Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Loving

Ekonomi / döviz ve ilaç denklemi

Önerilen İletiler

Loving    9.191

Merhaba arkadaşlar; 

Uzun zamandır burada size bir şeyleri kabullendirmekten ziyade aydınlanmanızı sağlayacak bazı yöntemleri bulmanızı kolaylaştırmak adına bu kategoride bazı konuları ele alıyorum yazdıklarımı eminim doğru bulanlarınız yanlış bulanlarınız yeterli veya yetersiz bulanlarınız olacaktır. Şimdi o konulardan yeni bir tanesi olan '' TÜRKİYE'DE İLAÇ - FİYAT POLİTİKASINA BAKACAĞIZ '' 

Bugüne kadar 11,12 yıldır tek bir satıcıya veya portföyüne laf atmadım atmam da yine hiç bir satıcının ismini vermeden ellerindeki ürünlerin markalarına dair tek bir söylemim olmadan hepinizin ufkunu açacak bir yaşanmışlığı paylaşmak istiyorum sebebi de  bana gelen mesajlar. O mesajlardan bazıları;

• HOCAM 250 TL TREN VAR SENCE ALINIR MI?
  • HOCAM TESTOSTERON 150 TL SENCE ÇALIŞIYOR MUDUR?
  • HOCAM BOLDENON 200 TL ALSAM MI?

Ve tüm bu sorular gelirken tarihler 13.12.2021 gösterirken ortalama dolar kuru 14 küsur Türk lirası, 16 liralara yaklaşan euro kuru paralelinde geliyor. Bugün benzinin litresinin 11 tl olduğu marketlerde çeşitli grupların enflasyona bağlı uçtuğu günlerde marketlerden 1 kg tavuğun 30 küsur Türk lirasına yediğimiz günlerde zamanın da 250 Türk lirası için çemkirdiğimiz supplementleri 900,1000 Türk lirasına geldiği günlerde sizin hiç aklınız mantığınız bu yönde güçlü veya benzeri ilaçların bu fiyatlara olmasını kabul ediyor mu? Ve bu ilaçların tamamı çeşitli ülkelerden gelecek. :) 

Bu konuda aydınlanmanızı sağlayacak bir ''yaşanmışlığım''.

Türkiye'de ham madde temini yapabilecek güçte tek birisi var yıllardır onun dışında ilgili destek ürünlerinde ham madde getirebilecek zeka, güç, kapasite ve maddiyatta başka biriside yok tüm iç piyasaya bu x kişi ham maddeleri verir iç piyasada çeşitli grupları çıkarır belirlediği marka ismi altında.

Bu x kişiye şu soruyu soruyorum; '' Bu,şu, o bu ilaçları ürettiğini ham maddeyi senden aldığını biliyorum ama nasıl bu fiyata verebiliyor? '' dediğimde gelen cevap gerçekten çok şaşırtıcıydı. 

X kişi cevap verir : '' Evet güzel bir soru ben Türkiye'de testosteron dışında kimseye ham madde vermiyorum istemiyorlar yani '' diyor.

Evet aydınlanmanızı sağlayacak olan kısım tamamen burada saklı arkadaşlar.

Devam diyaloğunda ben derim ki; '' O zaman bu diğer ilaçlar nasıl oluyor da üretiliyor? ''

Tüm ilaçların aroma kullanılan yağ ve renkleri ile oynanıp hepsinin aynı etken maddesi var yani boldenon,deca,tren vb. tüm ilaçlar aslında testosteron dedi. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU ANLATTIKLARIMI DOĞRULAR NİTELİKTE YAKIN TARİHTE YAYINLANAN BİR KONU

Sporcu sadece primabolan kullanmasına rağmen teste girdiğinde total testosteron >1500 üzeri çıkıyor.

