Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

amorty

Ilk kür ve sustanon kullanımı

Önerilen İletiler

amorty    3

Herkese merhabalar;

Öncelikle aranıza yeni katıldım yaşım 29, daha önce 4 yıl kadar yapıp çeşitli sebeplerden bıraktığım(Sağlık değil) vücut geliştirmeye tekrar başladım. Geçtiğimiz süre zarfında hiç kür tecrübem olmadı ve ilk kürümü yapmaya karar verdim. Bel ve göbekte yağ problemim olduğu için aklımda 6 aylık growth ile birlikte testo kullanma fikri vardı ama forumda biraz dolaştıktan sonra growth için erken olduğuna kanaat getirdim.

Şu an için önceliğim eczaneden temin edebileceğim bir ürünü kullanmak olduğundan sadece sustanon kullanmak niyetindeyim fakat forumda sadece sustanon kullanımına ilişkin birçok konu başlığı altında çeşitli bilgiler bulunmakta ve kafam karışmış durumda ve sizlerden bilgi ve tecrübe paylaşımı rica etmekteyim. 

1. Sustanon kullanımı için en doğru kullanım süresi ne olacaktır? (bazı konularda 12 haftalık ilk 3 hafta 250mg sonrasında 500mg, bazılarında 15 hafta haftada 500mg, kiminde ilk ve son 2 hafta 250mg veya 16 hafta, 6 ay ?)
2. Süreç zarfında hangi testleri yaptırmalı ve kontrol altında tutmalıyım. 
3. Bununla birlikte kür içerisinde ve sonrasında kullanılması gereken farklı farklı ilaçlar(arimidex, pregnyl) dozlar ve günlük alımlar belirtilmiş. Hangisini ne sıklıkla hangi dozda ne zaman kullanmalı hangi belirtilere dikkat etmeliyim. 

Boy: 1.74
Kilo: 79

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.220
amorty, 2 saat önce yazdı:

Herkese merhabalar;

Öncelikle aranıza yeni katıldım yaşım 29, daha önce 4 yıl kadar yapıp çeşitli sebeplerden bıraktığım(Sağlık değil) vücut geliştirmeye tekrar başladım. Geçtiğimiz süre zarfında hiç kür tecrübem olmadı ve ilk kürümü yapmaya karar verdim. Bel ve göbekte yağ problemim olduğu için aklımda 6 aylık growth ile birlikte testo kullanma fikri vardı ama forumda biraz dolaştıktan sonra growth için erken olduğuna kanaat getirdim.

Şu an için önceliğim eczaneden temin edebileceğim bir ürünü kullanmak olduğundan sadece sustanon kullanmak niyetindeyim fakat forumda sadece sustanon kullanımına ilişkin birçok konu başlığı altında çeşitli bilgiler bulunmakta ve kafam karışmış durumda ve sizlerden bilgi ve tecrübe paylaşımı rica etmekteyim. 

1. Sustanon kullanımı için en doğru kullanım süresi ne olacaktır? (bazı konularda 12 haftalık ilk 3 hafta 250mg sonrasında 500mg, bazılarında 15 hafta haftada 500mg, kiminde ilk ve son 2 hafta 250mg veya 16 hafta, 6 ay ?)
3. Bununla birlikte kür içerisinde ve sonrasında kullanılması gereken farklı farklı ilaçlar(arimidex, pregnyl) dozlar ve günlük alımlar belirtilmiş. Hangisini ne sıklıkla hangi dozda ne zaman kullanmalı hangi belirtilere dikkat etmeliyim. 

Sırası ile cevap vereyim.

1) 

a) Evet bu konuda herkesin bir görüşü var. Bir görüşe göre 12-15 haftadan sonra etkisi düşmeye başlıyor. O yüzden 12-15 haftada bitirip PCT yapıp sonra tekrar giriyorlar. Forumumuzdaki bazı üstatlar bu yöntemi tercih ediyor.

b) 40 - 44 hafta only sustanonda kalanlar. Şişmek kolay ama kas kazanımı zor bir süreç olduğu için kandaki azami testo seviyesini yüksek tutup, beslenme - dinlenme - antrenman düzenini tepede tutarak bu süreç zarfında temiz kas kütlelerini azami oranda artırmaya çalışanlar. 12-15 haftada etki azalıyor olsa da natural halinin çok üstünde olduğu için bu kısım kürü kesmiyor.

c) Doz konusu. Kimisi küçük dozda başlayıp kontrollü gitmeyi tercih ederken kimisi daha çok risk alıp yükleme mantığı ile direk yüksek dozla başlıyor. Bu konu tamamen senin seçimine bağlı.

