Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metinav

Anaboliklerin büyüme üzerindeki etkilerine ait bir çalişma

Önerilen İletiler

metinav    4.553

Merhaba arkaşadaşlar;

Bir konuyu araştırırken önüme çıkan, ingilizce yazılmış ve türk araştırmacıların yaptığı fareler üzerindeki çalışmaya göre, anabolik steroidlerden en hafiflerinden biri olan rimobolanın vucuttaki femur ve humerus kemikleri üzerindeki etkileri, uzamayı durdurduğu yönünde sonuçlanmış.Buna göre daha büyümesi durmamış, kemiklerdeki plakları kapanmamış arkadaşlar umarım sağlıklarını riske etmezler artık...

"Anabolik steroidlerin sporcular tarafından performanslarını artırmak için kullanıldığı ve birçok sağlık sorununa neden olduğu bilinmektedir. Bu çalışma, egzersizle birlikte metenolon enantat takviyesinin sıçanların kemikleri üzerindeki etkilerini analiz etmeyi amaçlamaktadır.

Çalışma, Deneysel Tıp Araştırmaları Başkanlığı'ndan temin edilen 28 günlük 28 Wistar erkek sıçan ile gerçekleştirildi.Araştırma , Selcİngiltere Üniversitesi. Sıçanlar dört gruba ayrıldı: C (kontrol, n:6), E (egzersiz, n:7), M (metenolon enantat, n:7) ve ME (metenolon enantat+egzersiz, n:8). Metenolon enantat verilen gruplar için gerekli dozlar, sıçanların canlı ağırlıklarına göre haftalık olarak düzenlenmiştir. Sıçanların ön ve arka ekstremite kemikleri diseke edilerek humerus ve femur kemikleri kurutuldu. Her bir kemiğin uzunluğu, korpus kalınlığı, korteks kalınlığı ve medüller çap noktaları belirlendi. Sonuçlar ortalama±SD olarak sunuldu. Verilerin gruplar arası karşılaştırılmasında ANOVA ve Duncan testi kullanıldı. İstatistiksel anlamlılık eşiği p<0.05 idi. di. Femur uzunluğu C grubunda 32,46±0,29, E grubunda 32,60±0,64, ME grubunda 31,37±0,50 ve M grubunda 31,67±0,52 iHumerus uzunluğu C grubunda 26.42±0.28, 26.23±0 idi. E grubunda 59, ME grubunda 25,31±0,40 ve M grubunda 25,35±0,45. Femur ve humerus uzunluğu, metenolon enantat takviyesi (M ve ME) alan gruplarda diğer iki gruba göre istatistiksel olarak anlamlı derecede daha kısaydı (p<0.05). C, E, M ve ME grupları arasında korteks ve korpus kalınlıkları ile femur ve humerus kemiklerinin medullar çapları arasında istatistiksel olarak anlamlı fark bulunmadı (p>0.05). Çalışma sonuçlarına göre metenolon enantat takviyesinin sıçanların femur ve humerus kemiklerinde erken epifiz kapanmasına neden olduğu ve bu kemiklerin boy uzamasını durdurduğu sonucuna varıldı. Ayrıca egzersizin metenolon enantatın bu olumsuz etkisini azaltmadığı bulundu. "

https://dergipark.org.tr/tr/pub/tsed/issue/48519/555433

• Beğen 8
  • Vayyyy!! 4
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Surrender    105

Özellikle fiziksel ve mental gelişimini tamamlamamış arkadaşların dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu elinize, emeğinize sağlık hocam 👍

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330
metinav, 9 saat önce yazdı:

Merhaba arkaşadaşlar;

Bir konuyu araştırırken önüme çıkan, ingilizce yazılmış ve türk araştırmacıların yaptığı fareler üzerindeki çalışmaya göre, anabolik steroidlerden en hafiflerinden biri olan rimobolanın vucuttaki femur ve humerus kemikleri üzerindeki etkileri, uzamayı durdurduğu yönünde sonuçlanmış.Buna göre daha büyümesi durmamış, kemiklerdeki plakları kapanmamış arkadaşlar umarım sağlıklarını riske etmezler artık...

"Anabolik steroidlerin sporcular tarafından performanslarını artırmak için kullanıldığı ve birçok sağlık sorununa neden olduğu bilinmektedir. Bu çalışma, egzersizle birlikte metenolon enantat takviyesinin sıçanların kemikleri üzerindeki etkilerini analiz etmeyi amaçlamaktadır.

