Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

samet9098

Gelişmeyen göğüsler - ne tür antrenman yapmalıyım?

Önerilen İletiler

samet9098    29

Arkadaşlar benim göğüs dışında bütün kas grupları gelişiyor büyüyor ama göğüste bir türlü istediğim verimi alamıyorum genetikten ötürü sanırım trapez izole olarak çalışmıyorum trapezler bile gelişti göğüs çalışmam şu şekilde:

• Pazartesi-bench press-incline dumbell press-cable cross
  • cuma-incline dumbell,cable cross 
  • Cable cross 12-15
  • pressler 8-10 tekrar
  • 4 set hepsi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

JalesX    1

Jinekomastin varsa gögsün gelismez, görüntüsünü degistirirsin sadeceç

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Lynx    160
samet9098, 9 saat önce yazdı:

Arkadaşlar benim göğüs dışında bütün kas grupları gelişiyor büyüyor ama göğüste bir türlü istediğim verimi alamıyorum genetikten ötürü sanırım trapez izole olarak çalışmıyorum trapezler bile gelişti göğüs çalışmam şu şekilde

Pazartesi-bench press-incline dumbell press-cable cross cuma-incline dumbell,cable cross 

Cable cross 12-15 pressler 8-10 tekrar 4 set hepsi

@agfitness

Dumbll pressle basla 10 12 tekrrdan sonra girdiğin kilonun 3te 1kadar bir dumlla dmllari birlestir parlel olarak gogusune degecek sekilde indir ve press le max tekrr sonra incln aynısını yap daha sonra machine chest presse gec ilk 3set max agirlik max tekrr son set yari kilo tükenis sonraki cable cross diz üstüne cokup paca arasina pressle 6set sekilden daha sonra fly la bitir antrenman bide bu şekilde dene hem ağır hem pump odakli

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert    75

Şimdi aynı dertten muzdarip biri olarak sırf bu yüzden göğüs günleri özel ders alıp çalışan biri olarak ben de yeni yeni büyütmeye başladım göğüsü. Tek yolu var o da şu: normalde 2 tekrar bile yapamayacağın ağırlığın altına 2 yardımcı kişiyle gireceksin çünkü sakatlanma ihtimali fazla ve göğsün acıya acıya destekle en az 3 tekrar atıcaksın ve bunu tükenene kadar yapacaksın. Yani set sayısı filan hikaye geberene kadar göğsü hissetmeyene kadar devam. Ben idmandan sonra araba kullanırken elimi direksiyona götüremiyorum neredeyse kol kapanmıyo hissetmiyorum bunun başka yolu yok. Bir de çok yüksek karbonhidrat alacaksın. Karbonhidrat artmadan güç ve ağırlık arttıramazsın yok efedrinmiş yok kafeinmiş yok tuz yüklemesiymiş hikaye. Ferrariye 95 oktan konulmaz saf kerosen konulur. Yüksek karbonhidrat yüksek ağırlık demek yüksek ağırlık kas yırtılması demek kas yırtılması kas büyümesi demek. Onun dışında yok şu hareketten 3×15 yok bu hareketten 4×10 hepsi hikaye bana kalırsa o kası yırtmadan (tabi destek alarak sonra kası kopartma bir de serbest ağırlık olacak makina da hikaye) o kas büyümeyecek.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
agfitness, 15.06.2022 - 09:22 yazdı:

Merhaba Samet, formunu paylaşırsan sana bi kıyak yapıp örnek bir çalışma söyleyeyim.  Hem sana faydalı olsun hem de aynı tip fizikte olan birileri varsa onlar da faydalanabilirler. Tek bir doğru antrenman yoktur sürekli olarak yeni teknikler deneyerek açıları ve hızı değiştirerek vücudunuzun güzel tepki verdiği antrenmanları siz seçersiniz. Ayrıca Bench Press ile ilgili de ayrı bir açıklama yapacağım vaktim olunca. Ek olarak lütfen spor geçmişini de pozların altına belirtmeni istiyorum.

Sağlıklı sporlar…

IMG_20220615_102456.jpg IMG_20220615_102235.jpg IMG_20220615_102207.jpg IMG_20220615_102148.jpg

Lynx, 15.06.2022 - 08:09 yazdı:

Dumbll pressle basla 10 12 tekrrdan sonra girdiğin kilonun 3te 1kadar bir dumlla dmllari birlestir parlel olarak gogusune degecek sekilde indir ve press le max tekrr sonra incln aynısını yap daha sonra machine chest presse gec ilk 3set max agirlik max tekrr son set yari kilo tükenis sonraki cable cross diz üstüne cokup paca arasina pressle 6set sekilden daha sonra fly la bitir antrenman bide bu şekilde dene hem ağır hem pump odakli

Salondaki hoca pazartesi aynı şekilde git cuma günü fly ekleyip orta ağırlıkla yüksek tekrar tükenişe kadar git tavsiyesi verdi aslında senin dediğin de mantıklı geldi paralel dumbell dediğin de inner Chest press tarzında mı demek istediğin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140

Herkese iyi gelen tek tip bir antrenman tarzı olmadığı için, buna yönelik yukarıdakilere ek olarak tavsiyede bulunmayacağım. Sadece göğüs hareketlerinin ne kadar nizami yapıldığını merak ediyorum. Çünkü nizami yapılmazsa bazı hareket omuzlara, bazıları arka kol odaklı olur. Göğüs yeterince çalışmadığı için de gelişimi diğer bölgelere göre yavaşlar. 

