Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ordoabchao

Obez bireyin zayiflama serüveni

Önerilen İletiler

ordoabchao    2

Merhaba arkadaşlar öncelikle herhangi bir steroid veya uyarıcı kullanmayı düşünmeyen bir üniversite öğrencisiyim. Burada sizinle yaptıklarımı paylaşarak doğru ve yanlışlarıma yönelik yorumlarınızı rica edicem  kendimden bahsetmem gerekirse 22 yaşında 120 kg 180 boya sahip biriyim sigara kullanmayı bıraktım alkolü nadiren kullanıyorum.

Fitness ile 2014 senesinde tanıştım aralıklı zamanlarda hobi olarak antreman yaptım. Mart ayının birinci günü karar verip uzun süre aradan sonra tekrar spora ve diyete başladım mart 1 de 133 kiloydum şuan 119 kiloyum deri sarkması yaşamaktan çekiniyorum. antreman programı olarak 5x5 programını uyguluyorum , diyet olarak aşama aşama gidip önce basit şeker tüketimini azalttım daha sonra glisemik indeksi düşük ürünler kullandım meyveyi kesmedim .

Aralıklı oruç yaptım günde 3.5 litre su içiyorum. supplement olarak  hergün omega 3 alıyorum 1 g EPA ve 700mg DHA ,  200 mg quenzim q10  400mg alpha lipolic asid , hergün 10 gr kolejen tip1 7500mg tip 3 2400mg tip 2 100 mg , 5 gr bcaa, 5 gr glutamin ,1gr c vitamini , l carnitin ve  krom pikolinat kullanıyorum. şuan mevcut olan kilomu avantaja çevirip  kendime göre ağır kilolarla çalışıyorum BMR arttırmak amacıyla 140 kg deadlift 1x5 , 90 kg bench 5x5 , 110kg squat 5x5 yapıyorum kardio olarak günün erken saatlerinde 5 ila 8 arası düşük yoğunluklu postacı yürüyüşü yapıyorum ve bugünden sonra karbonhidrat aldığım saati değiştirmeyi düşünüyorum saat 13.00dan sonra karbonhidrat ve meyve tüketmeyeceğim.

Yorumlarınızı bekliyorum ayrıca diyet yaparken e2 ve prolaktini baskılamamak gerekiyormuş ancak bunu nasıl sağlayacağımı bilmiyorum birisi yardımcı olursa sevinirim.Deri sarkmasını önlemek adına yapabileceğim bilmediğim şeyleri öğrenmek istiyorum yakında kan testi yaptıracağım herhangi bir diyetisyen yada personal tranierdan yardım alabilecek bir bütçem yok yorumlarınızı bekliyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Blitzkrieg    133
ordoabchao, 4 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar öncelikle herhangi bir steroid veya uyarıcı kullanmayı düşünmeyen bir üniversite öğrencisiyim. Burada sizinle yaptıklarımı paylaşarak doğru ve yanlışlarıma yönelik yorumlarınızı rica edicem  kendimden bahsetmem gerekirse 22 yaşında 120 kg 180 boya sahip biriyim sigara kullanmayı bıraktım alkolü nadiren kullanıyorum.

Fitness ile 2014 senesinde tanıştım aralıklı zamanlarda hobi olarak antreman yaptım. Mart ayının birinci günü karar verip uzun süre aradan sonra tekrar spora ve diyete başladım mart 1 de 133 kiloydum şuan 119 kiloyum deri sarkması yaşamaktan çekiniyorum. antreman programı olarak 5x5 programını uyguluyorum , diyet olarak aşama aşama gidip önce basit şeker tüketimini azalttım daha sonra glisemik indeksi düşük ürünler kullandım meyveyi kesmedim .

Aralıklı oruç yaptım günde 3.5 litre su içiyorum. supplement olarak  hergün omega 3 alıyorum 1 g EPA ve 700mg DHA ,  200 mg quenzim q10  400mg alpha lipolic asid , hergün 10 gr kolejen tip1 7500mg tip 3 2400mg tip 2 100 mg , 5 gr bcaa, 5 gr glutamin ,1gr c vitamini , l carnitin ve  krom pikolinat kullanıyorum. şuan mevcut olan kilomu avantaja çevirip  kendime göre ağır kilolarla çalışıyorum BMR arttırmak amacıyla 140 kg deadlift 1x5 , 90 kg bench 5x5 , 110kg squat 5x5 yapıyorum kardio olarak günün erken saatlerinde 5 ila 8 arası düşük yoğunluklu postacı yürüyüşü yapıyorum ve bugünden sonra karbonhidrat aldığım saati değiştirmeyi düşünüyorum saat 13.00dan sonra karbonhidrat ve meyve tüketmeyeceğim.

