Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

scorocco

Beslenme -bulgur ve beyaz pirinç

Önerilen İletiler

scorocco    113

Merhabalar

Hayırlı ramazanlar herkeze malum ramazan ayının bitmesine az kaldı.

Bir kaç konu hakkında sizlerin bilgilerine ihtiyacım var .

Öncelikle çalışan insanlarız ve her gün yemek hazırlayacak vaktimiz olamayabiliyor bundan sebeb haftada 1 veya 2 defa Pilav yapıp saklama kaplarında saklamayı düşünüyorum 

Bilgilerim dahilinde bulgur pilavının su tutmama özelliği var definasyonda kullanılıyor.

Pirinç pilavı ise tam tersi bulk esnasında kullanılıyor gelişim konusunda çok etkili olmasına rağmen vucutda su tutumu sağladığını biliyorum.

Günlük 500 Gr Haşlanmış Tavuk Göğüsü Taze olarak tüketebiliyorum taze şekilde günlük haşlayabiliyorum.

Asıl sormak istediğin konu şudur yoka bulgur pilavı ile devam etmek istiyorum;

Bulgur pilavı piştikten sonraki tüketim ömrü nedir ?

Plastik kaplara koyup max kaç gün dolapda izole edilebilir ?

Aynı sorum Pirinç pilavı içinde geçerlidir.

Bir seferde pişirip her günün kabını ayrı ayrı ayırıp günü geldiğinde tüketmek istiyorum.

500 Gr haşlanmış göğüsün yanında kaç gr bulgur tüketilebilir ?

73 Kg 1.65 Boya sahibin 12 haftalık kürdeyim.

Bu konuda fikirlere önerilerinize açığım 

Not:Extra olarak günlük yeşillikle kombinliyorum.

Teşekkürler sağlıklı sporlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mickey    789

Bulgur sporcular için iyi bir karbonhidrat kaynağı değildir. Bağırsakları kilitler, metabolizmayı yavaşlatır ve karbonhidrat salınımı çok düşüktür. Sporcu adam bulgur kullanamaz.

Onun yerine pirinç, patates ve mısır çok daha kaliteli ve temizdir. Belki bulk ve definasyonda pirinç çeşitleri arasında tercih yapılabilir. Mesela baldo bulkta, yasemin ya da basmati definasyonda gibi. Bana kalırsa baldo her dönem rahatlıkla kullanılabilir.

Makro hesabı için nette bir sürü site app var. Önce hedefine göre makrolarını ve günlük kaloriyi hesaplatman gerekiyor. Sonra bunu genelde 5 öğün yeter, öğün sayısına bölüp alman gereken miktarları belirlersin. Öğün başına miktar fazla gelirse 6 veya 7 öğüne çıkılır. Öğünler arası 3-4 saattir. Öğün sayısı arttığında öğünler arası süre 2 saate kadar düşebilir. Amaç tek öğünde yüksek kalori alıp metabolizmayı yavaşlatmaktansa bunu paylaştırarak günlük daha fazla kalori almaktır. Tabi bu söylediğim bulk'a uygun bir mantık. 

Pirinç pilavını tek seferde pişirip 2-3 gün buzdolabında saklayabilirsin. Püf noktası pişirirken normalden biraz daha fazla su koyuyorum ki pirinç 3. gün dolapta kurumasın suyunu korusun. Yani hafif lapa bırakabilirsin.

Dediğim gibi önce makrolarını hesaplayıp günlük alman gereken protein, karbonhidrat ve yağ miktarını belirlemen gerekiyor.

Kolay gelsin kardeşim.

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
scorocco    113
Mickey, 54 dakika önce yazdı:

Bulgur sporcular için iyi bir karbonhidrat kaynağı değildir. Bağırsakları kilitler, metabolizmayı yavaşlatır ve karbonhidrat salınımı çok düşüktür. Sporcu adam bulgur kullanamaz.

