Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

aspendos

Paligis 3mg ,etken madde (paliperidon)

Önerilen İletiler

aspendos    25

Selamlar herkese. 

Yukaridaki ismini yazdigim ilaci kullanan varmidir.

Psikiyatirm yazdi. Etken maddesi olan peliperidon internette yazana gore ,sizofreni tedavisinde kullaniliyormus.

Bana ankasiyeti dedi ama ankasiyet icin selectra, lustral  tarzi ilac yeterli gelmezmi. 

Kullananlar varsa yada fikri olanlar yan etkiler konusunda  yardimci olursa sevinirim.

@metinav @JrRommel @Wh00

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.478

Ben antidepresan bile kullanmamış biriyim psikotiklerle zaten hiç tecrübem olmadı.Deneyim akataramayacağım, sadece teorik bilgi...İnternet bilgilerine göre, dediğin gibi başta şizofreni tedavisi amacıyla kullanılıyormuş.Dopamin ve bir çok sistemik hormonu baskılıyarak çalışıyor.Şizofreninin yüksek dopaminden geliştiğini düşünen tıp dünyası, bunu dopamini bloke ederek çözmeye çalışıyor.En küçük bir heyecan endişe ve beyindeki sürekli dönen düşünceler bu ilaçla ortadan kalkar...Yan etkiler çok, fakat bizle alakalı yönü yüksek prolaktin jinekomasti ve hafiza libido sorunları...Büyük ihtimalle ikincil kullanım alanlarını düşünerek yazmıştır.

Doktora güvenmek lazım, fakat sağlamasını yapmak için bir başka doktora gidip muayene olmanı da tavsiye ederim.O kadar ağır bir tablo var mı yok mu görmüş olursun.

Yeri gelmişken bu ilacın tam tersi işleve sahip antidotu efedrindir...Görebildiğim kadarıyla etkilediği hormonlar açısından...

Geçmiş olsun

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aspendos    25
metinav, 2 saat önce yazdı:

Ben antidepresan bile kullanmamış biriyim psikotiklerle zaten hiç tecrübem olmadı.Deneyim akataramayacağım, sadece teorik bilgi...İnternet bilgilerine göre, dediğin gibi başta şizofreni tedavisi amacıyla kullanılıyormuş.Dopamin ve bir çok sistemik hormonu baskılıyarak çalışıyor.Şizofreninin yüksek dopaminden geliştiğini düşünen tıp dünyası, bunu dopamini bloke ederek çözmeye çalışıyor.En küçük bir heyecan endişe ve beyindeki sürekli dönen düşünceler bu ilaçla ortadan kalkar...Yan etkiler çok, fakat bizle alakalı yönü yüksek prolaktin jinekomasti ve hafiza libido sorunları...Büyük ihtimalle ikincil kullanım alanlarını düşünerek yazmıştır.

Doktora güvenmek lazım, fakat sağlamasını yapmak için bir başka doktora gidip muayene olmanı da tavsiye ederim.O kadar ağır bir tablo var mı yok mu görmüş olursun.

Yeri gelmişken bu ilacın tam tersi işleve sahip antidotu efedrindir...Görebildiğim kadarıyla etkilediği hormonlar açısından...

Geçmiş olsun

Cok tesekkur ederim sn metinav. Aciklayici ve bilgilendirici  yorumlariniz icin. Baska bir dr a daha gidecegim. Sagolun varolun.

Hepimize saglikli gunler dilerim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JokerJoker    154

Oral tablet kabul etmeyen hastalara genellikle xeplin(paliperidon enjeksyon formu) reçete edilir. Yarılanma ömrü çok uzundur. Ayda 1 enjeksyon hastanın ilaç kullanımında süreklilik ve takibi kolaylaştırır.Şizofreni diye belirtilse de anksiyete bozukluğu,uyumsuzluk,paranoya,depresyon gibi durumlar için de yazılır.

Bu tür ilaçların yan etkileri yüksek dozda çok belirginleşir. Xeplin ilk yükleme dozu 150mg enjeksyonla başlar. O dozlarda hem etkisi hemde yan etkisi gayet hissedilir.

