Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Ahmetyldz

Lantus kullanımı için destek

Önerilen İletiler

Ahmetyldz    18

Merhaba arkadaşlar. Bir süredir insülin kullanmayı düşünüyorum. Araştırmalarımda uzun etkili olan lantusun daha güvenilir olduğunu gördüm. Koç tutucak maddiyatım yok bu yüzden kendi çabalarımla araştırıp öğrenmeye çalışıyorum. Ancak kullanım planı oluşturabileceğim kadar soru işaretlerimi giderecek bilgiye ulaşamadım. Bu konuda kullanan yada kullanmayıp bilgisi olan kardeşlerimden ve abilerimden destek istiyorum. Yanlış bir kullanım yapıp riske girmek istemiyorum çünkü bilinçli ilerlemek istiyorum. Lantus tek doz sabah uygulanıyormuş ancak vücudu tanıyana kadar kan şekerini ölçerek ilerlendiğini gördüm. Burdaki kan şekeri ölçümünde çıkan değerlere göre hangi doz uygulanacağı, kaç çıktığında dozun düşmesi yada yükselmesi gerektiğini bulamadım. Yarın başlamak istediğimi varsayarsak, yapmam gereken nedir tam olarak. Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. @Mickey hocam sizin de uzun zamandır kürde olduğunuzu, halihazırda insülin kullandığınızı gördüm. Vaktiniz varsa sizden de yardım bekliyorum. Herkese iyi sporlar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ahmetyldz    18

@metinav hocam sizin de insülin hakkındaki konunuzu okudum. Lantusda öğün sayısının fazla olması gerektiğini gördüm. Ancak lantusda öğünlerde yediğimiz karb miktarı kısa insülin gibi önemli değil sanırım yani şu kadar ünite aldıysan o öğünde şu kadar da kalori al hesabı yapmıyoruz anladığım kadarıyla.

Yani lantusda sadece 1 2 3 4 saatlerindeki kan şekeri değerimize göre dozunu ayarlayıp sonrasında o dozu kullanıcaz kan şekerini tekrar tekrar ölçmeye gerek kalmadan? Ve bir öğünde kaloriyi biraz fazla almamızın diyer öğünde de biraz az almamızın lantusda bir sıkıntısı olmaz?

Mesela 4bin kalori alırken ayarladığımız ins dozajı, kalori 5bine çıktığında değişmeli mi?

Diyer merak ettiğimse örnek veriyorum insülinsiz kan şekeri 1. 130 2.120 3.100 çıktı diyelim insülün kullanımı başladığında bu değerlerin kaç olması gerekiyor aldığımız insülin dozunun yeterli olduğunu görmemiz için?

Birde lantusda yağlanma yaşanırsa bunun sebebi kaloriye göre insülin dozunun fazla gelmesi mi olur yoksa kaloriye göre dozun az gelmesi mi?

tarihinde Ahmetyldz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Ahmetyldz, 3 saat önce yazdı:

hocam sizin de insülin hakkındaki konunuzu okudum. Lantusda öğün sayısının fazla olması gerektiğini gördüm. Ancak lantusda öğünlerde yediğimiz karb miktarı kısa insülin gibi önemli değil sanırım yani şu kadar ünite aldıysan o öğünde şu kadar da kalori al hesabı yapmıyoruz anladığım kadarıyla.

Yani lantusda sadece 1 2 3 4 saatlerindeki kan şekeri değerimize göre dozunu ayarlayıp sonrasında o dozu kullanıcaz kan şekerini tekrar tekrar ölçmeye gerek kalmadan? Ve bir öğünde kaloriyi biraz fazla almamızın diyer öğünde de biraz az almamızın lantusda bir sıkıntısı olmaz?

Bazal, uzun etkili insülin olduğu için, gıdadan bağımsız bir yerde.Gün içinde alınan kalorilerden daha çok stabil bir insülin seviyesi oluşturuyor...

Ahmetyldz, 4 saat önce yazdı:

Mesela 4bin kalori alırken ayarladığımız ins dozajı, kalori 5bine çıktığında değişmeli mi?

Vucudunun kullanabilme ve özümseyebilme durumuna göre ayarlamalısın.Bu konuları teoride baya bir mesajda açıklamaya çalıştım daha önce.Eğer insülin dozu yetersiz gelirse kanındaki şeker oranı azalmaz.Bu kısa vadede sorun oluşturmasa da uzun vadede sıkıntı yaratır.Kan şekerinin ölçümünü yapmanın gereği bu noktada ortaya çıkıyor.Stabil bir gelişim için stabil beslenme planı ve ona göre insülin dozu gerekiyor.

