Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Semih Erarslan

2021 - kür günlüğüm bulk sürecim

Önerilen İletiler

Semih Erarslan    1.180

Hocalarım üstadlarım yarışmacı arkadaşlarım konuyla ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum 1.si Türkiye de yarışmaya bu fiziğimle 2 yılda üstüne koyarak hazırlanmam mümkün mü podyum içn yeterlimi?? Mümkün ise minumum olmassa olmaz kullanmam gereken haftalık ürünler şunlar ve mg ayarlarıyla ilgili bilgi verebilirmisiniz 2 yılı kesintisiz kür programı planında bunlar kafamda aşşa yukarı birşeyleri belirleme adına bana çok lazım olacak?

Arkadaşlar kazanımım sıfır olması birşeyleri değiştirmeyecek haklısınız neden yarışacaksın sorusu çok haklı bir soru ama bunlara takılmadan bak kardeşim bunları bunları yaparsan şu ürünleri kullanmakdan ödün vermessen bunlarıda kullanmadanda olur anabolizanlar yeterli yetmez bunlarda dahil olmalı gbi gbi türkiyede 34 35  177 178 boyunda şu kilolarda define olursan şu katagoride başarılı olursun yada bu söylemin şu formunla 2 yılda imkansız hayal kurma derseniz sevinirim farklı sorularımda olcak konu konuyu açacaktır diye umuyorum konuya katılımınız beni sevindirir olumlu olumsuz tüm söylenlere saygım var sizlerden cevap bekliyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

forbit    828
Bybrs06, 34 dakika önce yazdı:

Diğer başlıktaki mesajınızı yeni gördüm.Yarışma ya testo bolde ile girdim uzun ester ile tuttuğum form bu .Bu sene benim yaşıtlar büyük erkekler kategorisine dahil oldu.170 cm de yarıştım o gün 75 kg dim.ilk kürüm ve ilk yarışımdı 

valla tebrikler büyük emek şu boy o kadar güzel bir avantaj ki sporun bu dalı için her yer ilmek ilmek doluyor gerçekten.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.180
Bybrs06, 1 saat önce yazdı:

Diğer başlıktaki mesajınızı yeni gördüm.Yarışma ya testo bolde ile girdim uzun ester ile tuttuğum form bu .Bu sene benim yaşıtlar büyük erkekler kategorisine dahil oldu.170 cm de yarıştım o gün 75 kg dim.ilk kürüm ve ilk yarışımdı 

Maşllah kardeşime haftalık mg ve kaç hafta sürdüğü bilgi verebilirmisin birde yarışmaları önceden takip ederek hazırlanmaya başlıyorsun sence iki yıl sonra 1.77 1.78 boyumla hangi kg nerede yarışabilirim yaşım 34 olacak o zamana bu konularda baya tecrübelisin yarfımcı olursan sevinirim sence ilk yarış için benim formum 2 yıl içinde yarışmak için ueteri kadar ileriye gdermi

_20210907_225113.JPG

Şuan kürden çıkalı 4. Haftam only enantadla devam ediyorum sıkı bir dietde deilim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wh00    149

Marta çok rahat hazırlanırsın. Ama sen 2 yıl sonra giricem diyorsan, bi definasyon yapıp bel arkanı boşaltırsan senin için yarışma formu tutmak daha kolay olur. 
Şuan bile 3 ayda hazırsın.  3 ayda define büyütüp kütle aldırıp yarışma yaptırdığım arkadaşlar var. Senin maşallah kütlen yerinde ki bu adeleler daha olgunlaşacak. İlaçlar mglerden ziyade, beslenme kardiyo ve sistematik antrenman. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.180
Wh00, 12 dakika önce yazdı:

Marta çok rahat hazırlanırsın. Ama sen 2 yıl sonra giricem diyorsan, bi definasyon yapıp bel arkanı boşaltırsan senin için yarışma formu tutmak daha kolay olur. 
Şuan bile 3 ayda hazırsın.  3 ayda define büyütüp kütle aldırıp yarışma yaptırdığım arkadaşlar var. Senin maşallah kütlen yerinde ki bu adeleler daha olgunlaşacak. İlaçlar mglerden ziyade, beslenme kardiyo ve sistematik antrenman. 

