Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Baris10

Kas toparlanma hızını arttırmak için çözüm yolları?

Önerilen İletiler

Baris10    35

Kendimi bildim bileli çalıştığım bölgenin 3 günden önce toparlandığını pek görmedim. Son zamanlarda artık rahatsız etmeye başladı çünkü antrenman günü programımdaki kas grubu toparlanmamış olarak hissedersem o bölgeyi çalışmayı hiç sevmiyorum. Glutamine, bcaa gibi supplementler de bir şey değiştirmiyor.
Çözüm önerileriniz nelerdir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    1.467
gönderildi (düzenlendi)
Baris10, 38 dakika önce yazdı:

Kendimi bildim bileli çalıştığım bölgenin 3 günden önce toparlandığını pek görmedim. Son zamanlarda artık rahatsız etmeye başladı çünkü antrenman günü programımdaki kas grubu toparlanmamış olarak hissedersem o bölgeyi çalışmayı hiç sevmiyorum. Glutamine, bcaa gibi supplementler de bir şey değiştirmiyor.

Antrenman hacmin çok yüksek ise merkezi sinir sistemi yorgunluğu olabilir yada overtraining olabilir. Antrenman programını, beslenmeni ve kullandığın bütün ilaçları yazar mısın? İlaçların markalarını da. Birde ne kadar tuz tüketiyorsun? Mineral alımına dikkat ediyor musun?

tarihinde Diver tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berko110    16
Diver, 2 dakika önce yazdı:

Antrenman hacmin çok yüksek ise merkezi sinir sistemi yorgunluğu olabilir yada overtraining olabilir. Antrenman programını, beslenmeni ve kullandığın bütün ilaçları yazar mısın? İlaçların markalarını da. Birde ne kadar tuz tüketiyorsun? Mineral alımına dikkat ediyor musun?

hocam tuz hesabı nasıl olmalı, ölçülerim 183 cm 90 kg yağ oranım %24 ve antremanlar ağır geçiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.467
berko110, 9 dakika önce yazdı:

hocam tuz hesabı nasıl olmalı, ölçülerim 183 cm 90 kg yağ oranım %24 ve antremanlar ağır geçiyor

Antrenmanın ağır geçmesi geniş bir konu sadece tuz özelinde konuşacam. Tuzun bir hesabı yok. Fazla tuz hem yüksek tansiyona hemde vücutta su tutumuna sebep oluyor iyi ayarlamak lazım. Sinir sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için sodyum ve potasyuma ihtiyacımız var. Antrenman yapmayan bireylere göre fazla tüketmemiz gerekiyor. 185 106 kg 6 gr kaya tuzu tüketiyorum. Sende 4-6 gram arası tüketebilirsin. Ben her daim tansiyonumu takip ediyorum sende takip edip ona göre tuzu ayarlamalısın. Antrenmandan önce 1 gr tuz ile churcill sana iyi gelebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berko110    16
Diver, 2 dakika önce yazdı:

Antrenmanın ağır geçmesi geniş bir konu sadece tuz özelinde konuşacam. Tuzun bir hesabı yok. Fazla tuz hem yüksek tansiyona hemde vücutta su tutumuna sebep oluyor iyi ayarlamak lazım. Sinir sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için sodyum ve potasyuma ihtiyacımız var. Antrenman yapmayan bireylere göre fazla tüketmemiz gerekiyor. 185 106 kg 6 gr kaya tuzu tüketiyorum. Sende 4-6 gram arası tüketebilirsin. Ben her daim tansiyonumu takip ediyorum sende takip edip ona göre tuzu ayarlamalısın. Antrenmandan önce 1 gr tuz ile churcill sana iyi gelebilir.

tuz ve tansiyon konusunda aşırı bilgisizim, normal tansiyon değerleri kaç olmalı hocam, alet var düzenli ölçerim ve tansiyonumu verdiğiniz gr üzerinden o değerlerde tutmaya çalırım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.467
berko110, 22 dakika önce yazdı:

tuz ve tansiyon konusunda aşırı bilgisizim, normal tansiyon değerleri kaç olmalı hocam, alet var düzenli ölçerim ve tansiyonumu verdiğiniz gr üzerinden o değerlerde tutmaya çalırım

