Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Askabar

Gh olmadan insülin kullanımı

Önerilen İletiler

Askabar    839

Merhabalar arkadaşlar. Bir sonraki bulk kürü İçin ilaçlarımı temin ettim. 20 hafta boyunca 600 testo Cyp 400 boldenon 200 primo kullanacağım. @Mickey abimin önerdiği gibi 8. Haftadan sonra 4 haftalığına insülin ekleyeceğim. Fakat bir kaç kişi ile konuştuğumda gh olmadan o kadar da efektif bir verim alamayacağımı söylediler. Sizlerin konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir. İnsülin olarak uzun ester alacağım. Lantos almayı düşünüyorum. Onu da şimdiden alıp 3 - 4 ay dolapta kullanmadan bekletsem sorun olur mu ? 3-4 hafta sonra pct yapacağım da 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.229
Askabar, 8 dakika önce yazdı:

Merhabalar arkadaşlar. Bir sonraki bulk kürü İçin ilaçlarımı temin ettim. 20 hafta boyunca 600 testo Cyp 400 boldenon 200 primo kullanacağım. @Mickey abimin önerdiği gibi 8. Haftadan sonra 4 haftalığına insülin ekleyeceğim. Fakat bir kaç kişi ile konuştuğumda gh olmadan o kadar da efektif bir verim alamayacağımı söylediler. Sizlerin konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir. İnsülin olarak uzun ester alacağım. Lantos almayı düşünüyorum. Onu da şimdiden alıp 3 - 4 ay dolapta kullanmadan bekletsem sorun olur mu ? 3-4 hafta sonra pct yapacağım da 

Bırak dışarıdan aldığın insülini, kendi ürettiğimi yükseltme ve daha verimli kullanma yaptığım hamleler sayesinde gayet verimimim arttı. Dışarıdan aldığında ne olur bir de onu düşün :)

@Mickeyabi bu işin erbabı. Kendisinin fikirlerini merak ediyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.229
Barinyo, 3 dakika önce yazdı:

@rastlantisal

Abi bahsettigin hamleler neler ? Dışarıdan takviye almadan nasıl bir yol izledin?

Beslenme sıklığını artırarak. Öğün olmasa dahi 1,5-2 saatte bir ağzıma bir parça karbonhitrat atıyorum. Bu sayede kürden sonraki PCT döneminde bile kilo kaybetmedim. 

Böyle bir hamleye girişmeden önce açlık kan şekerine baktırman lazım. Mesela benim tokluk kan şekerim ile ortalama bir insanın açlık kan şekeri aynı. Referans aralığının en dibi :)

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şu forumda epeydir vakit geçiriyorum ve rahatlıkla söyleyebilirim ki gh/insülin seviyesine yaklaşabilen form sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Daha fazla ilaç daha fazla gelişim değildir diyorsak daha fazla seçenek de daha fazla gelişim değildir. Forumun yüzde 90'ının tek ihtiyacı olan şey kulaklık takıp antrenman yapmak ve işi zamana bırakmak.. yeni kürün hayırlı olsun insüline kesinlikle ihtiyacın yok.

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839
NamasteGodDamnİt, 29 dakika önce yazdı:

Şu forumda epeydir vakit geçiriyorum ve rahatlıkla söyleyebilirim ki gh/insülin seviyesine yaklaşabilen form sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Daha fazla ilaç daha fazla gelişim değildir diyorsak daha fazla seçenek de daha fazla gelişim değildir. Forumun yüzde 90'ının tek ihtiyacı olan şey kulaklık takıp antrenman yapmak ve işi zamana bırakmak.. yeni kürün hayırlı olsun insüline kesinlikle ihtiyacın yok.

Dostum ihtiyaç meselesi değil zaten. Ben ilerde ağır siklet yarışmak istiyorum. Daha yolum çok uzun ama bu isteklerim için insülin şart gibi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burakyldz    10
Askabar, 1 saat önce yazdı:

ben insülin kullanıyorum şeker hastasıyım. gh olmadan nasıl olmaz anlamadım ? ikiside ters mekanizma insülin artar gh düşer. gh artar insülin düşer.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394

Beni yanlış anlama ama bende insulinin şu aşamada senin için gereksiz olduğunu düşünüyorum dostum o yazdığın ilaçlarla da düzgün beslenme ve antreman ile zaten epey yol alırsın en son ki konunun icinde ki formlarına bakarak söylüyorum bunu bu arada 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.474
burakyldz, 32 dakika önce yazdı:

ben insülin kullanıyorum şeker hastasıyım. gh olmadan nasıl olmaz anlamadım ? ikiside ters mekanizma insülin artar gh düşer. gh artar insülin düşer.