Diyer merak ettiğimse örnek veriyorum insülinsiz kan şekeri 1. 130 2.120 3.100 çıktı diyelim insülün kullanımı başladığında bu değerlerin kaç olması gerekiyor aldığımız insülin dozunun yeterli olduğunu görmemiz için?

Bunun başlangıç seviyesine takılmana gerek yok.Önemli olan 1-3 saat içinde kan şekerinin olması gereken noktaya düşüyor olması.Sindirim işlemi süresince azalarak alt seviyelere düşmeli ki bir sonraki öğünün açlığı ortaya çıksın.Öğünlerde aldığın karbonhidrat tipi ve miktarına göre kan şekeri seviyesi değişir, onun için buna takılma.

Birde lantusda yağlanma yaşanırsa bunun sebebi kaloriye göre insülin dozunun fazla gelmesi mi olur yoksa kaloriye göre dozun az gelmesi mi?

İkisi de etken olabilir.Harcadığından fazla kalori aldığında insülin bunu bir yerlere atmaya çalışır.Kaslarındaki ve karaciğerdeki depolar doluysa ister istemez yağ hücrelerine de taşıyacaktır.Onun için antrenman yapmayı ve kaslardaki depoları tüketmeyi öneriyoruz.Ayrıca haddinden fazla kalori almak da doğru bir şey olmayacaktır.Yavaş ama kaliteli ilerlemek daha önemli bana göre...Yine de kişinin kendi fikrine ve insiyatifine bakar bu iş...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Preworkout    104
metinav, 25 dakika önce yazdı:

Bazal, uzun etkili insülin olduğu için, gıdadan bağımsız bir yerde.Gün içinde alınan kalorilerden daha çok stabil bir insülin seviyesi oluşturuyor...

Vucudunun kullanabilme ve özümseyebilme durumuna göre ayarlamalısın.Bu konuları teoride baya bir mesajda açıklamaya çalıştım daha önce.Eğer insülin dozu yetersiz gelirse kanındaki şeker oranı azalmaz.Bu kısa vadede sorun oluşturmasa da uzun vadede sıkıntı yaratır.Kan şekerinin ölçümünü yapmanın gereği bu noktada ortaya çıkıyor.Stabil bir gelişim için stabil beslenme planı ve ona göre insülin dozu gerekiyor.

Bunun başlangıç seviyesine takılmana gerek yok.Önemli olan 1-3 saat içinde kan şekerinin olması gereken noktaya düşüyor olması.Sindirim işlemi süresince azalarak alt seviyelere düşmeli ki bir sonraki öğünün açlığı ortaya çıksın.Öğünlerde aldığın karbonhidrat tipi ve miktarına göre kan şekeri seviyesi değişir, onun için buna takılma.

İkisi de etken olabilir.Harcadığından fazla kalori aldığında insülin bunu bir yerlere atmaya çalışır.Kaslarındaki ve karaciğerdeki depolar doluysa ister istemez yağ hücrelerine de taşıyacaktır.Onun için antrenman yapmayı ve kaslardaki depoları tüketmeyi öneriyoruz.Ayrıca haddinden fazla kalori almak da doğru bir şey olmayacaktır.Yavaş ama kaliteli ilerlemek daha önemli bana göre...Yine de kişinin kendi fikrine ve insiyatifine bakar bu iş...

metin hocam size gerçekten büyük saygı duyuyorum.Yardıma ihtiyacı olana detaylı ve üşenmeden keyif alarak yardım ediyorsunuz.Keşke akademisyen bozuntuları da sizin gibi olabilse.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18

Hocam peki off günlerde doz ayarlamasını nasıl yapıcaz. Yani hem ant günleri hem de off günlerde ayrı ölçüm yapıp ona göre mi ilerlemekz gerek. Yoksa ant günleri alınan kaloriye göre hesaplanan doz off günde kalori düşse de değişmez mi?

Son sorum olarak da insülin aldığımız ilk günler dozu ayarlamaya çalışırken örnek olarak 5bin kaloriyi 6 öğüne böldük, lantusu aldık ve ardıdan 800 kalori aldık ve ölçümlerimizi yaptık doğru dozu bulduk. Bundan sonra 800 kaloride belirlediğimiz insülin dozunu, hep 800 kalorilik öğünler yaparak mı kullanmalıyız?

Vakit ayırdığınız için çok teşekkürler hocam bu arada. En yakın zamanda alıp ölçüm yapıp paylaşıcam doğru dozu ayarlayabilmek için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18
Preworkout, 7 dakika önce yazdı:

metin hocam size gerçekten büyük saygı duyuyorum.Yardıma ihtiyacı olana detaylı ve üşenmeden keyif alarak yardım ediyorsunuz.Keşke akademisyen bozuntuları da sizin gibi olabilse.