Bana buradan uzakdanda olsa yardımcı olabileceğin konularda yön verebilirsen çok mutlu olurum mesela yarışabileceğim en az 1 yıl sonraki yarışmalara beni yeterli gördüğün olur 3 ay öncesinden haberdar etme şansın varsa çok sevinirim eksiklerimi söylerseniz veya yarışma öncesi mutlaka yapmam gereken konularda bilgi verebilirminiz? Ben elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım buraya belli sürelerde formumuda paylaşırım gdişatıma bakarız vermemi istediniz pozları her gün çalışırım ditemi sıkı tutacak iradeye sahibim. Antremanları eksik yönlerimi ortaya çıkaracak tamamlayacak kapasiteseyim beslenme konusundada gerekirse macro hesabına kadar inerim yeterki birşeylerin adını koyma yoluna greyim konuyu lütfen konu hakkında tecrübeli arkadaşlar takibe alsın

tarihinde Semih Erarslan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bybrs06    20
Semih Erarslan, 13.09.2021 - 00:18 yazdı:

Maşllah kardeşime haftalık mg ve kaç hafta sürdüğü bilgi verebilirmisin birde yarışmaları önceden takip ederek hazırlanmaya başlıyorsun sence iki yıl sonra 1.77 1.78 boyumla hangi kg nerede yarışabilirim yaşım 34 olacak o zamana bu konularda baya tecrübelisin yarfımcı olursan sevinirim sence ilk yarış için benim formum 2 yıl içinde yarışmak için ueteri kadar ileriye gdermi

Şuan kürden çıkalı 4. Haftam only enantadla devam ediyorum sıkı bir dietde deilim

Abi forumda sana dikkat ediyorum da son zamanlarda çok güzel geliştin diyetine ve idmanına çok önem veriyorsun.Yarışma meselesine gelince büyük erkekler mens phsique 39 yaş son sınır oluyor 39 u geçersen Ne olur bilmiyorum ama 2 seneye gayet de düzgün bir formda podyuma çıkarsın 178 cm boy için 85-90 kilo da takır takır form tutarsın heralde.benim kürüme gelince .8 hafta only sustanon yaptım ilk 4 hafta bir ampul 4 haftada çift ampul vurdum daha sonra  15 hafta 500 mg testo enantat 400 mg bolde kullandım.sustanon kürüne başladıktan 3-4 hafta sonra salonlar kapanmıştı evde hafif kg lik dambıl ve barfiks ile devam ettim.Salonlar açılınca testo bolde kürüne geçtik .Balkan ve SP nin ürünlerini kullandım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.531

@Semih Erarslan bence de bu işe girişeceksen profesyonel bir yardım almak daha mantıklı olur.

Tüm hocalar seninle çalışmak isteyecektir, çünkü zaten hemen hemen hazırsın, baştan 5-0 önde başlayacak seninle hoca. Ve bu avantajı kullanarak seni kısa sürede hazırlayacaktır, sonrasında kendi reklamını yapmış da olacak hem.

Bir kaç hocayla iletişime geç, evet her şey maddi durumla alakalı ama belki sandığından daha azdır isteyecekleri ücret.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wh00    149
Semih Erarslan, 9 saat önce yazdı:

Bana buradan uzakdanda olsa yardımcı olabileceğin konularda yön verebilirsen çok mutlu olurum mesela yarışabileceğim en az 1 yıl sonraki yarışmalara beni yeterli gördüğün olur 3 ay öncesinden haberdar etme şansın varsa çok sevinirim eksiklerimi söylerseniz veya yarışma öncesi mutlaka yapmam gereken konularda bilgi verebilirminiz? Ben elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım buraya belli sürelerde formumuda paylaşırım gdişatıma bakarız vermemi istediniz pozları her gün çalışırım ditemi sıkı tutacak iradeye sahibim. Antremanları eksik yönlerimi ortaya çıkaracak tamamlayacak kapasiteseyim beslenme konusundada gerekirse macro hesabına kadar inerim yeterki birşeylerin adını koyma yoluna greyim konuyu lütfen konu hakkında tecrübeli arkadaşlar takibe alsın

1 Sene sonra tam bu zamanlarda yarışma oluyor. 
Senin katagorin 179 büyük erkekler. 
2Ekim pazar günü senin katagorin podyumda olucak, fırsatın varsa sende gidip izle rakiplerini gör. Hakemlerle konusabilirsin. 

