Merhaba; "PCT için triptorelin hakkındaki düşünceniz nedir? Veya, bunu testosteron üretimi için kullanabilir miyim? " sorularına cevap olması babında hazırlanan bir başlıktır umarım bir çok kişiye faydalı olur.   Triptorelin bir GnRH analoğudur: diğer bir deyişle, hipotalamus tarafından üretilen, hipofizi LH yapmak için uyaran hormon gibi davranır. Triptorelin tıbben kullanılan seviyelerde dozlandığında hipofizi aşırı uyarır. İlk sonuç LH üretiminde artışa veya aşırı yüksekliğe neden olur. Triptorelin 100 mcg'lik tek bir enjeksiyonun, testosteron üretimini iyileştirmek için kullanılabileceği konusunda bir teori var ortada ve bir çok Avrupa tabanlı platformda bu tartışılıyor. Muhtemelen kısa bir sürede hipofiz uyarısını sağlayabileceğini düşünüyorum görüp okuduklarım dan yola çıkacak olursak.. PCT başlangıcında bu tedavinin tek başına kullanımından yola çıkarak daha iyi olup olmayacağına yanıt vermem çok zor. (Denemedim çünkü henüz.) Triptorelin'in değerini belirlemedeki bir diğer en büyük sorun, satılan araştırma materyalinin (ürünün) büyük kısmı sahte olmasıdır. (piyasadaki - Türkiye dekiler den hiç bahsetmiyorum bile.) Önerilen dozaj : 100 mcg'den daha düşük bir dozda deneme yapılabilir. İşe yaradığına dair bir deneysel paylaşım sonuçlarıyla; Doktorlar x bir kişiyi kür sonrası GnRH analog triptorelin ile tedavi etmeye karar verirler. GnRH, sadece 10 amino asitten oluşan bir hormondur. Hipotalamus tarafından beyinde üretilir ve FSH ve LH üretimini hipofiz bezi tarafından uyarır. Hormonlar kanda testesteron üretmek için çalışmaya başlar. Ufak tanımlama dan sonra konumuza tekrar dönecek olursak vücut geliştirmecimiz hormon tedavisine hemen yanıt verdiği gözleniyor. Birkaç dakika içinde kanındaki LH ve FSH konsantrasyonu artış yapıyor. Doktorlar tedavi uygulanan vücutçu arkadaşımızı 10 gün sonra tekrar kontrole tabi tutar. Enerjisinin geri döndüğü ve kanındaki testosteron konsantrasyonu 7 ng / ml'ye yükseldiğini fark eder. Bu süreci takip eden diğer haftalar soransında (3 hafta) testosteron seviyesi hala normaldi ve libido da geri döndüğü saptandı tam anlamı ile. Not : Test kısmında geçmişte okuduğum ve not aldığım bir çok kaynaktan faydalandım.