Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Takashi

C vitamini önemi

Önerilen İletiler

Takashi    119

Merhabalar,

Değerli hocalarım, arkadaşlarım yeni bir doyurucu paylaşımla sizlerleyim.

Daha önce D vitamini hakkında bir paylaşım yapmıştım, bugün çok çok daha önemli bir vitamin hakkında bilgilendirme yapacağım.

Öncesinde size bu vitamini hesaplı şekilde nasıl temin ettiğimi ve nasıl kullandığımı anlatayım;

Kahvaltı öncesi 1 gram ve antrenman öncesi 1 gram olmak üzere günde 2 gram alıyorum.

Arkadaşlar bu ürünün tablet formuna  haddiden fazla ücret ödemenize hiç gerek yok ben gıda tipi ilaç kalitesinde olan bu ürünü çok ucuza temin ediyorum ve fiyat/servis karşılaştırması yaptığım zaman gayet makul. Amacım kullanılan ürünleri karalamak değil tabiki solgar gibi firmaların hammadde kalitesi çok çok daha iyidir fakat vitaminler normalde çokta pahalı takviyeler değil, ürünü size taktim edeyim;

IMG_1097.thumb.JPG.e6a6245790352d3104bf92ee4d1739c9.JPG

Hassas terazisi olanlar bu şekilde tartarak kullanabilir;

IMG_1099.thumb.JPG.6a2c9b866097c59a00635c67a6b81970.JPG

Hassas terazim yok dozu nasıl ayarlayacağım derseniz aşağı yukarı herkesin evinde bulunan boyutlarda normal bir çay kaşığının 4/3 miktarı 1 grama tekabül etmekte;

IMG_1100.thumb.JPG.cc774f4844e3ecfbc7da24e0184bf8e0.JPG

250 gram ürünün fiyatı 33 ₺

100 gram 18 ₺

Ben daha önce 100 gram almıştım denedim memnun kaldım şimdi 250 gram aldım kargo ile toplam 41 ₺ vermiş oldum ve 1 gramdan hesaplarsak 250 gün kullanım demek... Ekşiliğinden ürünün kalitesini anlıyorsunuz, bildiğiniz üzere turunç gillere ekşiliği veren askorbik asittir...

Linki burada;

http://www.katkideposu.com/C-VITAMINI-ILAC-KALITE,PR-3343.html

C Vitamini (Askorbik Asit)

Sporcuların çoğu C vitaminin öneminin farkında değil. İlk olarak, C vitamini bir antioksidandır. Kas hücrelerini fiziksel ve kimyasal hasarlardan korur, iyileşmeyi ve büyümeyi hızlandırır.

İkincil olarak, Askorbik asit, amino asit metabolizmasında kullanılır. En önemli özelliğinden birisi kas ve kemik yapısını sağlam bir şekilde birarada tutmasıdır. İlk başta önemsiz de gözükse, siz ağırlık kaldıdıkça kas ve kemik yapınız arasında zorlanmalar meydana gelir. Ve yeterli miktarda C vitamini tüketmezseniz bu zorlanmalar ciddi sonuçlar doğurabilir, iyileşmenizi geciktirebilir.

Üçüncü olarak C vitamini demir emilimine yardımcı olur. Demir kandaki hemoglobin hücresinin kaslara oksijen taşımasında kilit role sahiptir. Demir emilimi yeterli olmaması durumunda çabuk yorulma meydana gelir, antrenmandaki veriminiz sabit kalır, bir adım öteye geçemezsiniz.

Dördüncü olarak, Askorbik asit, anabolik testosteron da dahil erkeklik hormonu salınımına yardımcı olur.

Son olarak, C vitamini belki de suda çözünen vitaminlerden en iyisidir. Bir diğer deyişle, büyük oranda suda çözündüğünden ve kas hücrelerinin çoğu su olduğundan C vitaminine verilen önem sporcunun başarısı ile doğru orantılıdır.

Sevgi ve saygılarımla

• Beğen 5
  • Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

fvx    101

faydalı bir paylaşım teşekkürler, peki aktarlarda satılıyormu ordan temin edebilirmiyiz

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
M4jeste    65

Aynı teraziyi kullanıyoruz :) mct ilaçları almadan öğrendiğim iyi oldu yani biliyordum ama almamıştım nedir ne değildir diye kullanıp memnun kaldıysan alabilirim :D

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mucoo    36
Takashi, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Değerli hocalarım, arkadaşlarım yeni bir doyurucu paylaşımla sizlerleyim.

Daha önce D vitamini hakkında bir paylaşım yapmıştım, bugün çok çok daha önemli bir vitamin hakkında bilgilendirme yapacağım.