Çok güzel ifade etmişsin.Aslında olan şey zıt olan şey sayesinde, hassasiyetin arttırılması.Yoksa ikisi de kendi çapında etkin kullanılan ilaçlar.Onun dışında gh alımı igf-1 sentezini başlatıyor.İgf1 ve insülin hassasiyeti daha verimli kas gelişimi sağlarlar.Çok da, hücresel seviyede işleyen olan biteni anlatmaya gerek yok.Basitçe bir şey baskılandığında ona olan ilgi artar, bunu sağlıyor...

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789

Tabi ki gh ile daha güzel ve temiz çalışacaktır ancak salonda gh'suz kullanan genç arkadaşlar var bir ay içinde tertemiz yağlanmadan çok ciddi kütleler kazandı. Ben yönlendirmiştim. Burada püf nokta karbonhidrat dengesini çok iyi ayarlamak. Aslında insulin alıyorum diye çok çok daha fazla karbonhidrata yüklenmemen gerekiyor. Aslında amaç aldığın karbonhidratın %100'ünden faydalanabilmek. Bu çok ince bir çizgi ve kullandıkça dengeyi kendi vücudunu ve metabolizmanı tanıyarak öğreniyorsun. Yağlanmaya başladığını gördüğünde dozajında ve karbonhidrat miktarında ayarlama yapman gerektiğini bilmen gerekiyor.

Bir diğer konu ne olursa olsun insulin kullanırken çok çok temiz beslenmen gerektiğin. Zor durumlar yaşayabilirsin. Buna hipoglisemi deniyor. Aniden bastıran korkunç bir açlık, kalp atışlarında hızlanma ve soğuk terleme. İşte bu noktaya gelmemek lazım. Bu genelde kan şekerinin 70'in altına düştüğü durumlarda olur. Bu nedenle ilk başlarda mutlaka saat başı kan şekeri değerini ölçmen iyi olur. Hangi doz ve kaç gr karbonhidrat kan şekerinde nasıl bir değer oluşturuyor takip etmen lazım.

Acil durumlarda yanında basit şeker yerine bcaa ya da eaa+ karıştırılmış maltodextrin veya dextrin taşıman iyi olur. Hipo yaklaştığını hissettiğinde bunu içersin. Korkulacak bir şey yok ben hayatımda insulinden hastanelik olmuş birini ne duydum ne gördüm. Bu konu bilgisizlik ve tecrübe eksikliği yüzünden tam bir mit halinde. 3 yıldır kendim düzenli olarak kullanıyorum. Evet 3 yılda (bunun bir yılı covid yüzünden çöp oldu) skinny fat 78kg'dan temiz 105kg'a çıktım. Bana bunun 47 yaşında birisi için insulinsiz olabileceğini kimse anlatmaya kalkmasın lütfen. Bu konu önüne koyduğun hedefle alakalı. Bir hedefim vardı ve bu hedef için elimdeki araçları doğru kullanmayı öğrendim. Konu tamamen bu. Hedefsiz bir insan için bırakın insulini kullandığı tüm ilaçlar bir tehlike demektir.

• Beğen 6

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Mickey, 52 dakika önce yazdı:

Tabi ki gh ile daha güzel ve temiz çalışacaktır ancak salonda gh'suz kullanan genç arkadaşlar var bir ay içinde tertemiz yağlanmadan çok ciddi kütleler kazandı. Ben yönlendirmiştim. Burada püf nokta karbonhidrat dengesini çok iyi ayarlamak. Aslında insulin alıyorum diye çok çok daha fazla karbonhidrata yüklenmemen gerekiyor. Aslında amaç aldığın karbonhidratın %100'ünden faydalanabilmek. Bu çok ince bir çizgi ve kullandıkça dengeyi kendi vücudunu ve metabolizmanı tanıyarak öğreniyorsun. Yağlanmaya başladığını gördüğünde dozajında ve karbonhidrat miktarında ayarlama yapman gerektiğini bilmen gerekiyor.

Bir diğer konu ne olursa olsun insulin kullanırken çok çok temiz beslenmen gerektiğin. Zor durumlar yaşayabilirsin. Buna hipoglisemi deniyor. Aniden bastıran korkunç bir açlık, kalp atışlarında hızlanma ve soğuk terleme. İşte bu noktaya gelmemek lazım. Bu genelde kan şekerinin 70'in altına düştüğü durumlarda olur. Bu nedenle ilk başlarda mutlaka saat başı kan şekeri değerini ölçmen iyi olur. Hangi doz ve kaç gr karbonhidrat kan şekerinde nasıl bir değer oluşturuyor takip etmen lazım.

