Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

hikmetb

Açlık kan şekeri yüksekliği

Önerilen İletiler

hikmetb    58

3 Gündür düzenli olarak akşam yemeğinden sonra tokluk kan şekerini ve sabah açlık kan şekerini takip ediyorum. Son öğünümden ( 150gr pirinç, 150gr tavuk ,hatrı sayılmayacak kadar ketçap) sonra ölçtüğümde 88-94 aralığında seyretti (ortalama 45dk sonra ölçüyorum). Sabah kalktığımda ölçtüğümde ise 103-110 arası. Detaylı bilgi sahibi değilim ama bu normal bir durum mu? ( Sabah yaptığım ölçüm son öğünden 12 saat sonra).

tarihinde hikmetb tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Markus Rühl    142

Tokluk kan şekeri 45 dk değil de 2 saat sonra ölçmelisin , 12 saat açlıktan sonra dediğin değerler fazla artık insülin direnci gelişmeye başlamış , 1 aylık kısa ama sert diyetle hassasiyeti eski haline getirebilirsin , ya diyete başla beslenmeden kıs yada hareketi arttır.

Açlık kan şekeri: 70-100 arası

Tokluk kan şekeri: 140 altı olmalı 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839
hikmetb, 2 saat önce yazdı:

3 Gündür düzenli olarak akşam yemeğinden sonra tokluk kan şekerini ve sabah açlık kan şekerini takip ediyorum. Son öğünümden ( 150gr pirinç, 150gr tavuk ,hatrı sayılmayacak kadar ketçap) sonra ölçtüğümde 88-94 aralığında seyretti (ortalama 45dk sonra ölçüyorum). Sabah kalktığımda ölçtüğümde ise 103-110 arası. Detaylı bilgi sahibi değilim ama bu normal bir durum mu? ( Sabah yaptığım ölçüm son öğünden 12 saat sonra).

Tokluk kan şekeri için yemek yedikten 1-2-3 saat sonra takip et. Açlık kan şekeri yemek yedikten 4 saat sınra belli eder kendini. Sabah 110 çıkması çok çok çok yüksek. Yağ oranını düşürmeyi denemelisin. Daha stabil kan şekeri için metformin kullana bilirsin. En kirli beslendiğin öğün sonrası ve gece uyumadan önce 500 lük alabilirsin. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140
Askabar, 14 dakika önce yazdı:

Tokluk kan şekeri için yemek yedikten 1-2-3 saat sonra takip et. Açlık kan şekeri yemek yedikten 4 saat sınra belli eder kendini. Sabah 110 çıkması çok çok çok yüksek. Yağ oranını düşürmeyi denemelisin. Daha stabil kan şekeri için metformin kullana bilirsin. En kirli beslendiğin öğün sonrası ve gece uyumadan önce 500 lük alabilirsin. 

Burada şöyle bir parantez açalım. Metformin IGF-1 peptitini baskıladığı için, düzenli metformin kullanımının anti-aging etkisinin yanısıra, gelişmeyi de kompromize ettiğini unutmayalım. Bu yüzden benim tercihim insülin hassasiyetini artırmak olurdu. metformin'i ben de zaman zaman kullanıyorum. Ancak, 40 yaşımdan önce düzenli olarak kullanmaya başlayacağım bir ilaç asla değil. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839
Delice, 18 dakika önce yazdı:

Burada şöyle bir parantez açalım. Metformin IGF-1 peptitini baskıladığı için, düzenli metformin kullanımının anti-aging etkisinin yanısıra, gelişmeyi de kompromize ettiğini unutmayalım. Bu yüzden benim tercihim insülin hassasiyetini artırmak olurdu. metformin'i ben de zaman zaman kullanıyorum. Ancak, 40 yaşımdan önce düzenli olarak kullanmaya başlayacağım bir ilaç asla değil. 

Düzenli kullanım değil max 20-30 gün kan şekeri seviyeleri düzelene kadar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140
Askabar, Bir saat önce yazdı:

Düzenli kullanım değil max 20-30 gün kan şekeri seviyeleri düzelene kadar 

Kesinlikle. Bu şekilde detaylandıralım ki, fazla araştırmayı sevmeyen; sadece forumdaki mesajlarla idare eden kişiler yanlış yönlendirilmiş olmasın :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.