Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

HALO74

Küre girmeden önceki kan tahlillerim

Önerilen İletiler

HALO74    0

Hocalarım bi bakarmısınız uzun süredir spor yapıyorum ara ara yaptıgımda oldu devamlı 1 sene yaptıgımda oldu cidden ağır çalışıyorum fakat hiçbir zaman kendimi yağ oranım düşükken görmedim beslenmeme dikkat ediyorum sırf daha hızlı zayıflamak için 1 ay boyunca levotiroksin kullandım tiroidim yavaş calıstıgını söylemişti doktor.

Ekmek yemiyorum asla , karbonhidrat tüketmiyorum(5 aydır), şeker kullanmıyorum.Cola ve hazır ambalajlı şeyleri tüketmiyorum buna rağmen kilom 1 hafta otursam 1-2 kg hemen alıyorum artık canıma tak etti ve oxandrolone + clen kürü yapmayı düşündüm.Sporda eksiksiz preworkout , bcaa, protein tozu kullanıyorum beslenmemde tavuk , haşlanmış yumurta , kırmızı et olarak devam ediyor.

174 BOY 88 KG YAŞ 25

kendimi artık yağsız görmek istiyorum canıma tak etti küre girmeden önce sonuçlarımı aldım sizlere gösterip danışmak istedim.

1jvzru5.jpg

Daha önce hiç kür yapmadım sizce nasıl bi değerler ne yapmam gerekiyor , yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emrah    1.409
HALO74, 21 dakika önce yazdı:

Hocalarım bi bakarmısınız uzun süredir spor yapıyorum ara ara yaptıgımda oldu devamlı 1 sene yaptıgımda oldu cidden ağır çalışıyorum fakat hiçbir zaman kendimi yağ oranım düşükken görmedim beslenmeme dikkat ediyorum sırf daha hızlı zayıflamak için 1 ay boyunca levotiroksin kullandım tiroidim yavaş calıstıgını söylemişti doktor.

Ekmek yemiyorum asla , karbonhidrat tüketmiyorum(5 aydır), şeker kullanmıyorum.Cola ve hazır ambalajlı şeyleri tüketmiyorum buna rağmen kilom 1 hafta otursam 1-2 kg hemen alıyorum artık canıma tak etti ve oxandrolone + clen kürü yapmayı düşündüm.Sporda eksiksiz preworkout , bcaa, protein tozu kullanıyorum beslenmemde tavuk , haşlanmış yumurta , kırmızı et olarak devam ediyor.

174 BOY 88 KG YAŞ 25

kendimi artık yağsız görmek istiyorum canıma tak etti küre girmeden önce sonuçlarımı aldım sizlere gösterip danışmak istedim.

1jvzru5.jpg

Daha önce hiç kür yapmadım sizce nasıl bi değerler ne yapmam gerekiyor , yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Karbonhidrat tüketmiyorum derken? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HALO74    0
Emrahtkty, 2 saat önce yazdı:

Karbonhidrat tüketmiyorum derken? 

karbonhidrat içerikli şeyler tüketmiyorum diyelim örn makarna pilav gibi demek istedim en son ne zaman makarna ve pilav yediğimi unutmusumdur

Bu arada eklemeyi unutmuşum 6 senedir Paxera 40 mg kullanıyorum anti depresan devamlı olarak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.345
HALO74, 10 saat önce yazdı:

174 BOY 88 KG YAŞ 25

1jvzru5.jpg

Karbonhitrat tüketmeden oluyor mu? Yani keto beslenerek yapılır mı? Fitness olur ama body building olmaz. Bizzat canlı örneği benim. Yıllarca IF beslene biçimi + keto yada low carb beslendim. Yol aldım mı? 55 kilodan baya yukarılara taşıdı beni ama gelişimin durduğu yerde carb yemeye başlayıp çok da güzel sonuç aldım. Yani sen vücut geliştirme yapıyorsan karbonhitrat tüketmenin yolunu bulacak ve öğreneceksin. Başka şansın yok.