Acil durumlarda yanında basit şeker yerine bcaa ya da eaa+ karıştırılmış maltodextrin veya dextrin taşıman iyi olur. Hipo yaklaştığını hissettiğinde bunu içersin. Korkulacak bir şey yok ben hayatımda insulinden hastanelik olmuş birini ne duydum ne gördüm. Bu konu bilgisizlik ve tecrübe eksikliği yüzünden tam bir mit halinde. 3 yıldır kendim düzenli olarak kullanıyorum. Evet 3 yılda (bunun bir yılı covid yüzünden çöp oldu) skinny fat 78kg'dan temiz 105kg'a çıktım. Bana bunun 47 yaşında birisi için insulinsiz olabileceğini kimse anlatmaya kalkmasın lütfen. Bu konu önüne koyduğun hedefle alakalı. Bir hedefim vardı ve bu hedef için elimdeki araçları doğru kullanmayı öğrendim. Konu tamamen bu. Hedefsiz bir insan için bırakın insulini kullandığı tüm ilaçlar bir tehlike demektir.

Yazılan rakamlar ciddi artık senin De değişim konunu görsek fena olmaz sanki abi :) 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839
Mickey, 2 saat önce yazdı:

Abi gh alacak olsam bile günlük 2 İÜ 4-5 ay gibi bir süre vurabilirim anca. Ben gh  olmadan sadece küre extra eklemeyi düşünüyorum. Bir sonraki kürde de gh ve insülin olur. Elimden geldikçe hee kür bir extrayı ekleyerek kendimce en faydalı hale getiriyorum.  Şuan 185 boy 98 kiloyum yağ oranım 11 gibi bişey daha da define olup pct yapıp bu dediğim küre gireceğim. İlk 4-5 hafta belki anapolon alırım. Ani kan şekeri düşmesine karşı vitargo aldım şimdiden evde duruyor. Bütün herşeyi önden alıp  Öyle ilerleyeceğim. Tek merak ettiğim konu 1 kalem lantos 3-4 hafta arası yeterli olur mu ? Olursa başka almayacağım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Askabar, 6 dakika önce yazdı:

Abi gh alacak olsam bile günlük 2 İÜ 4-5 ay gibi bir süre vurabilirim anca. Ben gh  olmadan sadece küre extra eklemeyi düşünüyorum. Bir sonraki kürde de gh ve insülin olur. Elimden geldikçe hee kür bir extrayı ekleyerek kendimce en faydalı hale getiriyorum.  Şuan 185 boy 98 kiloyum yağ oranım 11 gibi bişey daha da define olup pct yapıp bu dediğim küre gireceğim. İlk 4-5 hafta belki anapolon alırım. Ani kan şekeri düşmesine karşı vitargo aldım şimdiden evde duruyor. Bütün herşeyi önden alıp  Öyle ilerleyeceğim. Tek merak ettiğim konu 1 kalem lantos 3-4 hafta arası yeterli olur mu ? Olursa başka almayacağım. 

Gunluk 30 unite yeter ona gore hesaplayabilirsin

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839

Merak edip açlık kan şekerimi ölçtüm. Şuan 2 gündür idman kardiyo yapmıyorum. Son öğünümü 4-4:30 saat önce yedim. Açlık kan şekerim 68 çıktı sizce normal mi ? @Mickey @rastlantisal @Rdm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Askabar, 45 dakika önce yazdı:

Merak edip açlık kan şekerimi ölçtüm. Şuan 2 gündür idman kardiyo yapmıyorum. Son öğünümü 4-4:30 saat önce yedim. Açlık kan şekerim 68 çıktı sizce normal mi ? @Mickey @rastlantisal @Rdm

70 altı olmaması gerek diye biliyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839
Emrahtkty, Bir saat önce yazdı:

70 altı olmaması gerek diye biliyorum 

Bende öyle biliyordum o yüzden sormak istedim. Sabah uyanır uyanmaz bir daha bakacam. Sonra kahvaltı yapıp sonrasında ve 1. Saat sonunda bir daha bakıp güncellerim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839

Merhabalar. Dün bahsettiğim gibi sabah uyanınca açlık şekerimi ölçtüm. Değer 63 çıktı. Kahvaltı yaptım. Yulaf bal muz protein tozu ve yumurta tükettim. 1 saat sonrasında 90 çıktı. Sizce çok mu düşük. Diyet için normal mi ? @metinav 

