Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Kerem kurt

Antrenman programı önerisi

Önerilen İletiler

Kerem kurt    67

Abilerim merhaba sizlere sorularım olucaktı bulk yapıyorum ve  koçluk aldığım yerin antrenman programını kullanıyodum fakat aşırı yüksek volum var ve çok zorluyor sonraki idmana iyileşemiyorum bile ve  iyi gelmiyor bana antrenman perogramları nasıl olmalı? 

@agfitness @rastlantisal

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ArdaK2    53
Kerem kurt, 26 dakika önce yazdı:

Abilerim merhaba sizlere sorularım olucaktı bulk yapıyorum ve  koçluk aldığım yerin antrenman programını kullanıyodum fakat aşırı yüksek volum var ve çok zorluyor sonraki idmana iyileşemiyorum bile ve  iyi gelmiyor bana antrenman perogramları nasıl olmalı? 

@agfitness @rastlantisal

Hocam kimden koçluk aldın 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314
Kerem kurt, 22 dakika önce yazdı:

@agfitness @rastlantisal

Sonraki idmana iyileşemiyorum derken anlamadım, 1 hafta içinde aynı bölgeyi en fazla 2 defa çalıştırabilirsin ,, yani şöyle söyliyim ben genelde split yapıyorum ama hangi bölgemi daha eksik hissediyorsam orayı iki defa çalışıyorum, 

Örneğin pazartesi ön kol arka kol çalıştım,, Aynı hafta içinde sırt günü ön kol  göğüs günü arka kol atıyorum,

Yada omuz eksik pazartesi omuz çalıştım bacak gününü cumaya denk getirip omuz ve bacak giriyorum,, 

Pazartesi göğüs çalıştım,, aynı hafta omuz ve bacağı aynı güne alıp perşembe yada cuma tekrar göğüs atıyorum,,  bu şekilde kasların bol bol dinlenir,, bazen kasların hala ağrır ama bişey olmaz araya 3 _ 4 gün koyarak heryerini çift olarak çalıştır, ben bu şekilde çalışıyorum haftanın 5 günü ağırlık,, cumartesi vücut esnetme yapıyorum, pazar günüde dövüş dersleri alıyorum,,  çok eskiden beri bu sistem ile takılıyorum istersen sende bir dene 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kerem kurt    67
ArdaK2, 25 dakika önce yazdı:

Hocam kimden koçluk aldın 

S.... b...s dan aldım hocam

mcanmeco, 18 dakika önce yazdı:

Sonraki idmana iyileşemiyorum derken anlamadım, 1 hafta içinde aynı bölgeyi en fazla 2 defa çalıştırabilirsin ,, yani şöyle söyliyim ben genelde split yapıyorum ama hangi bölgemi daha eksik hissediyorsam orayı iki defa çalışıyorum, 

Örneğin pazartesi ön kol arka kol çalıştım,, Aynı hafta içinde sırt günü ön kol  göğüs günü arka kol atıyorum,

Yada omuz eksik pazartesi omuz çalıştım bacak gününü cumaya denk getirip omuz ve bacak giriyorum,, 

Pazartesi göğüs çalıştım,, aynı hafta omuz ve bacağı aynı güne alıp perşembe yada cuma tekrar göğüs atıyorum,,  bu şekilde kasların bol bol dinlenir,, bazen kasların hala ağrır ama bişey olmaz araya 3 _ 4 gün koyarak heryerini çift olarak çalıştır, ben bu şekilde çalışıyorum haftanın 5 günü ağırlık,, cumartesi vücut esnetme yapıyorum, pazar günüde dövüş dersleri alıyorum,,  çok eskiden beri bu sistem ile takılıyorum istersen sende bir dene 

Saol abi deneyeceğim teşekkür ediyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321

volumu azalt fazla geliyorsa 

iyi bir hocaysa program çok kötü olmaz 

kendine sevdiğin programı yazabilecek seviyeye gelince değiştirirsin

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330
agfitness, 8 saat önce yazdı:

Antrenman programı konusunda hep söylerim, kişiye özeldir tıpkı parmak izi gibi. Bu konularda pek yorum yapmayacağım şahsen. Ağırlıkları hafifletmek, set sayısını, tekrar sayısını değiştirmek, uygulanma hızını değiştirmek gibi yöntemler ile deneyebilirsin. Daha da olmuyor ise bir yerden profesyonel yardım gerekecektir tekrardan.

Sağlıklı sporlar…

Üstadıma katılıyorum. 

Hatta aynı tipte vücut formuna sahip kişilerin aynı antrenmanla bambaşka verimler aldığı bile oluyor. Deneyeceksin kendi doğrunu bulmak için. 

Repair yavaş oluyorsa bu konuda supplementlerin de yardımını alabilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kerem kurt    67
rastlantisal, 4 saat önce yazdı:

Üstadıma katılıyorum. 

Hatta aynı tipte vücut formuna sahip kişilerin aynı antrenmanla bambaşka verimler aldığı bile oluyor. Deneyeceksin kendi doğrunu bulmak için. 

Repair yavaş oluyorsa bu konuda supplementlerin de yardımını alabilirsin.