Kısa bir definasyon yapıp kendini görebilirsin. Son formuna göre 12 hafatlık bi definasyon hazırlarız hep beraber. Kuru halinide görürüz. 

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.321

Eğer havanın sıcaklığı iştahla ilgili sıkıntı yaratıyorsa kesinlikle kışın olana girmeni tavsiye ederim.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

Çok çok zor ve teferruat isteyen işler.Süreci takipteyim, Allah yardımcın olsun abi.Koç olarak önerebileceğim bir kaç kişi var.İlgilenirsen yazarım.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.180
Bybrs06, 7 saat önce yazdı:

Abi forumda sana dikkat ediyorum da son zamanlarda çok güzel geliştin diyetine ve idmanına çok önem veriyorsun.Yarışma meselesine gelince büyük erkekler mens phsique 39 yaş son sınır oluyor 39 u geçersen Ne olur bilmiyorum ama 2 seneye gayet de düzgün bir formda podyuma çıkarsın 178 cm boy için 85-90 kilo da takır takır form tutarsın heralde.benim kürüme gelince .8 hafta only sustanon yaptım ilk 4 hafta bir ampul 4 haftada çift ampul vurdum daha sonra  15 hafta 500 mg testo enantat 400 mg bolde kullandım.sustanon kürüne başladıktan 3-4 hafta sonra salonlar kapanmıştı evde hafif kg lik dambıl ve barfiks ile devam ettim.Salonlar açılınca testo bolde kürüne geçtik .Balkan ve SP nin ürünlerini kullandım.

Peki yarışma hangi il ve ilçede yarışma öncesi yapılması gereken prosürden bahsedermisin müracat ederken gereken şeyler neler en geç yarışmaya ne kadar kla sporcu kabulü yapılıyor mesela.

Wh00, 4 saat önce yazdı:

1 Sene sonra tam bu zamanlarda yarışma oluyor. 
Senin katagorin 179 büyük erkekler. 
2Ekim pazar günü senin katagorin podyumda olucak, fırsatın varsa sende gidip izle rakiplerini gör. Hakemlerle konusabilirsin. 

Kısa bir definasyon yapıp kendini görebilirsin. Son formuna göre 12 hafatlık bi definasyon hazırlarız hep beraber. Kuru halinide görürüz. 

.Yarışma adresini verebilirmisin fırsatım olursa gdip izlemek isterim ama bu kadar kısa sürede yarışmaya katılmak istemem girdiğimde kötü sonuç benim için en az 3.lük İlk de olsa oradan elimi kolumu sallayarak dönmek istemem şuan mental olarak da bu kısa sürede daha yeni araştırma yaparken damdan düşmüş kediye dönerim orada ama izleyip seneye hazırlanmak isterim tabi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.321
Semih Erarslan, 7 dakika önce yazdı:

Peki yarışma hangi il ve ilçede yarışma öncesi yapılması gereken prosürden bahsedermisin müracat ederken gereken şeyler neler en geç yarışmaya ne kadar kla sporcu kabulü yapılıyor mesela

Bu sene İstanbulda. hatta bu yüzden çok sevinçliyim çünkü 3 arkadaşım girecek farklı sıkletlerde.

Normalde antalyada yapıyorlardı.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.180
rastlantisal, Şimdi yazdı:

Bu sene İstanbulda. hatta bu yüzden çok sevinçliyim çünkü 3 arkadaşım girecek farklı sıkletlerde.

Normalde antalyada yapıyorlardı.