Öncesinde size bu vitamini hesaplı şekilde nasıl temin ettiğimi ve nasıl kullandığımı anlatayım;

Kahvaltı öncesi 1 gram ve antrenman öncesi 1 gram olmak üzere günde 2 gram alıyorum.

Arkadaşlar bu ürünün tablet formuna  haddiden fazla ücret ödemenize hiç gerek yok ben gıda tipi ilaç kalitesinde olan bu ürünü çok ucuza temin ediyorum ve fiyat/servis karşılaştırması yaptığım zaman gayet makul. Amacım kullanılan ürünleri karalamak değil tabiki solgar gibi firmaların hammadde kalitesi çok çok daha iyidir fakat vitaminler normalde çokta pahalı takviyeler değil, ürünü size taktim edeyim;

IMG_1097.thumb.JPG.e6a6245790352d3104bf92ee4d1739c9.JPG

Hassas terazisi olanlar bu şekilde tartarak kullanabilir;

IMG_1099.thumb.JPG.6a2c9b866097c59a00635c67a6b81970.JPG

Hassas terazim yok dozu nasıl ayarlayacağım derseniz aşağı yukarı herkesin evinde bulunan boyutlarda normal bir çay kaşığının 4/3 miktarı 1 grama tekabül etmekte;

IMG_1100.thumb.JPG.cc774f4844e3ecfbc7da24e0184bf8e0.JPG

250 gram ürünün fiyatı 33 ₺

100 gram 18 ₺

Ben daha önce 100 gram almıştım denedim memnun kaldım şimdi 250 gram aldım kargo ile toplam 41 ₺ vermiş oldum ve 1 gramdan hesaplarsak 250 gün kullanım demek... Ekşiliğinden ürünün kalitesini anlıyorsunuz, bildiğiniz üzere turunç gillere ekşiliği veren askorbik asittir...

Linki burada;

http://www.katkideposu.com/C-VITAMINI-ILAC-KALITE,PR-3343.html

C Vitamini (Askorbik Asit)

Sporcuların çoğu C vitaminin öneminin farkında değil. İlk olarak, C vitamini bir antioksidandır. Kas hücrelerini fiziksel ve kimyasal hasarlardan korur, iyileşmeyi ve büyümeyi hızlandırır.

İkincil olarak, Askorbik asit, amino asit metabolizmasında kullanılır. En önemli özelliğinden birisi kas ve kemik yapısını sağlam bir şekilde birarada tutmasıdır. İlk başta önemsiz de gözükse, siz ağırlık kaldıdıkça kas ve kemik yapınız arasında zorlanmalar meydana gelir. Ve yeterli miktarda C vitamini tüketmezseniz bu zorlanmalar ciddi sonuçlar doğurabilir, iyileşmenizi geciktirebilir.

Üçüncü olarak C vitamini demir emilimine yardımcı olur. Demir kandaki hemoglobin hücresinin kaslara oksijen taşımasında kilit role sahiptir. Demir emilimi yeterli olmaması durumunda çabuk yorulma meydana gelir, antrenmandaki veriminiz sabit kalır, bir adım öteye geçemezsiniz.

Dördüncü olarak, Askorbik asit, anabolik testosteron da dahil erkeklik hormonu salınımına yardımcı olur.

Son olarak, C vitamini belki de suda çözünen vitaminlerden en iyisidir. Bir diğer deyişle, büyük oranda suda çözündüğünden ve kas hücrelerinin çoğu su olduğundan C vitaminine verilen önem sporcunun başarısı ile doğru orantılıdır.

Sevgi ve saygılarımla

Ester C ve normal C vitamini arasndaki farklar nelerdir bazilari ester formunu kullanın diyorlarda

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119

Merhabalar,

@fvx hocam aktarlarda bulunabilirliği hakkında bilgim yok fakat sanmıyorum, verdiğim linkten temin edip kullanabilirsiniz.

@M4jeste hocam memnun kaldım fakat bu tarz takviyelerde ne gibi etkileri olduğunu bilemeyiz nasıl protein tozu kullandığımızda herhangi bir somut etki görmüyorsak buda aynı. C vitamini aldığım zaman kendimi daha zinde hissediyorum kullanmanızı tavsiye ederim. Bilhassa sigara kullanan arkadaşlarımız için kesinlikle öneriyorum. İçeriği boş olan gereksiz plesebo etki yapan multivitaminleri kullanmaktan ziyade bu tarz hammaddeler daha iyi diye düşünüyorum daha sonra B grubu vitaminleri hakkında bir paylaşım yapacağım.