Yorumlarınızı bekliyorum ayrıca diyet yaparken e2 ve prolaktini baskılamamak gerekiyormuş ancak bunu nasıl sağlayacağımı bilmiyorum birisi yardımcı olursa sevinirim.Deri sarkmasını önlemek adına yapabileceğim bilmediğim şeyleri öğrenmek istiyorum yakında kan testi yaptıracağım herhangi bir diyetisyen yada personal tranierdan yardım alabilecek bir bütçem yok yorumlarınızı bekliyorum.

Natural bir şekilde spor yapıyorsan e2 ve prolaktin değerlerine takılmayı aklından bile geçirme bence :D kilo verip daha sıkı bir vücuda ulaşma hayalin olduğunu görüyorum.antreman sistemini tekrar gözden geçirmeni öneririm. Düşük tekrarlar yerine, yüksek tekrarlı setlerle çalışman seni hedefine daha hızlı götürecektir. 
seri sarkma muhabbetine gelecek olursak, jinekomastin var mı yok mu fotoğrafların olmadığı için bilemem. Fakat düzenli spor ve bol proteinli diyet yaparak, deri sarkma olayını minimuma çekebilirsin.

başarılar diliyorum 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330
ordoabchao, 5 saat önce yazdı:

Merhabalar.

En önemli kısmından bahsetmemişsin. Kalori açığı.

Unutma ki sen o kiloları seneler içinde aldın. Acele edip birden vermeye kalkarsan deri sarkması yapabilirsin. Onun yerine zamana yayacaksın. Lazım olan kalorinin 500 kalori altını alarak kalori açığı yarat muhakkak. Bak 500ün altına inme süreci çok hızlandırma. Ekonomin el veriyorsa Yağsız ağırlığın X 4gr şeklinde günlük protein al. 5X5 senin amacına uygun bir antrenman modeli değil! Bak bunu sana 5X5i senelerce uygulamış, 75kg civarında iken 260kg deadlift, 160kg bench press, 165kg squat yapmış bir abin olarak söylüyorum. Sen kilo verip sıkılaşma yönünde ilerlemelisin. Body building, crossfit gibi antrenmanlar senin için daha uygun. Mesela şuan yerinde olsam kalori açığı yaratarak haftada 4 gün bölgesel kas geliştirme antrenmanları + haftada 5 gün hitt kardio veya kick box yapar yoluma bakarım. 

Before after olması açısından her ay aynı yerden aynı açı ile foto çekip paylaş burada.

Takipteyim.

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bysabri1    37
ordoabchao, 7 saat önce yazdı:

Merhaba!

Senin durumunu gayet iyi anlıyorum ve bende yarışma hazırlığı sakatlanma sonrası 160 KG lara kadar çıktım şaka yapmıyorum 160. Şuan güncel kilom 100 ila 105 arasında değişiyor ve benim bu süreçte yaptığım hataları yapmanı istemem kendimde en sevmediğim noktalar deri çatlakları... hafif sarkma illaki olacak Durumunu bilmiyorum  ama bunu minimum seviyeye indirmek senin elinde Beslenmen emin ol yapacağın ant daha önemli en tutumlu olacağın nokta bura olmalı ant bir gün bırakırsın 2 bırakırsın problem yaratmaz ama beslenmeyi saldığın anda vücudun su tutar ve başladığın noktaya geri döndüğünü düşünür bırskırsın kendini bence çok zorlama bu süreçte supplement kullan ama fazlasını değil. 
Antreman olarakta sevdiğin şekilde nasıl kendini motive olabiliyorsan öyle gitmeni tavsiye ederim istersen 5*5 yap istersen 4*12 istersen 100*100 ama o GYM e girdiğin anda yaptığın antremanın hakkını ver çıkarken şunu diye bil bugünde sağlam çalıştım. 
Senin burdaki amacın yağ yakımı yakarkende kütleni arttırmak kas oranı mümkün ama altın kural beslenme... taviz verme psikolojik olarak rahatlatacaksa 2 haftada 1 cheat yap olmuyor mu haftada 1 yap çünkü senin yolun bir tık uzun ve ne kadar sürece bağlı kalırsan süreklilik sağlarsan o zaman sonuç elde edersin bu 1 ay da da olur 5 de 1 yıl da zaman alabilir ama ilk başladığın günden daha iyi olursun daha bilgi sahibi bilinçli. He birde Her antrenman sonu min en kötü halinde istemediğin zaman bile 20 dk kesinlikle yap. Şimdiden yolun açık olsun :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muhasip    2

