Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ucantekme1

Tahlil ve değerler

Önerilen İletiler

ucantekme1    16

60f568db4fbdc_217168076_2215422091934311_4818841993105533019_n-Kopya.jpg.308512f5f493f15cbe47b05a4f712c98.jpg217168076_2215422091934311_4818841993105533019_n.thumb.jpg.929140d087347f522eec2d6dede4cc50.jpg

arkadaşlar konuya gireyim aşırı yorgun halsizim kolumk kalkmıyor 8-9 gündür doktor kontrolünde ferrum fort demir tableti kullanıyorum aynı zamanda b12 ve folik asitte alıyorum her sabah ıspanak ceviz kuru üzüm pekmez abartmadan 31 inde maçım var mma kafes dövüşü nefes darlığı gibi nefes almam güçleşiyor sürekli böyle yüksek nefes alma derdinde oluyorum demir seviyelerini arttırabileceğim önerileriniz varmıdemir vitamininçok düşük olmasından yorgunluk halsizlik ve nefes almada güçlük olurmu bu konuda @metinav 

hocam bakabilirse çok iyi olur kaslarımda güçsüzlük hissediyorum yüksek proteinli diyetler yapıyordum hep çok fazla süt ve yoğurt peynir tüketiyordum bunuda ekleyeyim yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar genel bi halsizlik yorgunluk güçsüzlük yaşatıyor bana ne yapabiliriz bu konuda.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yorgun    10

Fark etmediğin bir iç kanama durumun olabilir mi? Mesela bağırsaklarda? 5 ay gibi bir sürede bu kadar ferritin düşmesi normal değil. Bir ihtimal de hiç demir içermeyen bir beslenme (Et ve sakatatın tamamen kesilmesi) yapmış olman veya kullandığın ilaçların yan tesiri neticesinde de olmuş olabilir. Kolesterolün de çok düşük, sağlıklı yağlar yiyerek (zeytinyağı, tereyağı, kuyruk yağı) artırabilirsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LezonTR    0

Geçmiş olsun 

tarihinde LezonTR tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
yorgun, 31 dakika önce yazdı:

Fark etmediğin bir iç kanama durumun olabilir mi? Mesela bağırsaklarda? 5 ay gibi bir sürede bu kadar ferritin düşmesi normal değil. Bir ihtimal de hiç demir içermeyen bir beslenme (Et ve sakatatın tamamen kesilmesi) yapmış olman veya kullandığın ilaçların yan tesiri neticesinde de olmuş olabilir. Kolesterolün de çok düşük, sağlıklı yağlar yiyerek (zeytinyağı, tereyağı, kuyruk yağı) artırabilirsin. 

Hocam beslenmeden olabilir ama hep yorgun halsiz güçsüz hissediyorum bu durumdanmi  kaynaklı sizce %61 ken gittigimdede yorgundum halsizdim fakat önceden yaptığım şeyleri hiç yapamamaya başladım bu durumdan kaynaklanirmi doktora gittim ilaç kullanıyorum ferrum fort yanında kirmizi  et b12 folik asit ceviz kuru üzüm pekmez ben polen ile destekliyorum nekadar bir sürede eskisi gibi iyi hissederim Hocam sizce birde onerebilecegeniz bir tavsiye varmi Demir arttırmak için 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yorgun    10

Kardeşim oncelikle tam bir teshis ve tedavi sadece ilgili hekim tarafından yapılabilir. Benim boyle bir ferritin degerim olsaydı hap degil igne kullanırdım. Vucudun oksijensiz bir durumda ve bunun sonucu yorgun hissediyorsun gayet normal hedefin 80 olsun ferritinde. Yiyecek olarakta yagli bobrek ciger kavurması falan yemen lazım, ayriyeten yagli kuzu eti. Hem kolesterolun hem demir hem de b12 acisindan olumlu bir yukarı ivme kazanirsın. Bu arada gunde 10 damla d vitaminine baslasan iyi edersin. Gerisi için bir sey diyemem. Geçmis olsun

Ilave; sutlu icecekleri yiyecekleri yemeklerden sonra icme hatta hic icme. Demir elimine etki eder. Yemekten hemen sonra cay da içme en az 1.5 saat koy o da emilimi etkiler. Gozumden kacmiş yazayim dedim

tarihinde yorgun tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
yorgun, 32 dakika önce yazdı:

