Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

rastlantisal

Ucuz protein kaynakları.

Önerilen İletiler

rastlantisal    1.966

Ülkemizde sağlıklı beslenmenin artık lüks olmasından dolayı böyle bir başlık açmaya karar verdim.

Bu başlıktaki amaç ucuz protein kaynaklarını birbirimizle paylaşmak. 

O yüzden lütfen "ürün adı - fiyatı - 100gr için besin değerleri" şeklinde yazalım ki karmaşa olmasın. 

Lütfen sizlerde denk geldikçe burada paylaşın.

Kırık Peynir: Markasına göre değişmekle birlikte 22-35tl fiyat aralığında. Ortalama 20gr protein içeriğine sahipler. Genelde de tavada eriyorlar ve oldukça lezzetliler.

Dana Böbrek: Kasaplarda / sakatatçılarda 15-30tl aralığında değişiyor. Ortalama 18gr proteine sahipler. Tadı ciğerin lightı gibi. Yine lezzet manasında şahane.

• Beğen 8

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

forbit    409
rastlantisal, Şimdi yazdı:

Ülkemizde sağlıklı beslenmenin artık lüks olmasından dolayı böyle bir başlık açmaya karar verdim.

O yüzden lütfen "ürün adı - fiyatı - 100gr için besin değerleri" şeklinde yazalım ki karmaşa olmasın. 

Kırık Peynir: Markasına göre değişmekle birlikte 22-35tl fiyat aralığında. Ortalama 20gr protein içeriğine sahipler. Genelde de tavada eriyorlar ve oldukça lezzetliler.

Dana Böbrek: Kasaplarda / sakatatçılarda 15-30tl aralığında değişiyor. Ortalama 18gr proteine sahipler. Tadı ciğerin lightı gibi. Yine lezzet manasında şahane.

Yağsız, tuzsuz lor tüketiyorum bende bol bol yumurta ve et tüketimim sonrası rakam olarakta cazip.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.036
rastlantisal, 47 dakika önce yazdı:

Dana böbreğin kilosu mu bu fiyat abi?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    1.966
Emrahtkty, 27 dakika önce yazdı:

Dana böbreğin kilosu mu bu fiyat abi?

Evet. Kuzu böbrekle karıştırılmasın. O pahalı. Migrosta bile 35 tl dana böbrek. Kasaplarda daha ucuz, sakatatçılarda çok daha ucuz :) Hele yaz geldi ki fiyatı iyice düşer. 

Dilim dilim kesip döküm tavada yada sote çeklinde normal tavada pişirebilirsiniz. Ayrıca mangalda da güzel oluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.036
rastlantisal, Şimdi yazdı:

Evet. Kuzu böbrekle karıştırılmasın. O pahalı. Migrosta bile 35 tl dana böbrek. Kasaplarda daha ucuz, sakatatçılarda çok daha ucuz :) Hele yaz geldi ki fiyatı iyice düşer. 

Dilim dilim kesip döküm tavada yada sote çeklinde normal tavada pişirebilirsiniz. Ayrıca mangalda da güzel oluyor.

Migros’ta internet stoklarda yök gözüküyor abi bende baktım ama bulamadım kaldırdılar sanırım :( 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    1.966
Emrahtkty, 2 dakika önce yazdı:

Migros’ta internet stoklarda yök gözüküyor abi bende baktım ama bulamadım kaldırdılar sanırım :( 

https://www.cimri.com/market/kirmizi-et/en-ucuz-bozzo-400-gr-dana-bobrek-fiyatlari,898364

Senin derdin olsun çözeriz canım kardeşim :)

Bak bu hem uygun hem 1 pişirimlik. Üstelik trendyolda da var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    1.966
Emrahtkty, 8 dakika önce yazdı:

Bu devirde fiyat olarak baya uygun cidden tavuk ciğeri yeneceğine bu yense daha mantıklı biliyorsun tavuk ciğeri toksik madde barındırıyor fazlasıyla 

Tam olarak bende böyle yapıyorum yıllardır. O yüzden derin dondurucu aldım eve 6 çekmeceli. Kasaplara da et satan büyük bir kasaptan alıyorum her şeyi. Geçen aylarda böbrekte kampanya vardı. kilosu 7tlden 10kilo aldım attım buzluğa.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    1.099

Bu başlığa açanın yanaklarından öper,

açtıranın, açılmasına sebep olan büyüklerimin ise.......