Siz 3mg oral tablet kullanıyorsunuz. İnternette yazan yan etkilere maruz kalmanız çok düşük bir ihtimal. Antipsikotik ilaçlar psikolojik etkilerini 6 aydan sonra gösterir. 2-3 kutu ilaç kullanmayla biyolojik ve psikolojik değişiklik yaşamazsınız. Ayrıca tedavilerde çoğunlukla 2-3 ilaç beraber kullandırılır. İlk kez gidiyorsanız birsonraki aylarda yanına başka ilaçlar da başlarsınız. Burda korkmanız gereken ilaç çeşitliliği değil aldığınız ilaçların dozudur. Reçetesinde 60mg sertralin,paroksetin,risperidon olan hastalar var ve onlar şizofreni değil. 

Müracaat ettiğiniz hekime güven duymuyorsanız tedavi bulmanız çok zor. Öncelikle güven duyduğunuz bir hekime gidin. Aklınızdaki düşünceleri hekiminizle paylaşın. Clickbait sitelerde, kahvede,okulda, işyerinde "o ilaçlar adamı bayıltıyor yeaa" "abi git bı müzik kursuna,sahilde yürüyüş yap,kafana takma" gibi tavsiyelerde bulunup muhabbet eden arkadaşlarınıza kulak asmayın. Hayat sizin ve kendi hayatınız için kararları siz verin. 

tarihinde JokerJoker tarafından düzenlendi
  • Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aspendos    25
JokerJoker, Bir saat önce yazdı:

Oral tablet kabul etmeyen hastalara genellikle xeplin(paliperidon enjeksyon formu) reçete edilir. Yarılanma ömrü çok uzundur. Ayda 1 enjeksyon hastanın ilaç kullanımında süreklilik ve takibi kolaylaştırır.Şizofreni diye belirtilse de anksiyete bozukluğu,uyumsuzluk,paranoya,depresyon gibi durumlar için de yazılır.

Bu tür ilaçların yan etkileri yüksek dozda çok belirginleşir. Xeplin ilk yükleme dozu 150mg enjeksyonla başlar. O dozlarda hem etkisi hemde yan etkisi gayet hissedilir.

Siz 3mg oral tablet kullanıyorsunuz. İnternette yazan yan etkilere maruz kalmanız çok düşük bir ihtimal. Antipsikotik ilaçlar psikolojik etkilerini 6 aydan sonra gösterir. 2-3 kutu ilaç kullanmayla biyolojik ve psikolojik değişiklik yaşamazsınız. Ayrıca tedavilerde çoğunlukla 2-3 ilaç beraber kullandırılır. İlk kez gidiyorsanız birsonraki aylarda yanına başka ilaçlar da başlarsınız. Burda korkmanız gereken ilaç çeşitliliği değil aldığınız ilaçların dozudur. Reçetesinde 60mg sertralin,paroksetin,risperidon olan hastalar var ve onlar şizofreni değil. 

Müracaat ettiğiniz hekime güven duymuyorsanız tedavi bulmanız çok zor. Öncelikle güven duyduğunuz bir hekime gidin. Aklınızdaki düşünceleri hekiminizle paylaşın. Clickbait sitelerde, kahvede,okulda, işyerinde "o ilaçlar adamı bayıltıyor yeaa" "abi git bı müzik kursuna,sahilde yürüyüş yap,kafana takma" gibi tavsiyelerde bulunup muhabbet eden arkadaşlarınıza kulak asmayın. Hayat sizin ve kendi hayatınız için kararları siz verin. 

Cok tesekkur ederim , vakit ayirip uzun  uzun yazdiginiz icin. Rahatlattiniz yazinizla. 

Ankisyeti teshisi koydu dr ama bu ilaci yazdi. Selectra yazmasini rica ettim. Selectranin meze oldugunu, bana yazdigi ilacin ise ana yemek oldugunu dusunmemi soyledi. Ilerleyen surecte belki yanina ilac ekleyebilecegini soyledi , sizinde bahsettiniz gibi.