Abi bubların yayınlandığı bir site yokmu iş takvimi yok mu kendi aralarında hadi yarışmamı yapalım diolar 🙂 bunları nereden haberdar oluruz kulakdan kulağa dışında

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.408

Kütle olarak sorun yok biraz daha üstüne koyulabilir ama derinlik olarak çok derin bi görüntü yakalarsan bence derece yaparsın abi.Sen Burak abiyle bir konuş önce bana göre bu konuyu 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.321
Semih Erarslan, 36 dakika önce yazdı:

Abi bubların yayınlandığı bir site yokmu iş takvimi yok mu kendi aralarında hadi yarışmamı yapalım diolar 🙂 bunları nereden haberdar oluruz kulakdan kulağa dışında

https://tvgfbf.gov.tr/category/sabit/

https://tvgfbf.gov.tr/iletisim/

• Vayyyy!! 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.180
Emrahtkty, 33 dakika önce yazdı:

Kütle olarak sorun yok biraz daha üstüne koyulabilir ama derinlik olarak çok derin bi görüntü yakalarsan bence derece yaparsın abi.Sen Burak abiyle bir konuş önce bana göre bu konuyu 

Burak hocamla sürekli iletişim halindeyim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bybrs06    20
Semih Erarslan, 7 saat önce yazdı:

Burak hocamla sürekli iletişim halindeyim 

Tvgf na bağlı bir spor salonundan lisans çıkarman lazım yani kulübe bağlı olmak gerek ferdi lisans ile yarışılmıyor.Gerekenler bu.Ben Ankara yarışına girdim tecrübe olsun diye.Tr yarışı var 1-2 hafta içinde lisansını çıkarıp girebilirsin .boyanı , lisansını(kimlik de gerekli), şortunu ayarla tamam.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.180
Bybrs06, 1 saat önce yazdı:

Tvgf na bağlı bir spor salonundan lisans çıkarman lazım yani kulübe bağlı olmak gerek ferdi lisans ile yarışılmıyor.Gerekenler bu.Ben Ankara yarışına girdim tecrübe olsun diye.Tr yarışı var 1-2 hafta içinde lisansını çıkarıp girebilirsin .boyanı , lisansını(kimlik de gerekli), şortunu ayarla tamam.

Tvgf tam olarak açılımı nedir? Birde lisans ücretleri aşşa yukarı nerelerde 3 yeirine 5 vermeyelim 1-2 haftaya yarışmam çok zor olur ama seneye tüm bu söylenenleri kademe kademe yerine getirip form yeterliyse giricem brazda yarışma öncesi ve sonrası ürün kullanımıyla ilgli bilgi verebilirmisin sonuçda dopink yasak girmeden öncemi yoksa grip çıkıp hemen pct yemi yöneliyorsun bunları ayarını nasıl yapıyorsun peki? 

tarihinde Semih Erarslan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
BB2    20
Semih Erarslan, 8 dakika önce yazdı:

Tvgf tam olarak açılımı nedir? 

Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bybrs06    20
Semih Erarslan, 3 saat önce yazdı:

Tvgf tam olarak açılımı nedir? Birde lisans ücretleri aşşa yukarı nerelerde 3 yeirine 5 vermeyelim 1-2 haftaya yarışmam çok zor olur ama seneye tüm bu söylenenleri kademe kademe yerine getirip form yeterliyse giricem brazda yarışma öncesi ve sonrası ürün kullanımıyla ilgli bilgi verebilirmisin sonuçda dopink yasak girmeden öncemi yoksa grip çıkıp hemen pct yemi yöneliyorsun bunları ayarını nasıl yapıyorsun peki? 

Ben lisansı 250 TL ye halletmiştim Ankara’da.Ankara  şampiyonasında kontrol yok.İlaç kullanma kesme muhabbetini tam bilmiyorum.Eğer Prof destek alırsan bizimle paylaşır mısın bu konuyuwhocam? Türkiye şampiyonasında derece alırsan doping test veriyorsun .kimi hoca sadece birinci olan dan test alıyorlar diyor kimisi ikinciden de alınıyor diyor,kimisi de ilk üç hatta beşten de alan var diyor ama o kadar da zannetmiyorum.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wh00    149
Semih Erarslan, 19 saat önce yazdı:

Peki yarışma hangi il ve ilçede yarışma öncesi yapılması gereken prosürden bahsedermisin müracat ederken gereken şeyler neler en geç yarışmaya ne kadar kla sporcu kabulü yapılıyor mesela.