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    1.966
samet9098, 2 saat önce yazdı:

ciğer ile kolestrol oranı aynı mıdır peki hocam

Lite derken sadece tadını değil bunları da kastediyorum aslında. Kolestrole olumsuz etkisi yok diye biliyorum. Kalorisi de dana karaciğerin yarısı. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    91
gönderildi (düzenlendi)
Alıntı

Ben haftada  1 dana yüreği yiyorum.Kilo 25 lira.Tatsız tutsuz bir şey.Ama işimi görüyor..

tarihinde nano3570 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    1.099
nano3570, 53 dakika önce yazdı:

Ben haftada  1 dana yüreği yiyorum.Kilo 25 lira.Tatsız tutsuz bir şey.Ama işimi görüyor..

Bu kadar nazik, içten ve kalpten yazmanızın  nedeni şimdi belli oldu @nano3570 hocam :) Kür nasıl gidiyor konuyu da güncelleyin merakta bırakmayın bizi :)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dertsahnesi    11
nano3570, 56 dakika önce yazdı:

Haftalık değil de tavuk yerine sık sık tüketilebilir mi acaba 🤔

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    91
Rdm, 1 saat önce yazdı:

Bu kadar nazik, içten ve kalpten yazmanızın  nedeni şimdi belli oldu @nano3570 hocam :) Kür nasıl gidiyor konuyu da güncelleyin merakta bırakmayın bizi :)

Tespitin harika ve isabetli Rdmcim.

Nisan'ın 15'inde kürü bıraktım ,7.5 ay yapmış oldum.

Bırakmamın birinci sebebi yazın yaklaşması(gözüm yemiyor tshirt'le dolaşmaya bu göbekle :))

ikinci sebebi son iki hafta meydana gelen tansiyon dengesizliği.

Doktor yüksek tansiyon teşhisi koydu.Hemen yanlış anlaşılmasın.Asla kür sebep olmadı buna.Annem ve ananemde vardı.Doktor, "Olmayabilirdi belki ama piyango sana vurmuş,şikayetlerinden bunun başka açıklaması yok." diye biraz da makara geçerek teşhisi koydu.

Düşük doz ilaca başladım.Kür bitimi ile doktora ertesi günü gitmiştim.Aynı gün ilaca başladım.İki hafta ilacı kullanmamla şikayetlerim bitti.Tansiyon normal hale geldi.Bu arada bayağı su da attım vücudumdan.Antrenmanları hiç kesmedim tabi ,devam yani.

Doktor, "muhtemelen kür de tetiklemiş olabilir istersen bırakabiliriz ama önlem olarak kullanmanı tavsiye ederim çünkü aile geçmişin kullanmanı gerektirir." dedi ve ilacı kullanma kararı aldım.

Kür bitimi 94,5 kiloydum.Şu anda 87 kiloyum.Alt yapı duruyor tabi.

Çok iyiyim şu an,çok şükür.

Bu sene tekrar kür düşünüyorum.Ama bu sefer hafif olacak büyük ihtimalle.Test.Prop ve Primo. gibi.Kendimi yüksek sikletlere çıkartma hevesimden vazgeçtim.Bu işin sonu yok.Vücudumun sesini dinleyip ona göre aksiyon almak daha iyi olabilir diye düşünüyorum.

Doktor da antrenmanlara devam etmemi ama temiz büyümemi tavsiye etti.

Emrah ve Metin Hocama da sordum,size de sormak istiyorum.Senin ve raslantısal'ın etrafınızda yüksek tansiyonu olup ta kürde olan var mı?