@Mucoo güzel bir detaya değindiniz öncelikle teşekkür ederim, bu ayrıntıyı paylaşmam gerekirdi. Şöyle özetliyim; Ester c vitamini daha çok tanınan askorbik asitten (c vitamini) farklı bir form olup hem suda hem yağda çözünür. Vitamin c'nin ester formu, standart c vitamininden dört kez daha hızlı dokulara girer, vücut dokularında daha uzun süre kalır ve elde edilen vitamin c düzeyleri de dört kat daha yüksektir. ayrıca, sadece 1/3'ü idrarla kaybolur. Vitamin c, ticari markalı veya patentli ester-c'ye kıyasla daha doğaldır. Özetlememiz gerekirse vücudumuzda yaptığı iş bakımından çokta farklı değil ester-c daha fazla işlem görmüş oluyor. Bütçe bakımından problem yaratmaz ise ester-c kullanabilirsiniz

tarihinde Takashi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mucoo    36
Takashi, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar,

@fvx hocam aktarlarda bulunabilirliği hakkında bilgim yok fakat sanmıyorum, verdiğim linkten temin edip kullanabilirsiniz.

@M4jeste hocam memnun kaldım fakat bu tarz takviyelerde ne gibi etkileri olduğunu bilemeyiz nasıl protein tozu kullandığımızda herhangi bir somut etki görmüyorsak buda aynı. C vitamini aldığım zaman kendimi daha zinde hissediyorum kullanmanızı tavsiye ederim. Bilhassa sigara kullanan arkadaşlarımız için kesinlikle öneriyorum. İçeriği boş olan gereksiz plesebo etki yapan multivitaminleri kullanmaktan ziyade bu tarz hammaddeler daha iyi diye düşünüyorum daha sonra B grubu vitaminleri hakkında bir paylaşım yapacağım.

@Mucoo güzel bir detaya değindiniz öncelikle teşekkür ederim, bu ayrıntıyı paylaşmam gerekirdi. Şöyle özetliyim; Ester c vitamini daha çok tanınan askorbik asitten (c vitamini) farklı bir form olup hem suda hem yağda çözünür. Vitamin c'nin ester formu, standart c vitamininden dört kez daha hızlı dokulara girer, vücut dokularında daha uzun süre kalır ve elde edilen vitamin c düzeyleri de dört kat daha yüksektir. ayrıca, sadece 1/3'ü idrarla kaybolur. Vitamin c, ticari markalı veya patentli ester-c'ye kıyasla daha doğaldır. Özetlememiz gerekirse vücudumuzda yaptığı iş bakımından çokta farklı değil ester-c daha fazla işlem görmüş oluyor. Bütçe bakımından problem yaratmaz ise ester-c kullanabilirsiniz

Verdiğin bilgiler icin teşekkür ederim, peki onerebilcegin solgar dışında fiyatta uygun olan ester c varmi hocam

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Takashi  Hocam bu c vitamini  labovotuar  ortamında mı üretilmiş  yoksa  atıyorum  mesela limonun içinden mi alınmış ?

Ben bir yazı okumuştum sonra kaldırıldı yazı, şu deniyordu yazıda  labovotuar ortamında üretilen vitamin minarel takviyelerini vücut %100de 1ni zor kullanır bazılarını hiç kullanamıyor bile  boşuna para veriyorsunuz hepsi reklam ürünü.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
M4jeste    65

Arkadaş sen çok güzel bilgiler veriyorsun 👍 daha önce sigarayı bırakan bi tanıdığıma eşi portakal greyfurt kürü yapmıştı uzun bi dönem bir nevi c vitamin kürü ve çok hızlı sigara etkilerinin temizlendiğini söylemişti. Allah'a şükür yakın dönemde annemde bıraktı sigarayı ( bende 2014 te bıraktım) sağlıklı ömürleri olur inşallah. Demem o ki bunu alıp anneme de kullandırmayı düşündüm yazını görünce ;)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119

Merhaba @büyümehormonu öncelikle teşekkür ederim yorumunuz üzerine firmayı arayıp gerekli bilgileri aldım, eğer ikna olmak istiyorsanız sizde arayıp bilgi alabilirsiniz bizzat gıda mühendisleri ile görüştüm;

C vitamini üreten dünyada yalnızca 2 firmanın olduğu aktarıldı, dolayısı ile tüm firmalar marka değerleri altında aynı ürünü kullanmakta. Tablet formlarda maltodekstrin dolgusu ile yapılmaktaymış. '' Boşuna para veriyorsunuz söylemini ben kesinlikle kabul etmiyorum, etkisini faydasını gördüğüm bir ürün hakkında sizi bilgilendiriyorum, sizse ürünü kullanmadan boş olduğunu iddia ediyorsunuz.''

Bu arada bu ürün ester-C değil L formunda. İlaç kalitesinde olan bir ürünün kullanabilirliği mühendis tararından tarafıma aktarıldı.