.Yarışma adresini verebilirmisin fırsatım olursa gdip izlemek isterim ama bu kadar kısa sürede yarışmaya katılmak istemem girdiğimde kötü sonuç benim için en az 3.lük İlk de olsa oradan elimi kolumu sallayarak dönmek istemem şuan mental olarak da bu kısa sürede daha yeni araştırma yaparken damdan düşmüş kediye dönerim orada ama izleyip seneye hazırlanmak isterim tabi

Kurtköy spor salonu/Pendik. 

ilaç kesme ile ilgili 1.lik veya derece olduğunda test yapabiliyorlar. 

Semih Erarslan, 8 saat önce yazdı:

Yarışmadan 15 gün önce ilaçlar kesilir, ilaçlar kesilince daha define bir görüntü çıkar. Ama kesmedende katılan var. Son gün diüretik kullananda var.  Pct kararı senin. Definasyon sonrası pct yapmak daha iyi olur.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.408

İlaç kontrolü icin içerden tanıdık olursa hallediliyormuş para ile öyle duymuştum yanında getirdiğin birinin idrarını ve kanını veriyorlar kontrol icin benim kulağıma bu şekilde gelmişti 

• Vayyyy!! 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

İlk 3 arasından sadece birine tahlil yapılıyor.Onu da 3 kişinin arasında kura ile çekiyorlar.Bomba kimde patlarsa xD

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.180
Emrahtkty, 10 saat önce yazdı:

İlaç kontrolü icin içerden tanıdık olursa hallediliyormuş para ile öyle duymuştum yanında getirdiğin birinin idrarını ve kanını veriyorlar kontrol icin benim kulağıma bu şekilde gelmişti 

Her seferinde bunlarla uğraşılmaz işin doğru tarafını öğrenip uygumak lazım ki bu tarz işleri beceremem

Vural2, 8 saat önce yazdı:

İlk 3 arasından sadece birine tahlil yapılıyor.Onu da 3 kişinin arasında kura ile çekiyorlar.Bomba kimde patlarsa xD

O kesin bana denk gelir o yüzden hazırlanırken bu durumuda göz önünde bulundurmalıyım sonuçda bir denk gelmedi 2 denk gelmedi işi şansa bırakmamak lazım

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
Semih Erarslan, Bir saat önce yazdı:

Her seferinde bunlarla uğraşılmaz işin doğru tarafını öğrenip uygumak lazım ki bu tarz işleri beceremem

O kesin bana denk gelir o yüzden hazırlanırken bu durumuda göz önünde bulundurmalıyım sonuçda bir denk gelmedi 2 denk gelmedi işi şansa bırakmamak lazım

Dediğim gibi abi yarışma işi çok çok farklı değişik bir boyut bin bir türlü protokoller var.Herkesin kendi stili var.Neyi neden yaptığını anlayamazsın yani o kadar karışık ben biraz bu işlerin içinde bulundum.Diyorsun ki bu adam bana niye bunu yaptırıyor.Ama şaşırtıcı bir şekilde işe yarıyor 😂 Kesinlikle bir hoca ile çalışmaya başla.Sana önerebileceğim kişiler Fikret Becan, Furkan Kaplancan,Maxgymcoach, Ertuğ evrekli, Buğra Keskin (yarışmacı paketi var mı bilmiyorum fakat çok tecrübeli), Güray aydın, Muhammed kodalak... Daha bir çok piyasada ismi bilinmeyen çok sağlam hocalar var.Muhakkak yarışmacı hazırlayan bir hoca ile çalış.250 şundan 500mg şundandan çok daha detaylı ve meşakkatli bir iş bu.Calisacagin hoca ile detaylıca konuş.Yapabilirim diyorsan beraber başlarsınız.Cunku bildiğim kadarı ile evlisin ve çocukların var abi.Bunlar gerçekten çok zor işler.Benim yarışma hazırlığımda evdeki hayvanlar bile benden korkup kaçıyordu, herşeyi göze alarak bu işe gir.Abarti olacak ama bu bir savaş.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.