Onun yerine pirinç, patates ve mısır çok daha kaliteli ve temizdir. Belki bulk ve definasyonda pirinç çeşitleri arasında tercih yapılabilir. Mesela baldo bulkta, yasemin ya da basmati definasyonda gibi. Bana kalırsa baldo her dönem rahatlıkla kullanılabilir.

Makro hesabı için nette bir sürü site app var. Önce hedefine göre makrolarını ve günlük kaloriyi hesaplatman gerekiyor. Sonra bunu genelde 5 öğün yeter, öğün sayısına bölüp alman gereken miktarları belirlersin. Öğün başına miktar fazla gelirse 6 veya 7 öğüne çıkılır. Öğünler arası 3-4 saattir. Öğün sayısı arttığında öğünler arası süre 2 saate kadar düşebilir. Amaç tek öğünde yüksek kalori alıp metabolizmayı yavaşlatmaktansa bunu paylaştırarak günlük daha fazla kalori almaktır. Tabi bu söylediğim bulk'a uygun bir mantık. 

Pirinç pilavını tek seferde pişirip 2-3 gün buzdolabında saklayabilirsin. Püf noktası pişirirken normalden biraz daha fazla su koyuyorum ki pirinç 3. gün dolapta kurumasın suyunu korusun. Yani hafif lapa bırakabilirsin.

Dediğim gibi önce makrolarını hesaplayıp günlük alman gereken protein, karbonhidrat ve yağ miktarını belirlemen gerekiyor.

Kolay gelsin kardeşim.

Çok teşekkürler aydınlatıcı bir açıklama olmuş 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230

Ara ara yardım isteyen oluyor. Genelde kilo vermek için istiyorlar. Bulguru kilo verdirme evresinde bol yeşillikle tükettiriyorum. Sindirimi zaten uzun iyice uzuyor. Böylece kişi kendini tok hissediyor. Onun harici vücut geliştirme için hızlı sindirilen gıdalar daha uygun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert    75

saygıdeğer hocalarım benim de özellikle bu konu hakkında bayadır kafamı kurcalayan bir konu var. ben ortaya sorayım bilgili olan hocalarım cevaplarlar.

bildiğiniz üzere yukarda da defalarca yazıldı pirinç spor açısından çok daha etkili tüm türleriyle birlikte. ancak şöyle bir sorun var günde 4-5 kez toplamda 500-600 gram pirinç insülin dengesini korkunç bir şekilde bozmaz mı? yani diyabete neden olmaz mı? ben glisemik yükü azaltarak bundan korunmak için 4:1:0.5 oranında pirinç bulgur yeşilmercimek hazırlıyorum. şöyleki: 400 gr basmati pirinç(bazen baldo bütçe durumuna göre), 100 gr bulgur  ve 50 gr yeşil mercimeği haşlayıp piştikten sonra büyük bir kapta hepsini iyice yani homojen oluncaya kadar karıştırıyorum. sonrasında eşit miktarda öğünlerime bölüyorum. bu sayede yanlarındaki haşlanmış tavukla da beraber hem komplex karbonhidrat alıyorum hem de kana karışma hızını düşürerek ama tamamen tek çeşide de indirmeden insülin dengemi koruyorum.

acaba bu benim yaptığım yanlışmıdır? yıllarca sadece sürekli pirinç yemenin insülin dengesi üzerinde bir olumsuz etkisi yok mudur? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
scorocco    113
rastlantisal, 58 dakika önce yazdı:

Ara ara yardım isteyen oluyor. Genelde kilo vermek için istiyorlar. Bulguru kilo verdirme evresinde bol yeşillikle tükettiriyorum. Sindirimi zaten uzun iyice uzuyor. Böylece kişi kendini tok hissediyor. Onun harici vücut geliştirme için hızlı sindirilen gıdalar daha uygun.

