Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

samet9098

Vücut tipine göre beslenme

Önerilen İletiler

samet9098    29

öncelikle merhabalar, vücut tipi ve vücut tipine göre beslenme hakkında ne düşünüyorsunuz saçmalık ve gerekli olduğu söyleyenler var kendimden örnek verecek olursam çok çabuk kilo alıp yağlanıyorum 72 kilodan 2 haftadan 75 kiloya çıktım 2800 kalori ile karbonhidratı çok fazla yükseltmeden kalorinin çoğunu protein ve kaliteli yağlarla almam gerektiğini endomorf olduğu söyledi salon hocası kan şekerim de düzensiz olduğu için karbonhidrat tüketimini sınırlandırmak banada mantıklı geldi carbın çoğunu antreman öncesi ve sonrasına saklamak doğru bir tercih olur sanırım 

@agfitness

@hectordoyle

@rastlantisal

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.216
samet9098, 21 dakika önce yazdı:

öncelikle merhabalar, vücut tipi ve vücut tipine göre beslenme hakkında ne düşünüyorsunuz saçmalık ve gerekli olduğu söyleyenler var kendimden örnek verecek olursam çok çabuk kilo alıp yağlanıyorum 72 kilodan 2 haftadan 75 kiloya çıktım 2800 kalori ile karbonhidratı çok fazla yükseltmeden kalorinin çoğunu protein ve kaliteli yağlarla almam gerektiğini endomorf olduğu söyledi salon hocası kan şekerim de düzensiz olduğu için karbonhidrat tüketimini sınırlandırmak banada mantıklı geldi carbın çoğunu antreman öncesi ve sonrasına saklamak doğru bir tercih olur sanırım 

@agfitness

@hectordoyle

@rastlantisal

Saçma gelirdi ta ki kendi hormon sistemime göre beslenmeye başlayıp kilo alana kadar. Doğuştan insülin ve östrojen düşük bende. ama referans değerler arasında. Daha sık ve karbonhitrat ağırlıklı beslenmeye başladım. İşe de yaradı. 

Bence sende vücut tipine göre değil de hormon yapına ve hedefine göre beslenmelisin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
rastlantisal, 31 dakika önce yazdı:

Saçma gelirdi ta ki kendi hormon sistemime göre beslenmeye başlayıp kilo alana kadar. Doğuştan insülin ve östrojen düşük bende. ama referans değerler arasında. Daha sık ve karbonhitrat ağırlıklı beslenmeye başladım. İşe de yaradı. 

Bence sende vücut tipine göre değil de hormon yapına ve hedefine göre beslenmelisin.

çok doğru söylediniz hocam ben karbonhidratı fazla tüketince ve sık sık beslenince kan şekerim inanılmaz düşüyor tatlı isteği tavan yapıyor o yüzden sabahları carb olarak sadece yulaf alıp idman öncesi makarna tüketmeyi düşünüyorum bugün başladım buna hatta 2. öğünümü yedim şuan ve sıfır tatlı isteğim var şuanda yüksek karb ve sık beslenme bana pek yaramıyor anladığım kadarıyla bulgur ve pirinçte inanılmaz hazımsızlık yapıyor 3-4 gündür makarna tüketiyorum midemdeki şişkinlik ve sürekli gaz durumu geçti 

Ama kafama takılan şeyde şu testo cyp ve boldenon kürüne başladım 280 karb 170 protein 105 yağ almamı önerdi spor hocam bu şekilde verim alabilir miyim kürden temiz büymek istiyorum olabildiğince 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
samet9098, 4 dakika önce yazdı:

ama kafama takılan şeyde şu testo cyp ve boldenon kürüne başladım 280 karb 170 protein 105 yağ almamı önerdi spor hocam bu şekilde verim alabilir miyim kürden temiz büymek istiyorum olabildiğince 

boy kilo yağ oranı nedir Samet?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
rastlantisal, 28 dakika önce yazdı:

boy kilo yağ oranı nedir Samet?

