Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ahmetyldız

Insülin kullanırken şeker tüketmek

Önerilen İletiler

ahmetyldız    8

Selamlar arkadaşlar. Lantusa başladım güzel verim alıyordum. Geçen gün dayanamayıp karpuz yedim. Sonraki gün ve bugün insülini hissedemiyorum. Öğünden 1 saat sonra midenin guruldaması, açlık,  boş midenin hissi vs olayları hissetmiyorum.  Kendi mantığımca İnsülin kullanırken şeker tüketmek insülin hassasiyetini bozduğu için aldığımız insülinin 2, 3 yada 4 gün hassasiyeti geri kazanana kadar etkisini alamıyoruz gibi bir durum mu oluşuyor?  Teşekkürler şimdiden

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emrahtkty    1.394

İnsulin kullanımında amaç temiz besinleri pankreasa takılmadan direk adeleye taşımak.Adeleye şeker verirsen bi temiz besinler yerine bi zaman sonra depolanmaya başlar ve yağ tutarsın.Fruktoz meyvelerde bulunan şeker türü günde 2 kg karpuz yemezsen bisey olmaz biraz yemenden korkma :) Lantus çok uzun ester olduğu icin hissiyat zaten pek anlaşılmaz.Humalog kullanırsan Birgün hissiyatı anlarsın özellikle antreman çıkışlarında :) 

ahmetyldız, 4 saat önce yazdı:

@Askabar @Emrahtkty arkadaşlar bu konuda yardımcı olur musunuz siz insülin kullanıyordunuz

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Emrahtkty, 5 saat önce yazdı:

İnsulin kullanımında amaç temiz besinleri pankreasa takılmadan direk adeleye taşımak.Adeleye şeker verirsen bi temiz besinler yerine bi zaman sonra depolanmaya başlar ve yağ tutarsın.Fruktoz meyvelerde bulunan şeker türü günde 2 kg karpuz yemezsen bisey olmaz biraz yemenden korkma :) Lantus çok uzun ester olduğu icin hissiyat zaten pek anlaşılmaz.Humalog kullanırsan Birgün hissiyatı anlarsın özellikle antreman çıkışlarında :) 

Lantusla deneyim kazanıyım diyorum dostum ama humalog merak ediyorum 2 3 aya kullanıcam gibi. Humalog dozunu neye göre ayarlıyoruz peki kısa bilgi verme şansın var mı notlara geçireyim. Mesela 10ünite humalog için ne kadar kalori almalıyım bunu neye göre belirliyorsun sen

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838
ahmetyldız, 13 saat önce yazdı:

@Askabar @Emrahtkty arkadaşlar bu konuda yardımcı olur musunuz siz insülin kullanıyordunuz

Dostum az miktarda meyve tüketmek saten bazı hocalar tarafından önerilen bişey. Ben her sabah pirinç unuma yaban mersini ekşi elma vs koyuyorum. Zararı olmaz kendini korkutma. Bir yerden sonra doz artırmıyorsan lantos ta o Başta gelen açlık hissi gidiyor

ahmetyldız, 2 saat önce yazdı:

Lantusla deneyim kazanıyım diyorum dostum ama humalog merak ediyorum 2 3 aya kullanıcam gibi. Humalog dozunu neye göre ayarlıyoruz peki kısa bilgi verme şansın var mı notlara geçireyim. Mesela 10ünite humalog için ne kadar kalori almalıyım bunu neye göre belirliyorsun sen

Ünite başı 8-10 gr karb Alman yeterli oluyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Askabar, 15 dakika önce yazdı:

Dostum az miktarda meyve tüketmek saten bazı hocalar tarafından önerilen bişey. Ben her sabah pirinç unuma yaban mersini ekşi elma vs koyuyorum. Zararı olmaz kendini korkutma. Bir yerden sonra doz artırmıyorsan lantos ta o Başta gelen açlık hissi gidiyor

Tamamdır dostum çekindiğim açlık hissinin gitmesiydi bi yerde hata yaptığımı sandım

Askabar, 14 dakika önce yazdı:

Ünite başı 8-10 gr karb Alman yeterli oluyor. 