2) Kür öncesi Karaciğer enzim testi, tam kan testi, Free testo, total testo, Prolaktin, LH, FSH, E2.

a) Eğer kısa kür ise; son enjeksiyondan en erken 3 hafta sonra bu testlerin aynısı. Gerekli ise PCT ve PCT bitiminden 1 ay sonra yine bu testler.

b) Eğer uzun kür ise; her 10 haftada 1 bu testler. Kür bitimi testler kısa kür ile aynı

3) Kür içi sadece MCT desteklerinin alınması. Çinko, magnezyum, c vitamini, karaciğer koruyucu, E vitamini, D vitamini, Balık yağı gibi. İlaveten dolabında muhakkak dostinex ve arimidex bulunmalı. PCT de ne lazım olacağı ise sonda yaptırdığın teste göre değişir. Ama dolabında muhakkak 1 tane OVİTRELLE, 1 kutu klomen ve 1 kutu tamoxifen bulunmalı.

Şahsım adına ben 44 haftalık kürü tercih ettim. 

Saygılarımla.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
BB2    20

En az 20-24 hafta öneririm. Ben de şu an sustanon küründeyim. Kas artışı olarak 5. Haftadan sonra etkisini gördüm. Planım 24 hafta. Uzatabilirim ama kısaltmayı hiç düşünmüyorum. İlk iki hafta yan etki çekincesiyle 250mg(tek ampul) kullanmıştım. İkinci haftadan sonra dozu 500'e çıkardım. Sana önerim tek doz 500 mg olarak devam et. Ester bakımından tam randıman alabilmek için 750mg öneriliyor ama yeni başlayan bir çok insan için çok agresif bir protokol olur. @rastlantisal abimiz sustanon konusunda tecrübeli. Söylediklerini dikkate alırsan sıkıntı yaşamazsın.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
amorty    3

-Vakit ayırıp bu detaylı yorumu yazdığınız için teşekkür ederim aklımdaki soru işaretlerine çare oldu @rastlantisal 
-Dikkate alacağım teşekkürler @BB2

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
amorty    3

Merhabalar;

4 Ekim itibari ile küre haftalık 500 mg ile başlamış olup 5. haftayı tamamlayıp 6. Haftanın ilk enjeksiyonunu bu akşam gerçekleştireceğim. Hedefim 24 haftalık bir kür tamamlamak. Şimdilik göğüs uçlarında batma yanma kaşıntı problemim yok, testis boyutlarım normal durumda. Kür içi günlük 50Mg çinko, 1000mg c ve d vitamini, New Life 4 Hepa, Omega 3, balık yağı ve apikobal plus alıyorum. Supplement olarak whey protein, bcaa, glutamine, l-carnitine, amino asit alıyorum. 2. ve 3. haftalar içerisinde inanılmaz halsiz hissettim kendimi (İdman esnasında tekrar ve güç artışı fazlası ile hissedilir) ve hızlı su topladım 4. ve 6.  hafta biraz daha rahat hissediyor gibiyim.  Kür öncesi ve cumartesi günü yaptırmış olduğum test sonuçlarını paylaşmak ve yorum almak isterim.  @rastlantisalhocam kuru soğan tüketimine testis durumuna göre mi başlamalı yoksa günde 1 adet kür sonuna kadar tüketmemi mi önerirsin.

Kür öncesi;

image.thumb.png.17d3f59e21003bd04592d4468a56b074.png
image.thumb.png.ca87800d95a2114acba4bdc8c9f5b665.pngimage.png.da52594adfcb3b4a7706d7142720b6c2.png
image.thumb.png.3a606ed57220db8b3a1052c5a4bf3c4f.png

5. Hafta (Serbest testesteron sonucu henüz çıkmadı ekleyeceğim)
image.png.8399a85692a0b2c001625fb01d9f2dcb.png

image.png.156405d0fba02378bce631589a438638.png

image.png.a0c62aeac077356c54cd8262539a082e.png

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    838
amorty, 24.09.2021 - 13:08 yazdı:

Herkese merhabalar;

nasıl gidiyor.

tarihinde Askabar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220

Merhabalar.