Testi nasıl yaptırdın bilmiyorum. Ama 3-4 gün cinsel perhiz, uyku alınmış ve sabah erkenden aç karnına yaptırmak gerek. Şimdi bu değerler üzerinden yorum yapmak yanlış olur. Haftanın yorgunluğu ile akşam üzeri ve sex yapmış olarak gidip test yaptırdı isen bu bizi yanıltır.

Mesela ağır çalışıyorum demişsiniz ama bu çok göreceli bir şey. Hafta da kaç gün? Gün de kaç saat? 

Üstelik herhangi bir hastalığınız yoksa bu matematiksel bir işlemdir. Yani sizin antrenman + günlük hareketlilik vs harcadığınız enerji bellidir. %20 altında beslenirseniz zayıflamamanızın imkanı yok. Dediğiniz şartlarda ilaç kullanmak size kısa süreli fayda sağlayacak. Peki sonra? Sonsuza kadar bunları kullanamayacaksınız. İlaçları kesince hızla geri kilo alacaksınız. O yüzden önce sorunu bulup natural olarak çözüm üretmeye çalışmak gerek. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
rastlantisal, 3 saat önce yazdı:

Karbonhitrat tüketmeden oluyor mu? Yani keto beslenerek yapılır mı? Fitness olur ama body building olmaz. Bizzat canlı örneği benim. Yıllarca IF beslene biçimi + keto yada low carb beslendim. Yol aldım mı? 55 kilodan baya yukarılara taşıdı beni ama gelişimin durduğu yerde carb yemeye başlayıp çok da güzel sonuç aldım. Yani sen vücut geliştirme yapıyorsan karbonhitrat tüketmenin yolunu bulacak ve öğreneceksin. Başka şansın yok.

Testi nasıl yaptırdın bilmiyorum. Ama 3-4 gün cinsel perhiz, uyku alınmış ve sabah erkenden aç karnına yaptırmak gerek. Şimdi bu değerler üzerinden yorum yapmak yanlış olur. Haftanın yorgunluğu ile akşam üzeri ve sex yapmış olarak gidip test yaptırdı isen bu bizi yanıltır.

Mesela ağır çalışıyorum demişsiniz ama bu çok göreceli bir şey. Hafta da kaç gün? Gün de kaç saat? 

Üstelik herhangi bir hastalığınız yoksa bu matematiksel bir işlemdir. Yani sizin antrenman + günlük hareketlilik vs harcadığınız enerji bellidir. %20 altında beslenirseniz zayıflamamanızın imkanı yok. Dediğiniz şartlarda ilaç kullanmak size kısa süreli fayda sağlayacak. Peki sonra? Sonsuza kadar bunları kullanamayacaksınız. İlaçları kesince hızla geri kilo alacaksınız. O yüzden önce sorunu bulup natural olarak çözüm üretmeye çalışmak gerek. 

Üst ve orta kısımlara katılmakla birlikte alttaki naturel devam etme kısmına katılamadım :)

Niye,

1- Spor yapıyorum ama yağ oranımı düşüremiyorum demiş konu sahibi, yani kas kazanma önceliği yok, dolayısıyla karbonhidrat almayarak zaten yağ yakmak için adım atmış.

2- 5 aydır disiplinle (ben konu sahibinin  yalancısıyım) pilav makarna ambalajlı ürünlerden uzak durmuş ki bu çok mükemmel bir irade ister, yine de sonuç alamamış.

3- En fazla 2-3 ay daha dayanır ve sonuç alamayacağına kanaat getirerek komple spordan uzaklaşır.

4- Naturel olarak bu disipline sahip iken, yardımcı farmakolojik ürünler kullanarak daha hızlı ve etkili sonuç aldığını görerek, daha verimli çalışabilir, mental olarak kendini daha iyi hissedebilir.

5- Sonrasında yağ yakımı kısmını geçeceği için, karbonhidrat hadisesi tekrar konuşulabilir.