Teşekkür ederim evet katılıyorum söylediklerinize.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394

@Mickey dediği gibi bulgur bana göre de bu sporda yeri olmayan besin kesinlikle pirinç ve türevleri ya da patates çok daha iyi sonuç verecektir @fert 500-600 gram karb doğru aslında baktığın zaman yüksek bi rskam ama 500 gram yiyip evde yatan adama yüksek bizim gibi salona gidip antremanını kardiyosunu yapan adam icin değil zaten o enerjiyi sen açığa çıkarıyorsun orada 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
scorocco    113
holyland, 50 dakika önce yazdı:

güray aydin haftada 5 6 gün spor yapıyoruz bozmaz diyor

Deneyelim bakalım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burakyldz    10

bulgur kullanma antrenman performansın da düşer su tutarsın glutenden. pirinç ve yulaf gibi temiz kaynaklar kullan. şoktan mavi paket mısır gevreği alabilirsin şekersiz ve hazır karbonhidrat kaynağı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321
burakyldz, 32 dakika önce yazdı:

bulgur kullanma antrenman performansın da düşer su tutarsın glutenden. pirinç ve yulaf gibi temiz kaynaklar kullan. şoktan mavi paket mısır gevreği alabilirsin şekersiz ve hazır karbonhidrat kaynağı

bende mısır gevreyini deneyim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
scorocco    113
burakyldz, 35 dakika önce yazdı:

Evet yulaf kullanıyorum teşekkürler 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burakyldz    10
holyland, 49 dakika önce yazdı:

bende mısır gevreyini deneyim 

az önce gittim yine aldım çok hızlı kana karışıyor glisemik indeksi 92. kahvaltıda önermem çok çabuk acıktırıyor antrenman sonrası iyi geliyor. kilo alamıyorum diyenler gömebilir :D . kranky corn flakes şok marketten alabilirsiniz uygunda fiyatı

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    633
burakyldz, 8 dakika önce yazdı:

az önce gittim yine aldım çok hızlı kana karışıyor glisemik indeksi 92. kahvaltıda önermem çok çabuk acıktırıyor antrenman sonrası iyi geliyor. kilo alamıyorum diyenler gömebilir :D . kranky corn flakes şok marketten alabilirsiniz uygunda fiyatı

Bi aralar ben de sadece şoktaki corn flakesi yiyordum sabah akşam :D Bağımlılık yapıyor resmen

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
scorocco    113
hectordoyle, 41 dakika önce yazdı:

Bi aralar ben de sadece şoktaki corn flakesi yiyordum sabah akşam :D Bağımlılık yapıyor resmen

Sade mi yiyorsunuz yoksa ekstra sıvı katıyormusunuz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burakyldz    10
scorocco, 1 dakika önce yazdı:

sade yiyorum kanka ben

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
burakyldz, Bir saat önce yazdı:

Baktım içeriğe 0 şeker değil makesef :( 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321

bende baktim çok nişasta vardı ve 5 yada 10gr seker vardı

onun yerine snickers aldım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burakyldz    10
Emrahtkty, 10 dakika önce yazdı:

Baktım içeriğe 0 şeker değil makesef :( 

5 gram varmış ben güzel formlar tuttum onunla. 5 gramın %50si glukoz %50si fruktozdur zaten. 2,5gram fruktoz bişey yapmaz. 100gr muzda bile  12 gram olduğunu düşünürsek

tarihinde burakyldz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
burakyldz, Bir saat önce yazdı:

5 gram varmış ben güzel formlar tuttum onunla. 5 gramın %50si glukoz %50si fruktozdur zaten. 2,5gram fruktoz bişey yapmaz. 100gr muzda bile  12 gram olduğunu düşünürsek

40-50 gram corn flakes 1 servis whey ile ant öncesi öğünü güzel olur bundan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    633
scorocco, 3 saat önce yazdı:

Sade veya laktozsuz süt ile yiyordum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
scorocco    113
agfitness, 7 dakika önce yazdı:

Bilgin dahilinde Bulgur su tutmama özelliği var definasyonda mı kullanılıyor?

Hayır karbohidratlar her zaman su tutar kimyevi yapıları öyledir. Evet prince göre daha az su tutabilir bunun tek temel sebebi açık renkli karbohidratlar hızlı (glisemiks indexi yüksek ve kana hızlı karışan dolayısıyla hızlı akım sağlayanlardır), esmer karbohidratlar ise bunun tam tersidir.

