Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Aviator

Karaciğer enzim değerleri ve triodleri referans aralığında tutmak

Önerilen İletiler

Aviator    3

Merhabalar, haftalik testo e 500mg  ve masteron 300 mg kür yapacağım, 

yan etkilerini biliyorum ilaçlarin korucu olarak

nac600 , new 4 hepa life, milk thistle ,aromasin (pzt-cuma 12,5mg)ve (tamoxifen 3 günde 1 10mg) , t3 (tiromel) glifor ve telvis kullanacagim, alt ve ast değerlerimi referans aralığında tutmak istiyorum. Tsh icin de normalde doktor t4 yani euthyrox 50mcg kullan dedigi icin onu kullaniyorum fakat kür’e basladigimda t3 tiromel alacagim. Tsh yuksek cikti kür öncesi tahlillerde, sizin kullandiginiz veya önerdiginiz bir yöntem var midir? Masteron ve testesteron e yan etkileri için? @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.777
Aviator, 18 saat önce yazdı:

Merhabalar, haftalik testo e 500mg  ve masteron 300 mg kür yapacağım, 

yan etkilerini biliyorum ilaçlarin korucu olarak

nac600 , new 4 hepa life, milk thistle ,aromasin (pzt-cuma 12,5mg)ve (tamoxifen 3 günde 1 10mg) , t3 (tiromel) glifor ve telvis kullanacagim, alt ve ast değerlerimi referans aralığında tutmak istiyorum. Tsh icin de normalde doktor t4 yani euthyrox 50mcg kullan dedigi icin onu kullaniyorum fakat kür’e basladigimda t3 tiromel alacagim. Tsh yuksek cikti kür öncesi tahlillerde, sizin kullandiginiz veya önerdiginiz bir yöntem var midir? Masteron ve testesteron e yan etkileri için? @metinav

Merhaba;

Kürün hayırlı ve kazançlı olsun...

New hepa life kullanıyorken ekstradan milk thistle vb. gereksiz, içinde var zaten.Nac 600 ve new hepa yeterli karaciğer değerleri için...

Bu kürde östrojen için aromataz inhibitörü ilaç kullanmanı gerektirecek bir durum yok, eğer hassasiyetin ve yatkınlığın yoksa...O nedenle aromasin, arimidex vb. kullanma...Tamoksifenin hiç bir şekilde yeri yok, memede jineko olursa ancak o zaman.O da sadece teoride ihtimal olarak var :) Dolayısıyla kullanma...

T3 de masterondan dolayı gerekmez bence...Metabolizman bu steroidlerden dolayı bir miktar hızlanacak zaten, bunu tiroidler üzerinden yapıyorlar...Yine de kullanmak istersen günlük 25 mg yani 1 tablet, ikame dozudur...

Glifor tip 2 diyabet için kullanılan bir ilaç, telvis de nedeni bilinmeyen tansiyon yüksekliği için.İkiside bu kürde gereksiz ve boşuna karaciğere yük olur.

Bir hastalığın varsa bunu belirtmelisin ve mümkünse bir üst beden görüntüsü eklersen öneriyi ona göre yapabiliriz...Şuan önerilerimi normal olduğunu düşünerek yapıyorum...

Yan etki yaşayacağını düşünmüyorum...Masterondan dolayı biraz kuruluk ve eklemlerde su kaybından dolayı yürüme esnasında ağrı olabilir ve biraz sinir tahammülsüzlük...

Tedbirli davrandığını anlıyorum ama bu ilaçlar kürü iyice çorba yapar ve ne olduğunu hissetmezsin gelişimini farkedemezsin...

tarihinde metinav tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hafifzargana    216

hocam gerekli uyarıları yapmış

masteron kullanırken %90 aromasin ve tamoksifene ihtiyacın olmayacak ama sen yinede al bulunsun elinin altında 

definasyonda evet östrojeni alt  sınırda tutmaya çalışıyoruz şu an kullandığın dozlarda ilaçların doluysa zaten bunu başarmış olacaksın

fakat bunun yanına gereksiz bir şekilde armdex aromasin eklersen östrojeni neredeyse sıfırlamış olacaksın bu da hem kolesterol dengeni bozacak hem de sakatlık ihtimalini artıracak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aviator    3
metinav, 8 saat önce yazdı:

Merhaba;

New hepa life kullanıyorken ekstradan milk thistle vb. gereksiz, içinde var zaten.Nac 600 ve new hepa yeterli karaciğer değerleri için...