Clean ve yohimbine ikilisi ile 8-12 haftada sonuç alabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.345
Rdm, 3 dakika önce yazdı:

Üst ve orta kısımlara katılmakla birlikte alttaki naturel devam etme kısmına katılamadım :)

Niye,

1- Spor yapıyorum ama yağ oranımı düşüremiyorum demiş konu sahibi, yani kas kazanma önceliği yok, dolayısıyla karbonhidrat almayarak zaten yağ yakmak için adım atmış.

2- 5 aydır disiplinle (ben konu sahibinin  yalancısıyım) pilav makarna ambalajlı ürünlerden uzak durmuş ki bu çok mükemmel bir irade ister, yine de sonuç alamamış.

3- En fazla 2-3 ay daha dayanır ve sonuç alamayacağına kanaat getirerek komple spordan uzaklaşır.

4- Naturel olarak bu disipline sahip iken, yardımcı farmakolojik ürünler kullanarak daha hızlı ve etkili sonuç aldığını görerek, daha verimli çalışabilir, mental olarak kendini daha iyi hissedebilir.

5- Sonrasında yağ yakımı kısmını geçeceği için, karbonhidrat hadisesi tekrar konuşulabilir.

Dostum bu cidden basit bir matematik ve fizik kuralıdır. Tabi herhangi bir rahatsızlığa sahip değilse

Aldığın kalori harcadığından çoksa kilo alırsın. Az ise kilo verirsin. Yani eğer kilo veremiyorsa bu işlemde bir hata var demektir. Yada düşündüğü kadar iyi spor yapmıyordur. Yani harcadığı aldığından azdır. O yüzden böyle durumlarda çok soru sorarak ve ihtimalleri hatırlatarak anlamaya çalışıyorum. 

Karbonhitrat tüketmiyordur ama yüksek oranda yağ alıyordur mesela. Bir de karbonhitrat konusu çok korkulacak bir şey değil. Yemediğinde bir noktada vücut zaten karbonhitrat istemiyor zaten. Senelerce öyle beslendim çok çok iyi bildiğim bir konu. 

Yani asıl sorunu çözmeden ilaca yönlenirse ilaç bittiğinde yine sorunla baş başa kalacak. E alacağı ilaçta olmayacak o zaman ne yapacak?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
rastlantisal, 6 dakika önce yazdı:

Dostum bu cidden basit bir matematik ve fizik kuralıdır. Tabi herhangi bir rahatsızlığa sahip değilse

Aldığın kalori harcadığından çoksa kilo alırsın. Az ise kilo verirsin. Yani eğer kilo veremiyorsa bu işlemde bir hata var demektir. Yada düşündüğü kadar iyi spor yapmıyordur. Yani harcadığı aldığından azdır. O yüzden böyle durumlarda çok soru sorarak ve ihtimalleri hatırlatarak anlamaya çalışıyorum. 

Karbonhitrat tüketmiyordur ama yüksek oranda yağ alıyordur mesela. Bir de karbonhitrat konusu çok korkulacak bir şey değil. Yemediğinde bir noktada vücut zaten karbonhitrat istemiyor zaten. Senelerce öyle beslendim çok çok iyi bildiğim bir konu. 

Yani asıl sorunu çözmeden ilaca yönlenirse ilaç bittiğinde yine sorunla baş başa kalacak. E alacağı ilaçta olmayacak o zaman ne yapacak?

Dost asıl sorun ne biliyor musun, karbonhidrat yağ protein beslenme veya antrenmandan ziyade,

Asıl sorun kendimden örnek verecek olursak;

Ben de ilk forumda konu açtığımda, 

Naturel devam et,

Önce göbeği erit,

ilaçları ne sanıyorsunuz mucize değil,

vs.vs. o kadar çok olumsuz yorum geldi ki, sadece Metin hoca dene bir şey kaybetmezsin yazmıştı. Dönüp baktığımda iyi ki çoğunluğu dinlememişim diyorum, yoksa şimdiye kadar çoktan sporu bırakmış, göbeğimin üzerine bira bardağımı koymuş  yanında tuzlu fıstık yiyerek mutlu mesut yaşıyor olurdum.