Katılıyorum dostum @metinav hocanın hakkı ödenmez allah razı olsun millet bu bilgileri parasız koçluk yapmadan vermiyor. Bizim gibi maddiyatı el vermeyenler de böyle değerli kişiler sayesinde birşeyler başarmaya çalışıyor...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18
Emrahtkty, 8 dakika önce yazdı:

Benim konumu incele orada detaylı konuştuk bunları 

Dostum bide ölçüm cihazlarına baktım ucuza var pahalısı var sen hangisini kullanıyorsun link atar mısın bulabilirsen

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Ahmetyldz, 14 dakika önce yazdı:

Dostum bide ölçüm cihazlarına baktım ucuza var pahalısı var sen hangisini kullanıyorsun link atar mısın bulabilirsen

Cihaz kullanmıyorum vücudumun tepkisine göre ayarlıyorum ben konuda yazılı son sayfaları gözden geçir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Ahmetyldz, 21 saat önce yazdı:

Hocam peki off günlerde doz ayarlamasını nasıl yapıcaz. Yani hem ant günleri hem de off günlerde ayrı ölçüm yapıp ona göre mi ilerlemekz gerek. Yoksa ant günleri alınan kaloriye göre hesaplanan doz off günde kalori düşse de değişmez mi?

Son sorum olarak da insülin aldığımız ilk günler dozu ayarlamaya çalışırken örnek olarak 5bin kaloriyi 6 öğüne böldük, lantusu aldık ve ardıdan 800 kalori aldık ve ölçümlerimizi yaptık doğru dozu bulduk. Bundan sonra 800 kaloride belirlediğimiz insülin dozunu, hep 800 kalorilik öğünler yaparak mı kullanmalıyız?

Vakit ayırdığınız için çok teşekkürler hocam bu arada. En yakın zamanda alıp ölçüm yapıp paylaşıcam doğru dozu ayarlayabilmek için

Bazal insülin kullanımında günlük kaloriye göre değişimler yapılmasına gerek yok.Stabil bir dozla gidilmeli.Çok hassas değil, bu uzun etkili insülindeki metabolik cevap...

Baştan günlük yaşam stili ve kaloriye göre doz belirlendikten sonra, o şekilde gidilir...Kısa etkili insülinlerde beslenmeye bağımlı bir doz ayarlaması yapılmalı.Çünkü hızlı etkilediği için hipoglisemi komasına sokabilir.Testosteron enantat gibi düşünebilirsiniz bu lantusu :) Ağır ağır çalışan bir fonksiyonda iş yapıyor.

Ahmetyldz, 21 saat önce yazdı:

Hocam birde bu lantusda sert ant sonrasında kriz olayı olma ihtimali var mı küp şeker bulundurmak gerekir mi antrenmanda 

Genelde yok ama, yine de tedbirli olmak her zaman iyidir.En azından vucudunun verdiği tepkiyi öğrenen kadar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18
metinav, 14 dakika önce yazdı:

Genelde yok ama, yine de tedbirli olmak her zaman iyidir.En azından vucudunun verdiği tepkiyi öğrenen kadar...

Anladım hocam ölçüm cihazı söyledim geldiğince başlıyıcam nasipse. Aklıma birşey takıldı hocam biz şimdi sabah başladık öğünleri yemeye akşam 10 gibi son spor sonrası öğünü yiyorum ve 11 de yatıyorum. Gün içinde 2 saatte bir falan açlık bastırıyormuş mickey hocanın konusunda gördüğüm kadarıyla. Ben son öğünü yaptıktan sonra gece açlık bastırma durumu oluyor mu? Yazınızda 16 saat etkisi olduğunu gördüm sabah 8 de vurduğumda sanırım artık akşam 8 gibiden sonra açlık bastırma olayı minimuma düşer? Uykudan uyanıp hipo olması durumu olmaz sanırım ama sormak istedim tek aklıma takılan soru buydu çünkü

Haftaya 10 ünite başlayıp ölçüme başlıycam bu konudan yazıp doz ayarlaması yapmaya çalışıcam yardımcı olursanız orda da çok mutlu olurum çok uğraştırdım sizi de hakkınızı helal edin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    884

Ben lantos kullanıyorum. 8 iü ile başladım Şuan 30 iü kullanıyorum. 1 hafta sonra artan beslenmeden kaynaklı 40 iü ya çıkaracağım.  Genelde 2. Öğünden önce aşırı bir düşüş oluyor. Onu da öğünü 1 saat öne çekerek çözdüm. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18

