Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Omerb10

Enjeksiyon korkusu

Önerilen İletiler

Omerb10    3

Merhabalar kalçadan enjeksiyon için ince ve püf noktalar nedir ? Nelere dikkat etmeliyim nasıl bulabilirim noktayı. Tabii internette binlerce bilgi var ama deneyimi olan insanların yorum yapması daha güzel 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bysabri1    37
Omerb10, 38 dakika önce yazdı:

Merhabalar kalçadan enjeksiyon için ince ve püf noktalar nedir ? Nelere dikkat etmeliyim nasıl bulabilirim noktayı. Tabii internette binlerce bilgi var ama deneyimi olan insanların yorum yapması daha güzel 

Yani başlangıç olarak bacak daha iyi bence yine senin tercihin ama iğne seçimin iyi olursa ne acı ne sızı içerde oynatma ihtimalin de çok az damara denk gelmen de  düşük en rahatı korkusuzu :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394

Bacak öneririm bende ilaçların iyiyse 1-2 kere ödem sıkıntısı çekersin sonra çekmezsin düzgün enjekte edebilirsen 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527

Ben tam tersini düşünüyorum. Bacağa enjekte etmek daha riskli, kalçadan denerken acaba böyle mi girer böyle mi birden hızlı mı sokayım yavaş mı derken kendiliğinden giriyor iğne bir süre sonra :)

İlkini becerince "çok kolaymış be" diyerek 40 yıllık hemşire havasına giriyorsun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
Rdm, Şimdi yazdı:

Ben tam tersini düşünüyorum. Bacağa enjekte etmek daha riskli, kalçadan denerken acaba böyle mi girer böyle mi birden hızlı mı sokayım yavaş mı derken kendiliğinden giriyor iğne bir süre sonra :)

İlkini becerince "çok kolaymış be" diyerek 40 yıllık hemşire havasına giriyorsun.

Dediğin gibi abi iğneyi yaptıktan sonra ne kolaymış diyorsun.Mesela 1 aydır igne yapmıyordum.Şuan elim gitmiyor çekiniyorum.O yüzden omuzdan arkadaşıma yaptırıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838

Bacak daha kolay daha iyi sadece ilk 1-2 enjeksiyonda saakt olmuşcasına bir ağrı oluyor sonrasında ağrı olmuyor. Ben sağ bacaktn yapıyordum. Doldu diye sol a geçtim bugun soldan 3. iğnemi yapacam. şuan ağrı var hala. Ağrın olursa FAST jel alıp enjeksiyon yerini ovala daha cabuk geçer

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838
Vural2, 1 dakika önce yazdı:

Dediğin gibi abi iğneyi yaptıktan sonra ne kolaymış diyorsun.Mesela 1 aydır igne yapmıyordum.Şuan elim gitmiyor çekiniyorum.O yüzden omuzdan arkadaşıma yaptırıyorum.

omuzdan yapınca ağrı olmuyor mu reis

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789

Bu iş tamamen pratik yapmayla ilgili. İlk başlarda herkes aynı korkuyu yaşadı. Kimse anasının karnından hemşire doğmuyor:)

Bende artık o kadar refleks haline geldi ki her ortamda her şekilde enjeksiyon yapabiliyorum. İlk başlarda 26G ve üstü iğneler kullanmaya çalışıyordum tabi çok zor oluyordu özellikle testonun yağı yoğunsa enjektörün patladığı bile oldu elimde. Sonraları bütün enjeksiyonlarımı siyah uç 22G ile yapmaya başladım. Gerçekten müthiş kolaylık. İlaç çok rahat akıyor. Zamanla sizler de alışırsınız. Kalçamda iğne kırıldı, damara geldi kan fışkırdı, sinire geldi vücutta şimşekler çaktı yani bunlar olağan şeyler uzun süre bu işleri yapanlar yaşamıştır, bilir.

Bu forumda bir arkadaşın yayınladığı video vardı enjeksiyon yapımı ile ilgili, yeni arkadaşlar mutlaka izlesin.    

