Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

amanaman5538

Progesteron yüksekliği ve prolaktin yüksekliği nasıl düşürülür?

Önerilen İletiler

Bir erkek olarak progesteronum ve prolaktinim sınırın üzerinde çıkıyor, şikayetlerim;

Karın şişliği

Memede büyüme ve ağrı

Görme problemi

Kas kaybı

Mide bulantısı

Ellerde şişme ve uyuşma

Progesteronu ve prolaktini ne düşürür? Doktora 1 yıldır gidiyorum geliyorum daha bir tedavi vermedi ama perişan haldeyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tam ekran yakalama 16.11.2021 064353.jpg

,ü,ü,.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rdm    2.532

Merhaba öncelikle geçmiş olsun,

Prolaktin değeriniz çok aşırı yüksek değil, doktorunuz bu yüzden tedavi vermemiş olabilir. Tedavi vermemesi dışında size herhangi bir öneri de sunmadı mı ?

Şikayetleriniz farklı bir problemden de kaynaklanıyor olabilir, farklı bir doktora danışmayı denediniz mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562

Herhangi bir ilaç kullanıyormusun ? Vucut tipin nasıl ? 

Östrojen düşüklüğü progesteronu yükselten sebep...Prolaktin çok fazla olmamakla birlikte bir miktar yüksek.Diğer değerlerin gayet iyi ve sağlıklı...

Yaşadığın bazı sorunlar östrojenin dipte olmasından kaynaklanıyor tahminen.

Keske DHT ve SHBG testi de yaptırsaydın bu durumda önemli...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 12 saat önce yazdı:

Östrojen düşüklüğü progesteronu yükselten sebep...Prolaktin çok fazla olmamakla birlikte bir miktar yüksek.Diğer değerlerin gayet iyi ve sağlıklı...

DHT ve SHGB sonuçlarına göre nasıl bir durum olurdu? 

Rdm, 13 saat önce yazdı:

Merhaba öncelikle geçmiş olsun,

Prolaktin değeriniz çok aşırı yüksek değil, doktorunuz bu yüzden tedavi vermemiş olabilir. Tedavi vermemesi dışında size herhangi bir öneri de sunmadı mı ?

Şikayetleriniz farklı bir problemden de kaynaklanıyor olabilir, farklı bir doktora danışmayı denediniz mi ?

farklı bir problem yok, genel cerrah bütün testleri yaptı (2 ultrason, ilaçlı tüm batın tomografi, kan, idrar), enfeksiyon bölümüde tüm tahlilleri yaptı, ürolojide, gastroentolojide. Bir tek endokrinde bu 2 değer biraz yüksek çıktı. Nöroloji ve gözede gittim.

metinav, 12 saat önce yazdı:

Östrojen yükseltilince progesteron düşüyorsa, onu nasıl yükseltebilirim, dengeye nasıl oturtabilirim? Hayıt tohumu östrojeni yükseltiyormuş, erkekler kullanmasın yazıyor internette, bunu biraz kullansam mı? Bütün gün cinsel istek var çok yoruldum sinirden stresten, ama testeronda normal çıkmış anlayamadım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562
amanaman5538, 13 saat önce yazdı:

Östrojen yükseltilince progesteron düşüyorsa, onu nasıl yükseltebilirim, dengeye nasıl oturtabilirim? Hayıt tohumu östrojeni yükseltiyormuş, erkekler kullanmasın yazıyor internette, bunu biraz kullansam mı? Bütün gün cinsel istek var çok yoruldum sinirden stresten, ama testeronda normal çıkmış anlayamadım.

Cinsel isteğin varsa o zaman, normal östrojen seviyen bu da olabilir...Testosteronun normal çıkmış ama, lh seviyen de o testoyu sağlayabilmek için fazladan yükselmiş.Kısaca baskılanma var değerlerinde...

amanaman5538, 14 saat önce yazdı:

DHT ve SHGB sonuçlarına göre nasıl bir durum olurdu? 

Östrojenini ve progesteronunu daha iyi anlardık.Nedeni dht miktarına göre değerlendirebilirdik...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 18 saat önce yazdı:

Cinsel isteğin varsa o zaman, normal östrojen seviyen bu da olabilir...Testosteronun normal çıkmış ama, lh seviyen de o testoyu sağlayabilmek için fazladan yükselmiş.Kısaca baskılanma var değerlerinde...