Off günlerde de kullanıyorsun dimi dostum. Birde eczaneye sordum kutuda 5 kalem var her kalem 100ünite sanırım ama kutuda 100/3 falan yazıyo her kalem 300 ünite mi yoksa 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Markus Rühl    142
Ahmetyldz, 20 dakika önce yazdı:

Off günlerde de kullanıyorsun dimi dostum. Birde eczaneye sordum kutuda 5 kalem var her kalem 100ünite sanırım ama kutuda 100/3 falan yazıyo her kalem 300 ünite mi yoksa 

1 ml de 100 ünite bulunuyor her kalem 3 ml yani 300 ünite bende öyle biliyorum 

Askabar, 29 dakika önce yazdı:

Ben lantos kullanıyorum. 8 iü ile başladım Şuan 30 iü kullanıyorum. 1 hafta sonra artan beslenmeden kaynaklı 40 iü ya çıkaracağım.  Genelde 2. Öğünden önce aşırı bir düşüş oluyor. Onu da öğünü 1 saat öne çekerek çözdüm. 

hocam bende kürüme lantus ekliyceğim lakin insulin için kaç ay on kaç ay off yapmamız lazım lantus kullanmayı düşünüyorum daha mantıklı geliyor yavaş yavaş salınması.

birde kürünüzde tren e. vardı sanırım bende kürümde tren e. kullanacağım cabaser kullanımınız nasıl oluyor sürekli test yaptıramayacağım ben o yüzden soruyorum hangi durumlarda veya belirtilerde alıyosunuz meme ucu kaşıntısı ağrısı olduğunda bunun östrojen den mi yoksa prolaktin den mi olduğunu nasıl ayırt edicez. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    884
Markus Rühl, 26 dakika önce yazdı:

1 ml de 100 ünite bulunuyor her kalem 3 ml yani 300 ünite bende öyle biliyorum 

hocam bende kürüme lantus ekliyceğim lakin insulin için kaç ay on kaç ay off yapmamız lazım lantus kullanmayı düşünüyorum daha mantıklı geliyor yavaş yavaş salınması.

birde kürünüzde tren e. vardı sanırım bende kürümde tren e. kullanacağım cabaser kullanımınız nasıl oluyor sürekli test yaptıramayacağım ben o yüzden soruyorum hangi durumlarda veya belirtilerde alıyosunuz meme ucu kaşıntısı ağrısı olduğunda bunun östrojen den mi yoksa prolaktin den mi olduğunu nasıl ayırt edicez. 

Ben lantos a kendi çapımda off vermeyi düşünmüyorum ama araştırmalar ve tecrübeler le 5 hafta on 1 hafta off yap. Off yaptığın hafta 3. Ve 5. Gün 1 er öğün TATLI tüket. Cabaser genelde 3-4 haftada yarım tablet alıyorum. Genelde prolaktin meme ucu kaşındıracak kadar artarsa canın sex istemez. Oradan anlarsın. Östrojen çok artarsada sex isteğin olur ama sertleşmede sorun yaraşsın. Basit ayrımı böyle 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Markus Rühl    142
Askabar, 3 dakika önce yazdı:

Ben lantos a kendi çapımda off vermeyi düşünmüyorum ama araştırmalar ve tecrübeler le 5 hafta on 1 hafta off yap. Off yaptığın hafta 3. Ve 5. Gün 1 er öğün TATLI tüket. Cabaser genelde 3-4 haftada yarım tablet alıyorum. Genelde prolaktin meme ucu kaşındıracak kadar artarsa canın sex istemez. Oradan anlarsın. Östrojen çok artarsada sex isteğin olur ama sertleşmede sorun yaraşsın. Basit ayrımı böyle 

Adamsın. Anladığım kadarıyla bu insulin mevzusu vucutta dengeleri çok bozmuyor anabolikler gibi , çabuk toparlanan bi hormon galiba 3 ay on 1 ay off nasıl olur veya neye göre anlayacağız insuline off vermemiz gerektiğini kan şekerini yeteri kadar düşürmediğin de mi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18
Askabar, 21 dakika önce yazdı:

Tatlı tüketmedeki mantık nedir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Ahmetyldz, 3 saat önce yazdı:

