Merhaba arkadaşlar; artık herkesin merak ettiği ama kaynak bulmakta zorlu çektiği konulara ağırlık verip kısmen makaleler oluşturma girişiminde bulunacağım. Başlıktan da anlaşılacağı gibi kür dönemi gebelik / doğum kontrolü üzerine olacak bu paylaşım. KÜR ÖNCESİ VE SONRASI / DOĞUM KONTROL ÜNİTELERİ VE KORUNMA ORANLARI Arkadaşkar kür öncesi ciddi genetik ve üretim anlamında birr probleminiz yoksa aynı zamanda partnerinizin (eşiniz.) yumurtalıkların da veya genetik anlamda sorunları yoksa doğru eşleşme sonrası gebe kalma olasılığı yüksektir fakat kür dönemi bu ihtimal %2 düşer. Yani siz testesteron almaya başladığınız günden sonra 2 haftasına kadar doğal üretiminiz yarılanır ve biter akabinde vücuda dışarıdan alınan testesteron sonrası ilişki esnasında ne kadar ereksiyon olursanız olun birleşme esnasında partnerinizi hamile bırakma ihtimaliniz % 2 bırakamama ihtimaliniz %98 'e çıkar. Ertesi gün haplarında bu oran partnerinizin gebe kalması oranı %2 - %3 tür.  Spiral'de ise %2 ihtimal vardır partnerinizin gebe kalma oranı olarak baktığımızda. Tüm bu oranlar göz önüne alındığında geçmiş tecrübelerim'de sadece 2 kere bu yönde gebelik haberi aldım bunlardan bir tanesi hem müşterim hemde forumdan olan bir kullanıcımız adını vermem doğru olmayacaktır diye bu şekilde beyan etmek istedim. Bu durum beni çok şaşırtmıştı hiç böyle birşeyle karışılaşmamıştım ama %2 ihtimalin gerçek olabileceğini tecrübe edindim bende. O yüzden doğru bildiğimiz gerçekleri tekrar sorgulamamız lazım ve dikkatli olunması gerektiğini düşündüğüm içi bu konuyu açma gereği duydum umarım bir çok kişi okuyup bilgi edinebilir.