunu kesin bilmiyordur çünkü parti parti içerik değişiyor sahte ilaçlarda benim en önemli tavsiyem kesinlikle karaciğer enzimlerine baktırman olacak öncelikle bu da yine biraz fikir verir ne kullanmış olabileceğin konusunda 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
tsalyer, 28 dakika önce yazdı:

dostum doktor değilim, tıbbi anlamda destek sunamam hemogramdaki değerlerine, yani arkadaşların bahsettiği kalp sağlığı vesaire hakkında bilgim yok ancak şöyle söyleyeyim pct dediğimiz şeyi yapabilmek için ne kullandığını, ne sürede kullandığını ve bunun doğal üretimin üzerindeki etkisini bilmeliyiz. ne sürede kullandığını belirtmemişsin ama bunu biliyoruz varsayalım ancak ne kullandığın ve bunun hormonlarını ne kadar baskıladığı tamamen muamma. Döngün tamamen kapanmamış, testesteron seviyende naturel olmayan birine kıyasla düşük bu yüzden androjenik etkisi yüksek bir ilaç kullanmamışsın muhtemelen kullandıysan bile düşük doz bu tarz merdivenaltı sarmslarda hammaddesi belli olmayan oral anabolikleri veya şeker ilaçlarını vesaire sıvılaştırıp koyuyorlar genelde eğer yaşadığın yan etkileri ve etkileri tamamen yazarsan tahmin belirtebiliriz ancak kesin bir şey söylemek imkansız hatta muhtemelen üreten adam bile içinde ne olduğunu kesin bilmiyordur çünkü parti parti içerik değişiyor sahte ilaçlarda benim en önemli tavsiyem kesinlikle karaciğer enzimlerine baktırman olacak öncelikle bu da yine biraz fikir verir ne kullanmış olabileceğin konusunda 

Vallahi şöyle 1.5 ay kadar rad 140 ve miyostatine kullandım kullanırken milk thistle Omega3 Multi vitamin falan herşeyi kullandım. Rad 140 i 1 ay kullanmam gerekiyordu ama sakatlık dolayısı ile uzadı onun dışında bittikten 1 ay sonra falan sivilcelenme oldu pct yapmadığımdan dolayı çünkü herhangi bir problem yoktu ilaç merdiven altı falan konusuna da gelecek olursak kullanırken ki güç pump etkisi falan bana kalırsa orijinaldi. Gel gelelim ilk kan testlerime bastırdığımda alt ast değeri yüksek çıktı dahiliyeye gittim bende bana karaciğer yağlanması başlangıcı dedi kilo vermeye bak yağlı yiyeceklerden uzak dur bol bol su iç ve kullandığın herhangi bir takviye varsa bırak yaşın daha genç 3 aya karaciğer kendini temizler dedi bende milk thistle kullanmaya devam ettim ve Ocak ayında bütün testler temiz geldi daha sonra sivilce geçmediğinden dolayı cildiyeye gittim ve roaccutane tedavisi falan konusulunca doktor kan testi istedi bende testesteron düşüklüğü yüksekliği de sivilce yapar mı diye sorduğum için istedi testesteron testini onun dışında kan değerlerinde nasıl bir sorun olacağını su anda aklım almıyor çünkü en son bütün testler tertemizdi crp falan bilmiyorum yani daha yeni çıktı karşıma o da boğaz enfeksiyonundan olabilir diye düşünüyorum 7 gün daha  2 tane antibiyotik kullanmam gerekiyor onun dışında ocak ayındaki kan testini de atayım bu testte dahiliye profesörü hoca sıkıntı yok temizlenmiş dedi bana.