Velhasıl , bazen insan uğraşıp sonuç alamıyor, veya devamlılığı sağlayacak gücü/iradeyi kendinde bulamıyor, çabuk pes edebiliyor.

Sonuç odaklı olmak cidden çok zor ülke şartlarında, hepimiz aceleciyiz, yoğun çalışma temposunun arasına kendi kişisel hobilerimizi koymaya çalışıyoruz bir de.

Çok uzattım, bazen vites arttırmak iyidir.

Ve özetle herkesin hayatına kimse karışamaz :P 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.345
Rdm, 8 dakika önce yazdı:

Dost asıl sorun ne biliyor musun, karbonhidrat yağ protein beslenme veya antrenmandan ziyade,

Asıl sorun kendimden örnek verecek olursak;

Ben de ilk forumda konu açtığımda, 

Naturel devam et,

Önce göbeği erit,

ilaçları ne sanıyorsunuz mucize değil,

vs.vs. o kadar çok olumsuz yorum geldi ki, sadece Metin hoca dene bir şey kaybetmezsin yazmıştı. Dönüp baktığımda iyi ki çoğunluğu dinlememişim diyorum, yoksa şimdiye kadar çoktan sporu bırakmış, göbeğimin üzerine bira bardağımı koymuş  yanında tuzlu fıstık yiyerek mutlu mesut yaşıyor olurdum.

Velhasıl , bazen insan uğraşıp sonuç alamıyor, veya devamlılığı sağlayacak gücü/iradeyi kendinde bulamıyor, çabuk pes edebiliyor.

Sonuç odaklı olmak cidden çok zor ülke şartlarında, hepimiz aceleciyiz, yoğun çalışma temposunun arasına kendi kişisel hobilerimizi koymaya çalışıyoruz bir de.

Çok uzattım, bazen vites arttırmak iyidir.

Ve özetle herkesin hayatına kimse karışamaz :P 

Güzel özetledin dost.

Olay bakış açısı. Ben mesleğim icabı analitik ve çözüm odaklı yaklaşıyorum olaylara. Sen hele bir başlasın bu durumu severse -ki sever- zaten devam ettirir ve disiplini de oturtur diyorsun. Zaten kullanacakları öyle döngü kapatan şeyler değil ne kaybeder ki diyorsun. Sen de haklısın. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HALO74    0
Rdm, 4 saat önce yazdı:

Niye,

evet hocam beni anladığınız için teşekkür ederim zaten ben istiyorum biraz incelmek. fakat bazı danıştığım insanlar prolaktin yüksek iken ox girilmez girersem daha kötü olur diyorlar. Prolaktini yükselten büyük ihtimal kullandıgım antidepresan PAXERA 40 MG yüzünden. Paxerayı bırakamıyorum antidepresan bırakması zor 5 senedir kullanıyorum bunu kullanıyorum diye oxandrolone kullanamaz mıyım ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
HALO74, 3 saat önce yazdı:

evet hocam beni anladığınız için teşekkür ederim zaten ben istiyorum biraz incelmek. fakat bazı danıştığım insanlar prolaktin yüksek iken ox girilmez girersem daha kötü olur diyorlar. Prolaktini yükselten büyük ihtimal kullandıgım antidepresan PAXERA 40 MG yüzünden. Paxerayı bırakamıyorum antidepresan bırakması zor 5 senedir kullanıyorum bunu kullanıyorum diye oxandrolone kullanamaz mıyım ?

Antidepresan kullanan üyeler var forumda, görürlerse konuna cevap yazarlar, benim konu hakkında bilgim yok. Prolaktin seviyelerini antidepresanların arttırdığını okumuştum, bu konuda haklısın, düşürmek de zor değil ama ilaçların birbirleri ile olan etkileşimini bilen birilerin danışman gerekli.

