Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

MidNight

Bu makrolar doğru mu sizce?

Önerilen İletiler

MidNight    3

Öncelikle merhaba yağ oranım ortalama 27-28 arası definasyon diyetimde olabildiğince düşük karbonhidrat alımı ile ilerlemek istiyorum. Daha önce bu makro değerleri ile 1.5 ay gibi bir sürede 8 kilo kaybetmiştim (yağdan verdiğimi düşünüyorum diyeti bıraktığımda tekrar almadım çünkü).

Düşük karbonhidrat beni çok etkilemiyor ciddi bir açlık ve kan şekeri sorunu çekmiyorum.

Günlük sebze alımımı ihmal etmiyorum.

Sizce bu makrolar ile ciddi bir kas kaybına uğrar mıyım?

Kas kaybını minimumda tutmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Karbonhidratı daha fazla yükseltmem gerekli ise kaç grama çıkmalıyım?

62ebb56672f9c_WhatsAppImage2022-08-04at15_02_22.thumb.jpeg.91fecaf25163020081a3bde845388183.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MidNight    3

Yağ yakımı konusunda kendimi az çok biliyorum karbonhidrat yediğim zaman hiç bir şekilde yağ yakamıyorum karbonhidratı bu kadar dip seviyelere çekme sebebim bu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.355
MidNight, 3 dakika önce yazdı:

Yağ yakımı konusunda kendimi az çok biliyorum karbonhidrat yediğim zaman hiç bir şekilde yağ yakamıyorum karbonhidratı bu kadar dip seviyelere çekme sebebim bu.

Bir anda karbı düşürmek yerine haftadan haftaya kiloyu formu takip ederek azaltırsanız hem süreç daha uzun ve kaliteli olur. Bazı haftalarda karbı düşürmek yerine kardiyoyu arttırabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Eyzel2    70
MidNight, 50 dakika önce yazdı:

Öncelikle merhaba yağ oranım ortalama 27-28 arası definasyon diyetimde olabildiğince düşük karbonhidrat alımı ile ilerlemek istiyorum. Daha önce bu makro değerleri ile 1.5 ay gibi bir sürede 8 kilo kaybetmiştim (yağdan verdiğimi düşünüyorum diyeti bıraktığımda tekrar almadım çünkü).

Düşük karbonhidrat beni çok etkilemiyor ciddi bir açlık ve kan şekeri sorunu çekmiyorum.

Günlük sebze alımımı ihmal etmiyorum.

Sizce bu makrolar ile ciddi bir kas kaybına uğrar mıyım?

Kas kaybını minimumda tutmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Karbonhidratı daha fazla yükseltmem gerekli ise kaç grama çıkmalıyım?

Bence if ye yönel yağ oranın fazla olduğu içim bunu söylüyorum atletik bir forma gelesiye 15-18 arasına kadar böyle devam et yağı da kıs protein x-2.2 katla kanka kilo x 1.2 karb yağı da kilo x 0.7 hesapla yağı indirebilesin korkma karb da sadece antrenmandan önce ki öğünde al 6 saat içinde tüket yemeklerini sonrasında oruç sistemine dön kahve Yeşil çay durumun varsa eaa al kas kaybını elinden geldiğince korur bu süreçte çok hızlı yağ yakacaksın sonrasında insülin de düzene girdiğinde karb arttırır düşük glisemin i beslenirsin :) biraz zır bir süreç ama en hızlı ve mantıklı bu değiştiğini gördükçe azim de alırsın bence 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
MidNight    3
Eyzel2, 04.08.2022 - 15:46 yazdı:

Bence if ye yönel yağ oranın fazla olduğu içim bunu söylüyorum atletik bir forma gelesiye 15-18 arasına kadar böyle devam et yağı da kıs protein x-2.2 katla kanka kilo x 1.2 karb yağı da kilo x 0.7 hesapla yağı indirebilesin korkma karb da sadece antrenmandan önce ki öğünde al 6 saat içinde tüket yemeklerini sonrasında oruç sistemine dön kahve Yeşil çay durumun varsa eaa al kas kaybını elinden geldiğince korur bu süreçte çok hızlı yağ yakacaksın sonrasında insülin de düzene girdiğinde karb arttırır düşük glisemin i beslenirsin :) biraz zır bir süreç ama en hızlı ve mantıklı bu değiştiğini gördükçe azim de alırsın bence 

IF aslında bana da çok mantıklı geliyordu tavsiyen üzerine bugün antrenman sonrası öğünümü yiyip IF düzenine geçeceğim. Söylediğin hesapla 120 gram bi karbonhidrat almam gerekiyor bunu antrenmandan 3 saat önce yulaflı yumurtalı bi kreple yüklesem nasıl olur? Nedensizce karbonhidrat tükettiğimde kendimi yağ yakamayacak gibi hissediyorum ve bu durum beni psikolojik olarak çok etkiliyor. BCAA ve Sitrulin tüketiyorum şuan sadece supplement olarak BCAA bittiğinde EAA alabilirim. 

Azim konusunda gelirsek zaten 120 civarı bir kilodan düştüğüm için şuan aşırı motiveyim, inşallah 5-6 ay sonra güzel bir fiziğe sahip olacağım :D

Formum ise şu şekilde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Eyzel2    70
MidNight, 04.08.2022 - 16:17 yazdı:

IF aslında bana da çok mantıklı geliyordu tavsiyen üzerine bugün antrenman sonrası öğünümü yiyip IF düzenine geçeceğim. Söylediğin hesapla 120 gram bi karbonhidrat almam gerekiyor bunu antrenmandan 3 saat önce yulaflı yumurtalı bi kreple yüklesem nasıl olur? Nedensizce karbonhidrat tükettiğimde kendimi yağ yakamayacak gibi hissediyorum ve bu durum beni psikolojik olarak çok etkiliyor. BCAA ve Sitrulin tüketiyorum şuan sadece supplement olarak BCAA bittiğinde EAA alabilirim. 

Azim konusunda gelirsek zaten 120 civarı bir kilodan düştüğüm için şuan aşırı motiveyim, inşallah 5-6 ay sonra güzel bir fiziğe sahip olacağım :D

Formum ise şu şekilde

Kanka en mantıklısı bu zaten bca da olur problem değil karbonhidrat olarak 2-3 saat önce 100 gram pirinç ye birde bu pirinç patlakları oluyor ya antrenmana 20 dk kala at 30-40 gram onu da bca 10 gram ile birlikte spordan sonra sadece et ve sebze ye çok hızlı ilerleyeceğine inanıyorum pirinç patlağının da esmerini bulursan güzel olur karabuğday  felan 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
MidNight    3
Eyzel2, 1 dakika önce yazdı:

Kanka en mantıklısı bu zaten bca da olur problem değil karbonhidrat olarak 2-3 saat önce 100 gram pirinç ye birde bu pirinç patlakları oluyor ya antrenmana 20 dk kala at 30-40 gram onu da bca 10 gram ile birlikte spordan sonra sadece et ve sebze ye çok hızlı ilerleyeceğine inanıyorum pirinç patlağının da esmerini bulursan güzel olur karabuğday  felan 

Öneriler için çok sağol kanka :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.