Anladım hocam ölçüm cihazı söyledim geldiğince başlıyıcam nasipse. Aklıma birşey takıldı hocam biz şimdi sabah başladık öğünleri yemeye akşam 10 gibi son spor sonrası öğünü yiyorum ve 11 de yatıyorum. Gün içinde 2 saatte bir falan açlık bastırıyormuş mickey hocanın konusunda gördüğüm kadarıyla. Ben son öğünü yaptıktan sonra gece açlık bastırma durumu oluyor mu? Yazınızda 16 saat etkisi olduğunu gördüm sabah 8 de vurduğumda sanırım artık akşam 8 gibiden sonra açlık bastırma olayı minimuma düşer? Uykudan uyanıp hipo olması durumu olmaz sanırım ama sormak istedim tek aklıma takılan soru buydu çünkü

Haftaya 10 ünite başlayıp ölçüme başlıycam bu konudan yazıp doz ayarlaması yapmaya çalışıcam yardımcı olursanız orda da çok mutlu olurum çok uğraştırdım sizi de hakkınızı helal edin

Endişeni anlıyorum fakat bu işe giriyorsan bazı şeyleri göz önüne almalısın.Uzun etkili insülin ilaçlarında bahsettiğin gibi bir şey olmaz, merak etme.Uyku vakti bünye uykuya geçer, kan şekeri yüksekse o zaman uykun gelmez...Yatmadan 3 saat önce yemek işleri bitsin mümkünse...

Ölçümün nasıl yapıldığını çeviride anlattım olabildiğince.Düşük dozla başlayıp etkisini hissedip o şekilde ilerlemek doğru olur...

Askabar, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşların deneyimlerini kale alıp değerlendir, daha kolay ilerlersin... @Ahmetyldz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Lantus bence vücut geliştirme icin gereksiz,vücudu daha çok mesgül ediyor uzun salınımlı olması.Onun yerine kısa etkili insulinler bu spora daha uygun.Kendim denedim ve etkisini gördüm.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18
metinav, 43 dakika önce yazdı:

Endişeni anlıyorum fakat bu işe giriyorsan bazı şeyleri göz önüne almalısın.Uzun etkili insülin ilaçlarında bahsettiğin gibi bir şey olmaz, merak etme.Uyku vakti bünye uykuya geçer, kan şekeri yüksekse o zaman uykun gelmez...Yatmadan 3 saat önce yemek işleri bitsin mümkünse...

Ölçümün nasıl yapıldığını çeviride anlattım olabildiğince.Düşük dozla başlayıp etkisini hissedip o şekilde ilerlemek doğru olur...

Anladım hocam evet doz ayarlamasını okudum ona göre uygulıycam sadece insülin yeterli dozdayken değerler nerde olmalı onu bilmiyorum belki de dediğiniz gibi hissedince tamam yetti diyicem henüz hissiyatını bilmediğim için kestiremiyorum

Emrahtkty, 30 dakika önce yazdı:

Lantus bence vücut geliştirme icin gereksiz,vücudu daha çok mesgül ediyor uzun salınımlı olması.Onun yerine kısa etkili insulinler bu spora daha uygun.Kendim denedim ve etkisini gördüm.

Dostum bence gereksiz olarak adlandırmak yanlış olur düşüncesindeyim. Tüm besini kasa sokabildikten sonra kısanın stres ve riskine girmenin kişisel tercih ancak sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Ki @metinav hocanın örnek verdiği gibi estonun kısa ve uzun esterine benzetilebilir kanaatindeyim yavaş koyar ama tutarlı koyar diye düşünüyorum. 

• Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Ahmetyldz, 6 dakika önce yazdı:

Anladım hocam evet doz ayarlamasını okudum ona göre uygulıycam sadece insülin yeterli dozdayken değerler nerde olmalı onu bilmiyorum belki de dediğiniz gibi hissedince tamam yetti diyicem henüz hissiyatını bilmediğim için kestiremiyorum

Dostum bence gereksiz olarak adlandırmak yanlış olur düşüncesindeyim. Tüm besini kasa sokabildikten sonra kısanın stres ve riskine girmenin kişisel tercih ancak sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Ki @metinav hocanın örnek verdiği gibi estonun kısa ve uzun esterine benzetilebilir kanaatindeyim yavaş koyar ama tutarlı koyar diye düşünüyorum. 

Abartacak bi durum yok.İnsulinin en anabolik etkisini de hipoya girmeden göremezsin bu bir gerçek malesef.Ben kaç kere girdim ama ağzıma kesme şeker bile atmadım tamamen senelerdir alısagelen bi söz ölürsün cart curt yaşamış birisi olarak söylüyorum tamamen abartı :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18

Valla olabilir ben henüz hissiyatı bilmediğim için birşey diyemiycem uzunla tecrübe edip kısaya geçebilirim duruma göre haraket edicez artık

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    884
Ahmetyldz, 13 saat önce yazdı:

Tatlı tüketmedeki mantık nedir

Vücudun insülin salgılamasına sebep olmak 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.