Çalışma, Deneysel Tıp Araştırmaları Başkanlığı'ndan temin edilen 28 günlük 28 Wistar erkek sıçan ile gerçekleştirildi.Araştırma , Selcİngiltere Üniversitesi. Sıçanlar dört gruba ayrıldı: C (kontrol, n:6), E (egzersiz, n:7), M (metenolon enantat, n:7) ve ME (metenolon enantat+egzersiz, n:8). Metenolon enantat verilen gruplar için gerekli dozlar, sıçanların canlı ağırlıklarına göre haftalık olarak düzenlenmiştir. Sıçanların ön ve arka ekstremite kemikleri diseke edilerek humerus ve femur kemikleri kurutuldu. Her bir kemiğin uzunluğu, korpus kalınlığı, korteks kalınlığı ve medüller çap noktaları belirlendi. Sonuçlar ortalama±SD olarak sunuldu. Verilerin gruplar arası karşılaştırılmasında ANOVA ve Duncan testi kullanıldı. İstatistiksel anlamlılık eşiği p<0.05 idi. di. Femur uzunluğu C grubunda 32,46±0,29, E grubunda 32,60±0,64, ME grubunda 31,37±0,50 ve M grubunda 31,67±0,52 iHumerus uzunluğu C grubunda 26.42±0.28, 26.23±0 idi. E grubunda 59, ME grubunda 25,31±0,40 ve M grubunda 25,35±0,45. Femur ve humerus uzunluğu, metenolon enantat takviyesi (M ve ME) alan gruplarda diğer iki gruba göre istatistiksel olarak anlamlı derecede daha kısaydı (p<0.05). C, E, M ve ME grupları arasında korteks ve korpus kalınlıkları ile femur ve humerus kemiklerinin medullar çapları arasında istatistiksel olarak anlamlı fark bulunmadı (p>0.05). Çalışma sonuçlarına göre metenolon enantat takviyesinin sıçanların femur ve humerus kemiklerinde erken epifiz kapanmasına neden olduğu ve bu kemiklerin boy uzamasını durdurduğu sonucuna varıldı. Ayrıca egzersizin metenolon enantatın bu olumsuz etkisini azaltmadığı bulundu. "

https://dergipark.org.tr/tr/pub/tsed/issue/48519/555433

Teşekkürler Hocam. 

Defaen genç arkadaşları uyarıyoruz ama kafalarda kavak yelleri. 

Artık emsal durum olursa bu başlığı göndereceğim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Dmnzx0
      Merhabalar, daha önceden 1 kez 16 hafta testo - bolde bulk kürü yapmıştım aradan 1 yıl geçti şuanda 2. Kürüm olan definasyon kürüne başladım 15 hafta 300 testo propionat 13 hafta 200 rimobolan kullanıcam
      Şuan 6.haftadayım östrojenimi düşük tutmak istiyorum fakat masteron kullanmak istemiyorum. 10 günde veya haftada 1 arimidex kullansam östrojenimi baskılamaya yeterli olurmu. Genelde jino belirtisi olmadan arimidex kullanımı pek önerilmemiş kürün verimini düşereceğinden kafam çok karıştı kararsız kaldım sizin önerileriniz nedir ?
      Kür başlangıç ve şuanki formumun fotografları

• Yazan: supraxdt
      Merak ettiğim bir konu var anabolik Steroid eklenmeden yanına rimobolan ve insülin kullanımı hakkında bir bilgiye sahip olan var mı yada deneyen birini biliyorum insülin ve rimobolan kullanıyorum dedi ve sağlam kütle koymuş açıkçasi ama nasıl kombine etmiş ne gibi yol izlemiş soramadım acaba aranızda kullanan var ise yada bilen anlatırsa çok mutlu olurum...
    • Yazan: imsisifos
      Merhaba elimde yaklaşık 12 kutu rimo mevcut ancak bilinçsiz değil, yoğurdu bile üfleyerek girmek istiyorum bu küre bikaç aydır araştırıyorum enantat + rimo ile yürüme kararı aldım küre girmeden önce tüm pct ilaçlarımı korumalarımı vitaminleri alıp temkinli girmek istiyorum dışarıda herhangi biriyle ( salondaki hoca vs) danışmak istemiyorum burada daha önce tecrübeli abilerim ve kardeşlerimizin bilgilerine güveniyorum. 

Kür içinde koruyucu ve vitamin olarak neler almaLıyım ? ( araştırdım hepsini ancak defalarca teyit etmek istiyorum)
      Dozlarım nasıl olmalı hangi gün testo hangi gün rimo almam gerekiyor toplam kaç mg ?
      Toplam kaç hafta kürde kalmalıyım ?

Güncel formumu da koyacağım.

• Yazan: ersin
      Selamlar arkadaşlar,
      testo enant 500 rimobolon300 Kür planlamam mevcut bu konu hakkında birçok başlık açılmıştır eminim ama bu süreç en uzun ne kadar devam ettirilmeli ve bu süreçte kesinlikle kullanmam gereken koruyucular yada anti östrojenler var mıdır? sürece dahil etmem gereken.
      Bilgilendirirseniz sevinir teşekkürler
    • Yazan: kaaneth
      Merhaba hocalarım
      Tanıdık bir arkadaş aracılığı ile rimabolan aldım. Malum eczanede bulamayıp buna mecbur kaldım. Sahte mi orjinal mi emin değilim yorumlarınıza göre enjekte etmeye başlayacağım. Deneme amaçlı 1ml ilacı enjektöre çektiğimde 0.8-0.9 ml civarı enjektör doldu tam 1ml dolmadı. Eczane fiyatının yuzde 20 altında bir fiyata satın aldım. Satıcıma sorduğumda “eski seri üretim eczane deposundan tedarik ediyoruz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eski ve yeni seri arasında makine ve yağ kalitesi farkı olduğu için ml ler düşük çıkıyor” cevabı aldım.
      İlaçların fotoğrafını ekliyorum çok yardıma ihtiyacım var. 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.