Selamlar dostum bende bu tarihten 8 ay öncesine kadar obezdim alkol kullanımından kaynaklı 2. derece karaciğer büyümesi, insülin direnci ve tansiyon rahatsızlığım vardı. Kiloyu attıktan sonra karaciğerim tansiyonum ve insülin direncim düzeldi ilaçları bıraktım. Yaşım 29, 170 boy 133 kg idim 5,5 ayda natural olarak 52 kg kaybettim şuan kilom 82 yağ oranım %11. Bu süreçte diyetisyenden destek aldım, ağır ve bölgesel antrenmandan daha çok hiit cardio ve düşük ağırlık fazla tekrar full body antrenman yaptım. Sabahları kalktığımda probiyotik, multivitamin ve bromelain (sindirimi düzenlemesi ve su atımını kolaylaştırması için) kullandım akşamları antrenman sonrası bcaa , tip 1-2-3 kolejen ve omega 3 kullandım(tip 1-2-3 kolejenin sarkmaları toparlamada çok büyük etkisini gördüm). Bu süreçte rahatsız edici derecede sarkmalarım olmadı. Kafana takılan bişey olursa bu süreci yaşamış biri olarak cevaplayabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ordoabchao    2
Blitzkrieg, 25.04.2022 - 06:49 yazdı:

Natural bir şekilde spor yapıyorsan e2 ve prolaktin değerlerine takılmayı aklından bile geçirme bence :D kilo verip daha sıkı bir vücuda ulaşma hayalin olduğunu görüyorum.antreman sistemini tekrar gözden geçirmeni öneririm. Düşük tekrarlar yerine, yüksek tekrarlı setlerle çalışman seni hedefine daha hızlı götürecektir. 
seri sarkma muhabbetine gelecek olursak, jinekomastin var mı yok mu fotoğrafların olmadığı için bilemem. Fakat düzenli spor ve bol proteinli diyet yaparak, deri sarkma olayını minimuma çekebilirsin.

başarılar diliyorum

Öncelikle yorumun için teşekkürler E2 ve prolaktinin deri sarkmasiyla doğru orantılı olduğunu okudum biyerde o yüzden merak ediyorum foto yükledim bakabilirsin

rastlantisal, 25.04.2022 - 07:48 yazdı:

Merhabalar.

En önemli kısmından bahsetmemişsin. Kalori açığı.

Unutma ki sen o kiloları seneler içinde aldın. Acele edip birden vermeye kalkarsan deri sarkması yapabilirsin. Onun yerine zamana yayacaksın. Lazım olan kalorinin 500 kalori altını alarak kalori açığı yarat muhakkak. Bak 500ün altına inme süreci çok hızlandırma. Ekonomin el veriyorsa Yağsız ağırlığın X 4gr şeklinde günlük protein al. 5X5 senin amacına uygun bir antrenman modeli değil! Bak bunu sana 5X5i senelerce uygulamış, 75kg civarında iken 260kg deadlift, 160kg bench press, 165kg squat yapmış bir abin olarak söylüyorum. Sen kilo verip sıkılaşma yönünde ilerlemelisin. Body building, crossfit gibi antrenmanlar senin için daha uygun. Mesela şuan yerinde olsam kalori açığı yaratarak haftada 4 gün bölgesel kas geliştirme antrenmanları + haftada 5 gün hitt kardio veya kick box yapar yoluma bakarım. 

Before after olması açısından her ay aynı yerden aynı açı ile foto çekip paylaş burada.

Takipteyim.