Bir diğer önerim de elinizdeki programa sadık kalarak en az 4, en fazla 8 hafta spora devam etmeniz. Sıkça program değiştirilirse kas kazanımı çok yavaşlar. Bazı profesyonellerin röportajlarından duyduğuma göre; kendilerine program yaparken çok detaycı ve mükemmeliyetçi olmaya çalıştıkları için, programları kısa sürede değiştirmeye yönelimleri oluyormuş. Bu nedenle programlarını başkalarına yaptırmayı tercih eden profesyonel sporcular oluyormuş. Biz elbette profesyonel değiliz ancak onların hatalarından ders çıkarabiliriz :) 

tarihinde Delice tarafından düzenlendi
İmla Hatası

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
Delice, 25 dakika önce yazdı:

Herkese iyi gelen tek tip bir antrenman tarzı olmadığı için, buna yönelik yukarıdakilere ek olarak tavsiyede bulunmayacağım. Sadece göğüs hareketlerinin ne kadar nizami yapıldığını merak ediyorum. Çünkü nizami yapılmazsa bazı hareket omuzlara, bazıları arka kol odaklı olur. Göğüs yeterince çalışmadığı için de gelişimi diğer bölgelere göre yavaşlar. 

Bir diğer önerim de elinizdeki programa sadık kalarak en az 4, en fazla 8 hafta spora devam etmeniz. Sıkça program değiştirilirse kas kazanımı çok yavaşlar. Bazı profesyonellerin röportajlarından duyduğuma göre; kendilerine program yaparken çok detaycı ve mükemmeliyetçi olmaya çalıştıkları için, programları kısa sürede değiştirmeye yönelimleri oluyormuş. Bu nedenle programlarını başkalarına yaptırmayı tercih eden profesyonel sporcular oluyormuş. Biz elbette profesyonel değiliz ancak onların hatalarından ders çıkarabiliriz :) 

Nizami olması açısından makaralı istasyonda pressleri yapıyorum ve tamamen göğüse değicek şekilde indiriyorum serbest barbell ile Chest press yapınca yüksek kilolarda formu korumak zor oluyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321
  • varsa makine lerde yap 1 2 hareket
  • kolları biraz daha açık tut
  • sırt kemiklerini sıkıştır aşağı bastır obür türlü trapezlere vuruyor ve ön omuza
  • omzun öne kıvrılmasın sabit tut
  • tepe noktasında 1 saniye sıkıştır omuzları kullanmadan ve negatifli yapmaya çalış
  • iterken de çok kolay ittiğin kiloda yapma iterken zor olduğu için yavaş olacak negatif de sen yavaşlatıcaksın
  • 8 den assagi düşme tekrar da

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29

Tam olarak dediğin şekilde çalışıyorum aslında göğüslerde pump ve idman sonrası ağır çalıştığım için ağrı da oluyor baya ama istediğim düzeyde gelişmedi omuz ve kola göre özellikle küçük duruyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
  • 4x10 Machine Chest Press
  • 4x12 Pec Dec Fly
  • 4x12 Cable Fly 
  • 2xMax Chest Dips

Göğsünü senin istediğin gibi geliştirecek hareketler açış hareketleridir. Uzunca bir süre benim de yaptığım hatadır. Sürekli presslere abanarak yapacağın tek şey kadın göğsü olur. Birkaç ay öncesine kadar ben de şişik fakat kutu kadar göğüsle gezerdim. Pressleri azaltıp fly yoğunluğuna başladığımda, anladım ki bugüne kadar göğüs çalışmamışım. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
anak1nskyw4lk3r, 15.06.2022 - 12:21 yazdı:
  • 4x10 Machine Chest Press
  • 4x12 Pec Dec Fly
  • 4x12 Cable Fly 
  • 2xMax Chest Dips

Göğsünü senin istediğin gibi geliştirecek hareketler açış hareketleridir. Uzunca bir süre benim de yaptığım hatadır. Sürekli presslere abanarak yapacağın tek şey kadın göğsü olur. Birkaç ay öncesine kadar ben de şişik fakat kutu kadar göğüsle gezerdim. Pressleri azaltıp fly yoğunluğuna başladığımda, anladım ki bugüne kadar göğüs çalışmamışım. 

aslında bende onu fark ettim tamda kafamdan onu geçiriyordum aslında pazartesi presslere odaklanıp cuma günü fly odaklı mı gitsem diyordum iyi denk geldi teşekkürler öneriniz için

agfitness, 15.06.2022 - 12:17 yazdı:

Daha çook yolun başındasın Samet,

Bu formunla öncelikle sadece göğüs değil tüm vücuda iyice odaklanman lazım, zaman içerisinde vücut her bölgeye hakkını verecektir, eksik kalan bölgelere ise ancak o zaman gerekirse haftada 2 vuruş antrenman yaparak çeşitli teknikler ile denemeler yaparsın, her şeye rağmen bir yer geride kalıyorsa da genetik kabullenme diyeceksin yine o bölgeye çalışacaksın ama oradan da medet ummayacaksın. Yıllardır göğsü gelişmeyip, kabullendim artık diye spor hayatıma devam edip sonra da aaa göğsümde ilerleme oldu son bir iki senede önceden daha zayıftı diyen çok insan oluyor. Kimi kaslar tavşan kimi kaslar kaplumbağadır vücutta. 

hocam göğüs ve omuz dışında birebir aynı nerdeyse sadece göğüs ve omuzu aynı gün push day sırt ve bicepsi sonrasında bacağıda ayrı bir gün olarak çalışıyorum yani pazartes-göğüs omuz triceps-salı sırt biceps-çarşamba bacak ve karın -perşembe off sonra tekrar başa cuma göğüs ve omuz triceps-cumartesi sırt biceps- pazar off şeklinde

agfitness, 15.06.2022 - 13:19 yazdı:

Anladım ben kıyağımı yaptım sözümü tuttum, gerisini sen ayarlayacaksın sen bileceksin artık ;)

Sağlıklı sporlar…

eyvallah çok teşekkür ederim önerileriniz için 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yavuz    6
JalesX, 15.06.2022 - 03:44 yazdı:

Jinekomastin varsa gögsün gelismez, görüntüsünü degistirirsin sadeceç

o niyemiş?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: supzero
      merhaba hocalarım
      Başlıkta dediğim gibi spora gitme isteğim gelmiyor bu sorunu nasıl çözebilirim?
      Sizin de böyle durumlarınız oluyorsa nasıl çözdünüz yardımcı olur musunuz?
      Teşekkürler.
    • Yazan: cobain
      Merhaba arkadaşlar,
      22 yaşında 183 boyunda 90 kiloyum Daha önce kesik kesik spor geçmişim oldu. En son geçen nisan ayında başlayarak yaz ortasına kadar sıkı bir diyet ile aylık ortalama 1300 kalori alarak 90'dan 78'e indim. Gözle görülür ufak değişiklikler oldu ancak tam olarak istediğim sonucu alamadım. Bıraktığım boşlukta yeniden 90 kiloya çıktım. Şuan tekrar kilo verme sürecindeyim ancak sıkı bir diyet uygulamıyorum. Haftanın 5 günü salona gidiyorum ve şimdilik PPL programı uyguluyorum.
      Kardiyo antrenman beslenme Konusunda tavsiyelerinize açığım. Kalıcı bir sonuç elde etmek istiyorum. 
    • Yazan: Ege.xsl
      Merhabalar, 9 aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum
      boy 176 yaş 15 kilo 79 Aşağıda ant programım var. Haftada 5 gün gidiyorum ilk 4-5 ay iyi gelişim aldım fakat son 4 aydır hiçbir şey değişmiyor yada az değişiyor. Örneğin pazularım. Aylardır aynı, eski fotoğraflarıma bakıyorum gene aynı lütfen bu kolu nasıl büyüteceğim yardım ederseniz sevinirim
      Pazu:
      One arm cable curl 4x12 12 10 8 Z bar curl 4x8 slow Seated Hummer curl 3x10 Arkakol:
      T bar Push down  4x12 10 10 8 Alternatif Rope tri ex 4x10 Reverse Push down 3x12 Not: program her ay başı değişiyor, yapabildiğim ve hissettiğim en ağır şekilde yapıyorum
    • Yazan: BatuhanAktas75
      Selamlar. 17 yaşındayım ve 9 aydır clean bulk yapıyorum ve yağlar göğüs ucunda depolanıyor sanırım.
      Ve sağ göğsüme bakınca tam oval olmadığını göreceksiniz. Simetri değil gibi. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardım edermisiniz ve programımdan bench pressi çıkardım.
      Onun yerine incline bench press, incline dumbell press, pec fly yapacağım başka bir öneriniz varmıdır?
      Önceden hiç üst göğüs çalışmamıştım. Yeni yeni çalışıyorum.

• Yazan: supraxdt
      Dalgalı karbonhidrat diyeti uyguluyorum şu an.
      Onun dışında hiporterofi ant programını uyguluyorum ama bu vücut tipi için değil gibi var mı sizin tavsiyeleriniz.
      Skiny fat diye adlandırılan bir vücut tipi için hangi antrenman sizce daha iyi olur? Bunun dışında ne gibi önerileriniz vardır? @Rdm @rastlantisal

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.