(Tabi yanlış bir örnek ama Furkan Er'in de doğuştan kalp kapakçığı problemi varmış,adamın cesaretine hayran oldum,

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    91
dertsahnesi, 27 dakika önce yazdı:

Haftalık değil de tavuk yerine sık sık tüketilebilir mi acaba 🤔

@rastlantisal a sormak lazım.Sakatat olduğu için iki kere düşünüyorum yerken.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    91

Bu arada ilgin için çok teşekkür ederim Rdm.Saygılarımla

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Eyzel2    14
gönderildi (düzenlendi)
rastlantisal, 9 saat önce yazdı:

Abi bitkisel beslenip öğünlerle birlikte 5 gram eaa almak nasıl sence mantıken 5 gram da bca 

şahsen ben 120 gram protein alıyorum günlük 400 karb 80 yağ yağlanıyorsun muhakkak ama kardiyolarla önüne geçiliyor bu ekonomide sadece tavuk 200 gram akşam bitkisel öğün sabah yumurta peynir. Kabak çekirdeği düşünüyorum şu aralar 

tarihinde Eyzel2 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    16
Eyzel2, Bir saat önce yazdı:

Abi bitkisel beslenip öğünlerle birlikte 5 gram eaa almak nasıl sence mantıken 5 gram da bca 

şahsen ben 120 gram protein alıyorum günlük 400 karb 80 yağ yağlanıyorsun muhakkak ama kardiyolarla önüne geçiliyor bu ekonomide sadece tavuk 200 gram akşam bitkisel öğün sabah yumurta peynir. Kabak çekirdeği düşünüyorum şu aralar 

Bu sorunun cevabını bende çok merak ettim araştırmalar yaptım vegan vücut geliştirmeciler var falan bir sürü farklı düşünce var o yüzden kendim deneyimlemek istedim şuan testo boldenon kürundeyim sadece lor peyniri whey protein ve yumurta kullanıyorum hayvansal olarak gerisi bitkisel bakalım sonuç nasıl olacak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Eyzel2    14
gönderildi (düzenlendi)
samet9098, 5 dakika önce yazdı:

Bu sorunun cevabını bende çok merak ettim araştırmalar yaptım vegan vücut geliştirmeciler var falan bir sürü farklı düşünce var o yüzden kendim deneyimlemek istedim şuan testo boldenon kürundeyim sadece lor peyniri whey protein ve yumurta kullanıyorum hayvansal olarak gerisi bitkisel bakalım sonuç nasıl olacak

Brom mütavazi bir görüşüm olarak esansiel amino asit al  beef amino daha güzel olur, bitkisel olarak amino asit profilini

karşıyamazsın en kötüsü öğünlerle bir bca 2 öğünde

tarihinde Eyzel2 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    16
Eyzel2, 1 dakika önce yazdı:

Brom mütavazi bir görüşüm olarak esansiel amino asit al bir adet amino asit profilini karşıyamazsın bitkisel olarak bulabilirsen beef amino al 

Hocam be sportsun whey ice cream diye bir ürünü var onu kullanıyorum hem whey var içinde hem de ekstra amino asit ve vitaminler var

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Eyzel2, 1 dakika önce yazdı:

Brom mütavazi bir görüşüm olarak esansiel amino asit al bir adet amino asit profilini karşıyamazsın bitkisel olarak bulabilirsen beef amino al 

Steroid kullanan birisinin protein miktarını fazla kafasına takmasına gerek yok ilacın kendisi zaten vücuda giren besini en iyi şekilde kullanıyor; natural yapanlar bu titizliği fazlasıyla göstermeli. İkinci olarak şu an Türkiye piyasasında f/p diyebileceğimiz bir eaa yok. Eaa'lar hem çok pahalı hem de içeriği tatmin edici değil kaliteli bir protein tozunun amino asit içeriği daha zengin oluyor kaynak oraya ayrılmalı diye düşünüyorum. Kendi adıma 1 kg tavuk göğsünü 8-9 farklı sebze ile bir tencerede sote tarzı yapıp 3 güne yayarak bir güzel tüketiyorum yanında günlük min 5 tam yumurtadan oluşan kıymalı,soğanlı ve mantarlı omletim var + protein tozu kullanıyorum +100 gramın üstüne çıkmış oluyorum.  Diyeceğim o ki EAA'lere nakit ayırmadan önce evde yemeklerinizi hazırlayıp ekonomik olarak rahatlamanızı tavsiye ederim. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Eyzel2    14
samet9098, 3 dakika önce yazdı:

Hocam be sportsun whey ice cream diye bir ürünü var onu kullanıyorum hem whey var içinde hem de ekstra amino asit ve vitaminler var

Bilmiyorum emin değilim whey kullanma taraftarı birisi değilim şahsen 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine başlamayınız.