175 boy 75 kg 18-20 arası yağ oranım var hocam temiz büyüyerek yağ oranını aşağı çekmek istiyorum sonrasında definasyona giricem zaten testo cyp ve boldenon kullanıyorum turinabol de eklemeyi düşünümyorum 2 hafta sonra tdee 2680 görünüyor sitelere göre ne kadar doğru bilemem tabi ben 200 kalori fazla alıyorum şuan kontrollü yükseltmeyi düşünüyorum push pull leg olarak haftada 5 gün idman yapıyorum işim gereği haftada 4 gün sabah 25 akşam 25 dk yürüyorum bunları 10 dk sı yokuş yukarı rampa yürüyüşü oluyor haftada 2 günde cable crunch yapıyorum karın kaslarım biraz geri kaldı hocam ama sadece cable crunch yeterli olur mu bilmiyorum belki 2 gün off günlerinde 40 dk kardiyo ve ağırlıksız karın kası yapabilirim

tarihinde samet9098 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
samet9098, 10 dakika önce yazdı:

175 boy 75 kg 18-20 arası yağ oranım var hocam temiz büyüyerek yağ oranını aşağı çekmek istiyorum sonrasında definasyona giricem zaten testo cyp ve boldenon kullanıyorum turinabol de eklemeyi düşünümyorum 2 hafta sonra tdee 2680 görünüyor sitelere göre ne kadar doğru bilemem tabi ben 200 kalori fazla alıyorum şuan kontrollü yükseltmeyi düşünüyorum push pull leg olarak haftada 5 gün idman yapıyorum işim gereği haftada 4 gün sabah 25 akşam 25 dk yürüyorum bunları 10 dk sı yokuş yukarı rampa yürüyüşü oluyor haftada 2 günde cable crunch yapıyorum karın kaslarım biraz geri kaldı hocam ama sadece cable crunch yeterli olur mu bilmiyorum belki 2 gün off günlerinde 40 dk kardiyo ve ağırlıksız karın kası yapabilirim

Bu boy kiloya bu yağ oranı fazla gibi form ekler misin? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
Emrahtkty, 3 dakika önce yazdı:

Bu boy kiloya bu yağ oranı fazla gibi form ekler misin? 

120 kg dan kontrolsüz bir kilo verme durumum oldu ondan dolayı skiny fat durumuna düştüm malesef salona geçince form eklerim söylediğim yağ oranlarıda tartının verdikleri bana kalırsa bir tık daha aşağısı olabilir salona geçince form ekliyecem

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
samet9098, 2 saat önce yazdı:

120 kg dan kontrolsüz bir kilo verme durumum oldu ondan dolayı skiny fat durumuna düştüm malesef salona geçince form eklerim söylediğim yağ oranlarıda tartının verdikleri bana kalırsa bir tık daha aşağısı olabilir salona geçince form ekliyecem

Samet ben senin yerinde olsam, dip kiloma gelene kadar oldukça kontrollü beslenir, dip kiloma kadar olabildiğince KAS/YAĞ oranını yükseltirdim. Dip kilodan sonra ise "clear bulk" yaparak yavaş yavaş kilo alırdım. Fasılalı açlık senin için çok uygun olurdu.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
rastlantisal, 19 dakika önce yazdı:

Samet ben senin yerinde olsam, dip kiloma gelene kadar oldukça kontrollü beslenir, dip kiloma kadar olabildiğince KAS/YAĞ oranını yükseltirdim. Dip kilodan sonra ise "clear bulk" yaparak yavaş yavaş kilo alırdım. Fasılalı açlık senin için çok uygun olurdu.

hocam çok fazla kas kaybım oldu daha fazla zayıflamaktan çekiniyorum aslında bakarsanız 3-4 ay temiz kas koyup sonrasından 8 haftalık bir testo pro - tren ace- masteron ile definasyona girmeyi düşünüyorum kafamı kurcalayan tek şey karbonhidratı 280 civarında tutup yağı 100 gram civarında alarak temiz büyüyebilecek miyim kan grubu da bitkisel protein ağırlıklı beslenmeyi öneriyorlar a kan grubum yer fıstığı yulaf ve makarna düşünüyorum bitkisel protein olarak onun yanında lor yumurta ve tavuk ile de protein alıcam genel olarak 105 gramı hayvansal 80 gramı bitkisel olarak 185 gram protein alıcam dediğim şekilde 2800 kalori ve haftada 4 gün 25 dk sabah 25 dk akşam hafif tempo yürüyüş yapıcam 2 gün de hitt veya yine aynı şekilde 50 dk civarı bir kardiyo düşünüyorum yağlanmadan büyümek adına önerileriniz var mıdır 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
samet9098, 5 dakika önce yazdı:

hocam çok fazla kas kaybım oldu daha fazla zayıflamaktan çekiniyorum aslında bakarsanız 3-4 ay temiz kas koyup sonrasından 8 haftalık bir testo pro - tren ace- masteron ile definasyona girmeyi düşünüyorum kafamı kurcalayan tek şey karbonhidratı 280 civarında tutup yağı 100 gram civarında alarak temiz büyüyebilecek miyim kan grubu da bitkisel protein ağırlıklı beslenmeyi öneriyorlar a kan grubum yer fıstığı yulaf ve makarna düşünüyorum bitkisel protein olarak onun yanında lor yumurta ve tavuk ile de protein alıcam genel olarak 105 gramı hayvansal 80 gramı bitkisel olarak 185 gram protein alıcam dediğim şekilde 2800 kalori ve haftada 4 gün 25 dk sabah 25 dk akşam hafif tempo yürüyüş yapıcam 2 gün de hitt veya yine aynı şekilde 50 dk civarı bir kardiyo düşünüyorum yağlanmadan büyümek adına önerileriniz var mıdır 

Daha hızlı kas kaybedersen o deri kendini toplamaz Samet. Bence en büyük derdin bu olur. Kontrollü yağ yakımından kastım bu. Bak bir yola girmişsin acele edip hata etme. Yavaş olsun senin olsun temelli olsun. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
rastlantisal, 21 dakika önce yazdı:

Daha hızlı kas kaybedersen o deri kendini toplamaz Samet. Bence en büyük derdin bu olur. Kontrollü yağ yakımından kastım bu. Bak bir yola girmişsin acele edip hata etme. Yavaş olsun senin olsun temelli olsun. 

peki hocam bu makrolar ile kaloriyi düşürerek ilerlesem yağ yakımı için uygun olur mu karbonhidratı kademeli düşürürüm yağı 70 lere çekerim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
samet9098, 13 dakika önce yazdı:

peki hocam bu makrolar ile kaloriyi düşürerek ilerlesem yağ yakımı için uygun olur mu karbonhidratı kademeli düşürürüm yağı 70 lere çekerim

Lazım olan base kaloriyi bul. Yani sana ne kilo aldıracak ne kilo verdirecek kalori. O civarda takıl. Zaten yavaş yavaş yağ gider kas gelir. Kas geldikçe birim zamanda vücuda gerekli olan enerji ihtiyacı artacağı için yağ yakımı da artar. 50gr yap / 150-200gr protein / gerisi karb. şeklinde olabilir mesela. Yağ yakımı için yüksek protein önemli. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
samet9098    29
rastlantisal, 9 dakika önce yazdı:

Lazım olan base kaloriyi bul. Yani sana ne kilo aldıracak ne kilo verdirecek kalori. O civarda takıl. Zaten yavaş yavaş yağ gider kas gelir. Kas geldikçe birim zamanda vücuda gerekli olan enerji ihtiyacı artacağı için yağ yakımı da artar. 50gr yap / 150-200gr protein / gerisi karb. şeklinde olabilir mesela. Yağ yakımı için yüksek protein önemli. 

peki hocam proteinin tamamının hayvansal olmasına gerek varmı genelde %50-60 arası hayvansal gerisini bitkisel olarak alıyorum ben birde testo ve boldenon kürüne başladım yanına turinabol ekleyerek devam etmem sağlıklı olur mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
samet9098, 1 dakika önce yazdı:

peki hocam proteinin tamamının hayvansal olmasına gerek varmı genelde %50-60 arası hayvansal gerisini bitkisel olarak alıyorum ben birde testo ve boldenon kürüne başladım yanına turinabol ekleyerek devam etmem sağlıklı olur mu

Bana boldenon deme :) Yan etkiler başlığında gayet güzel anlattım. Bu sende de olacak demek değil. Ama olursa fena. Oral anabolizanların hiç birisini sevmiyorum. Ben düşünceme göre olabildiğince zamana yayarak ve only testo ile daha iyi sonuç alırsın.

• Beğen 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    632
samet9098, 5 saat önce yazdı:

Ama kafama takılan şeyde şu testo cyp ve boldenon kürüne başladım 280 karb 170 protein 105 yağ almamı önerdi spor hocam bu şekilde verim alabilir miyim kürden temiz büymek istiyorum olabildiğince 

Yağı direk yarıya düşür. 50 gr civarında yağ al ve idman sonu 25-30 dk LISS kardiyo yap. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.