Bulguru 5gün de saklayabilirsin ama 3.günden fazlasını asla önermem çünkü gün geçtikçe besin değeri kalitesi, kokusu ve yapısı değişmeye başlayacaktır. Bulgur yapmak 10dklık iş, ona dahi vaktiniz yoksa o zaman spora vs nasıl vakit var anlamıyorum. Vakit ayırmadan bu spor hakkıyla sonuç vermez. Az yap taze yap, kaliteli tüket.

illaki bulgur diye bir kavram yok, patates ye, makarna ye, arpa veya yulaf ye. Ne kadar tükettiğinle alakalı hepsi. Aşırı detaylara girmeyin arkadaşlar bunu yerli yabancı bir sürü üstad belirtiyor, bizi takmıyorsanız onları dinleyin bari.

Sağlıklı sporlar…

Merhaba öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim.

Spor yapmaya bolca vakit ayırabiliyorum ve antremanlarım dolu dolu geçiyor.

Çalıştığımı belirtmiştim ve antremana vakit ayırdığım için genelde pilav yapmaya vaktim kalmıyordu tükenmiş oluyordum.

Evet biliyorum bu sporun %50 lık kısmı beslenmeye dayalı ve ramazana kadar çok iyi de yapıyordum.

Taze tüketme konusunda bende aynı fikirdeyim ama çok isterdim ki hergün taze yapıp taze taze tüketeyim tüketelim.

Sağlıklı sporlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
scorocco, 4 dakika önce yazdı:

Merhaba öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim.

Spor yapmaya bolca vakit ayırabiliyorum ve antremanlarım dolu dolu geçiyor.

Çalıştığımı belirtmiştim ve antremana vakit ayırdığım için genelde pilav yapmaya vaktim kalmıyordu tükenmiş oluyordum.

Evet biliyorum bu sporun %50 lık kısmı beslenmeye dayalı ve ramazana kadar çok iyi de yapıyordum.

Taze tüketme konusunda bende aynı fikirdeyim ama çok isterdim ki hergün taze yapıp taze taze tüketeyim tüketelim.

Sağlıklı sporlar.

