Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

urci

Blast and cruise hakkında yardım

Önerilen İletiler

urci    11

merhabalar blast and cruise hakkında neredeyse hiç konu yok (detaylı anlamda) türkiyeden bu konuyu anlatan yok fakat yabancı kaynaklarda çok var. çeviri yapınca da bazı şeyleri yanlış çevirebiliyorum. bu konu hakkında bilgi vercek biri var mı ? yıl boyunca kürde kalmak istiyorum fakat bu sistem nasıl yapılır kür esnasında pct tarzı bişeyi var mı detaylı anlatcak biri varsa burdan veya pm den ulaşabilir mi . gerçekten benim için önemli bir konu bu konuda bilgili kişiler yardım ederse çok sevinirim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Askabar    887
urci, Bir saat önce yazdı:

merhabalar blast and cruise hakkında neredeyse hiç konu yok (detaylı anlamda) türkiyeden bu konuyu anlatan yok fakat yabancı kaynaklarda çok var. çeviri yapınca da bazı şeyleri yanlış çevirebiliyorum. bu konu hakkında bilgi vercek biri var mı ? yıl boyunca kürde kalmak istiyorum fakat bu sistem nasıl yapılır kür esnasında pct tarzı bişeyi var mı detaylı anlatcak biri varsa burdan veya pm den ulaşabilir mi . gerçekten benim için önemli bir konu bu konuda bilgili kişiler yardım ederse çok sevinirim 

öncelikle bu konuda çok bilgili değilim fakat yıl boyunca kürde kalmanın sana başlıca etkileri olacaktır. @Loving hocanın uzun kür hakkında bir yazısı varona bakabilirsin. Ayrıca yıl boyunca kürde kalmak maddiyat, psikoloji vb etkileri derinden etkiler ama tüm bunları göze aldığını varsayarsak. Kür esnasında pct olayı şöyle kür içinde östrojen prolaktin gibi hormonları dinginlemek için belli ilaçlar alırsın. aylık kan verip durumuna bakarsın eğer testislerinde olması gerektiğinden fazla bir ufalma mevcutsa pregly tarzı bir ilaç alırsın kür içerisinde ve sonrasında tekrar devam edersin. @rastlantisal hocam uzun kürde şuan o daha net detaylı bilgi verir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330
Askabar, 19 dakika önce yazdı:

öncelikle bu konuda çok bilgili değilim fakat yıl boyunca kürde kalmanın sana başlıca etkileri olacaktır. @Loving hocanın uzun kür hakkında bir yazısı varona bakabilirsin. Ayrıca yıl boyunca kürde kalmak maddiyat, psikoloji vb etkileri derinden etkiler ama tüm bunları göze aldığını varsayarsak. Kür esnasında pct olayı şöyle kür içinde östrojen prolaktin gibi hormonları dinginlemek için belli ilaçlar alırsın. aylık kan verip durumuna bakarsın eğer testislerinde olması gerektiğinden fazla bir ufalma mevcutsa pregly tarzı bir ilaç alırsın kür içerisinde ve sonrasında tekrar devam edersin. @rastlantisal hocam uzun kürde şuan o daha net detaylı bilgi verir.

Merhabalar.

Bu biraz gözlem, biraz da soğukkanlılık gereken bir şey. Eğer her olumsuzlukta panikleyeceksen sakın bu işlere bulaşma.

Gerekli destekleri alacak paran yoksa bulaşma.

Tahlil verip sonuçları inceleyecek bütçen ve bilgin yoksa bulaşma.

Spora yeni başladı isen bulaşma.

Düzenli bir hayat rutinin yoksa bulaşma.

Ben alkol alırım arada uykusuz da kalırım diyorsan bulaşma.

Öncelikle yıl boyu testosteronda da kalabilirsin, yıl boyu testosteronu temel olarak kabul edip çeşitli anabolizanlarla döngü yakalayabilirsin. Yani bu senin ne yapmak istediğinle alakalı bir konu. 

