Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Mickey

Deca ve yuksek tansiyon

Önerilen İletiler

Mickey    789

Deca kurumun 5. haftasindayim.

Testo E, Deca, HGH aliyorum, danabolu 4. haftada kestim.

Son bir iki haftadir devamli yuksek tansiyon yasiyorum. Tahminime gore deca nedeniyle vucutta olusan yuksek su tutumu yuksek kan basincina neden oluyor. Su anda bunun icin beta bloker dideral ve telmisartan aliyorum ancak normal seviyeye cekmeye yetmiyor. Genelde 160/100 seviyelerinde. Gecen pazar 200/120 gordum ve dil alti hapiyla biraz dusurebildim.

Kürü de kesmek istemiyorum formum cok iyi gidiyor. En azindan 8 haftayi tamamlamak istiyorum. 

Muhtemelen diuretik (mesela delix) bir tansiyon ilaci cok etkili olacaktir ancak bu sefer decanin calismasini engelleyecektir diye dusunuyorum. @metinav hocam ve arkadaslar bu konuda tecrubelerinizi yazarsaniz sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Askabar    838
Mickey, 40 dakika önce yazdı:

Son bir iki haftadir devamli yuksek tansiyon yasiyorum. Tahminime gore deca nedeniyle vucutta olusan yuksek su tutumu yuksek kan basincina neden oluyor. Su anda bunun icin beta bloker dideral ve telmisartan aliyorum ancak normal seviyeye cekmeye yetmiyor. Genelde 160/100 seviyelerinde. Gecen pazar 200/120 gordum ve dil alti hapiyla biraz dusurebildim.

Kürü de kesmek istemiyorum formum cok iyi gidiyor. En azindan 8 haftayi tamamlamak istiyorum. 

Muhtemelen diuretik (mesela delix) bir tansiyon ilaci cok etkili olacaktir ancak bu sefer decanin calismasini engelleyecektir diye dusunuyorum. @metinav hocam ve arkadaslar bu konuda tecrubelerinizi yazarsaniz sevinirim.

deca kullanırken bendede benzer sorunlar oldu ama yaş geregi mi bünyeden mi bilmiyorum ama kan sulandırıcı ve telmisartan ile sorun ortadan kalktı bende. birde aksamlar papatya çayı alıyordum faydasını gördüm.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Mickey, Bir saat önce yazdı:

Geçmiş olsun.

Aynen, decadan ziyade danabolun etkisiyle kısa sürede su tutumunun artmasından, tansiyon yükselmesi gerçekleşmiş gibi görünüyor.Dideral tarzı beta blokerler tansiyonun su fazlasından olması durumunda pek etkili olmazlar, daha çok kalp ritmiyle ilgili psikolojik etkilerde yararlı olurlar.Telmisartan da nabız yönüyle sekonder değişimlerden kalp ritmini dengede tutmaya, dideralle farklı yollardan benzer işlevdeler.

Su tutumunda daha çok kullanılan diüretik tarzı ilaçlardır.En güçlüsü furesemid hammaddeli olanlardır.Lasix hızlı etkilidir ve kısa vadede ödemi atmaya yarar.Onun dışında ikincil seviyede fludin gibi ilaçlar vardır.Bunlar daha zayıf olmakla birlikte yine tansiyonu düşürürler.Bir de genelde yarışma öncesi hücre dışı suyu atmak için de bazı sporcuların kullandığı potasyum tutucu hafif diüretik ilaçlar vardır.En bilineni aldacton dur...En az zararlısı bu olmakla birlikte androjen reseptörlerini bloke etmesi yönüyle kürdeki verimi düşürebilir.Erkeklerden çok kadınlara daha uygundur.

Kısa vadede güçlü diüretik etki için lasix kullanılırsa tansiyon hızlı su atımıyla düşer.Ama bu ilaç hücre içi hücre dışı ayırmadan her yerdeki suyu atıyor ve kasların sönmesine de neden olabilir.Bir kaç gün için kullanılabilir...