Şunuda belirtmek istiyorum siz c vitamini kaynağı olarak limonu kullanmak isterseniz 1 adet orta boy limon ortalama 53 miligram c vitamini ihtiva etmektedir.

@M4jeste Öncelikle teşekkür ederim, sigarayı bırakmanıza çok sevindim. Tabiki annenizde kullanabilir bende hazırladığım bir çok detoksu karışımı çayları gıdaları kendi aile ferdlerimede yedirip içiriyorum... mesela kondisyon bisikleti aldım, her akşam babama 30dk kardiyo yaptırıyorum kendisi yüksek tansiyon hastası... Sporcunun yaşadığı evde sağlık vardır her ferd bundan nasibini alır :)

@Mucoo denediğim etki aldığım herhangi bir ester-c tablet ürün maalesef yok, ester farkı sadece ciddi rahatsızlıklar üzerinde farkediyor. L formu c vitamini asidik olduğu için aşırı kullanımda mide hassasiyeti oluşturabilir, ama ben bu üründen hiç bir yan etki görmedim.

Sevgi ve saygılarımla

tarihinde Takashi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175
Mucoo, 15 saat önce yazdı:

Verdiğin bilgiler icin teşekkür ederim, peki onerebilcegin solgar dışında fiyatta uygun olan ester c varmi hocam

Ester c çokta matah değil.Klasik form c ile arasında gözle görülebilir veya hissedilebilir fark bulamazsın ekstra para verip düşük doz almanızı önermem

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
jacklorenzo    8

Güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık. Fakat bende nir ekleme yapmak istiyorum. Uzun vadeli kullanımlarda B12 vitaminini düşürür ve Demir yükseltir. Vücutta aşırı C vitamini birikiminde  diş  eti kanamalarına ve toksit etki olmasına sebep olur.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561

Vücut geliştirme sporu yapanların ve özellikle ektomorf vücuda sahip olanların spordan sonra kortizol seviyelerini düşürmeleri için günlük 2-3 gram C vitamini almalarını tavsiye ederim.Kas kazanımlarınızı doğal olarak yıkımdan koruyan bir vitamindir.Ailesinde böbrek taşı oluşumu olanların daha dikkatli olmaları ve bol su tüketmeleri tavsiye edilir. C vitamini günümüzde artık doğal kaynaklardan elde edilmek yerine genelde mısır şurubundan ayrıştırılıyor.Meyve yiyerek bir kapsüldekine eşdeğer alabileceğiniz c vitamini en az 2-3 kg meyve gerektiriyor.Meyvenin içeriğindeki vitamin değerleri ve tabi vücudun absorbe edebilme durumu göz önüne alınmalı.Ester c formunun görünüşte bir farkı yok.Söylenenler kağıt üzerinde uygulamada bir farklılık hissedilmiyor.Biraz reklam bir bilgi gibi...Ayrıca hammaddelerin farmasotik olup olmaması tamamen saflık durumuyla alakalı.Ben bir ilaç fabrikasında çalışıyorum.Burada hem insan hemde hayvan ilaçları üretiliyor.Kullanılan hammaddeler aynı firmanın ve aynı kutularda.Tek farkı insan için kullanılan % 99 ve üzeri saflıkda.Hayvan için kullanılan % 97 ve üzeri saflıkda.Tek fark bu...Yoksa kalite vb. duruma göre ayrılmıyor.Hammaddeleri üreten firmalar öyle gelişi güzel rastgele değil.Hepsi kayıtlı ve onaylı.Bunun haricinde bir yerden hammaddeyi alıp ilaç yapamazlar.Ayrıca bitmiş ampül veya flakon ilaçlar en sonunda otoklavdan geçiriliyor.İçerisinde hiç bir canlı organizma varsa da kalmıyor :) Türkiyedeki firmalar çoğunlukla hammaddeleri çin ve hindistandan alıyor.Avrupadan alanlar çok az, çünkü çok kaliteli ve pahalı...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim verdiğiniz ince detaylar için, açtığım konuya katılım göstererek boşlukları tamamladınız çok yararlı bir konu olduğunu düşünüyorum yaptığımız bu zincirleme işte vitamin ve mineraller zayıf bir halka olarak görünsede bizler için önem taşır...

Verdiğiniz bilgilerde hemfikiriz.

Sevgiler saygılar değerli arkadaşlar 

@HalfNatty @metinav @jacklorenzo

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DAYIOĞLU    54

@Takashi  bu yazıyı görünce hemen aldım ilaç kalite olanı, ama benim ki bembeyaz pürüzsüz toz çok ekşi tadı var umarım c vitaminidir  öğütülmüş limon taşı gibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.