Buharlı pişirici al bi tane kendine bende var altta pirinc üstte buharda et tavuk balık sebze ne koyarsan 30 dakikada bütün gün öğünleri hazır 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Neoben
      Merhaba arkadaşlar yarın itibari ile spora evde başlıyacağım proteinocean dan creatin aldın 35 kg dambıllar aldım evde başlıyacağım beslenme şeklim vs nasıl olucak hazır sadece şimdiden evde yaptığım için creatin erken mi? Birde pirinç pilavinın yerine arada pirnç unu kullanabilir miyim? Yaş24 kilo 84 boy 175
    • Yazan: ogulcanozer34
      Yeni bir bulk kürüne başlayacağım;
      195 boy 89 kilo 28 yaşındayım Haftanın 6 günü çalışıyorum sizce nasıl bi beslenme programı uygulamalıyım yorumlarınızı beklerim şimdiden teşekkür ederim. 
    • Yazan: cobain
      Merhaba arkadaşlar,
      22 yaşında 183 boyunda 90 kiloyum Daha önce kesik kesik spor geçmişim oldu. En son geçen nisan ayında başlayarak yaz ortasına kadar sıkı bir diyet ile aylık ortalama 1300 kalori alarak 90'dan 78'e indim. Gözle görülür ufak değişiklikler oldu ancak tam olarak istediğim sonucu alamadım. Bıraktığım boşlukta yeniden 90 kiloya çıktım. Şuan tekrar kilo verme sürecindeyim ancak sıkı bir diyet uygulamıyorum. Haftanın 5 günü salona gidiyorum ve şimdilik PPL programı uyguluyorum.
      Kardiyo antrenman beslenme Konusunda tavsiyelerinize açığım. Kalıcı bir sonuç elde etmek istiyorum. 
    • Yazan: bariskaraca0
      Merhabalar uzun süredir steroid kullanıyorum geçmişte defalarca
      testosteron deca boldenon Kürlerine girdim bu sefer bir abimin tavsiyesi üzerine:
      trenbolone enanthe testo danabol Kürüne başladım şuan 4. haftadayım ilk 2 hafta:
      200 testo 200 tren Vurundum sonraki 2 hafta:
      400 tren 400 testo Vurunuyorum ilk vurunduğum enjeksiyonda vücudumdaki sertlikte artış varken şuan vurulduğumda o sertliği hissedemiyorum beslenme olarak:
      Günde 3 danabol 1 ölçek preworkuat 5 yumurta 600 gram pirinç 700 gram tavuk 2 ölçek protein tozu 2 ton balığı Öğün aralarında da karışık çerez yiyorum şekeri sıfırladım ve son öğünüm akşam 7 de bitiyor ve bu beni ilerleyen saatlerde çokça acıktırıyor. Yorumları okuduğumda tren enjeksiyon sonrası öksürük- sarı idrar- gerginlik- sinir konularını gördüm sinir ve gerginlik enjeksiyon olduğum günlerde baya bir artışta ama bende öksürük yapmadı günde 6 Lt su içiyorum hani idrarımda sarılıkta yok.
      Koruyucu olarak:
      pharmaton multi vitamin ocean plus balık yağı magnezyum vitamin c omega 3-6-9 Coraspirin proviron milk thistle Kullanıyorum sizin görüşleriniz nelerdir korucuyu olarak başka almam gereken sizin gözünüzde eksik neler var beslenme olarak neler ekleyip neler çıkartabilirim?  Sizin gözünüzde doğru kür planlaması nedir? Bir kardeşiniz olarak sormak doğruları görmek eksiklerimi öğrenmek istiyorum.
    • Yazan: crosfredy
      Selamlar dostlar kış sezonu çoğumuz off sezonda ilerliyoruz bu konuyu açma sebebim kendi yaşadığım temel sorun ve kendimce nasıl hallettiğim belki birilerine yardımım dokunur ve teşvik etmiş olurum gelelim konuya  eski konularımı okuyanlar bilir günlük 800 1000 çiğ gramaj pirinç tüketen biriyim dünden beri aşırı bi halsizlik ve iştah kapanması yaşadım dün hiç birşey yemedim bu gün sabah 1 öğün alıp antrenmana gittim ve ilk harekette bırakıp çıktım ağırlıklarım rezalet şekilde düşüktü verim alamayacağımı anladım tam ( böyle durum yaşadığınızda yapmayın o idmanı bırakın ve çıkın )
      Eve geri geldim mantalitem yerlerde oturup kendime şunu dedim sen bunu ne kadar istiyorsun senin potansiyelin bu kadar mı nasıl hissettiğim umrumda bile değil sadece kazanmalıyım ve bu mentaliteden kurtulmalıyım  1 lokma bile yicek iştahım yokken az önce 400 gr çiğ gramaj pirinç 300 tavuk yaptım yanına 1 litre su ve oturup öğüre öğüre yedim bitirdim vücuduma bu kadar ilaç sokuyorken o aynada üstümü çıkarttığım zaman hakkını vermem gerekiyor VERMEMİZ GEREKİYOR.
      Nefes almayı istediğin kadar bunu da istemelisin birazdan bir sonraki öğünümü hazırlayacağım 2 saat sonra onu gömecem ve sabah atamadığım idmanı akşama erteledim gidip o salona ağırlıkların içinden geçicem beyler yiyin bunun başka bir yolu yok ağlanarak sızlanarak bir yere varılmaz yok bu gün iştahım yok yiyemiyorum cart curt bunlar geçici bahanelermiş onu daha iyi anlamış oldum bu gün siz istedikten sonra yapamayacağınız hiçbir şey yok insan potansiyelinin bir sınırı yok sadece kendiniz ve bu vücudu ne kadar istediğiniz kimine saçma gelebilir konu ama yine de yazmak istedim 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.