Dediginiz gibi gitar kursu , yurusle felan cozulcek seyler degil. 10 kusur yildir yasiyorum bu durumu. Aslinda normal oldugumu dusunuyordum, taki bir arladasimin, psikiyatiri akliama sokmasi ile yasadiklarimin saglikli insan davranisi olamiycani dusundum.  Gunumun en az 5 saati olumsuz seyleri dusunmekle geciyordu. Surekli birseyleri kafaya takiyordum.  Beynim surekli dusunce icinde oldugundan, artik mal gibi oluyordum bas agrisi bile olabiliyordu dusunmekten.

Intihari felan hic dusunmedim, yasamayi seviyorum ama iskence gibi geciyor surekli dusunmek, geceleri uyayamamak en fazla 5 saat uyumak oda boluk porcuk. Dusunmeyi kesmek istiyorum sadece , buna engel olabilsem hesey cok guzel olucak. 

Tesekkur ederim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JokerJoker    154

Depresyon dönemsel yaşanabilir. Bazı hastalarda kronikleşir, kişi haftalarca hatta aylarca depresyondan çıkamaz. Tedavisi mümkün fakat zaman isteyen bir hastalıktır.

Kaygıya ve bu kaygıları okb ye götüren düşünceler arttıkça kişi kaçınılmaz olarak depresyona sürüklenir. Kaygılarınızın ve düşünce bozukluğunun çözümünü  ancak deneyimli bir psikolog gözetiminde bulabilirsiniz. Altındaki ana sebebi çözemediğiniz sürece hastalığınız son bulamaz. İlaçlar, kaygılarınızı ve düşüncelerinizi törpüleyip rahat hissetmenizi sağlar. Psikolog eşliğinde terapi seanslarına başladığınızda sizi adapte eder. Psikoterapi uzun ve zor bir süreçtir. Kişiye göre 6-8 ay veya 2-3 yıl sürebilir. 

tarihinde JokerJoker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    272
aspendos, Bir saat önce yazdı:

Cok tesekkur ederim , vakit ayirip uzun  uzun yazdiginiz icin. Rahatlattiniz yazinizla. 

Ankisyeti teshisi koydu dr ama bu ilaci yazdi. Selectra yazmasini rica ettim. Selectranin meze oldugunu, bana yazdigi ilacin ise ana yemek oldugunu dusunmemi soyledi. Ilerleyen surecte belki yanina ilac ekleyebilecegini soyledi , sizinde bahsettiniz gibi.

Dediginiz gibi gitar kursu , yurusle felan cozulcek seyler degil. 10 kusur yildir yasiyorum bu durumu. Aslinda normal oldugumu dusunuyordum, taki bir arladasimin, psikiyatiri akliama sokmasi ile yasadiklarimin saglikli insan davranisi olamiycani dusundum.  Gunumun en az 5 saati olumsuz seyleri dusunmekle geciyordu. Surekli birseyleri kafaya takiyordum.  Beynim surekli dusunce icinde oldugundan, artik mal gibi oluyordum bas agrisi bile olabiliyordu dusunmekten.

Intihari felan hic dusunmedim, yasamayi seviyorum ama iskence gibi geciyor surekli dusunmek, geceleri uyayamamak en fazla 5 saat uyumak oda boluk porcuk. Dusunmeyi kesmek istiyorum sadece , buna engel olabilsem hesey cok guzel olucak. 

Tesekkur ederim. 

Yaşını biliyorum o yüzden kardeşim diyeceğim. Aynı sorundan müzdaribiz. Bende çeşitli ilaçlar kullandım. Ve seroquil ve didarelle bu problemi çözdüm. Hem yan etki düşük hem gün içinde sersemlik yok. Selectra gibi halisülasyonlar gördürüp sersemletecek ilaca hiç gerek yok. Gün içi dideral yatmadan önce seroquel. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aspendos    25
JokerJoker, 51 dakika önce yazdı:

Depresyon dönemsel yaşanabilir. Bazı hastalarda kronikleşir, kişi haftalarca hatta aylarca depresyondan çıkamaz. Tedavisi mümkün fakat zaman isteyen bir hastalıktır.

