Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

SawaDa

Natural olarak yarışmak ?

Önerilen İletiler

Vural2    990

Konuya genel olarak ön yargı ile yaklaşan insanlar niye bu kadar çok ? Bence cevabı açık spora başlamadan kür ve supplement alıp 3 ayda form tutacağını sanan kitle yüzünden.Kürü kesmeden devam ediyorum 10-11 aydır fakat sadece beslenmeme dikkat edince sonuç istedigim gibi oluyor.Beslenme olmadan bu sporda yol alamazsınız.Beslenmeyi 1 olarak sayalım bu 1 olmadan yanına ne kadar 0 koyarsanız koyun sonuç 0 olur :) 

• Beğen 8

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SawaDa    31

Şuanda kg 86 önümüzdeki ayın sonlarına doğru hedefim 90 ve 90 dan sonra ise yavaş yavaş definasyon sürecim başlar. Definasyon sürecinin başlangıcında karbonhidratı arttırıp sağlam kardiyovasküler egzersizlerle ödem azaltıp hızlı karbonhidrat düşürmeden yavaş yavaş düşürerek ilerlemeyi planlıyorum zorlandığım noktalarda yardım isteyeceğim umarım takipte olanlar vardır...

Antrenman öncesi ve antrenman sonrası bacak form ödem ve yağ fazla detay çok belirgin değil ama devam 💪

4E39B78A-EBAE-4EC8-9C90-31F8465B1D8D.jpeg 14B3F19A-DAF8-495C-8612-0D8CF7E21031.jpeg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31

En son geçen hafta attığım postta da 86 kg'dım şuan yine 86'yım biraz daha yemeğe abanmam lazım. Güncel form ile devam. Çalıştığım bölge göğüs ve üst ön kol ...Hedef bir aksilik olmazsa önümüzdeki ilk yarışma ...

4B046E7C-DD14-4488-910B-818C0A69D2EF.jpeg DB3BF152-5A86-4E77-9761-372A10A8DCB8.jpeg EDAD33F9-1B89-4A4E-80EE-255DD0A9D640.jpeg

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321
SawaDa, 12.03.2022 - 18:46 yazdı:

En son geçen hafta attığım postta da 86 kg'dım şuan yine 86'yım biraz daha yemeğe abanmam lazım. Güncel form ile devam. Çalıştığım bölge göğüs ve üst ön kol ...Hedef bir aksilik olmazsa önümüzdeki ilk yarışma ...

7 yıldır naturel yapıyorsan senin neredeyse limitine gelmiş olman gerekmez mi 1 hafta herşeyi mükemmel yapsan bile alacağın kaliteli kütle 10gr fln olmaz mı daha iyi bilmiyormusun benden

ki 1 ayda 90 demişsin 7 yıldır naturel yapan biri 1 ayda anca 4 kilo yağ su tutar o da deride 😋

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31
holyland, 13 dakika önce yazdı:

7 yıldır naturel yapıyorsan senin neredeyse limitine gelmiş olman gerekmez mi 1 hafta herşeyi mükemmel yapsan bile alacağın kaliteli kütle 10gr fln olmaz mı daha iyi bilmiyormusun benden

ki 1 ayda 90 demişsin 7 yıldır naturel yapan biri 1 ayda anca 4 kilo yağ su tutar o da deride 😋

Limit diye bir şey yok gelişim süreklidir...Sabredemeyip gelişim yavaşlayınca son limitim bu diye tabir edilir bunu ölçemezsin... Süreye takılmıyorum önümüzdeki ayın sonu demişim 2 ay yani... her neyse ha 1 ha 2 önemli değil... Şuanda ben çoğunlukla sarkoplazmik hipertrofi yapıyorum kas içi glikojen ve kas fasyasının genişlemesi... kendin oku kendin öğren bana başkasının yorumları ile lafları ile gelme saçma sapan konuşuyorsun 10 gr da kas kazansam 15 kg da kazansam bunu sen ölçemeszin yanımdamısın gördün mü ben... Sen kg yi su olarak alıyordursun sen normal basit bir insandırsın ben doğa üstüyüm var mı bir itirazın 😂

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
STALOB    126
SawaDa, 17 dakika önce yazdı:

Limit diye bir şey yok gelişim süreklidir...Sabredemeyip gelişim yavaşlayınca son limitim bu diye tabir edilir bunu ölçemezsin... Süreye takılmıyorum önümüzdeki ayın sonu demişim 2 ay yani... her neyse ha 1 ha 2 önemli değil... Şuanda ben çoğunlukla sarkoplazmik hipertrofi yapıyorum kas içi glikojen ve kas fasyasının genişlemesi... kendin oku kendin öğren bana başkasının yorumları ile lafları ile gelme saçma sapan konuşuyorsun 10 gr da kas kazansam 15 kg da kazansam bunu sen ölçemeszin yanımdamısın gördün mü ben... Sen kg yi su olarak alıyordursun sen normal basit bir insandırsın ben doğa üstüyüm var mı bir itirazın 😂

tren gerginlik yapmış :D

• Beğen 1
  • ahahaha 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31
STALOB, 9 dakika önce yazdı:

tren gerginlik yapmış :D

Yok ya tren tutmaz beni çok bindim.

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
STALOB    126
SawaDa, Şimdi yazdı:

Yok ya tren tutmaz beni çok bindim.

:D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321
SawaDa, 1 saat önce yazdı:

👍

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31

Herkese tekrardan merhabalar;

Konuyu takip edenler bilir en son hedef kilom 95 civarı falandı ben ise ortalama 85 kg seviyelerindeydim. Tek sıkıntı istediğim kg'a ulaşamadım. Annem memlekete gitmek zorunda kaldı. İş yemekler vs bütün her şey bana kalınca en azından kilomu sabit tutabildim 86 yı geçemedim. 10 gün oldu definasyon kısmına geçiş yaptım. Beslenmem daha temiz ve antrenman sistemim ise şuanda geçici bir süre...bir gün full body bir gün cardio bu şekilde ilerleyen süreçlerde form fotoları atarım varsa tavsiyelerimiz belirtirseniz mutlu olurum. Teşekkürler iyi forumlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321
SawaDa, 12.03.2022 - 20:48 yazdı:

holyland, 12.03.2022 - 20:25 yazdı:

bir itirazım yok

valla formun çok güzel define olup cikicam desen hiçbirşey diyemezdim de uyuz oldum biraz saçma gelince 1 2 ayda 4 5 kilo almak xD

tarihinde holyland tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31

Uzun süredir form atmadım, yarışmaya doğru istek ve istikrarla devam.

3F594E58-56C5-4CC3-99C8-D0FB0E71582D.jpeg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Berkay57    13
SawaDa, 2 saat önce yazdı:

Uzun süredir form atmadım, yarışmaya doğru istek ve istikrarla devam.

On numara form  solaryum veya denize girmen lazım hatlar çok daha belirginleşir 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31

Aynadan bir form, çok ayrıntılı olmasada... hedefe devam yavaş yavaş 👍

B2E15233-0FC5-4B62-9F83-32B8209A38A2.jpeg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31
agfitness, 4 saat önce yazdı:

Bundan bi 10 sene önce çok iyi formda çıkılabilirdi fakat modifiyeli araçların arasında öyle mülayim mülayim, adamı yerler. İstediğin kadar irileş, naturelin dışına çıkan adamların yanında acayip sırıtırsın. Kendini harika geliştir Natural Bodybuilding yarışmaları var onlara katıl ama gidip de anabolizan kullananlarla kafa tutma ;)

Sağlıklı sporlar…

Biraz güldüm... ilaç kullanıp kullanmamakla alakası yok şuanda konunun ben profesyonel değilim... beni zaten onlarla kıyaslama... kullanıpta yapamayanlarıda görüyoruz forumda bile 100 lerce örneği vardır... kullanıpta yapanlara ilaçla bende yaparım ya da ilaçla yaptı demem...bu sporun ne kadar zor bir spor olduğunu daha öğrenememişsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235
hectordoyle, 23.02.2022 - 19:05 yazdı:

Definasyon sürecinde naturel yapacaksan eğer mentalin çok çabuk kırılabilir, yarışa hazırlan hazırlanma farketmez. Kesin olarak yarışmaya gireceğim diyorsan da önerim düşük doz  ilaçlarla güzelce define olman. Öyle trenbolon kullanmana da gerek yok, basit bir şekilde test+masteron+winstrol gibi basit bir kürle güzel bir form yakalarsın

Tren masteron winstrol basit bir kur değil 🙂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    632
Larues, Bir saat önce yazdı:

Tren masteron winstrol basit bir kur değil 🙂

Yazdığımı bi tekrar oku bakim 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, benim forumda geçirdiğim süre boyunca gördüğüm en iyi 3 natural formdan birine sahipsin ve natural olduğuna inanıyorum çünkü bende yaklaşık 7 sene bu sporu doğal yaptım ve gainer dahi kullanmadan 20 kg'dan fazla kilo aldım güzel hacimlendim. Gönderinin altına yazılan komik yorumları ciddiye almamanı öneririm zira forumdaki üyelerin yarısından fazlası senin natural haline ulaşmak için kür yapıyorlar :) natural yarışmaların kelimenin tam anlamıyla natural olmadığını biliyorum umarım emeğinin karşılığını alırsın ve minimum kas kaybıyla nokta koyarsın başarılar dilerim.

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
SawaDa, 14 saat önce yazdı:

Aynadan bir form, çok ayrıntılı olmasada... hedefe devam yavaş yavaş 👍

B2E15233-0FC5-4B62-9F83-32B8209A38A2.jpeg

Güzel form yakalamışsın. 

Çevremde dünya 1. ve dünya 2. olmuş insanlar var. Geçen Kıbrıs'da yapılan yarışmada oldular. Bir yarışmacı için söylüyorum işin kolay kısmını, sporcu için zor kısmını halletmişsin. Eğer Eylüldekine gireceksen şimdiden kurumaya başlaman gerekecek. Çünkü natural olarak bunu yapmak çok meşakkatli ve zor. En azından clen + yohimbe desteği alarak vücudu olabildiğince anabolik modda bırakmakta fayda var. @agfitness üstadım haklı. Kendisine kızmamalısın. Seni düşündüğü için yazmış.

NamasteGodDamnİt, 3 saat önce yazdı:

Merhaba, benim forumda geçirdiğim süre boyunca gördüğüm en iyi 3 natural formdan birine sahipsin ve natural olduğuna inanıyorum çünkü bende yaklaşık 7 sene bu sporu doğal yaptım ve gainer dahi kullanmadan 20 kg'dan fazla kilo aldım güzel hacimlendim. Gönderinin altına yazılan komik yorumları ciddiye almamanı öneririm zira forumdaki üyelerin yarısından fazlası senin natural haline ulaşmak için kür yapıyorlar :) natural yarışmaların kelimenin tam anlamıyla natural olmadığını biliyorum umarım emeğinin karşılığını alırsın ve minimum kas kaybıyla nokta koyarsın başarılar dilerim.

52 kilodan 75lere bende öyle geldim. Hatta o sıralar ekonomim çok iyi olmadığından günlük protein alımımda daha kısıtlı idi. Sporda en önemli şey beslenme değildir, antrenman değildir, uyku hiç değildir. Sporda en önemli şey istikrardır. Seni de ayrıca tebrik ederim. Kilo alamayan birisin biliyorum. Kilo alamayan birinin 20+ kg kendine eklemesi müthiş bir şey.

Steroidler için hep aynı şeyi söylüyorum. Sadece testosteron üzerinden konuşursak ilk etapta seni genetik limitine hızlıca getiriyor. Sonraki testo kürlerinde ise "oldukça yavaş şekilde" genetik limitinin üzerine küçük küçük taşıyor. İş yine istikrara çıkıyor yani. Anabolikler için ise eğer yarışmacı değilsen hiç girilmemesi taraftarıyım. Sayın Burak Hocamın bunun ile ilgili yazısı zaten çok net. Hayal ve illüzyon satmaya gerek yok. Anaboliklerle aldığın hacim, anaboliksiz kaldığında gidecek. Emsalini çevrede o kadar çok gördüm ki. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim...@rastlantisal benim kimseye kızdığım yok hocam... arkadaşın yorumuna bakıyorum konunun steroidlerle hiç bir alakası yok kimseye kafa tuttuğumda yok bana egolu yazmış egolu bir cevapımda yok direk baltalıyıcı yorumuyla kendisi egolu davranmış ya da beni yanlış anlamış... Bu konunun başınada dönersek benim bu forumda başlığı açma amacım yarışma seviyesine kadar olan bilgimin yetersiz olması yarışma tecrübem hiç olmadı ve de çevremdede hiç yarışan olmadı. (Suyu kesme karbonhidratı sıfırlama tekrar yükleme vs vs.evreleri) Yarışan tecrübesi olan hocalarımızın yardımına ihtiyacım olduğu için konuyu açtım... Belki son demlere geldi çok az bir dokunuşu kalmış düşüncesiyle yardımıcı olabilecek hocamız olur diye konuyu açtım...Maddi durumu iyi olan biride değilim internette ki popüler yarışma hazırlayıcı hocalardan PT de alamam. (Fiyatlardan haberimde yok hiç araştırmadım bakmadım sonlara doğru almak zorunda da kalabilirim)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
SawaDa, 11 dakika önce yazdı:

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim...@rastlantisal benim kimseye kızdığım yok hocam... arkadaşın yorumuna bakıyorum konunun steroidlerle hiç bir alakası yok kimseye kafa tuttuğumda yok bana egolu yazmış egolu bir cevapımda yok direk baltalıyıcı yorumuyla kendisi egolu davranmış ya da beni yanlış anlamış... Bu konunun başınada dönersek benim bu forumda başlığı açma amacım yarışma seviyesine kadar olan bilgimin yetersiz olması yarışma tecrübem hiç olmadı ve de çevremdede hiç yarışan olmadı. (Suyu kesme karbonhidratı sıfırlama tekrar yükleme vs vs.evreleri) Yarışan tecrübesi olan hocalarımızın yardımına ihtiyacım olduğu için konuyu açtım... Belki son demlere geldi çok az bir dokunuşu kalmış düşüncesiyle yardımıcı olabilecek hocamız olur diye konuyu açtım...Maddi durumu iyi olan biride değilim internette ki popüler yarışma hazırlayıcı hocalardan PT de alamam. (Fiyatlardan haberimde yok hiç araştırmadım bakmadım sonlara doğru almak zorunda da kalabilirim)

Öyle ise ve steroide bulaşmamanı da göz önünde bulundurursak yarışmaya 1,5-2 ay kala clen + yohimbe ikisini muhakkak kullan. Çünkü kuruma aşamasında vücudu naturel iken katabolik evreden koruman çok çok zor. Bu ikili steroid olmadığı halde baya önüne geçiyor.

Bence sen beslenme konusunu anlamışsın. Resime bakarak bunu çok rahat söyleyebilirim. Yine katabolik etkiden kaçınman için yağsız toplam ağırlığın X 4,5gr protein tüketmekte vücudu katabolik etkiden bir miktar koruyor. Son araştırmaların sonuçları böyle. karbonhitratı da tartı + mezura durumuna göre kendin ayarlamalısın.

Genelde bulk dönemlerinde ağır kilolar ile az tekrarlar tercih edilirken, cut dönemlerinde daha hafif kilolarla daha çok tekrar tercih edilir. En nihayetinde kardionu da üzerine eklemelisin.

Yarışmaya kayıt olursan son 1 ay kala beni de ekleyerek yaz bana. Hayatı yarışmada geçmiş birinden formuna göre fikir alırız. Ricam ile para pul da istemez.

Gerçekten iyi emeğin iyi genlerle birleşmiş ve ortaya güzel sonuç çıkmış. Müsabaka kazanırsın kazanamazsın o ayrı konu lakin nazarımda bir şampiyonsun. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31
rastlantisal, 1 saat önce yazdı:

Öyle ise ve steroide bulaşmamanı da göz önünde bulundurursak yarışmaya 1,5-2 ay kala clen + yohimbe ikisini muhakkak kullan. Çünkü kuruma aşamasında vücudu naturel iken katabolik evreden koruman çok çok zor. Bu ikili steroid olmadığı halde baya önüne geçiyor.

Bence sen beslenme konusunu anlamışsın. Resime bakarak bunu çok rahat söyleyebilirim. Yine katabolik etkiden kaçınman için yağsız toplam ağırlığın X 4,5gr protein tüketmekte vücudu katabolik etkiden bir miktar koruyor. Son araştırmaların sonuçları böyle. karbonhitratı da tartı + mezura durumuna göre kendin ayarlamalısın.

Genelde bulk dönemlerinde ağır kilolar ile az tekrarlar tercih edilirken, cut dönemlerinde daha hafif kilolarla daha çok tekrar tercih edilir. En nihayetinde kardionu da üzerine eklemelisin.

Yarışmaya kayıt olursan son 1 ay kala beni de ekleyerek yaz bana. Hayatı yarışmada geçmiş birinden formuna göre fikir alırız. Ricam ile para pul da istemez.