Benim daha çok önerim hücre içindeki suyu koruyan potasyum tutucu etkide olanlar.Ya hariçten yüksek potasyum alımı sağlanmalı, ya da bu etkide olan doğal veya ilaç statüsündeki maddelerle fazla su vucuttan uzaklaştırılmalı.Aslında kan sodyum potasyum magnezyum kalsiyum gibi minerallere bakılarak ve hemogram yaptırılarak neyin fazla veya eksik olduğu anlaşılmalı ona göre uygun yöntem kullanılmalı.Ama bu iş biraz angarya olmakta ve pro olmadığımızdan çok da gerekli görülmemektedir.

Bitkisel su atıcı suplementler var, hücre dışı suyu atacak şekilde dizayn edilmiş oluyorlar çoğunlukla.

Onun dışında belki kısa vadeli yüksek doz winstrol kullanmayı düşünebilirsin kürde olman sebebiyle.Decayla bir miktar rakip durumunda olacaktır illa ki :)

Tuz ve karbonhidrat alımını sınırlamak, potasyum ve magnezyum oranını arttırmak (gıda veya ek destek) iyi olur.

Ayrıca östrojen seviyelerini de biraz aşağı çekmen de su tutulumu için yararlı olabilir.

Herkesin tansiyon değeri birbirinden farklıdır.Mesela benim 14-9 olduğunda başım ağrır ve rahatsızlık yaşarım.Normalde düşük tansiyonlu olduğumdan bu değer üst sınır benim için.Başkaları daha yüksek veya daha alçak değerlerde sorun yaşamayabilir.

Son olarak önerebileceğim, bir iki ünite kan vermek de çözüm olabilir.

Zamanında kürdeyken lasix ve bir çok diüretik kullanmıştım, çoğunda gelişime baltalayıcı rolde etki oluyor.Ama sağlık için gerekliyse kısa sürelerde olsa kullanmak icab eder.

Ben genelde danabol anapolon tarzi steroidleri hızla ve aşırı su tutturduklarından kullanmıyorum.Çünkü bünyemde aşırı su tansiyon ve nefes nefese kalma sorunu yaratıyor.Şu an yaşadığın sorunun da decadan değil de, bu kısa esterli tabletlerden kaynaklandığını düşünüyorum.Decanın yanında sürekli kür boyunca kullanılabilecek, etkisini bozmayacak bir ilaç yok.Sadece diüretik potasyum arttırıcı özellikte suplementler min. seviyede etkileyeceklerdir...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
MuscleBoxer    47
Mickey, 2 saat önce yazdı:

Selam abicim formunu atabilir misin ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394

Metin abinin dediği gibi dierütik ilaçların kullanımında dikkatli olmakta fayda var.Aksi takdirde zaten kas içine zor çektiğimiz suyu komple boşaltan ilaçlardan uzak durmak lazım.Sonuçta ortada emek var birden çöp olmasını kimse istemez tabi ki :) geçmiş olsun @Mickey

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Emrahtkty, 2 saat önce yazdı:

Metin abinin dediği gibi dierütik ilaçların kullanımında dikkatli olmakta fayda var.Aksi takdirde zaten kas içine zor çektiğimiz suyu komple boşaltan ilaçlardan uzak durmak lazım.Sonuçta ortada emek var birden çöp olmasını kimse istemez tabi ki :) geçmiş olsun @Mickey

Zaten bu yüzden bir dünya araştırma yaptım:)  Bütün olayımız suyu doğru bir şekilde sistemde hapsedilmek ama şu anda sistem fazlası su var ve bir miktarını atmam lazım.

metinav, 6 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun.

Aynen, decadan ziyade danabolun etkisiyle kısa sürede su tutumunun artmasından, tansiyon yükselmesi gerçekleşmiş gibi görünüyor.Dideral tarzı beta blokerler tansiyonun su fazlasından olması durumunda pek etkili olmazlar, daha çok kalp ritmiyle ilgili psikolojik etkilerde yararlı olurlar.Telmisartan da nabız yönüyle sekonder değişimlerden kalp ritmini dengede tutmaya, dideralle farklı yollardan benzer işlevdeler.