Bu kürde östrojen için aromataz inhibitörü ilaç kullanmanı gerektirecek bir durum yok, eğer hassasiyetin ve yatkınlığın yoksa...O nedenle aromasin, arimidex vb. kullanma...Tamoksifenin hiç bir şekilde yeri yok, memede jineko olursa ancak o zaman.O da sadece teoride ihtimal olarak var :) Dolayısıyla kullanma...

T3 de masterondan dolayı gerekmez bence...Metabolizman bu steroidlerden dolayı bir miktar hızlanacak zaten, bunu tiroidler üzerinden yapıyorlar...Yine de kullanmak istersen günlük 25 mg yani 1 tablet, ikame dozudur...

Glifor tip 2 diyabet için kullanılan bir ilaç, telvis de nedeni bilinmeyen tansiyon yüksekliği için.İkiside bu kürde gereksiz ve boşuna karaciğere yük olur.

Bir hastalığın varsa bunu belirtmelisin ve mümkünse bir üst beden görüntüsü eklersen öneriyi ona göre yapabiliriz...Şuan önerilerimi normal olduğunu düşünerek yapıyorum...

Yan etki yaşayacağını düşünmüyorum...Masterondan dolayı biraz kuruluk ve eklemlerde su kaybından dolayı yürüme esnasında ağrı olabilir ve biraz sinir tahammülsüzlük...

Tedbirli davrandığını anlıyorum ama bu ilaçlar kürü iyice çorba yapar ve ne olduğunu hissetmezsin gelişimini farkedemezsin...

Hocam merhaba, öncelikle uzun uzun özenle yazdığınız için teşekkür ederim, çok açıklayıcı olmuş. Güncel form durumunu ve buraya kan değerlerimi ekleyeceğim. Sizin de hem formumu görüp hem de kan değerlerime göre yorumunuzu bekliyorum. Şuan M K. Hocamın uzaktan egitim yönlendirmesi ile çalışıyorum. Hocaya guvenim tam ama bilgi bilgidir. Herkesin fikrini duymak onlardan bir şeyler öğrenmek isterim. Sağlık konusunda hassas davranıyorum. Mesleki gereği yıllık sağlık kontrollerine giriyorum ve kan değerlerimi referans aralıgında tutmam gerekiyor. Bu yüzden ekstra temkinli davranmaktayım.  Form ve değerler bu şekilde. Cycle programimi da paylasiyorum.Nasipse yarin baslayacagim. iyi kötu Yorumlarinizi ve tavsiyelerinizi duymayi bekliyorum, saygilar.

IMG_1150.jpeg IMG_1163.jpeg IMG_0940.jpeg IMG_1106.jpeg  IMG_1105.jpeg IMG_1101.png IMG_1292.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aviator    3
Hafifzargana, 7 saat önce yazdı:

hocam gerekli uyarıları yapmış

masteron kullanırken %90 aromasin ve tamoksifene ihtiyacın olmayacak ama sen yinede al bulunsun elinin altında 

definasyonda evet östrojeni alt  sınırda tutmaya çalışıyoruz şu an kullandığın dozlarda ilaçların doluysa zaten bunu başarmış olacaksın

fakat bunun yanına gereksiz bir şekilde armdex aromasin eklersen östrojeni neredeyse sıfırlamış olacaksın bu da hem kolesterol dengeni bozacak hem de sakatlık ihtimalini artıracak

Evet bende tsh dalgali, alt, ast kür’e girmeden daha üst seviyelerde. Kür’e basladigim gibi degerlerin firlamasindan kontrol disina cikmasindan korkuyorum, o yuzden fazladan tedbir alalim diye calistigim hoca bunlari yazdi. Duzenli 1-2 hafta nac 600 ile alt ast degerlerini referans araligina sokuyorum, euthrox icip tsh’i da kontrol altina alabiliyorum. Yani bunlar kür’e girmeden önce yaptigim seyler aslinda. Vucutta bu degerlerde bozulmalar oluyor kontrollere gittigimde sonuclar bu sekilde hep, sonrasinda doktor tavsiyesi ile ilac kullaniminda kontrol altina alabiliyoruz. Benim kafamda ki soru acaba kür’e girdigimde tepe taklak olur mu bu degerler yani kontrol disina cikar mi o kafami karistiriyor. Bu arada iran testo e, pharm-tech marka masteron kullanacagim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.777
Aviator, 1 saat önce yazdı:

Hocam merhaba, öncelikle uzun uzun özenle yazdığınız için teşekkür ederim, çok açıklayıcı olmuş. Güncel form durumunu ve buraya kan değerlerimi ekleyeceğim. Sizin de hem formumu görüp hem de kan değerlerime göre yorumunuzu bekliyorum. Şuan M K. Hocamın uzaktan egitim yönlendirmesi ile çalışıyorum. Hocaya guvenim tam ama bilgi bilgidir. Herkesin fikrini duymak onlardan bir şeyler öğrenmek isterim. Sağlık konusunda hassas davranıyorum. Mesleki gereği yıllık sağlık kontrollerine giriyorum ve kan değerlerimi referans aralıgında tutmam gerekiyor. Bu yüzden ekstra temkinli davranmaktayım.  Form ve değerler bu şekilde. Cycle programimi da paylasiyorum.Nasipse yarin baslayacagim. iyi kötu Yorumlarinizi ve tavsiyelerinizi duymayi bekliyorum, saygilar.

IMG_1150.jpeg IMG_1163.jpeg IMG_0940.jpeg IMG_1106.jpeg  IMG_1105.jpeg IMG_1101.png 

Vucudun gayet iyi görünüyor, ilk kürde bile sağlam gelişim gösterebilirsin, masteron yerine başka bir anabolik olabilirdi.

Çalıştığın kişiye olan güvenini sarsmak istemem sonuçta yola çıkmışsınız, ama bence gereksiz bir çok şey var listede...

Beslenmende özellikle alkol var yada karbonhidrat seçimlerinde kötü olanları abartıyor olabilirsin.Karaciğerin ve diğer belirteçler bunu gösteriyor gibi.Değerlerin genelde hep üst sınırlarda ve kürle birlikte aşabilir kolaylıkla.O nedenle ilk önce beslenme planını gözden geçirmelisin ve sana yaramayan gıdaları veya abarttığın beslenme açlığını :) kontrol altında tutmaya çalışabilirsin.

Östrojen değerin gayet ideal seviyede ki vucudundan da belli oluyor bu.Ama aynı şeyi prolaktin ve progesteron için söylemek zor.Bunu ön görerek jineko olabilirsin diye ilaç önerisi yapmış.Fakat jineko olma durumun östrojenden değil prolaktin/progesteron cephesinden gelebilir, gelirse...

Açıkçası bu bana doğal gelmedi sanki kullandığın bir şeyden dolayı prolaktin ve progesteron yükselirken, tsh baskılanıyor gibi...Antidepresan kullanıyor olabilirmisin ?  Özellikle tsh hormonunun bu şekilde inişli ve çıkışlı yükselmesi bir yerden sonra garip hal alıyor.Tiroidler depo ediliyorlar bu nedenle zaman zaman yüksek üretim yapılması sonra durması/düşük seyretmesi normal.Ama senin değer sürekli yükseliyor ve teste göre aylık, 3 aylık, 8 aylık dönemlerde de zik zaklar benzer seyretmiş....Trend yükselişte :) Buna karşın t4-t3 normal...Baskılanması yada işlev kaybı var olabilir.

Bu kürden endişe edecek bir sonuç yaşayacağını zannetmiyorum.Amacın nedir bilmiyorum ama çok fazla abartma suplementi.Bazı şeyler aynı içeriklere sahip gereksiz yük ve masraf yaratır.

Astragalus yerine solgarın rhodiola root extract daha iyi olur. Creatin kullanımı sırasında böbrek değerlerin de bozulacak bu sefer onunla uğracaksın, bence kullanma...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 10 saat önce yazdı:

Merhaba;

hocam konuyu dağıtmadan geçen gün iş yeri doktorumuza nac600 yazdırmak istedim karaciğer için bana nac600'ün karaciğer için kesinlikle hiç bir işe yaramadığını söyledi gereksiz kullanımda yararından çok zararı olacağını söyledi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aviator    3
metinav, 55 dakika önce yazdı:

Vucudun gayet iyi görünüyor, ilk kürde bile sağlam gelişim gösterebilirsin, masteron yerine başka bir anabolik olabilirdi.

Çalıştığın kişiye olan güvenini sarsmak istemem sonuçta yola çıkmışsınız, ama bence gereksiz bir çok şey var listede...