E4B06DEB-267B-4C15-9CFE-B8E72772917C.jpeg 80D41D79-1199-44F0-ADCC-125AB139801A.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
Askabar, 50 dakika önce yazdı:

Merhabalar. Dün bahsettiğim gibi sabah uyanınca açlık şekerimi ölçtüm. Değer 63 çıktı. Kahvaltı yaptım. Yulaf bal muz protein tozu ve yumurta tükettim. 1 saat sonrasında 90 çıktı. Sizce çok mu düşük. Diyet için normal mi ? @metinav 

Gece yatmadan önce son öğünü ne zaman yiyorsun düşük kalori mi alıyorsun günlük yaşantın ve şuan ne kullanıyorsun sadece anabolizan değil her türlü ilaç vs önceden diyabetik ilaç kullandın mı bu değerle insülin kullanma bu arada 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burakyldz    10
Askabar, Bir saat önce yazdı:

aşırı düşmüş 65 çok düşük yatmadan önce kaç saat aç kalıyorsun ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839
Leepriest35, Bir saat önce yazdı:

Gece yatmadan önce son öğünü ne zaman yiyorsun düşük kalori mi alıyorsun günlük yaşantın ve şuan ne kullanıyorsun sadece anabolizan değil her türlü ilaç vs önceden diyabetik ilaç kullandın mı bu değerle insülin kullanma bu arada 

Son öğünümü akşam sabah ölçmeden 12 saat önce aldım. Prop, masteron ve wins alıyorum. Günlük 2400 kalori filan alıyorum. Diyabetik ilaç almıyorum hiç 

burakyldz, 12 dakika önce yazdı:

aşırı düşmüş 65 çok düşük yatmadan önce kaç saat aç kalıyorsun ?

Bu ölçümden 12 saat önce yemek yedim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
Askabar, 42 dakika önce yazdı:

Son öğünümü akşam sabah ölçmeden 12 saat önce aldım. Prop, masteron ve wins alıyorum. Günlük 2400 kalori filan alıyorum. Diyabetik ilaç almıyorum hiç 

Bu ölçümden 12 saat önce yemek yedim. 

Bence normal bu değer 12 saat açlık ve 2400 kcal korkulucak bir şey yok yağ yakımı için düşük kan şekeri  düşük tansiyon normal 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    839
Leepriest35, Bir saat önce yazdı:

Bence normal bu değer 12 saat açlık ve 2400 kcal korkulucak bir şey yok yağ yakımı için düşük kan şekeri  düşük tansiyon normal 

İçimi rahatlattın dostum. 

Emrahtkty, Bir saat önce yazdı:

Senin böyle çıktıysa benim 50 falan çıkar suan karb almıyorum 😂

Meraktan baktım ben korktum knk sen bakma senin çok daha düşüktür. :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
Askabar, 3 saat önce yazdı:

İçimi rahatlattın dostum. 

Meraktan baktım ben korktum knk sen bakma senin çok daha düşüktür. :) 

Ani baş dönmesi filan yaşıyormusun gün içinde 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.474
Askabar, 03.05.2022 - 10:35 yazdı:

12 saat açlıktan sonra test yaptırman daha doğru olur.Herkesin vucudu ve metabolizması farklıdır.Tüketiminin çoğu uzun süredir karbonhidrat ağırlıklıysa doğal olarak insülin salınımın ve kullanımın fazla olacaktır.Herhangi bir rahatsızlık vermiyorsa sorun olacağını zannetmiyorum.Tokluk için de 2 saat daha iyi bir ölçüm zamanı.Ayrıca beslenmendeki insülini etkileyen gıdaların miktarı, cinsi (gi değeri) gibi faktörler tokluk kan şekerini belirleyecektir.

Açıkçası bu değerlerle diyete uygun veya değil diyebilmek atmasyon olur :) Yağ kullanımın fazlalaşmış ketonlar yakılıyor olsa, açlık kan şekerin bu seviyelerde olmaz.Diğer taraftan tokluk kan şekerin yükselmeden bu seviyelerdeyse, o durumda da hücrelerin şekeri kandan çekiyor anlamı taşır.Bence bir süre insülin dengeleyici ilaçlar kullanabilirsin.Yada senin standart aralığın değişmiş olabilir :) Herkesin bildiği metformin veya onun bitkisel benzeri berberis vulgaris gibi ekleri, gıdalarla birlikte bir ay falan kullanabilirsin.Bu kullanım bittikten sonra kullanacağın insülinin, etkisi daha fazla olabilecektir...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.