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kratos9084    3

Vurmak değilde ödem büyük sıkıntı. 94 kiloyum 2ml den fazla ne vurursam vurayım ödem yapıyor. 2ml ve aşağıda yetmiyor. Kür deydim normalde ödem yüzünden aksıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
kratos9084, 2 saat önce yazdı:

Vurmak değilde ödem büyük sıkıntı. 94 kiloyum 2ml den fazla ne vurursam vurayım ödem yapıyor. 2ml ve aşağıda yetmiyor. Kür deydim normalde ödem yüzünden aksıyor

3ml vuruyorum ödem yok. İşin sırrı birazda E vitamininde. 1 ml E vitamini ekleyin enjeksiyona.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omerb10    3
Mickey, 7 saat önce yazdı:

Bu iş tamamen pratik yapmayla ilgili. İlk başlarda herkes aynı korkuyu yaşadı. Kimse anasının karnından hemşire doğmuyor:)

Bende artık o kadar refleks haline geldi ki her ortamda her şekilde enjeksiyon yapabiliyorum. İlk başlarda 26G ve üstü iğneler kullanmaya çalışıyordum tabi çok zor oluyordu özellikle testonun yağı yoğunsa enjektörün patladığı bile oldu elimde. Sonraları bütün enjeksiyonlarımı siyah uç 22G ile yapmaya başladım. Gerçekten müthiş kolaylık. İlaç çok rahat akıyor. Zamanla sizler de alışırsınız. Kalçamda iğne kırıldı, damara geldi kan fışkırdı, sinire geldi vücutta şimşekler çaktı yani bunlar olağan şeyler uzun süre bu işleri yapanlar yaşamıştır, bilir.

Bu forumda bir arkadaşın yayınladığı video vardı enjeksiyon yapımı ile ilgili, yeni arkadaşlar mutlaka izlesin.    

Merhaba riski olabilir mi felç kalma sorunları vs öyle baya abartılı şeyler gördüm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Omerb10, 21 saat önce yazdı:

Forumda yanılmıyorsan @Loving paylaştığı enjeksiyon nasıl yapılır başlığı vardı, ona bakabilirsin...Onun dışında ben iğneden nefret eden biri olarak bu işlere ilk girdiğimde kara kara düşündüm nasıl yapıcam diye.Ve çözümü yine kendim araştırarak ve deneyerek buldum.İğne korkusu olan bir insan olarak bulduğum enjektör sayesinde hiç sorun yaşamadım yıllardır ve bir çok yerde de paylaştım.Bu işler biraz yetenek ve biraz da bilgi gerektiriyor.İncelikleri yaptıkça görünüyor, şu an için sana söyleyebileceğim ilk önce enjektör ve iğne seçiminden başla.Diğer kısımlar sırasıyla gelir...Enjektördeki boşluğu almak, enjekte ederken yavaş yavaş pistonu itmek.İğneyi sabit tutmak ve oynatmamaya çalışmak.Kas büyüklüğünü ve iğne uzunluğunu düşünüp açılı veya dik şekilde saplamak gibi bir çok detay var.Bazı insanların kas kütlesi az olduğundan kası denk getirmek ve derialtı yağ dokusunu aşmak önemli olabiliyor.Kas yapısı fazla ve kuru lifli olanların ince uçlu iğnelerle enjeksiyon yapması sorun yaratabiliyor.Ayrıca kasın hacmi ve kanlanma durumu vurulacak sıvının miktarını belirleyici oluyor.Bunlar tamamen kişiye ve kas dokusuna göre şekillenecek şeyler.

Kafanı bulandırma, bir yerden bilen birinin gözetiminde başla.Kalça için ilk başlarda boy aynasında ve elle hissederek doğru noktayı bulmak ve yapmak kolaylaştırıcı olur...

tarihinde metinav tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.191
metinav, Bir saat önce yazdı:

Forumda yanılmıyorsan @Loving paylaştığı enjeksiyon nasıl yapılır başlığı vardı, ona bakabilirsin...Onun dışında ben iğneden nefret eden biri olarak bu işlere ilk girdiğimde kara kara düşündüm nasıl yapıcam diye.Ve çözümü yine kendim araştırarak ve deneyerek buldum.İğne korkusu olan bir insan olarak bulduğum enjektör sayesinde hiç sorun yaşamadım yıllardır ve bir çok yerde de paylaştım.Bu işler biraz yetenek ve biraz da bilgi gerektiriyor.İncelikleri yaptıkça görünüyor, şu an için sana söyleyebileceğim ilk önce enjektör ve iğne seçiminden başla.Diğer kısımlar sırasıyla gelir...Enjektördeki boşluğu almak, enjekte ederken yavaş yavaş pistonu itmek.İğneyi sabit tutmak ve oynatmamaya çalışmak.Kas büyüklüğünü ve iğne uzunluğunu düşünüp açılı veya dik şekilde saplamak gibi bir çok detay var.Bazı insanların kas kütlesi az olduğundan kası denk getirmek ve derialtı yağ dokusunu aşmak önemli olabiliyor.Kas yapısı fazla ve kuru lifli olanların ince uçlu iğnelerle enjeksiyon yapması sorun yaratabiliyor.Ayrıca kasın hacmi ve kanlanma durumu vurulacak sıvının miktarını belirleyici oluyor.Bunlar tamamen kişiye ve kas dokusuna göre şekillenecek şeyler.

