Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

anabolikadam

Eczanede çalışan arkadaşlar var mı?

Önerilen İletiler

anabolikadam    78

Merhaba arkadaşlar, bir sürü eczane gezdim ve metformin bulamadım. Bırakın metformini direkt muadili olan glifor bile bulamıyorum. Yardımcı olabilecek eczanede çalışan arkadaşlar var mı?

(dipnot: yasaklı bir durum var ise konumun silinmesini rica ediyorum.)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

anabolikadam    78
KlasikFizik, 34 dakika önce yazdı:

Konuyla alakasız fakat merak ettim kullanım amacin nedir diyabet hastası mısınız

İnsülin hassasiyetini düzeltmek için kullanıyorum normalde. Elimdeki paket bitti ekstra olarak muadil ürününü de bulamadığımdan (dağın başındayım...) yardımcı olabilecek eczacı arkadaş arıyorum hocam.

Ekstra olarak diyabet hastası değilim ama hacim döneminden çıktıktan sonra hızlıca insülin direncini kırıp, yağ oksidasyonunu sağlamak için kullanıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    249
anabolikadam, 4 dakika önce yazdı:

İnsülin hassasiyetini düzeltmek için kullanıyorum normalde. Elimdeki paket bitti ekstra olarak muadil ürününü de bulamadığımdan (dağın başındayım...) yardımcı olabilecek eczacı arkadaş arıyorum hocam.

Ekstra olarak diyabet hastası değilim ama hacim döneminden çıktıktan sonra hızlıca insülin direncini kırıp, yağ oksidasyonunu sağlamak için kullanıyorum.

Ben de insülin hassasiyeti için kullanmayı düşünüyordum ama igf-1 kullanmadan tavsiye etmiyolar doğal igf-1 üretimi!8 düşürdüğü kanıtlanmış metforminin. bu yüzden yaşlanma karşıtı olarak falan kullanmak istiyorlardı siz igf 1 kullanıyor musunuz 

tarihinde KlasikFizik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    996
anabolikadam, 45 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bir sürü eczane gezdim ve metformin bulamadım. Bırakın metformini direkt muadili olan glifor bile bulamıyorum. Yardımcı olabilecek eczanede çalışan arkadaşlar var mı?

Glifor yaşadığım çevrede tüm eczanelerde var bakarsan biraz illa bulursun 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    78
Askabar, 18 dakika önce yazdı:

Glifor yaşadığım çevrede tüm eczanelerde var bakarsan biraz illa bulursun 

Çevremde 2-3 tane eczane var dağın başında gibi bir yerdeyim, şehir merkezine inmek 1.5-2 saat sürüyor hocam :( Genellikle depocumdan kargo ile çözüyordum veyahut o bırakıyordu. Şehir içinde olanlar da tanıdık olmayanlar reçetesiz vermezler diye vaat ediyorum.

KlasikFizik, 18 dakika önce yazdı:

Ben de insülin hassasiyeti için kullanmayı düşünüyordum ama igf-1 kullanmadan tavsiye etmiyolar doğal igf-1 üretimi!8 düşürdüğü kanıtlanmış metforminin. bu yüzden yaşlanma karşıtı olarak falan kullanmak istiyorlardı siz igf 1 kullanıyor musunuz 

IGF-1 hormonunun üretimini evet düşürüyor. Ekstra olarak IGF-1 hormonu almıyorum. Amacım zaten sürekli bu ilacı kullanmak değil.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
atakanr1    7

Şuan eczamedeyim sordum iki ilaçta var kral bunun olayı nedir kullanımı vs

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    78
atakanr1, 5 dakika önce yazdı:

Şuan eczamedeyim sordum iki ilaçta var kral bunun olayı nedir kullanımı vs

Yahu tek bizde neden yok onu anlamıyorum, epi topu 2 eczane var yok diyorlar. Glifor sorduruyorum o da yok. Zaten çevremde 2-3 tane toplasan eczane var. Olayı tip 2 diyabet hastaları için kullanılan bir ilaç. Basitçe insülin direncini azaltır ve hücrelerin glukozu daha verimli kullanmasını sağlar ve kan şekerini dengeler. Bu yüzden genellikle definasyon dönemlerine girdiğimde insülin direncini kırıp, azaltmak için kullanıyorum. Yağ oksidasyonunu sağlamak ve yağ asitlerinin diğer dönemlere nazaran daha kolay salınmasını sağlamaya yönelik kullanırım. Ancak 1-2 hafta kullanırım.

tarihinde anabolikadam tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    78
atakanr1, Şimdi yazdı:

Doz olarak nasıl alıyorsun peki 

Genellikle bir tablette veyahut hapta muadillerine göre 780 ila 1000mg metformin vardır. Ben bu tableti ikiye bölerek, öğünlerime ayırıyorum. Eğer öğünlerimi yetiştirebilirsem öğünü yemeden 1 ila 1.5 saat öncesinden ilacı yutuyorum. Ancak vaktim yok ise yemeklerle birlikte tüketiyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
atakanr1    7

Bende merak ettim aldım prospekdüsünü okudum şuan obezite tedavisinde kullanılıyormuş 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour    89
anabolikadam, 2 saat önce yazdı:

Dağın başında nerdesin asker misin dostum.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    78
Chitizenfour, Bir saat önce yazdı:

Dağın başında nerdesin asker misin dostum.. 

Beykoz'un polonezköy taraflarındayım :)

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    78

Hocam dediğim gibi bu ilaçlar genelde muadilleri de dahil 1000mg metformin içeriyorlar. Bir adet tableti ikiye kırarak yemeklerle beraber alabilirsiniz. Direkt bir öğünde 1000mg almak yerine ikiye bölerek 500mg + 500mg ile öğünlere ayırarak daha işlevli kullanılabilir. Sabah almanızı tavsiye etmem ancak diğer öğünlerinizle birlikte tüketirseniz insülin direncinizi düzenleyecektir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hafifzargana    216

igf1 konusunda korkmanızı gerektirecek bir durum yok insülin hassasiyetinizi artırmak için kullanıyorsunuz metformini

insülin hassasiyetinizin olmadığı bir dönemde zaten kas gelişiminiz kolay olmaz kas geliştirmek gibi bir amacınızın olmadığı bir dönemde de igf1 düşüşü size herhangi bir zarar vermez

bu dönemde diyet de yaparsanız diyelim ki küçük bir kas kaybı yaşadınız metformini bırakıp tekrar kalorileri artırdığınızda 1 aya eski halinize dönersiniz

metformin mantıklı bir ilaç 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    78
Hafifzargana, 7 saat önce yazdı:

igf1 konusunda korkmanızı gerektirecek bir durum yok insülin hassasiyetinizi artırmak için kullanıyorsunuz metformini

insülin hassasiyetinizin olmadığı bir dönemde zaten kas gelişiminiz kolay olmaz kas geliştirmek gibi bir amacınızın olmadığı bir dönemde de igf1 düşüşü size herhangi bir zarar vermez

bu dönemde diyet de yaparsanız diyelim ki küçük bir kas kaybı yaşadınız metformini bırakıp tekrar kalorileri artırdığınızda 1 aya eski halinize dönersiniz

metformin mantıklı bir ilaç 

evet hocam dediğiniz gibi gayet mantıklı. Ancak bir bulabilirsem illeti o zaman daha da güzel gelecek :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.