Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ardapktty

19 yaş öneri

Önerilen İletiler

ardapktty    6

19 yaşımdan gün aldım ağustosta 19 oluyorum boyum 185 kilom 89-90 civarı yağ oranım %25 hayatım boyunca her zaman kilolu yağlı biriydim daha yeni yeni kilo verdim ama 2 gündür diyetimi de bozdum daha sıkı diyet yapacağım ama bunu destekleyecek ek ilaçlar kullanmak istiyorum sarms ve testo harici plaklarım hala açık doktor gelişimimin 21-22 yaşına kadar süreceğini söyledi sizce hangi ilaçları kullanmalıyım?

Kısaca Yağ oranımın %18 in altında olmasını istiyorum beslenme ve diyete dikkat edebilirim ama bunu psikolojik ve fiilen destekleyecek bir ilaç kullanmak istiyorum

Düzenleme: Metobalizmam baya düşük galiba çünki 1000 kalori alsam bile bazen kilo veremeyebiliyorum spor olmadan

tarihinde ardapktty tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Delice    140

1000 kalori mi :) Senin yaşında ve yapında bir erkek için bu sadece kahvaltı demek olmalı. Çoğu zaman insanlar diyet yaparken kilo vermesi durduğunda panik olup tuhaf sonuçlara varabiliyor. Ama çoğu zaman bu, çeşitli nedenlerle kortizol seviyesinin yükselmesinden kaynaklı olabiliyor. Sana önereceğim şey, ya Diet Break, ya da Refeed Day entegre etmen diyetlerine. Bu sayede çok daha uzun süre diyetini sağlıklı bir zihin ile yapabilirsin. Refeed Day dediğimiz 2 gün üst üste kilonu koruma kalorisinde yemek demek. Diet Break de adı üzerinde, 1 ay, 45 gün diyet yaparsın, sonra 2 hafta diyeti bırakırsın. 2 haftanın sonunda tekrar başlarsın. Ha burada önemli nokta şu; diyeti bıraktın diye abuk subuk yiyecek/içeceklere yönelmeyeceksin. Sağlıklı ve besleyici şeyler yiyeceksin elbette. Kendimden örnek verecek olursam: Şu anda 2800 kalori almam gerekiyor günlük. Ben hafta içi 2500 kalori alıyorum. Hafta sonu da günlük 3550 kalori alıyorum. Böylece günlüğüm ortalama 2800 ü bulmuş oluyor yine. Ne fark olur? Hafta sonumu keyifle istediğim her şeyi yiyerek geçiriyorum. Hafta içi zaten yoğun olduğumdan dolayı fazla bir şey yiyemiyorum. Böylece uzun süreler boyunca (yaklaşık 5 aydır) akıl sağlığımı yitirmeden, strese girmeden diyet yapabiliyorum. 

Yapabileceğin şey şu: Günlük ihtiyacın olan (Maintanance Calories) kaloriyi hesapla. 3000 ise ve kilo vermek istiyorsan 2700 olarak kabul et bunu (Calorie Deficit). Şimdi günlük bu kaloriyi tüketirsen ve gün boyunca hareketli olursan (NEAT), 6000-9000 adım arası atarsan, ve egzersizini yaparsan kilo vermeme gibi bir durumun olamaz. Dediğim gibi eğer Refeed günü istiyorsan kendine göre ayarlayabilirsin bu durumu. Ancak kalori hesabı yapılırken makrolarına özen göstermelisin. Yağ ağırlıklı beslenirsen yine vücudun yağlanabilr. Thermic Effect'i yüksek olan yiyeceklere yönelirsen ve her gün 2 öğününe yeşillik salatası eklersen çok daha rahat kilo verebileceğini görürsün. Bu sayede herhangi bir farmakolojik destek almadan istediğin sonuçlara ulaşabilirsin. Çünkü %15 yağ oranına ulaşmak hiç de zor değil. Yeter ki biliçli yapın diyetinizi.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
Delice, 30 dakika önce yazdı:

1000 kalori mi :) Senin yaşında ve yapında bir erkek için bu sadece kahvaltı demek olmalı. Çoğu zaman insanlar diyet yaparken kilo vermesi durduğunda panik olup tuhaf sonuçlara varabiliyor. Ama çoğu zaman bu, çeşitli nedenlerle kortizol seviyesinin yükselmesinden kaynaklı olabiliyor. Sana önereceğim şey, ya Diet Break, ya da Refeed Day entegre etmen diyetlerine. Bu sayede çok daha uzun süre diyetini sağlıklı bir zihin ile yapabilirsin. Refeed Day dediğimiz 2 gün üst üste kilonu koruma kalorisinde yemek demek. Diet Break de adı üzerinde, 1 ay, 45 gün diyet yaparsın, sonra 2 hafta diyeti bırakırsın. 2 haftanın sonunda tekrar başlarsın. Ha burada önemli nokta şu; diyeti bıraktın diye abuk subuk yiyecek/içeceklere yönelmeyeceksin. Sağlıklı ve besleyici şeyler yiyeceksin elbette. Kendimden örnek verecek olursam: Şu anda 2800 kalori almam gerekiyor günlük. Ben hafta içi 2500 kalori alıyorum. Hafta sonu da günlük 3550 kalori alıyorum. Böylece günlüğüm ortalama 2800 ü bulmuş oluyor yine. Ne fark olur? Hafta sonumu keyifle istediğim her şeyi yiyerek geçiriyorum. Hafta içi zaten yoğun olduğumdan dolayı fazla bir şey yiyemiyorum. Böylece uzun süreler boyunca (yaklaşık 5 aydır) akıl sağlığımı yitirmeden, strese girmeden diyet yapabiliyorum. 