Testosteron vücudunda çalışmış. LH ve FSH kapandığı için ister istemez testisler küçülmeye başlayacak. Soğan yesen bile küçülecek lakin soğan bunu baya yavaşlatıyor veya durduruyor. Her gün bir tane yemeye başlamanda fayda var. Prolaktin yavaş yavaş yukarı çıkmaya başlamış. Göğüs ucu hassasiyeti başlarsa 10 günde bir yarım tablet dostinex işini görecektir. Testlerde E2 değeri yok. Bir dahaki testlere onu da eklersen daha yerinde yorumlar yapabiliriz. Hızlı su toplaman E2 değerinin yükseldiğinin emaresi ancak bu korkulası bir şey değil. Hatta gelişim için gerekli bir şey. Belli seviyenin altındaki östrojen bize çok lazım. 

Yaşadığın halsizliğin literatürdeki adı "testo flu".

Bu süreçten sonra omuz ve sırt bölgesine, eğer kel isen kafa bölgesine dikkat et. Eğer yağlanma çok oluyorsa cildini normal beyaz sabun ile temizle. 

Karaciğer enzimlerin de bir miktar artmış ancak bu da normal. Şuan tehlikeli bir durum yok. 

Gelişimini ayda bir aynı açılardan foto çekip yan yana koyarak takip etmende fayda var. 

Saygılarımla.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
amorty    3

Kür öncesi unutmuşum E2 test sonucunu ekliyorum, kür içinde doktor unutmuş eklemeyi bir sonraki kontrolde mutlaka isteyeceğim. Bu arada serbest testo değerimde çıkmış. Yağlanmaya dikkat edeceğim.

Kür öncesi E2
image.png.e1c6e50b9c6cb7b54c17fe3b76556a04.png

5. Hafta serbest testo;

image.png.624c3d4d431960d03d73c7858d71f4eb.png

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
amorty, 2 saat önce yazdı:

Kür öncesi unutmuşum E2 test sonucunu ekliyorum, kür içinde doktor unutmuş eklemeyi bir sonraki kontrolde mutlaka isteyeceğim. Bu arada serbest testo değerimde çıkmış. Yağlanmaya dikkat edeceğim.

Kür öncesi E2
image.png.e1c6e50b9c6cb7b54c17fe3b76556a04.png

5. Hafta serbest testo;

image.png.624c3d4d431960d03d73c7858d71f4eb.png

Her şey muntazam. E2, 50lere yaklaşırsa göğüs ucunda sulanma vs olabilir. Göğüs ucu hassasiyeti oluşana kadar antiaromataz kullanma ki kür baltalanmasın. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
amorty    3

Merhabalar;

Kürümün 10. haftasındayım, 6. hafta hastalandığım için idman yapamadım fakat enjeksiyonu kesmedim beslenmeme dikkat ederek geçirdim. Yağ oranımda azalma mevcut, ilerleme ilk aya göre daha yavaş. Göğüs uçlarımda halen bir belirti yok. Bu hafta teste gitmeyi planlıyordum fakat doktor izinli olduğu için bir sonraki haftaya erteledim.

7. hafta ile başlayıp devam eden bir takım yan etkiler yaşamaktayım, en çok sorun yaratan saç diplerimde kaşıntı, hafif kızarıklık ve aşırı şekilde kabuklanma/deri dökülmesi olmakta. Akşam duş alıp yattığımda sabah yılan gibi deri atmış oluyor. Haftada 1 - 2 kez sol testiste anlık sızlama olmakla birlikte testisler küçülmeye başladı. Kuru soğan tüketimine çok fazla dikkat edemiyorum, akşamları yemekte sadece dilimleyerek yemek benim için eziyetli bir duruma dönüşüyor ve aşırı mide yanması yaşıyorum. Her lokma soğanı çiğneyip yutabilmek için bir yudum ayran ile birlikte yutmaya çalışıyorum. Kuru soğanı haşladıktan sonra tüketmek vereceği faydayı baltalar mı merak ediyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
amorty, 4 dakika önce yazdı:

Merhabalar;

Kürümün 10. haftasındayım, 6. hafta hastalandığım için idman yapamadım fakat enjeksiyonu kesmedim beslenmeme dikkat ederek geçirdim. Yağ oranımda azalma mevcut, ilerleme ilk aya göre daha yavaş. Göğüs uçlarımda halen bir belirti yok. Bu hafta teste gitmeyi planlıyordum fakat doktor izinli olduğu için bir sonraki haftaya erteledim.

7. hafta ile başlayıp devam eden bir takım yan etkiler yaşamaktayım, en çok sorun yaratan saç diplerimde kaşıntı, hafif kızarıklık ve aşırı şekilde kabuklanma/deri dökülmesi olmakta. Akşam duş alıp yattığımda sabah yılan gibi deri atmış oluyor. Haftada 1 - 2 kez sol testiste anlık sızlama olmakla birlikte testisler küçülmeye başladı. Kuru soğan tüketimine çok fazla dikkat edemiyorum, akşamları yemekte sadece dilimleyerek yemek benim için eziyetli bir duruma dönüşüyor ve aşırı mide yanması yaşıyorum. Her lokma soğanı çiğneyip yutabilmek için bir yudum ayran ile birlikte yutmaya çalışıyorum. Kuru soğanı haşladıktan sonra tüketmek vereceği faydayı baltalar mı merak ediyorum.

Can sıkıcı yan etkiler. Bence buradan enhantate geç. Testo mixler herkese yaramıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Testocu    132

Testislere sogan tüketimi dışında yapacak birşey yok küçülebilir yani madem bu işe gireceksin testisler ilk haline hiç dönmüyor kullanan biri olarak bunu da belirtim 

tarihinde Testocu tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
Testocu, 10 dakika önce yazdı:

Testislere sogan tüketimi dışında yapacak birşey yok küçülebilir yani madem bu işe gireceksin testisler ilk haline hiç dönmüyor kullanan biri olarak bunu da belirtim 

Buna tam olarak katılmıyorum. Doğru ve sağlam PCT ile eski haline dönebildiği gibi daha bile büyük olabiliyor. O yüzden PCT kısa tutulmamalı. 

Niyeyse insanlar küre korkusuzca girerken PCT'den çekiniyor. Oysa PCT'de kürün en önemli parçası.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Testocu    132

Kbkma ama eskisinden daha büyük olması nasıl olacak anlayamadım zaten vücutta uzuv ve organ büyümesi o şekilde DNA da kodlanmış 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
Testocu, 5 dakika önce yazdı:

Kbkma ama eskisinden daha büyük olması nasıl olacak anlayamadım zaten vücutta uzuv ve organ büyümesi o şekilde DNA da kodlanmış 

Testislerden bahsediyoruz. Stres vs (ki bu topraklar için çok normal) doğal üretimin azaldı ve bir şekilde daha küçük. Doğru bir PCT ile olması gerekli hale getirdiğinde olması gereken büyüklüğe gelir. En kötü ihtimalle son haline döner. Yok dönmedi ise bir yerde yanlış yapmışsındır. 

Ayrıca organ büyümesine neden olan hormonları dışarıdan aldığında "DNA KODU"nun ötesinde büyüyebiliyorlar. Bknz büyüme hormonu yüzünden iç organları büyümüş MR. Olympialar vs. Örneği çok yani.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
Testocu, 2 dakika önce yazdı:

Organ büyüyor da testinden bahsediyoruz biz efendim 

Evet bende testislerden bahsediyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Testocu    132

Dostum spermler testislerde oluşuyor bu hesaba göre günlük 6 8 mg üretilen sperm kür sonrası 9 mg ve üstüne mi çıkıyor bu mümkün deil ki aksine bu ürünler sperm kalitesini bozuyor (testis büyümesi üretimin 9mg ve üstüne çıkmadı demek )

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
Testocu, Şimdi yazdı:

Dostum spermler testislerde oluşuyor bu hesaba göre günlük 6 8 mg üretilen sperm kür sonrası 9 ve üstüne mi çıkıyor bu mümkün deil ki bu ürünler sperm kalitesini bozuyor 

Hayır bundan bahsetmiyorum. Mesela ideal şartlar altında sende 8mg üretim yapacak potansiyel olsun. Kötü beslenme, sürekli stres, kalitesiz hayat, alkol vs derken sen bunu 4mg'a düşürmüş ol. Üstüne küre girdin sıfırladın. Zaten spora da başladın ideal yaşayıp ideal besleniyorsun. Doğru destekleri de kullanıyorsun. Kür sonrası da bu çizgini bozmadın ve yine doğru PCT yaptın. Üretimin tekrar 8mg seviyelerine çıkabiliyor. Ona göre de büyüyor. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
amorty    3

12. haftayı sustanon ile tamamlayıp bularbilirsem enhantate ile devam edeceğim bulamazsam kürü kesip pct başlayacağım. o.O

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
amorty, 54 dakika önce yazdı:

12. haftayı sustanon ile tamamlayıp bularbilirsem enhantate ile devam edeceğim bulamazsam kürü kesip pct başlayacağım. o.O

Sustanon PCTde şöyle bir sıkıntı var. PCTyi hangi estere göre başlatacaksınız? O yüzden en az 4 hafta enhantate ile gidip sonra PCT yapmak çok daha doğru olacaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527
Testocu, 2 saat önce yazdı:

Organ büyüyor da testinden bahsediyoruz biz efendim 

Testis de bir organ değil mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Testocu    132
Rdm, Bir saat önce yazdı:

Testis de bir organ değil mi ?

Ne amaçla böyle yazdınız efendim  anlamadım gerekli bilimsel açıklamayı yaptgımı düşünüyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527
Testocu, 3 saat önce yazdı:

Ne amaçla böyle yazdınız efendim  anlamadım gerekli bilimsel açıklamayı yaptgımı düşünüyorum 

Kısacası testislerde normalinden daha fazla büyüyebilirler diyeyim o halde, konu uzamasın :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: BatuhanAktas75
      Merhaba,
      Only testo mantıklı mı olur? Hiç bilgim yok bu konuda nasıl ilerlemeliyim profesyoneller ile mi çalışılmalı?

• Yazan: Cano16
      Herkese merhabalar.
      31 yaşındayım 5 senelik spor geçmişinin ardından 26 Mart itibariyle ilk kürüme başladım. Kan testleri vesaire her şey normal. Vitaminlerimi ve koruyucularımı da aldım. Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
      Kür planlamam şu şekilde:
      Boy: 182 Kilo: 81 Yağ oranı: 16 Kürümün amacı biraz daha kütle eklemek. Hedefim 90-92 kilo civarı.

• Yazan: 2018..
      Merhaba arkadaşlar,
      Kürümün içeriği şu şekilde:
      Gh günde sabah akşam 3iu sutanon haftada 3 750 mg  primobalon 300mg haftada 3 Kendimce diyorum ki wistrol eklemeli miyim?
      Şuan gayet iyi gidiyor kür sizin bu konuda düşünceniz nedir?
    • Yazan: Ashfordian1
      1 Sustanon küründen sonra pct gerekli mi ve çok zararı olur mu?
    • Yazan: DevinTowsend
      Merhabalar öncelikle saygı değer dostlar abiler, kardeşler
      22 Yaşındayım 2. Kürümdeyim ilk 10 Hafta :
      500 Test  400 Bolde 300 Deca  Şeklinde gittim gayet güzel kütle koydum fikrimce , Kür başı 62 , Güncel 76 Kiloyum . Kürüme Yaklaşık 12 Hafta kadar daha yani toplam 24 Hafta kadar sürdürmeyi düşünüyorum , Güncel Olarak 12.Haftadayım Deca kullanmayı 10. Hafta kestim Testo Bolde Şeklinde devam ediyorum ve bütçem el verdiği için küre Rimobolan eklemeyi düşünüyorum, Bilgisi fikri olan birilerinden öneri almak isterim . Teşekkürler. @SantoR @GHOST @Askabar @rastlantisal @Bay-T
      Güncel 76 Kg  174 Boy  

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.