Gerçekten iyi emeğin iyi genlerle birleşmiş ve ortaya güzel sonuç çıkmış. Müsabaka kazanırsın kazanamazsın o ayrı konu lakin nazarımda bir şampiyonsun. 

Bu yorumun için çok teşekkürler hocam beni mutlu etti 🙏 irtibatı kesmiyeceğim. Açıkçası hiç bir şey kullanmak istemiyorum clen falan... kurumak için elimden geleni yapacam. Kondisyon durumuna göre tekrar değerlendirirsiniz teşekkürler.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31
agfitness, 2 saat önce yazdı:

Kardeşim Egoyla alakası yok, sizin gibi karşındakinin kim olduğunu tecrübesini geçmişini bilmeden, iki gıdım bilgi ve yaptığınız azıcık kas kütlesiyle her haltı biliyor edasıyla böyle atar gider yapan kişilerle şu patformda atışmaktan bıktım usandım. Benim laflarımın insanlara iğneleyici gelmesinin tek sebebi beklediğiniz yanıtları verip diğer yalaka takımı gibi sürekli herkese şirin görünüp milletin sırtını sıvazlayayım da bana abi desinler muhabbetinde olmadan dürüst ve samimice birazda işin içine akılda kalsın diye ironi kattığım için.

Azıcık zekanız kıvrak olsa oturup yazılan şeylerin üzerine düşünürsünüz. Ben 2008 yılından beri bu spora gönül vermekle kalmamış, teknik anlamda ve işin ilmi kısmında kendini geliştirmek adına sabırla ve azimle iyi kötü dönemlerim olsa bile pes etmeden ilerlemiş federasyonun resmi lisanslı antrenörlerindenim. Belki benim Türkiye şampiyonluğum yok ama bir çok Şampiyon eşim dostum da var, bir çok insana da yardımcı olduk onca yıldır dile kolay. Sadece Türkiye’de değil Avrupa içerisinde de bir çok adama hizmet verdim ve veriyorum da. 

Beni tanımadan iki üç cümleme istinaden sporun zorluklarından bilmem nesinden anlamadığımı söylemen asıl trajıkomik. Biz yıllarca natural olmanın sınırlarını zorladık. Burada kalıbımı basarım çoğunuz kürlerin neler olduğuna dair bilginiz yokken bizim Master Trainerlarımız spor salonunun buz dolabında ilaç saklıyorlardı. Sizler daha protein tozunu duymazken biz Nitrofull denilen merdiven altı tozları tabletleri içip medet umarak iş yapmaya çalışıyorduk. Yarışmaya 2010yılında hazırlanmak istediğimde en azından primoyla bi deneyelim ilaçsız bu iş olmaz dedikleri zaman, hadi oradan ya beni ilaca alıştırmaya çalışıyorlar diye hocalarıma rest çekip ben natural yapabildiğimi yapacağım diye yıllarca reddettim. Sonuç noldu bi cacık yapamadım şimdiki aklım ve tecrübem o zamanda olsa bir dakika düşünmem Kürüme girer o zaman meydana çıkar ve şimdiye çoğunuzun belkide imrenerek baktığı adamlardan olurdum. 

Önce analiz etmeyi öğrenin hemen savunup saldırmak yerine. Kime kötü bişey dedim bu konu içerisinde. Sadece Natural olarak güzel yerlere gelirsin elbet ama yarışma istiyorsan anabolizanlı adamların yanında sırıtırsın olmaz o iş dedim zorunuza gitti. Sen yap olsun ayakta alkışlamazsam adam değilim ama bizler yıllardır böyle gördük ve böyle öğrendik. Yahu Allah aşkına gerçekçi olmak ne zaman bu kadar zor oldu? Kardeşim bana inanmıyorsun umurumda değil, Serdar abinin Bilgehan Abinin hatta Mahmut abinin aç videolarından bak bakalım çatır çatır. İlaçsız vücut olur ama profesyonel anlamda yarışmacılık olmaz diye boşuna demiyorlar. Hadi ben cahilim boş sallıyorum, onlarda mı?

Ben nasıl ki eski abilerime üstadlarıma karşı dinlemeyi, anlamaya çalışmayı, saygı duymayı ve ukalalık yapmamayı biliyor isem, sizler de bunu bileceksiniz arkadaşlar. 