Kaygıya ve bu kaygıları okb ye götüren düşünceler arttıkça kişi kaçınılmaz olarak depresyona sürüklenir. Kaygılarınızın ve düşünce bozukluğunun çözümünü  ancak deneyimli bir psikolog gözetiminde bulabilirsiniz. Altındaki ana sebebi çözemediğiniz sürece hastalığınız son bulamaz. İlaçlar, kaygılarınızı ve düşüncelerinizi törpüleyip rahat hissetmenizi sağlar. Psikolog eşliğinde terapi seanslarına başladığınızda sizi adapte eder. Psikoterapi uzun ve zor bir süreçtir. Kişiye göre 6-8 ay veya 2-3 yıl sürebilir. 

Cok aydinlatici oldugunuz. Soylediklerinizi kendim 40 yil dusunsem aklima gelmezdi. Cok dogru souluyorsunuz. Sagolun var olun.

Mhmt38, 50 dakika önce yazdı:

Yaşını biliyorum o yüzden kardeşim diyeceğim. Aynı sorundan müzdaribiz. Bende çeşitli ilaçlar kullandım. Ve seroquil ve didarelle bu problemi çözdüm. Hem yan etki düşük hem gün içinde sersemlik yok. Selectra gibi halisülasyonlar gördürüp sersemletecek ilaca hiç gerek yok. Gün içi dideral yatmadan önce seroquel. 

Estafurulla. Bu forumda herkesin samimiyetine guveniyorum. Elit uyeleri olan ,elit bir forum oldugunu anladim buranin.  Samimi yaklasimin icin tesekkurler.

Siz ne kadar surede atlattiniz. Ilaca halen devam ediyormusunuz, Ilaclari dr unuz yazdi galiba. Zannedersem recetesiz ilac yok. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    272
aspendos, 12 saat önce yazdı:

Cok aydinlatici oldugunuz. Soylediklerinizi kendim 40 yil dusunsem aklima gelmezdi. Cok dogru souluyorsunuz. Sagolun var olun.

Estafurulla. Bu forumda herkesin samimiyetine guveniyorum. Elit uyeleri olan ,elit bir forum oldugunu anladim buranin.  Samimi yaklasimin icin tesekkurler.

Siz ne kadar surede atlattiniz. Ilaca halen devam ediyormusunuz, Ilaclari dr unuz yazdi galiba. Zannedersem recetesiz ilac yok. 

Doktorum yazmıştı halen kullanıyorum ve bırakmayı düşüyorum. Düzeldik şükür. Reçetesiz de alınıyor ama doktor gözetiminde daha doğru olur. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JrRommel    259

Net bir bilgi konuşabileceğim bir konu bu. İnternetten veya prospekdüsünden bir şey okuma psikotik , antipsikotik , adhd ve herhangi bir duygudurum düzenleyicilerle ve hastalıklarla alakalı. Dünya üstünde duygudurum düzenleyicilerin hepsi metabolizmayı olumsuz etkiler ve iştah açar. Şimdi başka bir doktora da gidebilirsin buradan doktor önermem de yasak bildiğim kadarıyla yoksa nokta atışı yapabilirdim mesleğim ve beni yetiştiren birisini önererek :D . 
Şöyle örnek vereyim ; örneğin Risperdal 
Bu ilaç bipolar bozuklukta(manik depresif), şizofreni , madde bağımlılığı , alkol bağımlılığı , ergenlerde bilgisayar bağımlılığı veya adhd kontrol altına alınması gereken fiziksel şiddete meyil veya olması durumlarında , burnout(tükenmişlikti galiba Türkçesi) sendromunda kullanılıyor :D . 
İlaçlar farklı rahatsızlıklarda kullanılır örneğin anksiyete diyor millet tutturmuş bir öyle... Anksiyetenin 3 farklı çeşidi var ve hepsine farklı ilaç gerekebilir ileri seviyeyse... :D
İyi doktor ve kötü doktor var elbet ama psikiyatri alanında bu çok az. Genelde bu alanda iyi doktor ve çok iyi doktor farkı var ki zaten tustaki en yüksek puanlı bölümlerden.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.