Su tutumunda daha çok kullanılan diüretik tarzı ilaçlardır.En güçlüsü furesemid hammaddeli olanlardır.Lasix hızlı etkilidir ve kısa vadede ödemi atmaya yarar.Onun dışında ikincil seviyede fludin gibi ilaçlar vardır.Bunlar daha zayıf olmakla birlikte yine tansiyonu düşürürler.Bir de genelde yarışma öncesi hücre dışı suyu atmak için de bazı sporcuların kullandığı potasyum tutucu hafif diüretik ilaçlar vardır.En bilineni aldacton dur...En az zararlısı bu olmakla birlikte androjen reseptörlerini bloke etmesi yönüyle kürdeki verimi düşürebilir.Erkeklerden çok kadınlara daha uygundur.

Kısa vadede güçlü diüretik etki için lasix kullanılırsa tansiyon hızlı su atımıyla düşer.Ama bu ilaç hücre içi hücre dışı ayırmadan her yerdeki suyu atıyor ve kasların sönmesine de neden olabilir.Bir kaç gün için kullanılabilir...

Benim daha çok önerim hücre içindeki suyu koruyan potasyum tutucu etkide olanlar.Ya hariçten yüksek potasyum alımı sağlanmalı, ya da bu etkide olan doğal veya ilaç statüsündeki maddelerle fazla su vucuttan uzaklaştırılmalı.Aslında kan sodyum potasyum magnezyum kalsiyum gibi minerallere bakılarak ve hemogram yaptırılarak neyin fazla veya eksik olduğu anlaşılmalı ona göre uygun yöntem kullanılmalı.Ama bu iş biraz angarya olmakta ve pro olmadığımızdan çok da gerekli görülmemektedir.

Bitkisel su atıcı suplementler var, hücre dışı suyu atacak şekilde dizayn edilmiş oluyorlar çoğunlukla.

Onun dışında belki kısa vadeli yüksek doz winstrol kullanmayı düşünebilirsin kürde olman sebebiyle.Decayla bir miktar rakip durumunda olacaktır illa ki :)

Tuz ve karbonhidrat alımını sınırlamak, potasyum ve magnezyum oranını arttırmak (gıda veya ek destek) iyi olur.

Ayrıca östrojen seviyelerini de biraz aşağı çekmen de su tutulumu için yararlı olabilir.

Herkesin tansiyon değeri birbirinden farklıdır.Mesela benim 14-9 olduğunda başım ağrır ve rahatsızlık yaşarım.Normalde düşük tansiyonlu olduğumdan bu değer üst sınır benim için.Başkaları daha yüksek veya daha alçak değerlerde sorun yaşamayabilir.

Son olarak önerebileceğim, bir iki ünite kan vermek de çözüm olabilir.

Zamanında kürdeyken lasix ve bir çok diüretik kullanmıştım, çoğunda gelişime baltalayıcı rolde etki oluyor.Ama sağlık için gerekliyse kısa sürelerde olsa kullanmak icab eder.

Ben genelde danabol anapolon tarzi steroidleri hızla ve aşırı su tutturduklarından kullanmıyorum.Çünkü bünyemde aşırı su tansiyon ve nefes nefese kalma sorunu yaratıyor.Şu an yaşadığın sorunun da decadan değil de, bu kısa esterli tabletlerden kaynaklandığını düşünüyorum.Decanın yanında sürekli kür boyunca kullanılabilecek, etkisini bozmayacak bir ilaç yok.Sadece diüretik potasyum arttırıcı özellikte suplementler min. seviyede etkileyeceklerdir...

Önce Aldactone'u bir iki gün deneyeceğim eğer hala düşüremezsem arkasından Lasix'i dikkatli bir şekilde kullanmayı planlıyorum, bugün iki ilacı da satın aldım.