Yoksa bir gıdım ilerleyemez gelişemezsiniz bu kadar net söylüyorum. Hani şampiyon olan insanlar oluyormuşmuş ya Natural. Onlar bile en az only testo ya da bir testo primo yapmadan yarışmaya girmiyorlar emin olun siz perde arkasını bilmeyecek kadar tecrübesizsiniz. Ayrıca kimmiş o natural şampiyonlar biz neden görememişiz bunca senedir hayret. Dünyada bile Natural bağlamda kendini yılın düzenli aralıklarıyla detay testlerle hilesiz olarak ispatlamış sayılı vücutçu var onlar da zaten Naturallere özel yarışmada boy gösteriyor, diğerleriyle yanyana gelemiyorlar. Bu yaklaşımının üzerine daha da ağzımı açmam sana merak etme, hepinizin hakkında hayırlısı olsun. Şimdi ister yine üste çıkmaya çalış istersen gargara yap bu laflarımı. Dost acı söyler, ben de acı söylerim hep. Dost muyum düşman mı orasını siz düşünün.

Sağlıklı sporlar…

Verdiğimiz öğüt ve bilgiler için teşekkürler şuanda zaten mens atletik fizikte yarışmayı düşünüyorum. Body ya da classic fizik değil ilk olarak natural bir tecrübe ile başlamak istedim. Her neyse başka bir şey yazmama gerek yok beni biraz yanlışta anlamışsınız. Söylediklerinizde haksızsınız diyemem. İnadına natural hayır natural da olur da demiyorum zaten. Konuyu bu amaçla açmadım ben

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31

Merhabalar istediğim form ve kondisyon gelirse, umarım yarışma yolcusuyuz...

Boy: 174-175

Kg: 75

Bel : 76

Pirinci bıraktım. Yeni 2-3 gündür bulgura geçtim. Çünkü pirinç insülini çok sarstığı için öğün olmayan vakitler sürekli bir şeyler yeme isteğim çok fazla oluyor ağıza hep bir şeyler attırıyor. Bulgura karşı bir sindirim problemim yok gaz falan çıkartmıyorum midemde bir şişkinlikte yaşamıyorum bir süre onu deneyeceğim dezavantajı sanırım vücudu dolu göstermeyecek ama pirincinde çok dolu gösterdiğini söyleyemem çünkü tükettiğim gr düşük 500- 1 kg falan yemiyorum yani... yanlış yapıyorsam yardımcı olursanız sevinirim.

Hala hiç kimseden pt lik vs almıyorum kendi çabalarımla zorluyorum.

Yarışabilmek için bir spor klübünden lisansım olması lazım sanırım doğru mu ?

Eğer öyleyse en kolay lisansı nasıl yaparım nereden bulurum ?

CA3FBBD7-2710-4D85-A105-B3875BBA99A3.jpeg

D625297C-670E-45F5-9AC3-050285E495BF.jpeg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321

bence git bi hocadan yardım iste yüzyüze ben olsam bu naturel forma bedava koçluk verirdim hem hocanın da işine gelir kütle hazır 

1 2 ilaç verir bir de diet ayarlar yarışmaya çıkarsın işte hocayı temsil ederek

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: kremjanti
      Yaşım 20 boyum 190 kilom 120 yarın vücut geliştirmeye başlıcam daha önceden de 3 4 aylık bir geçmişim oldu farklıı zamanlarda toplam 7 8 ay olmak üzere sağlık sorunlarından ötürü bıraktım.
      Fakat şimdi önümde engel yok ve uzun süre yapmayı planlıyorum.Öncelikle fazla yağlarım kilolarımdan kurtulup vücudumu inşa etmek istiyorum.Bu süreçte nelere dikkat etmeliyim billgilendirebilir misiniz?
    • Yazan: necmi45
      Hepinize merhabalar hocalarım yarın testo e. kürümün yanına clen ekliycem forumlarda çok okudum yan etkilerini açıkçası only testo e hiçbir yan etkisi yapmadı ve çok iyi fayda aldım şimdi hazır ramazandayken 1 ay clen kullanıp yağ oranımı 16 dan 11-12 lere indirmek istiyorum sert bir diyetle güncel
      bw 16 kilo 88 boy 187 Yardımcı olabilir misiniz dozajlarda  ve yan etkisini minumuma nasıl indiririm q10 ve taurin kullanayım diyorum ideal midir sizce ilaç 0.40 mcg çok teşekkürler şimdiden ve açıkçası uyku tutturmuyor diyenler olmuş mühendislik öğrencisiyim pek uyuyamıyorum zaten yoğunluktan işime geliyor hatta 
    • Yazan: Fkehlibar
      Merhaba, kür içeriği şu şekilde;
      test prop,1 gün arayla haftada 3 enjeksiyon 1’er ml. masteron,1 gün arayla haftada 3 enjeksiyon 1’er ml npp,1 gün arayla haftada 3 enjeksiyon 1’er ml. anavar ve winstrol günde toplam 30’ar mg (6 hafta sürecek) Beslenme;
      Sabah;
      3 yumurta yeşillik 10 gr çiğ zeytinyağı 20 gr karbonhidrat makrosu. (pirinç patlağı oluyor genelde) Öğlen;
      250 gr hindi göğüs eti 10 gr çiğ zeytin yağı yeşillik,50 gr pirinç Akşam
      250 gr hindi göğüs eti,10 gr çiğ zeytinyağı, yeşillik. Gün sonu ortalama olarak makro ve kaloriler şu şekilde; Yağ 50-55 (yumurtada da yağ makrosu olduğu için makroda 50-55 gr arası buluyor) Karbonhidrat 80-90 Protein 180-200 Toplam kalori 1700-1800 Fiziki detaylar;
      Boyun 179 kilom 80 yağ oranım 14 Haftada 6 idman. Tüm kas gruplarını haftada 2 kez çalışıyorum.
      Güncel halimde bu şekilde.

