Merhabalar, Değerli hocalarım, arkadaşlarım yeni bir doyurucu paylaşımla sizlerleyim. Daha önce D vitamini hakkında bir paylaşım yapmıştım, bugün çok çok daha önemli bir vitamin hakkında bilgilendirme yapacağım. Öncesinde size bu vitamini hesaplı şekilde nasıl temin ettiğimi ve nasıl kullandığımı anlatayım; Kahvaltı öncesi 1 gram ve antrenman öncesi 1 gram olmak üzere günde 2 gram alıyorum. Arkadaşlar bu ürünün tablet formuna  haddiden fazla ücret ödemenize hiç gerek yok ben gıda tipi ilaç kalitesinde olan bu ürünü çok ucuza temin ediyorum ve fiyat/servis karşılaştırması yaptığım zaman gayet makul. Amacım kullanılan ürünleri karalamak değil tabiki solgar gibi firmaların hammadde kalitesi çok çok daha iyidir fakat vitaminler normalde çokta pahalı takviyeler değil, ürünü size taktim edeyim; Hassas terazisi olanlar bu şekilde tartarak kullanabilir; Hassas terazim yok dozu nasıl ayarlayacağım derseniz aşağı yukarı herkesin evinde bulunan boyutlarda normal bir çay kaşığının 4/3 miktarı 1 grama tekabül etmekte;   250 gram ürünün fiyatı 33 ₺ 100 gram 18 ₺ Ben daha önce 100 gram almıştım denedim memnun kaldım şimdi 250 gram aldım kargo ile toplam 41 ₺ vermiş oldum ve 1 gramdan hesaplarsak 250 gün kullanım demek... Ekşiliğinden ürünün kalitesini anlıyorsunuz, bildiğiniz üzere turunç gillere ekşiliği veren askorbik asittir... Linki burada; http://www.katkideposu.com/C-VITAMINI-ILAC-KALITE,PR-3343.html C Vitamini (Askorbik Asit) Sporcuların çoğu C vitaminin öneminin farkında değil. İlk olarak, C vitamini bir antioksidandır. Kas hücrelerini fiziksel ve kimyasal hasarlardan korur, iyileşmeyi ve büyümeyi hızlandırır. İkincil olarak, Askorbik asit, amino asit metabolizmasında kullanılır. En önemli özelliğinden birisi kas ve kemik yapısını sağlam bir şekilde birarada tutmasıdır. İlk başta önemsiz de gözükse, siz ağırlık kaldıdıkça kas ve kemik yapınız arasında zorlanmalar meydana gelir. Ve yeterli miktarda C vitamini tüketmezseniz bu zorlanmalar ciddi sonuçlar doğurabilir, iyileşmenizi geciktirebilir. Üçüncü olarak C vitamini demir emilimine yardımcı olur. Demir kandaki hemoglobin hücresinin kaslara oksijen taşımasında kilit role sahiptir. Demir emilimi yeterli olmaması durumunda çabuk yorulma meydana gelir, antrenmandaki veriminiz sabit kalır, bir adım öteye geçemezsiniz. Dördüncü olarak, Askorbik asit, anabolik testosteron da dahil erkeklik hormonu salınımına yardımcı olur. Son olarak, C vitamini belki de suda çözünen vitaminlerden en iyisidir. Bir diğer deyişle, büyük oranda suda çözündüğünden ve kas hücrelerinin çoğu su olduğundan C vitaminine verilen önem sporcunun başarısı ile doğru orantılıdır. Sevgi ve saygılarımla
    • Beğen
    • Vayyyy!!
    7