Östrojenini ve progesteronunu daha iyi anlardık.Nedeni dht miktarına göre değerlendirebilirdik...

doktoru ikna etmek imkansız :/ param olsa özel laboratuvarda yaptırırdım :( doktor hiçbişi anlatmıyor, çok güzel açıkladınız hormonları

metinav, 18 saat önce yazdı:

normal şartlarda progesteron ve prolaktin düşürmek için ne yapmak gerekir?

bende folik asit eksikliği ve b12 eksikliği var, sizce bunların bir etkisi olur mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562
amanaman5538, 15 saat önce yazdı:

normal şartlarda progesteron ve prolaktin düşürmek için ne yapmak gerekir?

bende folik asit eksikliği ve b12 eksikliği var, sizce bunların bir etkisi olur mu

Prolaktini düşürmek için kullanılan bilindik ilaçlar var.Progesteron biraz daha karmaşık ve direkt etkileyen ilaçlar türkiyede yasaklı durumda.O nedenle dolaylı yollardan müdahale etmek mümkün.Özellikle östrojenle progesteron rekabet halinde olduklarından birinin artışı diğerini baskılıyor.Bu mantık ile etkilemek mümkün.Onun dışında dhea denilen prohormon maddenin progesteron üzerinde bir miktar etkisi var.Ayrıca dht hormonu progesteronu, progesteronda dht yi bloke ediyor.Dht türevi steroidler progesteronu baskılar...

Folik asit ve b12 eksikliği kansızlık sebeplerindendir.Bu maddeler yeterince olmazsa alyuvar yapılamaz.Ayrıca hemotokrit denilen kanın koyu kısmının artışına, folik asit ve b12 nin olumlu yönde etkileri mevcut.Daha bir çok faydaları var, ama hormonlar üzerinde direkt etkileri yok...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 8 saat önce yazdı:

Prolaktini düşürmek için kullanılan bilindik ilaçlar var.Progesteron biraz daha karmaşık ve direkt etkileyen ilaçlar türkiyede yasaklı durumda.O nedenle dolaylı yollardan müdahale etmek mümkün.Özellikle östrojenle progesteron rekabet halinde olduklarından birinin artışı diğerini baskılıyor.Bu mantık ile etkilemek mümkün.Onun dışında dhea denilen prohormon maddenin progesteron üzerinde bir miktar etkisi var.Ayrıca dht hormonu progesteronu, progesteronda dht yi bloke ediyor.Dht türevi steroidler progesteronu baskılar...

Folik asit ve b12 eksikliği kansızlık sebeplerindendir.Bu maddeler yeterince olmazsa alyuvar yapılamaz.Ayrıca hemotokrit denilen kanın koyu kısmının artışına, folik asit ve b12 nin olumlu yönde etkileri mevcut.Daha bir çok faydaları var, ama hormonlar üzerinde direkt etkileri yok...

Abim sen müthiş bilgilisin, doktor 1 yıldır oyalıyor, bir test istiyor, test 1 ayda çıkıyor, 1-2 ayda hocaya randevu alıyorum 1 yıldır oyalıyor, kafayı yedim. Kimse bana bunları anlatmadı. DHT,  SHBG ve DHEA testlerini hocadan istersem beni kovacak, bu bölümün doktoru bu şehirde tek olduğu için başka doktorda yok. :/ Bu testleri param olunca özelde yaptıracağım, sana ulabileceğim facebook-instagram var mı abim

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.562
amanaman5538, 15 saat önce yazdı:

Abim sen müthiş bilgilisin, doktor 1 yıldır oyalıyor, bir test istiyor, test 1 ayda çıkıyor, 1-2 ayda hocaya randevu alıyorum 1 yıldır oyalıyor, kafayı yedim. Kimse bana bunları anlatmadı. DHT,  SHBG ve DHEA testlerini hocadan istersem beni kovacak, bu bölümün doktoru bu şehirde tek olduğu için başka doktorda yok. :/ Bu testleri param olunca özelde yaptıracağım, sana ulabileceğim facebook-instagram var mı abim

Forum kuralları gereği dış linkler verilmiyor.Bir sorunun olunca buradan yazabilirsin.Doktor dediğimiz insanlar da her yeni gelişmeyi takip etmezlerse, sürekli araştırmacı ruhla severek gözlem yapmazlarsa ve hastalarını samimi olarak iyileştirmeye çabalamazlarsa orada boşuna yer işgal etmiş olurlar.Normal bir devlet memurundan farkları kalmaz...Onun için tecrübeli ve çok fazla farklı durumlarla karşılaşmış işini severek yapan bir doktor bulmak çok önemli.

Biraz da kendi sağlığınızı kendiniz araştırıp sorgulamalısınız.Bu işin başka yolu yok...

Benimki sadece hormonlar arasındaki ilişki ve vucutta ortaya çıkardıkları etkiler üzerine bir yorumlama.Doğru yönlendirme yapmak için yazıyorum...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Endanger    82

Progesteronu düşürmek zor, iyi bir endokrinoloji uzmanı bul biraz paran gidecek ama yapacak bişey yok.Profesyonel yardım almadan bu İşi çözemezsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.