Kafanı bulandırma, bir yerden bilen birinin gözetiminde başla.Kalça için ilk başlarda boy aynasında ve elle hissederek doğru noktayı bulmak ve yapmak kolaylaştırıcı olur...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omerb10    3
metinav, 3 saat önce yazdı:

Teşekkürler hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omerb10    3
metinav, 22.10.2021 - 19:56 yazdı:

Metin hocam merhaba, bugün ilk enjeksiyonumu yaptım çok ağrısız sızısız oldu kalçadan, biraz yağlı bir vücuda sahibim acaba deri altında kalmış olabilir mi ilaç ya da e vitamini karıştırdım ondan mı böyledir. Siyah uçlu enjeksiyon ile yaptım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838
Omerb10, 16 dakika önce yazdı:

Metin hocam merhaba, bugün ilk enjeksiyonumu yaptım çok ağrısız sızısız oldu kalçadan, biraz yağlı bir vücuda sahibim acaba deri altında kalmış olabilir mi ilaç ya da e vitamini karıştırdım ondan mı böyledir. Siyah uçlu enjeksiyon ile yaptım

E vitamini ile yapınca ağrı zaten bi tık azalır, birde bunun üstüne kalçadan yapınca baya ağrısız olur zaten. Eğer kalçanda iğne yaptığın yerde gözle görürülür bir şişlik olmadıysa deri altına kaçma olmamıştır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omerb10    3
Askabar, 3 dakika önce yazdı:

E vitamini ile yapınca ağrı zaten bi tık azalır, birde bunun üstüne kalçadan yapınca baya ağrısız olur zaten. Eğer kalçanda iğne yaptığın yerde gözle görürülür bir şişlik olmadıysa deri altına kaçma olmamıştır.

Teşekkür ederim cevap için eğer deri altına kaçtıysa ilaç tamamen ziyan mı olur yoksa yine dağılır mı kendi kendine 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838
Omerb10, 1 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim cevap için eğer deri altına kaçtıysa ilaç tamamen ziyan mı olur yoksa yine dağılır mı kendi kendine 

İlacın deri altına kaçması çok sorun olacak bir konu değil. Sadece seni rahatsız eder bi tık birde emilimi geç olur. Uzun ester ilaçsa hiç sorun değil. kas içinde 1 günde emiliyorsa deri altında 2-3 günde emilir. Ziyan olmaz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omerb10    3
Askabar, 5 dakika önce yazdı:

İlacın deri altına kaçması çok sorun olacak bir konu değil. Sadece seni rahatsız eder bi tık birde emilimi geç olur. Uzun ester ilaçsa hiç sorun değil. kas içinde 1 günde emiliyorsa deri altında 2-3 günde emilir. Ziyan olmaz.

Teşekkürler propionat, masteron yaptım etkilerini tam olarak nasıl görebilirim kaç günde etkisi gelir nasıl belli eder kendini

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838
Omerb10, Şimdi yazdı:

Teşekkürler propionat, masteron yaptım etkilerini tam olarak nasıl görebilirim kaç günde etkisi gelir nasıl belli eder kendini

Bunlar kısa ester ilaçlar. 5. Günde  etkisini hissettirir. 9-10. günde de güç artışı yağ yakımı vs oluşur. Beslenmen ve Antreman iyiyse.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omerb10    3
Askabar, 6 dakika önce yazdı:

Bunlar kısa ester ilaçlar. 5. Günde  etkisini hissettirir. 9-10. günde de güç artışı yağ yakımı vs oluşur. Beslenmen ve Antreman iyiyse.

Biraz bacağımda ağrı olması mormal midir çok soru sordum ama 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838
Omerb10, 2 dakika önce yazdı:

Biraz bacağımda ağrı olması mormal midir çok soru sordum ama 

İlaç kullanımında ilk 2-3 iğnede ağrı olur. Sonrasında vücut alıştığı için ağrı olmaz. 

Sorun yok dostum, hepimiz soru sormak bilgi alışverişi yapmak için buradayız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omerb10    3
Askabar, 3 dakika önce yazdı:

İlaç kullanımında ilk 2-3 iğnede ağrı olur. Sonrasında vücut alıştığı için ağrı olmaz. 

Sorun yok dostum, hepimiz soru sormak bilgi alışverişi yapmak için buradayız.

Teşekkürler cevaplar için, iyi günler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.