Normalde 12/8 olması gerekiyor. Herkesin normali farklı ben 14/8 de kendimi iyi hissediyorum. Önce tansiyonunu takip et kendini iyi hissettiğin aralığı bul ondan sonra tuzu artır. Sabah uyanınca, yemekten sonra, antrenmandan önce, antrenmandan sonra(dinlenik iken) ve antrenman sonrası öğünden sonra ölç yaz bir yere. Genel bir ortalama çıkar sende kendini iyi hissettiğin tansiyonu bulacaksın. Ona göre tuz alımını yavaş yavaş artırıp takip edersin. Su tuttuğunu hem vücut ölçülerinden hemde tartıdan anlayabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Baris10    35
Diver, Bir saat önce yazdı:

Hocam omuz, göğüs, sırt, bacak için her bölgeye haftalık 9-15 set arası diyebilirim.

200 makarna, 200 pirinç, 70 yulaf, 500 tavuk/et/balık. 

Noxy MK677 1 ayı geçti, RAD140 ekledim 4. gündeyim.

Tuz tahmini 8 9gr. Mineral alımını daha çok maden suyundan alıyorum diyebilirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.467
Baris10, 12 dakika önce yazdı:

Hocam omuz, göğüs, sırt, bacak için her bölgeye haftalık 9-15 set arası diyebilirim.

200 makarna, 200 pirinç, 70 yulaf, 500 tavuk/et/balık. 

Noxy MK677 1 ayı geçti, RAD140 ekledim 4. gündeyim.

Tuz tahmini 8 9gr. Mineral alımını daha çok maden suyundan alıyorum diyebilirim.

Split antrenman sistemine geçebilirsin. Misal göğüs çalışıp 4-5 gün sonra tekrar göğüs yapabilirsin. Çok ağır kilo çalışıyorsan ağırlık düşürebilirsin. Güncel meta-analizler tükenişe varan 8-30 tekrardan oluşan setlerde hipertrofinin aynı olduğunu söylüyor. Daha da toparlanma geç oluyorsa set sayısını düşürebilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Baris10    35
gönderildi (düzenlendi)
Diver, 6 dakika önce yazdı:

Split antrenman sistemine geçebilirsin. Misal göğüs çalışıp 4-5 gün sonra tekrar göğüs yapabilirsin. Çok ağır kilo çalışıyorsan ağırlık düşürebilirsin. Güncel meta-analizler tükenişe varan 8-30 tekrardan oluşan setlerde hipertrofinin aynı olduğunu söylüyor. Daha da toparlanma geç oluyorsa set sayısını düşürebilirsin.

Hocam,

Pazartesi: Göğüs

Salı: Sırt

Çarşamba: Bacak

Cuma: Omuz

Cumartesi: Kol

1 aydır bu şekilde ilerliyorum.

Ağırlık konusunda ise çok fazla cheat vermeden yapabildiğim en yüksek ağırlıkla çalışıyorum genelde.

Bir de RAD140'ın toparlanmayı arttırma konusunda etkisi olur mu açıldığında? 

tarihinde Baris10 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    431
Baris10, 2 saat önce yazdı:

Yeterli protein ve karbonhidrat alımı yapmalisin, Kaliteli ve yeterli uyku dikkat etmelisin, Aktif dinlenme ve esneme egzersizleri atlamamalisin, Magnezyum ve çinko takviyeleri, Yeterli su tüketimi, Masaj veya foam roller kullanımı oneririm, Kürsüz bir dönem geçirme, Antrenman yoğunluğunu azaltma, Sıcak-soğuk masaj uygulamaları deneyebilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berko110    16
Diver, 43 dakika önce yazdı:

Normalde 12/8 olması gerekiyor. Herkesin normali farklı ben 14/8 de kendimi iyi hissediyorum. Önce tansiyonunu takip et kendini iyi hissettiğin aralığı bul ondan sonra tuzu artır. Sabah uyanınca, yemekten sonra, antrenmandan önce, antrenmandan sonra(dinlenik iken) ve antrenman sonrası öğünden sonra ölç yaz bir yere. Genel bir ortalama çıkar sende kendini iyi hissettiğin tansiyonu bulacaksın. Ona göre tuz alımını yavaş yavaş artırıp takip edersin. Su tuttuğunu hem vücut ölçülerinden hemde tartıdan anlayabilirsin.

sağolasın hocam

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    45
Baris10, 2 dakika önce yazdı:

Hocam,

Ağırlık konusunda ise çok fazla cheat vermeden yapabildiğim en yüksek ağırlıkla çalışıyorum genelde.

Merhabalar, glutamine b12 ve creatin kas toparlanmasında kişisel olarak etkilerini fark ettiğim ürünler tavsiye ederim.

Ömür boyu sağlıkla spor yapmanı dilerim iyi forumlar. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Baris10    35
AS1L, 11 dakika önce yazdı:

Yeterli protein ve karbonhidrat alımı yapmalisin, Kaliteli ve yeterli uyku dikkat etmelisin, Aktif dinlenme ve esneme egzersizleri atlamamalisin, Magnezyum ve çinko takviyeleri, Yeterli su tüketimi, Masaj veya foam roller kullanımı oneririm, Kürsüz bir dönem geçirme, Antrenman yoğunluğunu azaltma, Sıcak-soğuk masaj uygulamaları deneyebilirsin.

Hocam uyku konusunda 8 saat uyumaya çalışıyorum fakat uyuduğumdan max 5 saat sonrası uyanıyorum, geri yatıyorum ama o saatten sonra uykudan verim aldığımı düşünmüyorum.

Tarık34, 8 dakika önce yazdı:

Merhabalar, glutamine b12 ve creatin kas toparlanmasında kişisel olarak etkilerini fark ettiğim ürünler tavsiye ederim.

Ömür boyu sağlıkla spor yapmanı dilerim iyi forumlar. :)

Hepsini düzenli kullanıyorum, teşekkür ederim keyifli forumlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    45
Baris10, 2 dakika önce yazdı:

Hocam uyku konusunda 8 saat uyumaya çalışıyorum fakat uyuduğumdan max 5 saat sonrası uyanıyorum, geri yatıyorum ama o saatten sonra uykudan verim aldığımı düşünmüyorum.

Uyku için melatonin takviyesi ve zma alabilirsiniz.:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Baris10    35
Tarık34, 1 dakika önce yazdı:

Uyku için melatonin takviyesi ve zma alabilirsiniz.:)

Zaten bu söylediklerim melatonin aldığımda olanlar. Almadığımda daha da kötü durum. Zma hiç denemedim fakat içerisinde magnezyum, çinko olan supplement kullanıyorum bazı geceler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.467
Baris10, 8 dakika önce yazdı:

Hocam,

Rad140 hakkında bilgim yok. Mk677 zamanla çok güzel uyutacaktır seni. Karanlık yerde uyuduğuna da emin ol. Karanlık olmadığı zaman beyindeki görme işlemini yapan bölge aktif olmaya devam ediyor ve derin uyku gerçekleşmiyor. Planın güzel dediğim gibi 20-30 tekrar çıkarabilecek ağırlık seçebilirsin tükenişe gittikten sonra tekrar sayısının önemi yok. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    45
Baris10, Şimdi yazdı:

Zaten bu söylediklerim melatonin aldığımda olanlar. Almadığımda daha da kötü durum. Zma hiç denemedim fakat içerisinde magnezyum, çinko olan supplement kullanıyorum bazı geceler.

Melatonin daha yüksek mg alabilirsin fakat vücut melatonini hazır almaya alıştığında üretimi durduruyor diye biliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Baris10    35
Tarık34, 9 dakika önce yazdı:

Melatonin daha yüksek mg alabilirsin fakat vücut melatonini hazır almaya alıştığında üretimi durduruyor diye biliyorum.

Uzun süre kullanınca almadan uyuyamıyorsun aynı kafein gibi. Bu yüzden arada bir 3-6mg alıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.