Yani her üründe testosteron var esasında. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yani buradan şunu anlıyoruz ki sporcu aslında birden fazla kombinde üst seviyede testosteron kullanıyor ve teste girdiğinde total >1500 gözüküyor tüm suç sporcuya kalıyor bak işte ilaç çalışıyor sen demek ki bir şeyleri eksik yapıyorsun deyip ilaç üreticileri yoluna devam ediyor. Çünkü bunun çok örneği geliyor benimle iletişim kuranlarda teste bakıyoruz her şey yolunda ama sonuç 1,5 kg arası alınmış ve sadece su topuna dönmüş sporcu beslenmesi, antrenmanı düzgün olmasına karşın. Prolaktin, hemoglobin aklınıza gelebilir ama illa tren, deca, bolde vb. benzer yollarla %100 anlaşılır diyemez kimse çünkü kimin vücudunun neye ne kadar toleranslı olacağını kestiremezsiniz o yüzden tek okumayı sağlıklı şekilde total testosteron üzerinden yapmaya çalışır herkes ve ortada sorun olarak kalacak hiç bir şey olmaz.

Yani bu gördüğünüz 100,200,300 tl rakamların size ana sebebini anlattım ve aydınlanmanızı sağlayacak bir konu olduğunu düşündüğüm için buraya not düşmek istedim tüm detayları. Mantıken baktığınızda ampul, flakon, ilaç, etiket, kargo , temin zorlukları, ürünü sözde üretildiği yerden çekmek dolar kuru korona karmaşası eşittir 100,200,300 Türk Lirası? :) Pek mantıklı gelmiyor değil mi?

Atalarımızın da dediği gibi; '' UCUZ ETİN YAHNİSİ YAVAN OLUR '' :) 

Dediğim gibi hiç bir ürün tedariği yapan kişi ismi veya ürün markası belirtmedim sadece yaşanmışlığımı paylaştım gerisi tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. :) İşte her zaman deniyor ya eczane ilacından şaşmayın diye tam olarak bu yüzden en azından kendinize ne yaptığınızı neye para harcadığınıza emin oluyorsunuz. Eczane deyince ticari portföyünü  eczane ilaçları üzerine kurgulamış kim varsa o aklınıza gelsin bu ilgili ülkelerin eczaneleri de olabilir bakınız ülkemizin eczanelerinde bulunan sustanon, primabolan gibi :) SUSTANON 1 AMPULU 30 TL neredeyse! PRIMABOLAN 40 TL 1 AMPULU! Anladınız mı şimdi o 100,200,300 TL lerin nasıl olduğunu? Kalite, güvenilirlik, ilgili ürünlerden emin olmanın bir bedeli oluyor ve bu bedelin rengi doların ateşine bağlı  arkadaşlar. :) 

Keyifli Forumlar.

• Beğen 19
  • Vayyyy!! 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Semih Erarslan    1.179

Kesinlikle katılıyorum hocam kür yapan çoğu arkadaş only testo gittiğinin farkında bile olmuyor testo çalıştı diğeri sahte çıktı söylemlerinde buradan çıkmış oluyor. Şuan ki kur hesabına göre eczaneden vitamin fiyatına bile denk gelmeyen üründen çokta hayır beklenmemeli diye düşünüyorum.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    827

Eline sağlık hocam yine döktürmüşsün. :D 250 liraya tren varsa çalışan bende alayım :D 

holyland, 45 dakika önce yazdı:

350tl 2500mg test e ucuzmu oluyor ?