Testislerin çok küçüldü ise (fındık kadar) kesinlikle ovitrelle kullanman gerekir. Ya da ara ara (4-5 ayda bir) bünyene göre doz ayarlayıp uygulaman gerekir ki ne işe yaradığını unutmasın. Prolaktin, östrojen vs vs ise tamamen kişinin bünyesi ile alakalı konular. Ben uzun kürdeyim ama blast and cruise de değilim. Bunun için PCT yapmadan devam etmen gerekiyor. o konunun erbabı ise @Mickeyüstat. Ben 1 ay sonra PCT yapıp yeni kür için dinlenmeye geçeceğim. 10 ay kür 2 ay dinlenme şeklinde ilerliyorum. 

Bize daha çok done vermen lazım kendin hakkında

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789

Evet bu konu maalesef ülkemizde pek bilinmiyor. Bizde kısa kürler ve arkasından hemen pct mantığı hakim ancak bu şekilde ancak plaj vücudu yapılabilir ve bu vücudun ömrü kısa olur, tekrar eski haline döner. Tabi bunu yadırgamak için de söylemiyorum herkesin podyum yapmak gibi bir derdi yok olmamalı da zaten.

Öncelikle hedefin ne olduğu tam olarak bilinmeli. Eğer yarışma hayali varsa ve yıllar boyu bir sporcu gibi hayat sürülecekse blast and cruise tarzı uygulamalar yaygın olarak kullanılıyor. Hatta yurtdışında kısa kürlerden ziyade bu tarz kür geçişleri ile uzun dönem ilaçlı kalınması daha yaygın olarak görülüyor. Bunun hem sağlık hem de gelişim yönünden kısa kürlere göre bir çok olumlu yanı var.

Blast and cruise sisteminin en önemli ihtiyacı maalesef maddiyat ve olmazsa olmaz ana ilacı da HGH. Growth almadan kalıcı kas kazanımı bana göre mümkün değil. HGH kullanımı da günde 4 üniteden en az 6 aydır ki yine tavsiyem 8-10 ay kullanıp bir iki ay ara verilmesi şeklindedir. Şimdi sadece HGH masrafı bile işin ne boyutta olduğunu gösterir. Arkasından insulin ve yıl boyunca döndürülecek anabolizanlar deca, bolde, tren ve asıl yakıt testo. Bunlar ciddi bir bedel. Henüz beslenme masrafına gelemedim:) MCT pregnyl, proviron, anti-aromatazlar prolaktin blockerlar vs.. hepsi masraf..

Diğer taraftan düzenli kan tahlili ki en az 3 ayda bir yapılmalı. 

Bunca masrafı yapınca da iyi bir antrenörle çalışmak mutlaka şart oluyor. Bu sistemi bir sporcunun kendi başına göğüslemesi en azından ilk bir iki yılda çok güç. Antrenman tekniklerinin de iyice yalanıp yutulmuş olması lazım. Eğer gerekirse başta iki hoca birden biri antrenör diğeri farmakolojik destek için. Yurtdışında bu işler bu şekilde yürüyor.

Özet olarak eğer büyük hedefler varsa blast and cruise kaçınılmazdır. Ya da 40 yaş üstü artık sistemi bir kere kapatırım düşük doz ilaç arka arkaya kürler yaparım pct ile uğraşmam da diyebilir ki bu da bana göre çok mantıklı.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Türkçeleştiremediğimiz bir konu daha :)  Yüksek doz, normal doz olsa gerek kendi dilimize çevirdiğimizde.

Biz 40 yaş üzeri olanlar için pek çekincede kalınacak bir durum olmasa da genç yaşlarda bu işe ciddi gönül vermek ve bu işi profesyonel olarak yapmak gerekli ki bu riskleri göze alınabilsin. Yukarıda ki yaşlı ama kendini genç hisseden @rastlantisal dede ve bizlerden daha genç, delikanlı ve kalıplı @Mickey hocamında dediği gibi bu iş ciddi emek ve maddiyat gerektiriyor.