Screenshot_2024-02-08-00-11-01-902_tr.gov.saglik.enabiz.jpg

tsalyer, 2 saat önce yazdı:

türkiyede bir iki istisna dışında neden sarms kullanılmaması gerektiğine çok güzel bir örnek olmuş hocam sonuçlarınız geçmiş olsun, allah bilir içerisinde ne vardı “sarmsların” lh ve fsh eğer önceki değerleriniz normal düzeydeyse fazlasıyla baskılanmış bu iki saçma ilaca vereceğiniz parayla İran testesteron alsaydınız yine döngünüz kapanacaktı ama en azından hem sağlığınız yerinde kalacaktı hem adam gibi bir etki görecektiniz hem de pct süreci cok daha kolay olacaktı ayrıca karaciğere de bastırmanızı tavsiye ederim alt ast değerleri yok 

Birde Adet ve menopoz gibi süreçler dışında kadınlarda fsh yüksekliği yumurtalık sayısının azaldığı, erkeklerde yüksek fsh değerleri ise sperm sayısının düşük olduğu anlamına gelir. Ergenlik sürecinde ve hormon tedavisi gören kişilerde de fsh değerleri yüksek çıkabilir yani burada fsh değerimin düşük olması daha iyi değil mi?  Yani bir de bu var Siklusun ortasında LH yüksekliği normaldir, yumurtlamayı sağlamak için LH'ın yükselmesi gerekir. Siklusun başında LH'ın yüksek olması, FSH'tan büyük değerlerde görülmesi üreme çağındaki kadınlarda, en sık polikistik over sendromunda rastladığımız bir belirtidir. Menopoz döneminde de yine LH düzeyleri yükselmeye başlar. sanırım benim değerlerimde bir sorun yok🤷

gokalaf, Bir saat önce yazdı:

kardeşim acil bir şekilde troponin l testi yaptır. Hemogramının içinde belki vardır varsa testi buraya ekle. Vücuduna enfeksiyon oluşmuş, bende geçen gün baş ağrısından hastaneye gittim hipoglisemi geçirmişim tansiyonum 40 a düşmüş aradan 3-5 gün geçti hala toparlayamadım baş ağrım mevcut. CRP Değerinin yüksek olması sıkıntı, değerlerin iyi değil acil bir şekilde kardiyolojiye randevu al kalbine baktır ve sık sık tansiyonunu ölç.

Troponin l nedir? : eğer vücutta kalp kası hasarı varsa bu hormon kana sızmaya başlar. 

Vallahi kardiyovasküler bir hastalığım yok bildiğim kadarıyla koşu bandında 200 220 nabizi bile görüyorum hocam ben anlamadım bu gün siz neden böyle cevaplar atıp beni evhamlandırdınız bademcikler inince tekrar tekrar test yaptırıp bakacağım 74 yaşında bir dahiliye profesörü her şeyin düzgün düzelmiş her şeyin dedi ama burada cidden korkuttunuz beni😁 bu bademcikler geçer geçmez hastanedeyim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tsalyer    14

Dostum çok az şey bilerek girmişsin bu işe keşke biraz daha bekleseydin. İlaçların orjinalliği ile bağdaştırılacak en son şey belki de “etki” görmektir. Doluluk dersen o ayrı, bambaşka bir kavram. Sen zaten ilaç dolu çıktığı için şanssızsın 😂 Bak ben de ilaçları ilk araştırmaya başladığımda herkes gibi “ulan bu sarmslar varken niye millet enayi gibi steroid kullanıyor” diye sarmsları olabildiğince incelmeye başladım ve nedeni anladım.

Orijinal sarmslar hiçbir ülkede resmi olarak üretimi olmayan ve insan kullanımı için adam akıllı bilimsel verinin olmadığı maddelerdir. Piyasada en “masum” olarak satılan mk-677 dahi Amerikalı bir firma tarafından resmi olarak piyasaya sürülmeye çalışılmış ancak faz aşamalarında çuvallanmış, istenmeyen sonuçlar gözlenmiştir. Bak bu yazdıklarımın hepsi sadece orijinal Sarmslar özelinde gelgelelim senin kullandığın ve ülkedeki sarmsların %99’una.

Eğer sen bu iki kutu Sarms’a 6000den aşağı bir fiyat ödediysen teknik olarak bunların orijinal ihtimali zaten yok güzel kardeşim çünkü üretildiği labların olduğu ülkede min 60 Euro’ya satılan ürünlerin kaçak nakliyeyle yasa dışı yollarla ülkeye sokulup aracı üstüne aracı konularak sence yarı fiyatına satılması mümkün mü? Elbette hayır. Zaten piyasaya arz verebilecek kadar ilacı kara sınırı olmayan ülkelerden geçirmek imkansız, o riski alan adam varsa bile en az %200 karla satar.