Bence normal dostum fiyat ucuz diyemeyiz.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    616

Hocam anlatımlarınız çok sade ve anlaşılır sizin gibi kaliteli kişilerin hala bu piyasada olduğunu bilmek güven veriyor elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş bende fiyat paylaşımı yaparak dediklerinizin ne kadar doğru olduğunu ispat edeyim isterseniz. :) Doların yangın yeri olduğu yerde bu rakamlara ilaç alıp kullanan varsa zaten kür sürecini tekrar baştan sona gözden geçirsin derim bende. -_-

266729129_10220644204954358_4598393320502981008_n.thumb.jpg.ac26bfec2b9bbc159553a6adcbafb61d.jpg

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 2
  • ahahaha 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE, 17 dakika önce yazdı:

Hocam anlatımlarınız çok sade ve anlaşılır sizin gibi kaliteli kişilerin hala bu piyasada olduğunu bilmek güven veriyor elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş bende fiyat paylaşımı yaparak dediklerinizin ne kadar doğru olduğunu ispat edeyim isterseniz. :) Doların yangın yeri olduğu yerde bu rakamlara ilaç alıp kullanan varsa zaten kür sürecini tekrar baştan sona gözden geçirsin derim bende. -_-

bu fiyatlar kime ait 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    616
bayodunherif, 5 dakika önce yazdı:

bu fiyatlar kime ait 

Açık isim vermek yasak diye biliyorum M.K. isimli birisi body balance satan.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    827
SPECTRE, Şimdi yazdı:

Açık isim vermek yasak diye biliyorum M.K. isimli birisi body balance satan.

Hocam bu adam pahalı bile yazmış internet siteleri üzerinden satanlar var aynı markayı 100,150 tl senin verdiğin listeye zam gelmiş. :D Bu arada BALANCE olacak değil mi BALENCE yazmış orası dikkatimi çekti kim yazdıysa. Rakamlara gel şaka gibi yani rakamdan ziyade bu rakamlara ilaç nasıl performans verir çok merak ediyorum var mı deneyen :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527
forbit, 8 saat önce yazdı:

Hocam bu adam pahalı bile yazmış internet siteleri üzerinden satanlar var aynı markayı 100,150 tl senin verdiğin listeye zam gelmiş. :D Bu arada BALANCE olacak değil mi BALENCE yazmış orası dikkatimi çekti kim yazdıysa. Rakamlara gel şaka gibi yani rakamdan ziyade bu rakamlara ilaç nasıl performans verir çok merak ediyorum var mı deneyen :D 

Hocam sizin nezninizde yazıyorum ama örnek teşkil etmesi açısından, örneğin yerli bir implantın ortalama fiyatı tanesi 400-500 veya 700-900 TL civarlarında markasına göre ama operasyon için 3000-3500 TL isteniyor. Yani burada kullanılan malzeme değil istenen işçilik pahalı.  Bazı ürünleri inanamayacağınız fiyatlara bulmak pek de imkansız değil. Sustanon'un eczane fiyatı 25 TL, eczacıya ilaç deposundan geliş fiyatı 18-19 TL,  ilaç deposuna geliş fiyatı  15-16 TL, üreticinin %30 - 35 kar ettiğini düşünürsek ki az bile bu rakam üreticinin maaliyeti en fazla  15 x 0.3 - 15 = 10.5 TL.

10.5 liraya mâl edilen fabrikasyon ürünü 25 TL'ye satın alıyoruz ki fabrika bir sürü arge faliyeti yürüttü, işçilik maliyeti/üretim maliyeti, lojistik maliyeti vb. bir çok kalemde gideri var. Ama bunu Ali ve Veli alıp evinin mutfağında  tüm bu giderlerden muaf şekilde üretiyor. Veya Diş hekimlerinin 3000 liraya taktığı implantı gözlerden uzak yerlerde suriyeli hekimler kendi mülteci müşterilerine 1500 liraya takıyorlar. Ucuz etin yahnisi kısmına girmeyeceğim tabiki.

Hep sizden örnek verdim ama bazı rakamlar gerçekten şaka gibi olabiliyor, fayda yarar olarak diğer pahalı  olduğu için iyi olduğunu düşündüğümüz ürünlerden herhangi bir fark gözetmeksizin hemde.