Ben kendi adıma konuşmak gerekirse  2 ay sonra 1 yılı tamamlamış olacağım, ve böyle de devam etmeyi düşünüyorum. Fakat bu işi profesyonel olarak değil, hobi olarak kendimi çok yormadan, yıpratmadan ve çok da standart kalıplara uymadan yapmaya çalışıyorum. Eğer 20'li yaşlarda olsaydım bu kadar uzun süre kürde kalıp hormonlarımla oynamaya pek cesaret edemezdim sanırım. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urci    11

herkese cevapları için çok çok teşekkür ederim . kür içinde nasıl bir mct yapmam gerekir reseptörler kapanmasın diye. diğer koruyucuları biliyorum zaten ama mct olaylarına hakim değilim . yıl boyunca testo bolde küründe kalmak istiyorum ama güray hocanın hikayesinde biri bunu sormuştu oda yıl boyunca bolde kullanırsan kanın jole gibi olur demişti bunu engellemek için neler yapılabilir kimileri aspirin diyo bu çözüm olur mu çözüm olursa her gün mü kullanmak gerekiyor aspirini . inanın kafam çok karışık . öyle tren kürüne girmek istemiyorum amacım testo bolde gibi kürler ama yıl boyunca kalmak istiyorum 

tarihinde urci tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    637
urci, 3 dakika önce yazdı:

herkese cevapları için çok çok teşekkür ederim . kür içinde nasıl bir mct yapmam gerekir reseptörler kapanmasın diye. diğer koruyucuları biliyorum zaten ama mct olaylarına hakim değilim . yıl boyunca testo bolde küründe kalmak istiyorum ama güray hocanın hikayesinde biri bunu sormuştu oda yıl boyunca bolde kullanırsan kanın jole gibi olur demişti bunu engellemek için neler yapılabilir kimileri aspirin diyo bu çözüm olur mu çözüm olursa her gün mü kullanmak gerekiyor aspirini . inanın kafam çok karışık . öyle tren kürüne girmek istemiyorum amacım testo bolde gibi kürler ama yıl boyunca kalmak istiyorum 

Düzenli olarak kan vermek. Uzun süreli testo bolde kürü yapan kişiler bunu mutlaka yapar, yapmalıdır. Çünkü iki ilaçta kan yoğunluğunu arttırır ve vücutta kanın yoğun olması vücudumuzda çeşitli sorunlara neden olur. (Libido, kalp ve böbrek sorunları vs.) 

Aspirin kullanımına gelicek olursak aspirin geçici ve çok kısa süreli bir çözümdür. Sürekli kullanmak vücut geliştirme yapan biri için iyi değil

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330
urci, 11 dakika önce yazdı:

Aspirin kürde iyi değil. Sürekli boldenonda kalmak üstünde büyük baskı yaratır. Baş ağrıları ve kafanın doluluk hissi gibi. Henüz uzun küre girmediğin için ne olduğunu kestiremiyorsun. Diğer taraftan çok kanserojen bir ilaç. Onu da geç prostatların buna dayanmaz. Genetik yapın müsaitse baya bildiğin kıl yumağına çevirir seni vs vs vs.

Boldenon için tavsiye edilen en uzun süre 25 haftadır. Düzenli kan vererek bunun önüne bir nebze geçebilirsin. Lakin masum steroid yoktur. Testosteron hariç tek bir anabolik ile gitmek yerine döngüler halinde gitmek çok daha verimli olacaktır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urci    11

gerçekten altın bilgiler veriyorsunuz çok sağolun . peki örnek bi blast and cruise yazabilcek olan var mı ? mct lerle beraber filan . örnek uygulanabilir olması yeterli çokta yormak istemiyorum sizleri sadece yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
urci, 10 saat önce yazdı:

gerçekten altın bilgiler veriyorsunuz çok sağolun . peki örnek bi blast and cruise yazabilcek olan var mı ? mct lerle beraber filan . örnek uygulanabilir olması yeterli çokta yormak istemiyorum sizleri sadece yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urci    11

çok teşekkürler hocam mail adresinizi verebilir misiniz pm atamıyorum burdan yeni üye olduğum için 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Feng, 15 saat önce yazdı:

Blast n cruise yapilacaksa kesinlikle sperm dondurmanizi tavsiye ederim.

@Mickey hcg ne siklikta kullaniliyor hocam?

