Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

batuhan33

Insülin + maltodekstrin ?

Önerilen İletiler

batuhan33    24

İnsülin protokollerinin genel kuralı kısa etkili insülinden hemen sonra ünite başına 10-15 gr karbonhidrat tüketmektir. İnsülin sonrası karbonhidrat olarak maltodekstrin kullanan var mı? Keza gainerlar da çoğunlukla maltodekstrinden oluşuyor. Glisemik indeksi çok yüksek olduğu için insülin ile peak süresinin çakışacağını düşünüyorum. Bu şekilde bir deneyimi olan var mı? Veya siz ne kullandınız?

tarihinde batuhan33 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emrah    1.409
batuhan33, 14 dakika önce yazdı:

İnsülin protokollerinin genel kuralı kısa etkili insülinden hemen sonra ünite başına 10-15 gr karbonhidrat tüketmektir. İnsülin sonrası karbonhidrat olarak maltodekstrin kullanan var mı? Keza gainerlar da çoğunlukla maltodekstrinden oluşuyor. Glisemik indeksi çok yüksek olduğu için insülin ile peak süresinin çakışacağını düşünüyorum. Bu şekilde bir deneyimi olan var mı? Veya siz ne kullandınız?

İkisini de kullanabilirsin gainer dediğin de maltonun aroma ve tatlandırıcı eklenmiş hali oluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
batuhan33    24

Yanıtınız için teşekkürler. Antrenman sonrası 2 ünite ile başlayıp 4-5 seviyesine çıkarmayı düşünüyorum. Ünite başına 10-15 gram malto post workout için yeterli oluyor mu genelde, siz kullandınız mı bilginiz var mı? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
batuhan33, 16 dakika önce yazdı:

Yanıtınız için teşekkürler. Antrenman sonrası 2 ünite ile başlayıp 4-5 seviyesine çıkarmayı düşünüyorum. Ünite başına 10-15 gram malto post workout için yeterli oluyor mu genelde, siz kullandınız mı bilginiz var mı? 

intra olarak antrenman içi kullanıyorum ben, 6 iu ile başladım kademe kademe 9 a kadar çıktım herhangi bir sıkıntı yaşamadım suanlık 1-2 kere hipoya girdim ama abartacak bisey yokmuş şeker bile almadım o ara sakin kalmak gerek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
batuhan33    24
Emrahtkty, 12 dakika önce yazdı:

intra olarak antrenman içi kullanıyorum ben, 6 iu ile başladım kademe kademe 9 a kadar çıktım herhangi bir sıkıntı yaşamadım suanlık 1-2 kere hipoya girdim ama abartacak bisey yokmuş şeker bile almadım o ara sakin kalmak gerek

Çok teşekkürler. Siz karbonhidrat olarak ne kullanıyorsunuz? Bir de insülin Humalog mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
batuhan33, 2 dakika önce yazdı:

Çok teşekkürler. Siz karbonhidrat olarak ne kullanıyorsunuz? Bir de insülin Humalog mu?

Humalog.Elimde gainer var diye gainer kullanıyorum ama olmasa malto alırdım daha ekonomik.Yanına Bcaa creatin ile mix yapıyorum.Bir antreman öncesi bir de antrenmandan yarım saat sonra kullanıyorum humalogu ardından karb+proteinli öğünümü yapıyorum.Yağ kullanmıyorum öğünlerde bu arada depolamayı arttırmasın diye.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    902
batuhan33, 4 saat önce yazdı:

Dostum ben Şuan sabah lantos akşam humalog vuruyorum. Akşam humalogtan hemen sonra 2 ölçü malto alıyorum. Sadece uzun süre malto kullanımı bağırsakta sorun yaşatmaması İçin her akşam probiyotik alıyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
batuhan33    24
111111111, 35 dakika önce yazdı:

Kısa etkili insulin humulin veya uzun etkili insulin kürlerde max kaç ay kullanılmalı  en efektif kullanım antrenmandan sonra bcaa glutaminlemidir

Humulin’den ziyade peak zamanından ötürü Humalog tercih ediliyor. Tavsiye edilen kullanım 5-8 hafta arası kullanıp 10 haftaya yakın ara vermek. Aksi halde diyabet riskini ciddi ölçüde artırıyor.

Bazıları glutamine, EAA ve hatta kreatin’in de insülin ile hücre içine sokulabileceğini söylese de ben pek efektif olacağını düşünmüyorum. İşin biyokimyası o noktada biraz düşündürüyor beni. Alınabilir ama olmazsa olmaz değildir. Alınacaksa bile karbonhidrat shake’e karıştırılmaması, em azından bir yarım sat sonra alınması tavsiye ediliyor emilim açısından.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
batuhan33    24
111111111, Bir saat önce yazdı:

Bundan 1 yıl önce supplement stok yapmıştım fiyatların artıcağını tahmin ederek elimde baya glutamine bcaa stok var 1 yıl gidecek kadar insulin kullanmadıkça boşa gidiyor gibi hissediyorum kürüme 2-3 ay insulin eklemeyi düşünüyorum supplement yüklemesi yaparak yılda 2 kez 2 ay kullanım sağlıklı olanıdır değil mi direnç gelişir mi.

Direnç illaki gelişir ama ne kadar gelişir o kişiye göre değişir. İlk etapta 4 hafta kullanabilirsiniz, bence en sağlıklısı da 1-1.5 ay. Cihad Nichols’un yıllar yıllar önce insülin hakkında “haftada 1-2 defa kullanılması yeterli” dediğini hatırlıyorum. Eski forumlarda kıt kanaat İngilizcemle okuyordum tartışmaları. Ben de haftada 3 gün falan kullanmayı tercih ediyorum. Antrenman olmayan günler kullanılmamalı zaten.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Kasların gelişimi off günlerde meydana geliyo bilindiği üzere hala off günlere önem verilmiyorsa bir sıkıntı var demektir zaten on veya off insulin kullanılabilir hatta off günde etkisi daha büyük mantık çerçevesinde baktığımızda.

batuhan33, 51 dakika önce yazdı:

Direnç illaki gelişir ama ne kadar gelişir o kişiye göre değişir. İlk etapta 4 hafta kullanabilirsiniz, bence en sağlıklısı da 1-1.5 ay. Cihad Nichols’un yıllar yıllar önce insülin hakkında “haftada 1-2 defa kullanılması yeterli” dediğini hatırlıyorum. Eski forumlarda kıt kanaat İngilizcemle okuyordum tartışmaları. Ben de haftada 3 gün falan kullanmayı tercih ediyorum. Antrenman olmayan günler kullanılmamalı zaten.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
batuhan33    24
Emrahtkty, 59 dakika önce yazdı:

Kasların gelişimi off günlerde meydana geliyo bilindiği üzere hala off günlere önem verilmiyorsa bir sıkıntı var demektir zaten on veya off insulin kullanılabilir hatta off günde etkisi daha büyük mantık çerçevesinde baktığımızda.

Aslında tam olarak değil. Kısa etkili insulinlerin kullanım amacı antrenman sonrasında kasların insülin hassasiyetinin arttığı vakitten yararlanıp içine besin sokmaktır. Off günlerde insülin hassasiyeti normal seviyede olduğu için pek etki etmeyecektir. Ha tabi bu hiç etki etmeyecek değil. Ama insülin direnci ve diyabet riskini göz önüne alınca off günlerde ara vermek sanki daha iyi gibi. Zaten yurtdışında görüştüğüm birçok kişi de off günlerde hızlı etkili insülin kullanmadığını söylüyor. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.