Ülkeye ancak hammaddeyi bir şekilde sokabiliyorlar ancak o da yine sarmslar için çok mümkün değil çünkü sarmsların zaten pahalı olan kısmı hammaddesi. Mutfakta üretim yapan adamın bu fiyatlarla kaliteli bir hammadde getirmesini bekliyorsan o ayrı tabii. Ee o zaman bu ilaçlar nasıl çalışıyor? Diyebilirsin tabii ki çalışıyor çünkü içerisinde ilaç var ama senin kullanmayı umarak aldığın ilaç yok.

Mesela mk büyümek için alınıyor, açlık yan etkisi var. Ülkede merdivenaltı mk kullanan herkes maşallah hayvan gibi yiyor, su tutuyor. Bak bakalım başka kimde aynı etkiler var? Dianabol. Veya cut, define sarmsları hiç hammadde, streoid ile uğraşma git sağlık ocağına rica et diyabet ilacı yazdır sıvılaştır kullan etkiyi gör.

Belki sen de sonra Sarms satmaya başlarsın etkiyi görünce 😂 Özetle eğer sağlığını düşünüyorsan bakman gereken ilk kriter etki değil eğer düşünmeden etkiye önem veriyorsan hiç bu kadar para harcamana gerek yok 6 ay overdose merdiven altı uzun ester tren kullan istediğin yarışmada birinci olursun (yarışmaya kadar yaşayabilirsen)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1

Bir tanesi 4800 TL ye geldi 9600 tuttuTotal de  Amerika'dan getirildi hocam ben bunları bırakıp herşeyi alt ast yi falan tertemiz yaptıktan sonra bademcik iltihabı ile test verdiğim için böyle uğraşıyorum sanırım çünkü vücutta zaten enfeksiyon var onu düşünmeden yaptırdim testi yarın önce aile hekimine danisirim duruma göre de dahiliyeye  kardiyolojiye bakarım .

Bunun dışında daha önce de sivilce problemi yaşamıştım hiç stereoid yada kreatin dahi kullanmadan onlar da böyle başımı agritmisti ama kilo verdiğim zaman geçmişti sanırım yine birden kilo vermem gerek belki hiç sorunum yok steroid rad140 falan değil yine benim kilo almam cikartti bu sivilceleri 🤷 ben sadece korkup evham yapıyorum diye araştırıp irdeliyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tsalyer    14

Helal olsun o zaman, 10 bin liraya umarım istediğin gibi bir gelişim yakalamışsınızdır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
tsalyer, 21 dakika önce yazdı:

Helal olsun o zaman, 10 bin liraya umarım istediğin gibi bir gelişim yakalamışsınızdır

Yok hocam deadlift i 70 80 ler ile yaparken öküz gibi yiyip 2 haftada 160 170 lere cikarttim ve belimi agrittim çok fena bir şekilde ondan sonra zaten aralıklı olarak 1 hafta  5 gün falan yattım sadece sonrasında da spordan soğudum çünkü o ağrılar hiç gecmeyecek sandım belimi değil direkt omuriliğimi kırdım falan sandım ben şimdilerde haftada 2 3 gün salona gidip çıkıyorum zaten bu olaylardan sonra da ilaçları bitirmeden çöpe atmıştım bana böyle güç veren birşey acaba

karşılığında ne alır diye düşündüm günde 2 adet 30 gün içmem gereken rad 140 ve miyostatini son hafta çöpe attım denilebilir şimdi sadece o Zaman kaldirdiklarimin yarısını kaldırıyorum ilaçları kullanırken büyüyen kas gruplari su anda başlangıçtaki haline döndü bende saldım zaten deneme yanılma işleminde para da çöpe gitti bir takım sağlık problemleri de oldu sanırım ama benim büyüttüğüm kadar çok mu onu anlayamıyorum bir türlü çünkü bir salgın