Bunun bi sınırı yok okuduğum kadarıyla doğru mu? Yani örnek veriyorum gidip 3000 kaloriyi sokabilirim içeri denk gelen dozla yanlış bilmiyorsam? Birde ant öncesi kullanıyor musun yanlış hatırlamıyorsam sen 15 dk önce vurup 2ölçek malto içip spora başlıyordun. Ant öncesi bunu yapmaktaki amaç nedir peki. Ant sonrası huma vurup malto içip bi yarım saat sonra öğün yapılıyor birde sanırım. Senin birgün içindeki insülin kıllanımın nasıl peki kafamda bir örnek teşkil etmesi için 

tarihinde ahmetyldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
ahmetyldız, 1 saat önce yazdı:

10-12 gram karb ortalama yeterli olur ünite basına ama önemli olan tabi total kalori.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Emrahtkty, 45 dakika önce yazdı:

10-12 gram karb ortalama yeterli olur ünite basına ama önemli olan tabi total kalori.

Anladım dostum. Senin de bir günde insülin kullanımını öğrenebilir miyim? Kullanım zamanı şu malto olayı falan neler yapıyorsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
ahmetyldız, 1 saat önce yazdı:

Anladım dostum. Senin de bir günde insülin kullanımını öğrenebilir miyim? Kullanım zamanı şu malto olayı falan neler yapıyorsun

Antrenmandan 15dk önce 13iu antreman sırasında malto bcaa creatine.İdman bittikten sonra aynı şekil 13iu 15dk sonra yemek.Günlük total karbonhidratımın büyük çoğunluğunu bu öğünde alıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty, 10 dakika önce yazdı:

Antrenmandan 15dk önce 13iu antreman sırasında malto bcaa creatine.İdman bittikten sonra aynı şekil 13iu 15dk sonra yemek.Günlük total karbonhidratımın büyük çoğunluğunu bu öğünde alıyorum.

Maltoyu nasıl tüketiyorsunuz 😄 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Mutlucanelcin, 2 dakika önce yazdı:

Maltoyu nasıl tüketiyorsunuz 😄 

Şekersiz herhangi bir içeceğe karıstırabilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Emrahtkty, 2 saat önce yazdı:

Antrenmanın hangi kısmında alıyorsun neye göre alıyorsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838
ahmetyldız, 7 saat önce yazdı:

Tamamdır dostum çekindiğim açlık hissinin gitmesiydi bi yerde hata yaptığımı sandım

Bunun bi sınırı yok okuduğum kadarıyla doğru mu? Yani örnek veriyorum gidip 3000 kaloriyi sokabilirim içeri denk gelen dozla yanlış bilmiyorsam? Birde ant öncesi kullanıyor musun yanlış hatırlamıyorsam sen 15 dk önce vurup 2ölçek malto içip spora başlıyordun. Ant öncesi bunu yapmaktaki amaç nedir peki. Ant sonrası huma vurup malto içip bi yarım saat sonra öğün yapılıyor birde sanırım. Senin birgün içindeki insülin kıllanımın nasıl peki kafamda bir örnek teşkil etmesi için 

Antreman sonu 10 iü humo vuruyorum. Fırsat buldukça da antreman öncesi vuruyorum. Amaç antreman öncesi tüm besini kasa taşıyıp gelen güçten faydalanmak. Şuan total de 5000 kalori alıyorum. Temiz bir şekilde. Haftada 1-2 kg arası bir artış oluyor kilomda. Şuan 102 kg filanım. Total kaloriye göre aldığım insülin az bile 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
ahmetyldız, Bir saat önce yazdı:

Antrenmanın hangi kısmında alıyorsun neye göre alıyorsun

Hangi kısmında diye bisey yok 😁 antreman sonuna kadar yudum yudum alıyorum bitiriyorum.Amaç hasar verdiğin adeleye besinleri insulin yardımıyla taşımak.Antrenman sistemin de buna göre olmalı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Emrahtkty, 14 dakika önce yazdı:

Hangi kısmında diye bisey yok 😁 antreman sonuna kadar yudum yudum alıyorum bitiriyorum.Amaç hasar verdiğin adeleye besinleri insulin yardımıyla taşımak.Antrenman sistemin de buna göre olmalı.