Ayrıca clenbuterol sağlam psikoloji isteyen bir ilaç, anlık olarak nabız yükselmesi durumlarında sakin kalıp bunu ilacın etkisi olduğunu telkin edebilecek iradede olmalısın, yoksa panik yapıp çarpıntıyı tetikleyebilir, psikolojini ve kalp sağlığını daha da bozabilirsin.

En güzeli, forumda biraz araştırma yapman :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HALO74    0
Rdm, Bir saat önce yazdı:

Antidepresan kullanan üyeler var forumda, görürlerse konuna cevap yazarlar, benim konu hakkında bilgim yok. Prolaktin seviyelerini antidepresanların arttırdığını okumuştum, bu konuda haklısın, düşürmek de zor değil ama ilaçların birbirleri ile olan etkileşimini bilen birilerin danışman gerekli.

Ayrıca clenbuterol sağlam psikoloji isteyen bir ilaç, anlık olarak nabız yükselmesi durumlarında sakin kalıp bunu ilacın etkisi olduğunu telkin edebilecek iradede olmalısın, yoksa panik yapıp çarpıntıyı tetikleyebilir, psikolojini ve kalp sağlığını daha da bozabilirsin.

En güzeli, forumda biraz araştırma yapman :) 

sagolun hocam araştırıyorum zaten kullananlar gördüm prolaktini arttırdıgını duydum bugun 50 mg oxandrolone basladım bakalım nasıl olacak. üstad peki oxandrolone 20 gün sonunda nasıl bi pct yapmam gerekecek bazıları diyor o prolaktin üstüne götürüsü fazla olur diyor o zaman prolaktini baskılayamaz mıyız kür sonunda

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HALO74    0

yada vazgeçtim arkadaşlar cok fazla bilgi karmaşası var. Biri diyor ölürsün böbreklerin söner karaciğerin gider. biri diyor psikiyatri ilacıyla kullanırsan geri dönüşü olmayan şeyler olur seni pcte kurtaramaz diyor vazgeçtim  ya allah kahretsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HALO74    0

Sanırım vazgeçtim.Kür içinde prolaktini düşürmek için bi hocam cabaser önerdi hadi diyelim prolaktini o şekilde düşürdük günlük 5 tablet 50mgden 4 hafta kullanacaktım testoyu %40 oranına kadar düşürürmüş bu oxandrolone e zaten PAXERA yüzünden testom düşük prolaktinim yüksek.

Var olan testo değeride düşürürse kür sonrasında benim kazandıgım yada kazanabileceğim herşey geri gitmeyecek mi ? kür sonunda Testo düşmüş olacak ve prolaktin yükselmiş bu halde tekrar sulanacağım değil mi ? e o zaman ne anlamı kaldı hormonlar ile oynamaya ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
HALO74, 13.08.2021 - 20:34 yazdı:

174 BOY 88 KG YAŞ 25

1jvzru5.jpg

Kilo almak vermek bir çok etkene bağlı olarak gelişiyor.İnsülin direncin olabilir, metabolizman yavaş çalışabilir, harcadığından fazla kalori alıyor olabilirsin.Östrojen ve prolaktin gibi hormonların dengesizliğinden yağlanma ve sulanma yaşıyor olabilirsin vb.

Senin yaşlarda prolaktin yükselebiliyor anlık mı bu yoksa sürekli değeri mi onu bilmek lazım.Ona göre biraz müdahale edilebilir çeşitli şekillerde...

Total teston ve lh yüksekliği göze çarpıyor değerlerinden.Sebebi prolaktin yüksekliği olabileceği gibi testislerin duyarsızlığı da olabilir.