Beslenmende özellikle alkol var yada karbonhidrat seçimlerinde kötü olanları abartıyor olabilirsin.Karaciğerin ve diğer belirteçler bunu gösteriyor gibi.Değerlerin genelde hep üst sınırlarda ve kürle birlikte aşabilir kolaylıkla.O nedenle ilk önce beslenme planını gözden geçirmelisin ve sana yaramayan gıdaları veya abarttığın beslenme açlığını :) kontrol altında tutmaya çalışabilirsin.

Östrojen değerin gayet ideal seviyede ki vucudundan da belli oluyor bu.Ama aynı şeyi prolaktin ve progesteron için söylemek zor.Bunu ön görerek jineko olabilirsin diye ilaç önerisi yapmış.Fakat jineko olma durumun östrojenden değil prolaktin/progesteron cephesinden gelebilir, gelirse...

Açıkçası bu bana doğal gelmedi sanki kullandığın bir şeyden dolayı prolaktin ve progesteron yükselirken, tsh baskılanıyor gibi...Antidepresan kullanıyor olabilirmisin ?  Özellikle tsh hormonunun bu şekilde inişli ve çıkışlı yükselmesi bir yerden sonra garip hal alıyor.Tiroidler depo ediliyorlar bu nedenle zaman zaman yüksek üretim yapılması sonra durması/düşük seyretmesi normal.Ama senin değer sürekli yükseliyor ve teste göre aylık, 3 aylık, 8 aylık dönemlerde de zik zaklar benzer seyretmiş....Trend yükselişte :) Buna karşın t4-t3 normal...Baskılanması yada işlev kaybı var olabilir.

Bu kürden endişe edecek bir sonuç yaşayacağını zannetmiyorum.Amacın nedir bilmiyorum ama çok fazla abartma suplementi.Bazı şeyler aynı içeriklere sahip gereksiz yük ve masraf yaratır.

Astragalus yerine solgarın rhodiola root extract daha iyi olur. Creatin kullanımı sırasında böbrek değerlerin de bozulacak bu sefer onunla uğracaksın, bence kullanma...

hocam t3-t4 normal olmasina ragmen tsh’da malesef bozulmalar mevcut, EUTHYROX 50 mcg tablet Etkin madde:( Levotiroksin) kullaniyorum. O da tsh değerimi ref aralığında tutmak için. Beslenme şuan aslında temiz ilerliyorum, uzun zamandir cheat yapmiyorum.  Bilmiyorum stress den kaynakli olabilir bazı değerlerin yüksek olması, baska çare bulamadim. Doktor’a gittigim de tsh icin her seferinde ayni methodu uygulayip euthyrox veriyor. Alt,ast değerlerim cok az referans degeri araligi üzerinde çiktiginda bi universite hastanesi karacigerimden bi parca alip biyopsi yapmak ve incelemek istediler :)) şaka gibiler resmen. nac 600 ile değerler hızlı şekilde iniyor simdi new 4 hepa life kullanıp daha da safe olur diye düşünüyorum. Kür’e başlayıp 1 ay sonra zaten kan tahlili yaptırır sonuçları öyle görür kafada netleşir. Bu kan testini yaptirmadan önce de beslenmem gunluk 300 pirinç (pişmiş) , 400gr tavuk , 60 whey 70rice cream,  10 gr sabah 20 gr aksam fistik ezmesi, her ogunce yesillik, kahvalti 5 yumurta beyazi 1 sarisi 60 gr yulaf + 70 gr meyve var.  

decavit kullaniyorum her gun, onda demir fazla oldugu icin acaba karaciger e yuk mu bindiriyor emin degilim.. 

Gece de magnezinc kullaniyorum. Ekstra olarak kür’e basladigimda programda yazilanlari kullanicam, umarim kan degerlerimi kontrol altinda tutarim, bilgiler ve ilginiz icin cok tesekkur ederim hocam

kartalfitness, 24 dakika önce yazdı:

hocam konuyu dağıtmadan geçen gün iş yeri doktorumuza nac600 yazdırmak istedim karaciğer için bana nac600'ün karaciğer için kesinlikle hiç bir işe yaramadığını söyledi gereksiz kullanımda yararından çok zararı olacağını söyledi.

Hocam doğrudur, fakat kendim düzenli olarak karaciğer enzim testi yaptırıyorum, 1-2 hafta her gun 1 tablet nac600 kullanip degerlerimi cok cok aşağı çekebiliyorum, bizzat denedim sadece 1-2 kere de değil 7-8 kere diyebilirim. O yuzden doktorun dedigine yanlis kesinlikle demiyorum ama kullanip tecrube ettigim ve her seferinde faydali olan bir gerçek de var :) saygilar

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.