Sonrasında bir miktar küçülme olacaktır ancak deca ve karbonhidrat yüklemesi ile tekrar toparlarım diye düşünüyorum. Bilgiler için çok teşekkür ederim @metinav.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789

Bu arada defalarca deca+danabol kullandım ve her seferinde danabolu ilk iki haftadan sonra kestim. İlk defa 4 hafta danabol kullandım ve aşırı su tutumundan tansiyon fırladı. Meğersem daha önce hep doğru yapıyormuşum:)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Mickey, 10 dakika önce yazdı:

Bu arada defalarca deca+danabol kullandım ve her seferinde danabolu ilk iki haftadan sonra kestim. İlk defa 4 hafta danabol kullandım ve aşırı su tutumundan tansiyon fırladı. Meğersem daha önce hep doğru yapıyormuşum:)

Danabol su tutumu konusunda 50 mg dozla, deca ile yarışacak seviyede güçlü bir steroid.Çevremde danabol yüzünden östrojeni fırlayıp jineko olanlar da oldu 3-4 haftada.Deneyimler insanın kendi vucudunu tanıması için tartışmasız derecede önemli çoğu zaman...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sietre    24

Ben ayrı zamanlarda kullandım. Deca testo e bir sıkıntım olmadi hiç. Ama danabolda döndüm durdum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Mickey, 4 saat önce yazdı:

Zaten bu yüzden bir dünya araştırma yaptım:)  Bütün olayımız suyu doğru bir şekilde sistemde hapsedilmek ama şu anda sistem fazlası su var ve bir miktarını atmam lazım.

Önce Aldactone'u bir iki gün deneyeceğim eğer hala düşüremezsem arkasından Lasix'i dikkatli bir şekilde kullanmayı planlıyorum, bugün iki ilacı da satın aldım.

Sonrasında bir miktar küçülme olacaktır ancak deca ve karbonhidrat yüklemesi ile tekrar toparlarım diye düşünüyorum. Bilgiler için çok teşekkür ederim @metinav.

Fazla su için detox tarzında bişeyler denedin mi abi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736

Bence bu durumun ana besleyen nokta yüksek kalori ve kaçamak yapmak kürde ben düzenli cardiyo detoks suları ve minimal pis beslenerek ilerleyerek bu durumu daha yasamadım. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Leepriest35, 7 saat önce yazdı:

Bence bu durumun ana besleyen nokta yüksek kalori ve kaçamak yapmak kürde ben düzenli cardiyo detoks suları ve minimal pis beslenerek ilerleyerek bu durumu daha yasamadım. 

Durumumdan bağımsız dediklerin doğru ve gayet güzel de önlemini almışsın. Benim normalde en 6000kcal e çıktığım dönemlerde dahi tansiyonum 14/9 seyrederdi. Bu sefer durum farklı. Danabolu çok uzattım ve biraz dengesiz kullandım. Mesela 2-3saat içinde 3-4 tablet aldığım oldu. Tabi su dengem ve tansiyonum şaştı.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
Mickey, Bir saat önce yazdı:

Durumumdan bağımsız dediklerin doğru ve gayet güzel de önlemini almışsın. Benim normalde en 6000kcal e çıktığım dönemlerde dahi tansiyonum 14/9 seyrederdi. Bu sefer durum farklı. Danabolu çok uzattım ve biraz dengesiz kullandım. Mesela 2-3saat içinde 3-4 tablet aldığım oldu. Tabi su dengem ve tansiyonum şaştı.

Evet tam bunu diyecektim. 

Arkadaşların tavsiyeleri genelde normal dozlar üzerine. Üstadım sen diğer arkadaşlara göre bir hayli yüksek doz kullanıyorsun. O yüzden birinde görünmeyen yan etki - etkinin sende görünmesi çok olağan.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Mickey, 26.11.2021 - 17:17 yazdı:

Düşündükçe ortaya çıkıyor. Daha da kötüsü creatin kullanıyordum. Bu vücutta hipertansiyon olmaması mucize olurmuş zaten. Neyse hepsini kestim şimdi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Testocu    132

Bence ek ilaç kullanmadan deca mg ı düşür derim düşük mglarda etki alınmaz diye birşey yok kendim 200 mg decayı  kürlere ekliyorum belirtim 

tarihinde Testocu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.