• Beğen 6

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    827
Rdm, 2 saat önce yazdı:

Hocam sizin nezninizde yazıyorum ama örnek teşkil etmesi açısından, örneğin yerli bir implantın ortalama fiyatı tanesi 400-500 veya 700-900 TL civarlarında markasına göre ama operasyon için 3000-3500 TL isteniyor. Yani burada kullanılan malzeme değil istenen işçilik pahalı.  Bazı ürünleri inanamayacağınız fiyatlara bulmak pek de imkansız değil. Sustanon'un eczane fiyatı 25 TL, eczacıya ilaç deposundan geliş fiyatı 18-19 TL,  ilaç deposuna geliş fiyatı  15-16 TL, üreticinin %30 - 35 kar ettiğini düşünürsek ki az bile bu rakam üreticinin maaliyeti en fazla  15 x 0.3 - 15 = 10.5 TL.

10.5 liraya mâl edilen fabrikasyon ürünü 25 TL'ye satın alıyoruz ki fabrika bir sürü arge faliyeti yürüttü, işçilik maliyeti/üretim maliyeti, lojistik maliyeti vb. bir çok kalemde gideri var. Ama bunu Ali ve Veli alıp evinin mutfağında  tüm bu giderlerden muaf şekilde üretiyor. Veya Diş hekimlerinin 3000 liraya taktığı implantı gözlerden uzak yerlerde suriyeli hekimler kendi mülteci müşterilerine 1500 liraya takıyorlar. Ucuz etin yahnisi kısmına girmeyeceğim tabiki.

Hep sizden örnek verdim ama bazı rakamlar gerçekten şaka gibi olabiliyor, fayda yarar olarak diğer pahalı  olduğu için iyi olduğunu düşündüğümüz ürünlerden herhangi bir fark gözetmeksizin hemde.

Kesinlikle doğru fiyatlarda bayağı hakimsiniz 500 den başladığı doğru sırıtmadan ihtiyaca yönelik implantlarda zaten orada kazanan da kalıpçılar bizler değiliz esasen. Çok üst düzey kaplama implant örnekleride var tabi ki 30 ila 60 bin liralara kadar çıkan tüm ağız komplekslerinde. :) Her şeyin ucuzu ve pahalısı mevcut ona göre göze hoş gelme işlevsellik gibi unsurlar söz konusu. Merdiven altı seçeneği her sektörde olduğu gibi ağız diş sağlığından tutalım da saç ekimine kadar mevcut bir hastam anlattı normal şartlarda saç kök sayısına bağlı ekimler 5000, 10000 tl arası yapılırken belirlenen rezidans dairelerinde merdiven altı yöntemlerle 2000,3000 tl gibi rakamalara yapıldığını hatta kendisi bu şekilde yaptırdığınıda söylüyor ama ne kadar steril veya ne tür sonuçları olacağını kestirmek çok zor.

Ülkedeki çok şey dolar endeksli o yüzden tüm bu sorunlar ortaya çıkıyor zaten.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    632
forbit, 11 saat önce yazdı:

İlk steroid kürümü (kür demeye bin şahit ister öyle sakat bir zamanda başladım ki) Body Balance  ürünleriyle yapmıştım. Kür 8 haftalık definasyon kürüydü test prop + masteron + winstrol şeklindeydi, winstrol  markası Vogel Labor du. Winstrol çalıştı ama masteron ve test prop beklediğim gibi çalışmadı. Özellikle masteronun içinde masteron hammaddesi olduğunu sanmıyorum ve test propta bazı sorunlar yaptı bende. Hatırlıyorum bacağıma yaptığım enjeksiyonlardan bir tanesi beni 1 gün boyunca ayağa kaldırmayacak hale getirtmişti. 