Yapabileceğin şey şu: Günlük ihtiyacın olan (Maintanance Calories) kaloriyi hesapla. 3000 ise ve kilo vermek istiyorsan 2700 olarak kabul et bunu (Calorie Deficit). Şimdi günlük bu kaloriyi tüketirsen ve gün boyunca hareketli olursan (NEAT), 6000-9000 adım arası atarsan, ve egzersizini yaparsan kilo vermeme gibi bir durumun olamaz. Dediğim gibi eğer Refeed günü istiyorsan kendine göre ayarlayabilirsin bu durumu. Ancak kalori hesabı yapılırken makrolarına özen göstermelisin. Yağ ağırlıklı beslenirsen yine vücudun yağlanabilr. Thermic Effect'i yüksek olan yiyeceklere yönelirsen ve her gün 2 öğününe yeşillik salatası eklersen çok daha rahat kilo verebileceğini görürsün. Bu sayede herhangi bir farmakolojik destek almadan istediğin sonuçlara ulaşabilirsin. Çünkü %15 yağ oranına ulaşmak hiç de zor değil. Yeter ki biliçli yapın diyetinizi.

Forumda uzun süredir gördüğüm en iyi yazılardan. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.356
Delice, 1 saat önce yazdı:

Çok güzel toparlamışsın.

Çok düşük kalori ile de kilo verilir ama neyden? Vücut metabolizmayı kısıp enerji kullanımında fazlalık olarak gördüğü kasları yok ederek. Yine işler daha da derinleşir diye yağları olabildiğince sona saklayarak. Bu bizim ne erkekte ne de kadında istemediğimiz bir şey. 

Şahsen kilo vermek isteyene kilo korumak için lazım olan kalorinin %15-20 azını tükettiriyorum ve yüksek protein tüketimine yönlendiriyorum. Bunu da if diyeti ile destekliyorum.

Veya aldığı kaloriye dokunmayıp, besin içeriğini değiştirerek aldığı kaloriye göre hareketliliğini artırıp daha çok kalori harcamasını sağlıyorum. 

Her iki yöntemde temel fizik kurallarını baz alarak sonuç veriyor. 

Eğer spor salonuna gidemeyecekse 20 dakikadan başlayıp performansını zamanla artıracak şekilde hiit kardio + aritmik yürüyüşler ile yine sonuca ulaştırıyorum.

Bak her şey temel fizik kurallarına dayanıyor. Ana amaç vücutu katabolik evreye sokmadan, olabildiğince anabolik evrede bırakıp az kalori yada çok hareket veya her ikisini de kullanarak yağ yakımını sağlamak.

Yardım isteyip de şu yukarıda yazdığım metotlarla sonuç alamadığım kimse olmadı. 

Bence totali gözden geçir. Nerede yanlış yaptığını bul.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GecedenKalma    15
ardapktty, 4 saat önce yazdı:

19 yaşımdan gün aldım ağustosta 19 oluyorum boyum 185 kilom 89-90 civarı yağ oranım %25 hayatım boyunca her zaman kilolu yağlı biriydim daha yeni yeni kilo verdim ama 2 gündür diyetimi de bozdum daha sıkı diyet yapacağım ama bunu destekleyecek ek ilaçlar kullanmak istiyorum sarms ve testo harici plaklarım hala açık doktor gelişimimin 21-22 yaşına kadar süreceğini söyledi sizce hangi ilaçları kullanmalıyım?

Kısaca Yağ oranımın %18 in altında olmasını istiyorum beslenme ve diyete dikkat edebilirim ama bunu psikolojik ve fiilen destekleyecek bir ilaç kullanmak istiyorum

Düzenleme: Metobalizmam baya düşük galiba çünki 1000 kalori alsam bile bazen kilo veremeyebiliyorum spor olmadan

Yaşlarımız benzer arkadaş çevrende  basketbol futbol gibi sporlarla uğraşanlar mutlaka vardır takıl peşlerine  her akşam oyna hem zevk alirsin hem adrenalin tavan yapar hemde deli gibi kalori yakarsın sabah veya günün hangi saati uygun olursa fitness antremanini da yaparsin bu şekilde hem kondisyonun genişler fitness idmanları daha rahat çıkar hemde daha hızlı kilo verirsin yok ben kosamam edemem diyorsan hocam @Delice hocamın yazdıklarını uygula mutlaka sonuç alırsın he illa anabolik işine bulaşacağım dersen (ben aldım yaşım 18 olduğu için kullanmaya cesaret edemiyorum) sarmslarla hafif dozajlarda başla anaboliklere göre daha az yan etkisi olur ama benim önerim hiç bulasmaman çünki anladigim kadarı ile kütle koyma aşırı kaslı olayım gibi bir derdin yok sağlıklı yaşam ile kilo açığı rahat bir biçimde verirsiniz hocam umarım yardımcı olmuştur 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.