Kalori hesabı yapmakla işe başla.Karbonhidrat almalısın az da olsa.Çünkü metabolizma hızına etkisi var bu durumun.Troid hapı kullanma, onun yerine yağ yakıcı suplementler veya kontrollü şekilde clenbuterol kullanabilirsin.Büyüme hormonu seviyelerine uyku düzenine dikkat ederek katkı yapabilirsin.Olmadı doğal büyüme hormonu seviyelerini arttıran çeşitli peptidlerden yararlanabilirsin.Sana, amaçlarına ve maddiyatına kalmış bir durum.Kolay gelsin...

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
HALO74, 28.08.2021 - 16:20 yazdı:

ox'un yanına turanabol veyahut rad 140 eklenebilir mi @metinav

Oxandrolon ve rad 140 birlikte kullanılabilir. Fakat pct gerektirebilir, kullanım süresine göre...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Geleceğin Olympia'sı
      Merhaba arkadaşlar,
      12 haftadır kürdeyim ilk 10 hafta:
      500 testo e. 500 bolde Yaptım, ilaçlar on numara çalışıyor 6. haftada deli gibi iştahım açıldı ama sonraki hafta bir mod düşüklüğüyle beraber sersemlik olmaya başladı, sanki kafam güzelmiş gibi dolaşıyorum etrafta boş boş bir yerlere bakıp dalıyorum sürekli ayrıca enerji ve libido da düşük. 2 haftadır npp ile devam ediyorum ve bu durumu hala yaşıyorum, ben ilk kürümde deca yapmıştım buna rağmen deli gibi libidom ve enerjim vardı. Şuan libidom ve enerjim düşük.
      Bu sorunu nasıl aşabilirim ? En son Mart ayında tahlil verdim sadece hormonlarıma bakmışlar, kan tahlili yok bir daha vericem. Prolaktin 7.22 aşağıda gözükmemiş. Bazen çok duygusal hissediyorum ondan dolayı arimidex kullanıyordum e2 o yüzden böyle.

• Yazan: Nynex
      Arkadaşlar selam,
      5 haftadır testo bolde küründeydim kan testi sonucu ilaçların çalışmadığını görünce iran testo ve zphc boldeye geçiş yaptım ancak ilk enjeksiyon kalçada ağrı ve ödem yaptı dün sol kalçadan ikinci enjeksiyonu oldum oda enjeksiyon sırasında felaket yaktı ve şimdi bölge ağrıyor bu neden olmuş olabilir acaba sonuçta enjeksiyonları aynı kişi yaptı ilaç değiştirdiğimden beri ikidir sıkıntılı oluyor.
    • Yazan: havabukucu
      Herkese merhaba,
      9 haftadır 250 mg iran testo kullanıyorum ancak henüz ciddi bir etki görmedim dozajmı az yanına eklemem gereken bir şey mi var bilmiyorum bu benim ilk kürüm pek fazla bilgiye sahip değilim ağırlıklar bile doğru dürüst artmadı dozaj arttırmama gerek var mı?
    • Yazan: Hasan3542

Arkadaşlar bu markaları kullanan oldumu daha önce aralarında en iyisi hangisidir?
    • Yazan: Joseph
      Biraz önce yeni bir haber okudum doğru mu değil mi tam emin değilim fakat doların yıl sonu 40 lirayı geçeceği gibi şeyler yazıyordu. Dolar 32,33 lirayken bu  seviyelerde olan ilaç fiyatları dolar 40 lirayı görünce hangi seviyelere gelecek acaba?  Nasıl kür yapacağız? O yüzden bende panik yaptım ihtiyacım olan ne varsa toplu şekilde almaya çalışacağım. Sizin planlarınız nedir? Supplementler bile fahiş rakamlara çıkmış dolarla geldiği için normal tabi. Bugün dandik ne olduğu belli olmayan steroid markaları için pek değişen bişey olmayacak çünkü maliyetleri düşük ama bilmeyenler zehirlenecek rakamlara kanıp. Bu dolar kurunda güzel ilaca ulaşmak ya çok zor ya çok pahalı olacak bu gidişle  
      Tarihe not düşelim bugün dolar kuru :  32,40 TL

Haber kaynağı :

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.