Bu kürden sonra zaten steroidler hakkında ve günümüz piyasasında steroidler nasıl işliyor diye araştırma yapmıştım, eczane ürünleri dışında herhangi bir şey vücuduma sokmama kararı aldım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JEFFSEED    5
Loving, 15 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar; 

Atalarımızın da dediği gibi; '' UCUZ ETİN YAHNİSİ YAVAN OLUR '' :) 

Dediğim gibi hiç bir ürün tedariği yapan kişi ismi veya ürün markası belirtmedim sadece yaşanmışlığımı paylaştım gerisi tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. :) İşte her zaman deniyor ya eczane ilacından şaşmayın diye tam olarak bu yüzden en azından kendinize ne yaptığınızı neye para harcadığınıza emin oluyorsunuz. Eczane deyince ticari portföyünü  eczane ilaçları üzerine kurgulamış kim varsa o aklınıza gelsin bu ilgili ülkelerin eczaneleri de olabilir bakınız ülkemizin eczanelerinde bulunan sustanon, primabolan gibi :) SUSTANON 1 AMPULU 30 TL neredeyse! PRIMABOLAN 40 TL 1 AMPULU! Anladınız mı şimdi o 100,200,300 TL lerin nasıl olduğunu? Kalite, güvenilirlik, ilgili ürünlerden emin olmanın bir bedeli oluyor ve bu bedelin rengi doların ateşine bağlı  arkadaşlar. :) 

Keyifli Forumlar.

Elinize kolunuza dilinize emeğinize sağlık hocam saygı ve sevgi ile okudum.... Cidden bu şekilde anlamanız çok akılda kalıcı ve işin aslında karanlık yüzünü güzel özetlemiş.... Gerçekden tajikomik ve üzücü olay... Bunları anlatarak insanlara gerçekleri anlatmanız çabalamanız takdir edilesi nir durum... Saygı ve sevgilerimle, 😊

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kenjirro59    49

Bu kadar derin düşünmeye gerek dahi yok yurt dışında 40 50 dolar olan ürün nasıl 200 250 lira olabilir ki  adam kendisi almaya kalksa kar koymadan 600 650 lira zaten :) Bu adam haliyle üstüne kar koyacak. Hele 400 500 liraya igf lr3 satanlar var onlara şaşıp kalıyorum. Bizzat kendim tecrübe ettim İrlanda'da kit şeklinde satıyolar kitin içinde ( sulandırma için asetik su, tamponlama için bakteriyostatik su, kullanım klavuzu vs. var ) orta kalite 10 tane 100 lük flakon 250-260 euro dan başlıyo. E sen piyasası böyle olan ürünü 400 500 liraya alıp güzel etki göreceğini sanıyorsan yanılıyorsun. Şuan Türkiye'de bu döviz kurunda anabolik kür yapmaya kalkışmak orta direk ve alt kesim bireyler için lüks. Maddi durumunuz çok iyi değilse yada yarışmacı değilseniz sırf zevk, hobi olarak kür yapmanızı önermem paraya yazık çok korkunç rakamlar. Fragmentten örnek vereyim örneğin 4 haftalık hgh frag kullanacaksınız 5 gün on 2 gün off şeklinde güzel etki için günlük 2 kere 250mcg kullandığınızı varsayalım bunun size aylık maliyeti 120 130 euro civarı olur. Yurtdışında yaşayanlar için fiyatlar gerçekten çok güzel aylık 350 400 birim bütçe ayırarak muazzam ileri seviye kürler yapabilme imkanı var fakat Türkiye'de 350 birime testo alamassın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    616

Hocam anlattığınız husus gerçekten doğru çıktı! Bugün forumda bir konu açıldı arkadaş primo kullanmasına rağmen 1500 üstü testosteronu :)

Yani aslında satılan ilaçların tamamı Testosteron derken haklıymışsınız. Gerçekten çok büyük birisiniz tebrik ediyorum sizi.

tarihinde SPECTRE tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Vayyyy!! 1
  • ahahaha 1
  • Üzgün 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
u_god    1

bu testoları falan nereden alıyoruz peki? eczaneden SUSTANON veya PRIMABOLAN diğer ürünlere nereden ulaşabiliriz? Sanırım 3yılı buldu fitness çalışıyorum bir değişiklik deneyebilirim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
u_god    1
Aydınbaba, 3 saat önce yazdı:

Eczaneden alcan işte reçetesiz veriyolar 

Testi falan markaları nedir? Eczaneden hangi markayı almalıyım? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aydınbaba    18

Sustanon,anapolon,gh,rimabolan bunlar işte başka yok ama bunlarlada olur bence sustanon yerine testo ent alırsın dolu oluyo genelde zaten ucuz hammaddesi testo ent rima,gh 4iu fena olur ben şuan 4iu only gh vuruyom o bile baya iyi 6 ya çıkmayı düşünüyorum bi kaç ay sonra

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim tavsiyem iyice aşina olmadan herhangi bir ilaca başlamamanız.

u_god, 5 saat önce yazdı:

• Vayyyy!! 1
  • Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
captured    23
u_god, 26.02.2022 - 17:27 yazdı:

SUSTANON, Aspen Pharmacare markası altında satılan, dört farklı testosteron esterinin mililitre başına 250 miligramlık karışımından oluşan, yerfıstığı yağı bazlı bir çözeltidir. Kas içine zerk edilir.

NEBIDO, Bayer AG markası altında satılan, 20.9 gün yarılanma süreli, mililitre başına 250 miligramlık testosteron undekanoat maddesini ampul başına 4 mililitrelik çözeltisini içeren bir ilaçtır. Kas içine zerk edilir.

İkisi de reçete gerektirmez. Vücut geliştirme amaçlı kısa süreli kürlerde (~16 hafta) ikinci seçenek kullanılmaz.

• Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    3.229

O kadar güzel yazmışsın ki hocam ama ülkemizde bırakın sağlığı insanların kelime haznesi 5000 kelimeyi geçmiyor kitap okumak yok araştırmak yok hep bir yitmişlik hep bir bitmişlik biri bir şeyi diyorsa doğrudur inançları derken bu günlere geldik sen 100 kerede yazsın bunu okuyup doğru diyor ya diyenler bile yine bu doğru olarak kabul ettiği şeylerin aksine hareket ediyorlar.

276265026_5024685924254693_7048258683611088633_n.thumb.jpg.9a54d2d74c35dd4d364bb0790707b30a.jpg

Oxydine denilen markanın fiyatları :D Bu fiyatlara mümkün mü sanıyorsunuz bu ilaçları almak birde yabancılar sözde yurt dışından getiriyoruz diyorlar. :D

Zooooooooooooooooooortttttttttttttt

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
batıkan    7
Loving, 13.12.2021 - 22:26 yazdı:

Ve tüm bu sorular gelirken tarihler 13.12.2021 gösterirken ortalama dolar kuru 14 küsur Türk lirası, 16 liralara yaklaşan euro kuru paralelinde geliyor. Bugün benzinin litresinin 11 tl olduğu

26,03,2024 tarihinden bildiriyorum usd kuru 32,50 / eur kuru 35 tl :)

• Voov!! 1
  • Gülümse 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    254

Muhteşem bir yazı daha ellerinize sağlık

Herzaman söylerim hocam yerli ile sürekli kürde kalacağıma yurt dışı ürün ile senede bir kür yaparım çok daha iyi

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: forbit
      Bugün denk geldim arkadaşlar bu konuda yayınlayacağım görsele hemen aklıma böyle bir şey yazmak geldi.  Çoğumuz bilinçsizlik veya maddi imkanların yetersizliğinden merdiven altı ve ne olduğuna tam emin olmadığımız maddi olarak bizi yormayan ilaçları tercih edip üzülüyoruz geneli böyle yani o yüzden aşağıdaki görsel tamda ucuz ilaç ve pahalı ilaç kavramını kafamıza nedensel cevabı olarak oturtacağına inanıyorum.  

İşte doğru ilacın pahalı olma sebebi bundan ibaret bence dostlar  

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.