Sormak istediğim konu:
      Kürüm ve beslenmem bu şekilde yanlış bir durum var mı? Eklemem çıkartmam gereken bir şey var mı ? Hedefim olabildiğince define olmak. Tüm detayları yazmaya çalıştım.
      @rastlantisal @metinav @Semih Erarslan @Diver @SantoR @Askabar @Shinso @EmreGundi
      Çok teşekkür ederim şimdiden hayırlı ramazanlar.
    • Yazan: tesrifediyorum
      Selam arkadaşlar,
      Yaşım 24 6-7 senelik (1-2 senesi düzensiz) spor geçmişim var Büyük bir bölümü powerlifting yaparak geçti Boyum 186 Kilom 129 Vücudumun yağ dağılımı berbat, genelde belimde ve basenlerimde birikiyor yağ. Kas kütlem hatrı sayılır derecede var. Son 1.5 senede psikolojik sebeplerden dolayı 30 kiloya yakın kilo aldım bu dönem içerisinde 6-7 ay aralıksız spor yaparak 15-20 kg vermiştim ama tekrar kilo aldım. Şu an 129 kiloyum. Son 1 aydır düzenli spor ve diyet yapıyorum.
      Günde sadece 1 öğün yiyorum, çok yüksek protein, düşük karb alıyorum. Haftada 5 gün ağırlık antrenmanı, her sabahta 1 saat kardio yapıyorum. Bunun yanında da son 1 haftadır clen alıyorum, geçmişte de clem kullandığım olmuştu ama herhangi bir steroid deneyimim yok.
      Ben artık psikolojik olarak kırılma eşiğindeyim, vücudumun halinden hiç memnun değilim ve hızlı bir sonuç bekliyorum, o kadar yıllık spor geçmişim olmasına rağmen geldiğim nokta beni derinden üzüyor. Bu yüzden kilo verirken farmakolojik destek almak istiyorum. En minimal seviyede bir başlangıç kürü sizce nasıl olur?
      En azından kilo verirken sırf yağdan kaybedip ufak bir kas kütlesi koyayım vs. 
    • Yazan: yusufcan.34
      Merhaba, ilk definasyon kürüm olarak bunları kullanacağım;
      20 tablet Winstroll 50mg dragon pharma  Cardarine bodytech  2 ghrp-6 bodytech  Bunları kullanırken herhangi bir koruyucu falan kullanmam gerekiyor mu? Ek olarak beslenme olarak neler yapabilirim yıllardır kahvaltı yapmam kahvaltı yapmayı sevmiyorum, bu süreci 150 Pirinç, Tavuk Göğüsü, vs. tüketerek tek öğün olarak geçirmeyi düşünüyorum. Ek olarak kardiyolarımı ve antrenmanlarımı aksatmayacağım. 
      Yaş: 19 Boy: 1.85 Eğer bana verebileceğiniz öneriler vs. varsa lütfen bunları belirtin.
      @Askabar @rastlantisal @Semih Erarslan @KlasikFizik @Tr3n
      Herkese iyi günler dilerim.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.