Merhaba öncelikle yorumun için teşekkürler 5x5 programını kilomu avantaja çevirip BMR arttırmak için kullanıyorum ancak bir ay daha yapıp dediğin düzene geçeceğim. Kalori olarak macro calculatorden boy kilo endeksine göre makrolari alıyorum dalgalı karbonhidrat döngüsü yapıyorum yaklaşık 1900 kalori aliyorum

bysabri1, 25.04.2022 - 10:04 yazdı:

Merhaba!

Senin durumunu gayet iyi anlıyorum ve bende yarışma hazırlığı sakatlanma sonrası 160 KG lara kadar çıktım şaka yapmıyorum 160. Şuan güncel kilom 100 ila 105 arasında değişiyor ve benim bu süreçte yaptığım hataları yapmanı istemem kendimde en sevmediğim noktalar deri çatlakları... hafif sarkma illaki olacak Durumunu bilmiyorum  ama bunu minimum seviyeye indirmek senin elinde Beslenmen emin ol yapacağın ant daha önemli en tutumlu olacağın nokta bura olmalı ant bir gün bırakırsın 2 bırakırsın problem yaratmaz ama beslenmeyi saldığın anda vücudun su tutar ve başladığın noktaya geri döndüğünü düşünür bırskırsın kendini bence çok zorlama bu süreçte supplement kullan ama fazlasını değil. 
Antreman olarakta sevdiğin şekilde nasıl kendini motive olabiliyorsan öyle gitmeni tavsiye ederim istersen 5*5 yap istersen 4*12 istersen 100*100 ama o GYM e girdiğin anda yaptığın antremanın hakkını ver çıkarken şunu diye bil bugünde sağlam çalıştım. 
Senin burdaki amacın yağ yakımı yakarkende kütleni arttırmak kas oranı mümkün ama altın kural beslenme... taviz verme psikolojik olarak rahatlatacaksa 2 haftada 1 cheat yap olmuyor mu haftada 1 yap çünkü senin yolun bir tık uzun ve ne kadar sürece bağlı kalırsan süreklilik sağlarsan o zaman sonuç elde edersin bu 1 ay da da olur 5 de 1 yıl da zaman alabilir ama ilk başladığın günden daha iyi olursun daha bilgi sahibi bilinçli. He birde Her antrenman sonu min en kötü halinde istemediğin zaman bile 20 dk kesinlikle yap. Şimdiden yolun açık olsun :)

Öncelikle yorumun için teşekkürler beslenme düzeni konusunda iyiyim ancak dediğin gibi antrenman sonrası kardio konusuna daha çok dikkat edecegim

ordoabchao, 25.04.2022 - 02:14 yazdı:

IMG_20220428_233249.jpg IMG_20220428_233156.jpg

60 gün 133 kg dan 119a

Merhaba öncelikle yorumun için teşekkürler hepsini dikkatlice okudum ve uygulamaya çalışacağım kullandığım supplemenlere ek olarak enginar extrat ve spirulina da kullansam çok olmaz değil min ? tercihen hacim arttırmak olmasa da anti-aging dojazlarında iu ile Gh kullanmak çok ciddi şekilde sürece destek sağlayacaktır. Bide bunu anlamadım çok bilmiyorum ama detaylı yorumun için çok çok teşekkür ederim. 60 günde form değişimi bu şekilde oldu 133 kg'dan 119 a hedef Ağustos ortalarında 95 kg

60 günlük natürel değişimim 133 kg'dan 119a hedef Ağustos 15e 95 kilo girmek. buraya motivasyon olması amaciyla bırakıyorum tavsiye öneri varsa okuyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alperkrt17    3

Ah şu 5x5ciler ve onu lanse edenler. 
Arkadaşlar eğer kadınsı kocaman kalçalar ve bacaklar, kürdan kollar ve üst vücut istiyorsanız 5x5 uygulayın süper sonuç verir.

Powerlifting ve 3 büyüklere odaklanılmış tüm programlar aşşağı yukarı yukarıda saydıklarımı verecektir. 200cm bacaklara sahip, ve yoğurt gibi sallanan kalçalara sahipseniz artık squat yapmanın bir anlamı yok (amacı vücut geliştirme olanlar için konuşuyorum, ipf yarışmasına katılacaksanız yapmak zorundasınız çünkü hakem sizin maksınıza bakar kaslarınıza değil.)

tarihinde alperkrt17 tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.