Abim yani kendimize en iyi gelen programı yapmalıyız doğru mu ben  kendime iyi gelen  haraketleri vesayre biliyorum öyle yapmak daha mı doğru olacaktır

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135
Kerem kurt, 2 dakika önce yazdı:

Abim yani kendimize en iyi gelen programı yapmalıyız doğru mu ben  kendime iyi gelen  haraketleri vesayre biliyorum öyle yapmak daha mı doğru olacaktır

Hocam adına cevap vermek gibi anlaşılmasın ancak tam olarak şunu demek istedi, sana iyi gelen hareketleri yap ancak genel olarak hareketlerde şiddet, tekrar yapısı, form bunları deneme yanılma yolu bulup, kendi programını var etmiş olacaksın.Sana özgü olmuş olacak 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kerem kurt    67
Alaz, Bir saat önce yazdı:

Hocam adına cevap vermek gibi anlaşılmasın ancak tam olarak şunu demek istedi, sana iyi gelen hareketleri yap ancak genel olarak hareketlerde şiddet, tekrar yapısı, form bunları deneme yanılma yolu bulup, kendi programını var etmiş olacaksın.Sana özgü olmuş olacak 

Yardımlarınız için teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mcanmeco    314

Hocaların sattığı antrenman programlarına hiçbir zaman inanmadım,  zaten hareketler belli her bölge için yapabileceğin birsürü hareket var, kendi yaşam tempona göre ayarla
** haftada kaç gün antrenman yapacaksın
Haftalık olarak çift bölge tek bölge olarak nasıl çalışacaksın bunlara göre kendine hareketler belirle 2_ 3 hafta uygula sonra hareketleri değiştir yine 2_3hafta uygula,, zamanla doğaçlama yapmaya başlarsın salona girersin kalabalığa göre makineler deki yoğunluğa göre hemen kafanda programı kurarsın,

** kaç Kg ile çalışacağın konusu tamamen kişinin kendsine kalmış birşey kimse senin kapasiteni bilemez,, benim gittiğim salonda hocalar  yönlendirme yapıyor sen 5 kg sen 10 kg gibisinden adamın beli kopacak ağırlık kaldıracak diye

** Kaç hareket yapıcağını yine kendin belirle örnek veriyorum tek bölge yapacaksan 4 _5_6 harekete kadar fantazi yap,, çift bölge ise 3 _4_5  hareket yaparsın tabi yine senin keyfine göre, enerji dumuna ve zaman kısıtlamana kalmış

** Kaç set kaç tekrar yapacağın yine sana kalmış örneğin 50 kg 4 x12 yaptın yetmedi daha devam et basmaya,, eğer badin varsa devamlı ağırlık arttırmaya çalış, tek çalışıyorsan ağırlık arttırmak için iyi yöntem tekrar sayısını arttırmak zamanla ağırlık artmış olucak zaten

**Bazı hareketlerde süper set yap,, 
bazı hareketler de baktın tekrar az çıktı ağırlık kalkmıyor hemen dropset yaparak basmaya devam et 

**YouTube aç, örnek antrenman videoları var yüzlerce sporcu video atmış gittiğin salondaki ekipmana göre ve kendine en uygun olan hareketleri teknikleri uygularsın
başarılar kardeşim

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kupabeyi    84

Bence vücudun alışana kadar devam et bi süre sonra bu acı bile tatlı gelir 

belki yanlış diyorum ama benim antreman mantığım bu zaten kötü durumdaysan vücut kendinde belli ediyor spor yaptırtmıyor acı varsa bile devam et 👍🏼

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
frostinheart    48

Profesyönel antrenman programlarının başlangıç seviyesindeki kişiler haricinde yarar sağlayabileceğine inanmıyorum. Belirli kas gruplarını çalıştıran belirli hareketler mevcut. Yapılacak farklı hareketler o bölgeden farklı bir kas kütlesi yaratmıyor ya da insanlardan arada duyduğum gibi tabiri caizse bicepsleri uzatmıyorlar. Bana kalırsa antrenman şiddeti ve süresi düzgün ayarlandığı, kilo boy yağ oranına göre beslenmeye ve dinlenmeye özen gösterildiği takdirde fark yaratacak tek etmen genetiktir. Her insanın birim zamanda koyabildiği kas kütlesi yani kas yapabilme hızı ve kat sayısı birbirinden çok farklıdır. Bunun için yapılabilecek genetik testler de mevcut.

Salonda çokça şahit olduğum ve kas gelişimini yavaşlatan etmenlerden biri de kas gruplarını tamamen hedef almayan gösteriş yapmaya yönelik antrenmanlar oluyor. Örneğin biceps curl çalışırken kolun maximum 8-12 tekrar aralığında tükeneceği ağırlık 10’ar kg iken, 15 25 kg ile belden güç alıp silkme yaparak bicepsteki yükün büyük bir kısmını omuzlara ve bele yükleyerek setleri tamamlamak gibi. Bu gibi yarım yamalak antrenmanların da kasların maksimum kapasitesini kullanmayı engellediginden dolayı uzun vadede ağırlık artırmanın çok daha uzun süre aldığı ve büyümenin büyük olçüde önüne geçtiğini düşünüyorum. 

Bu konu küçük gibi görünsede aslında sürecinizi 2 kat belki de daha fazla uzatacak bir engel teşkil etmekte. Bunlara dikkat edilmesinin önemli olduğu kanaatindeyim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mertt    12

En verim aldığım method 

göğüs-omuz-triceps

sırt-biceps

bacak

sırt-göğüs (eksik bölgeye göre odak)

omuz-trapez-biceps-triceps 

haftada 3-4 gün karın ekleniyor

programlar kişiye göredir bende verimli olan sana yaramayabilir kendini tanıdıkça doğru programa karar verebileceksin 

tarihinde Mertt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.