geçse farklı bir salgın çıkıyor bu aralar grip atlattım derken boğaz enfeksiyonu geldi sonrasında ne olacak Allah biliyor 🤷😁 bir daha mi gelecegiz dünyaya diyip denedim ama benim açımdan bakınca değmeyecek birşey olumsuz bır deneyim yani tavsiye etmem😁😁 bu arada okul falan derken benim günümün yarısı boş o yüzden bu kadar çok test falan yaptirabiliyorum düzenli işinde gücünde birisi için çok zor bir durum olurdu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tsalyer    14
gönderildi (düzenlendi)
ChiarosCuro, 36 dakika önce yazdı:

Yok hocam deadlift i 70 80 ler ile yaparken öküz gibi yiyip 2 haftada 160 170 lere cikarttim ve belimi agrittim çok fena bir şekilde ondan sonra zaten aralıklı olarak 1 hafta  5 gün falan yattım sadece sonrasında da spordan soğudum çünkü o ağrılar hiç gecmeyecek sandım belimi değil direkt omuriliğimi kırdım falan sandım ben şimdilerde haftada 2 3 gün salona gidip çıkıyorum zaten bu olaylardan sonra da ilaçları bitirmeden çöpe atmıştım bana böyle güç veren birşey acaba

karşılığında ne alır diye düşündüm günde 2 adet 30 gün içmem gereken rad 140 ve miyostatini son hafta çöpe attım denilebilir şimdi sadece o Zaman kaldirdiklarimin yarısını kaldırıyorum ilaçları kullanırken büyüyen kas gruplari su anda başlangıçtaki haline döndü bende saldım zaten deneme yanılma işleminde para da çöpe gitti bir takım sağlık problemleri de oldu sanırım ama benim büyüttüğüm kadar çok mu onu anlayamıyorum bir türlü çünkü bir salgın

geçse farklı bir salgın çıkıyor bu aralar grip atlattım derken boğaz enfeksiyonu geldi sonrasında ne olacak Allah biliyor 🤷😁 bir daha mi gelecegiz dünyaya diyip denedim ama benim açımdan bakınca değmeyecek birşey olumsuz bır deneyim yani tavsiye etmem😁😁 bu arada okul falan derken benim günümün yarısı boş o yüzden bu kadar çok test falan yaptirabiliyorum düzenli işinde gücünde birisi için çok zor bir durum olurdu

Hocam hiç kafaya takmayın Sarms’a 10 bin verebilen adama hiçbir şey olmaz 😁 Bir sağlık sorunu yaşarsanız gerektiği zaman gerektiği doktora gidersiniz biz burada allaha emanet bir şekilde randevu alıp alakasız doktorlarla uğraşmak zorunda kaldığımız için biraz tribe giriyoruz da parası olan için korkulacak bir durum değil ben sizi 1-2 bin liraya merdiven altı ürün aldı zannettim o yüzden o kadar açıklama yaptım 

tarihinde tsalyer tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
tsalyer, 7 dakika önce yazdı:

Hocam hiç kafaya takmayın Sarms’a 10 bin verebilen adama hiçbir şey olmaz 😁 Bir sağlık sorunu yaşarsanız gerektiği zaman gerektiği doktora gidersiniz biz burada allaha emanet bir şekilde randevu alıp alakasız doktorlarla uğraşmak zorunda kaldığımız için biraz tribe giriyoruz da parası olan için korkulacak bir durum değil ben sizi 1-2 bin liraya merdiven altı ürün aldı zannettim o yüzden o kadar açıklama yaptım 

İğneden korkuyorum diye sarms aldım ama sarms sayesinde iğneye alıştım garip bir iş oldu bu arada saglik konusunda paraya bakmıyorum hastahaneye deneyip randevu bulursam devlet bulamazsam özel yapacak birşey yok babama yardım ediyorum boş vakitlerimde o da harçlık olarak veriyor biriktirdikce böyle antin kuntin işler çıkıyor başıma birikmese daha iyi🤷😁 sabah yine randevu aldık bakalım ne diyecek doktor ona göre yol alacagim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.