Sperm hareketliliği konusunda haklısınız ancak olympialar da dahil 10-15 yıl kesintisiz ilaç kullandıktan sonra doğal yolla çocuk sahibi olan yüzlerce sporcu var. Bu durumu ben saç dökülmesine benzetiyorum. 19nor türevlerinin özellikle saç dökülmeyi hızlandırdığı malum ancak bu durum eğer genetik olarak yatkınlık varsa ortaya çıkıyor yani sadece saç dökülme işini belki 5-10 yıl öne çekiyor. Spermde de aynı durum, zaten kalite düşükse sperm sayısı ve/veya hareketliliği sıkıntılıysa sistem kapandığında GnRH uyarımı da uzun süre kesilince belki geri dönüşü olmayacak şekilde spermler uykuya geçebilir. Tabi riskli bir durum ve spermleri dondurmak ileride yapay döllenme sağlamak mantıklı olabilir.

Genelde testislerin durumuna göre hcg kullanıyorum ancak 6 ayı da geçirmiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
urci, 12 saat önce yazdı:

Uzun süreli kürde kalabilirsin fakat uzun süreli aynı küre devam etmeni kimse önermez. Boldenonu  en fazla verimi alabileceğim 20-24 hafta arası kullanır, sonrasında en az 1 ay düşük doz (TRT doz) sadece testosteron ile devam eder, ve yine standart bir deca kürüne girebilirsin. Sonra tekrar düşük doz testosteron (TRT doz) sonra amaca göre bulk veya definasyon için farklı bir kür. En basit anlatımla uzun kürlerde mct adına dikkat edilmesi gereken en önemli şey karaciğer, kalp ve böbrek sağlığına dikkat etmek, testisleri çok küçültmeden arada ovitrelle prennyl kullanmak. Forumda hepsinin konusu mevcut, biraz araştırma ile  yapman ve yapmaman gereken şeylerin tamamını araştırarak bulabilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
urci    11
Rdm, 16.11.2021 - 11:30 yazdı:

Uzun süreli kürde kalabilirsin fakat uzun süreli aynı küre devam etmeni kimse önermez. Boldenonu  en fazla verimi alabileceğim 20-24 hafta arası kullanır, sonrasında en az 1 ay düşük doz (TRT doz) sadece testosteron ile devam eder, ve yine standart bir deca kürüne girebilirsin. Sonra tekrar düşük doz testosteron (TRT doz) sonra amaca göre bulk veya definasyon için farklı bir kür. En basit anlatımla uzun kürlerde mct adına dikkat edilmesi gereken en önemli şey karaciğer, kalp ve böbrek sağlığına dikkat etmek, testisleri çok küçültmeden arada ovitrelle prennyl kullanmak. Forumda hepsinin konusu mevcut, biraz araştırma ile  yapman ve yapmaman gereken şeylerin tamamını araştırarak bulabilirsin.

hocam çok güzel açıklamışsın 

yanlış anlamadıysam bu şekilde olur mu 

1-24 hafta testo propionat + bolde

sonrasında en az 1 ay trt (düşük doz testo) tabi kan tahlili vermem gerek

sonrasında amaca göre 12 haftalık bir kür daha (tabi kür içerisinde testisler çok küçülmeden ovitrelle pregnly kullanımı , sanırım bu österojeni tekrar devreye sokmak için ve reseptörler için galiba) 

toplam nerdeyse 1 yıla yakın bir kür yapıyo galiba zaten

Mickey, 16.11.2021 - 10:47 yazdı:

Sperm hareketliliği konusunda haklısınız ancak olympialar da dahil 10-15 yıl kesintisiz ilaç kullandıktan sonra doğal yolla çocuk sahibi olan yüzlerce sporcu var. Bu durumu ben saç dökülmesine benzetiyorum. 19nor türevlerinin özellikle saç dökülmeyi hızlandırdığı malum ancak bu durum eğer genetik olarak yatkınlık varsa ortaya çıkıyor yani sadece saç dökülme işini belki 5-10 yıl öne çekiyor. Spermde de aynı durum, zaten kalite düşükse sperm sayısı ve/veya hareketliliği sıkıntılıysa sistem kapandığında GnRH uyarımı da uzun süre kesilince belki geri dönüşü olmayacak şekilde spermler uykuya geçebilir. Tabi riskli bir durum ve spermleri dondurmak ileride yapay döllenme sağlamak mantıklı olabilir.

Genelde testislerin durumuna göre hcg kullanıyorum ancak 6 ayı da geçirmiyorum.

mickey hocam pm atabilir misiniz bir şey sorcaktım da . ben atamıyorum yeni üyeyim diye atılmıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.