Maltonun makrosunu total kaloriye katıyor musun peki ve bu ant öncesi insülini maltoyu falan net önerir misin? Yoksa ant sonrası alınan yeterli mi dersin. Yani ant sonrası zaten besinleri insülinle taşıyıcaz ant sırasında kullanım burda ne kadar bi fark oluşturur gerekliliği nedir sence 

tarihinde ahmetyldız tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
ahmetyldız, 7 dakika önce yazdı:

Maltonun makrosunu total kaloriye katıyor musun peki ve bu ant öncesi insülini maltoyu falan net önerir misin? Yoksa ant sonrası alınan yeterli mi dersin. Yani ant sonrası zaten besinleri insülinle taşıyıcaz ant sırasında kullanım burda ne kadar bi fark oluşturur gerekliliği nedir sence 

Maltoyu total kaloriye ekliyorum evet.İkinci soruya cevabım kesinlikle evet olur.Çünkü besini taşıyabileceğin en iyi zaman dilimi hasar verdikçe hücre çeperin genişleyecek genişleyen hücre ceperine besin direk besin aktarımı yapmış olacaksın ve mantıklı olarak büyümüş olacak.Buda sana kas büyümesi olarak geri dönecek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Emrahtkty, 2 dakika önce yazdı:

Maltoyu total kaloriye ekliyorum evet.İkinci soruya cevabım kesinlikle evet olur.Çünkü besini taşıyabileceğin en iyi zaman dilimi hasar verdikçe hücre çeperin genişleyecek genişleyen hücre ceperine besin direk besin aktarımı yapmış olacaksın ve mantıklı olarak büyümüş olacak.Buda sana kas büyümesi olarak geri dönecek.

Mantıklı. Lantusla birlikte kullanımı uygun mu sence. Yoksa antrenmana kadar yediğimiz besini antrenman öncesi vurduğumuz humalog kaslara sokmaya yeterli gelir mi? Lantus tüm öğünlerde güzel çalışır ve humalogla da antrenman sırası ve sonrası güzel çalışır birlikte daha efektif olur mu sence

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty, 4 saat önce yazdı:

Şekersiz herhangi bir içeceğe karıstırabilirsin

Topaklanma yapıyor o topak agizima geldiği an iğrenç hissediyorum 😄

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
ahmetyldız, Bir saat önce yazdı:

Mantıklı. Lantusla birlikte kullanımı uygun mu sence. Yoksa antrenmana kadar yediğimiz besini antrenman öncesi vurduğumuz humalog kaslara sokmaya yeterli gelir mi? Lantus tüm öğünlerde güzel çalışır ve humalogla da antrenman sırası ve sonrası güzel çalışır birlikte daha efektif olur mu sence

Kullanılabilir ama lantusa karşıyım ben ya sevemedim bi türlü onu kanda uzun süre durması ikisinin bir arada kullanılması vesaire şeker dengeni etkileyebilir.Bunun ileri seviyesi zaten her öğün humalog kullanmak.Ben suan 2 öğün kullanıyorum yetiyor bana koskocaman oldum.Asıl olay kullanmak değil bence mantığı kavrayıp bir günü ona göre dizayn etmek gerek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Emrahtkty, 47 dakika önce yazdı:

Kullanılabilir ama lantusa karşıyım ben ya sevemedim bi türlü onu kanda uzun süre durması ikisinin bir arada kullanılması vesaire şeker dengeni etkileyebilir.Bunun ileri seviyesi zaten her öğün humalog kullanmak.Ben suan 2 öğün kullanıyorum yetiyor bana koskocaman oldum.Asıl olay kullanmak değil bence mantığı kavrayıp bir günü ona göre dizayn etmek gerek.

Lantusun son 10günü falan humalogla birlikte kullanıp onu da deniyim sonra duruma göre sadece humalog kullanabilirim. Teşekür ederim dostum yardımcı olduğun için

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.