Kardeşim oncelikle tam bir teshis ve tedavi sadece ilgili hekim tarafından yapılabilir. Benim boyle bir ferritin degerim olsaydı hap degil igne kullanırdım. Vucudun oksijensiz bir durumda ve bunun sonucu yorgun hissediyorsun gayet normal hedefin 80 olsun ferritinde. Yiyecek olarakta yagli bobrek ciger kavurması falan yemen lazım, ayriyeten yagli kuzu eti. Hem kolesterolun hem demir hem de b12 acisindan olumlu bir yukarı ivme kazanirsın. Bu arada gunde 10 damla d vitaminine baslasan iyi edersin. Gerisi için bir sey diyemem. Geçmis olsun

Ilave; sutlu icecekleri yiyecekleri yemeklerden sonra icme hatta hic icme. Demir elimine etki eder. Yemekten hemen sonra cay da içme en az 1.5 saat koy o da emilimi etkiler. Gozumden kacmiş yazayim dedim

hocam full demirsiz beslenmişim fatsecretteki beslenmeme baktım peki bu durum nekadar sürede düzelir sizce nezaman eskisi gibi iyi hissederim nerdeyse 8-10 aydır böyleyim nefes darlığı halsizlik vsde oluyor 1-2 haftadır ferrum demir hapı sabah akşam alıyorum fakat gene aynı arı poleni ceviz pekmez kuru üzüm yulaf suyla birllikte hergün 100 gram kırmızı et tüketiyorum ama aynı gibi önerebileceğiniz daha etkilibir ilaç varmı doktorlar ilgisiz kaç gün kullanıp geleceğimi dahi söylemedi üstüne 2 kutu kullan geçerdedi %0 ilgi var hocam yardımcı olalım lütfen alternatif olarak ne yapabiliriz kaç ayda ferritin demir oranım 60-70-80 i görür hocam bu arada haftada 1 50.000 iu monovit d vitamini alıyorum hocam tek seferde 2 şişebitti 1 hafta arayla yarın son şişeyi bitirceğim.

tarihinde ucantekme1 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yorgun    10

Herkesin vucudu farkli, ne kadar surede toparlarsın bunu bilemem. Sahsen vitamin ve mineral eksikligim varsa saglam bir besin takviyesi firmasınin urunlerini kullanmayi yeglerim ilac sirketlerinin urettiklerindense. Igne onermemin nedeni cok dusuk kan sonuclarindi. Ekstra bir sey diyemem su anda. Ama c vitamininin demir emilimini artırdigi bir gercek. Bazi firmalar demir ve c vitaminini ayni tablette satarlar onlara da bakabilirsin. Vucut bir butundur. Mesela d vitaminin vucutta kullanilmasi icin magnezyum takviyeside alman sonuclari daha iyi hale getirir. Cinko aliyorsan az da olsa bakir takviyesi de alirsan vucut dengeni korursun. Iyot aliyorsan selenyumda kullanirsan sinerjik olarak etkisi artar. Bu boyledir. Maalesef doktorlarda ilgi alaka sıfir. 1-2 ay zarfında tekrar tahlil olup ona gore doktorun diyecekleri rotani belirleyecektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
yorgun, Bir saat önce yazdı:

Herkesin vucudu farkli, ne kadar surede toparlarsın bunu bilemem. Sahsen vitamin ve mineral eksikligim varsa saglam bir besin takviyesi firmasınin urunlerini kullanmayi yeglerim ilac sirketlerinin urettiklerindense. Igne onermemin nedeni cok dusuk kan sonuclarindi. Ekstra bir sey diyemem su anda. Ama c vitamininin demir emilimini artırdigi bir gercek. Bazi firmalar demir ve c vitaminini ayni tablette satarlar onlara da bakabilirsin. Vucut bir butundur. Mesela d vitaminin vucutta kullanilmasi icin magnezyum takviyeside alman sonuclari daha iyi hale getirir. Cinko aliyorsan az da olsa bakir takviyesi de alirsan vucut dengeni korursun. Iyot aliyorsan selenyumda kullanirsan sinerjik olarak etkisi artar. Bu boyledir. Maalesef doktorlarda ilgi alaka sıfir. 1-2 ay zarfında tekrar tahlil olup ona gore doktorun diyecekleri rotani belirleyecektir.

hocam doktordan iğne istiyoruz ozaman. tahmini 3-5 ayda iyi hissederim inşallah hocam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
ucantekme1, 26.07.2021 - 23:27 yazdı:

hocam doktordan iğne istiyoruz ozaman. tahmini 3-5 ayda iyi hissederim inşallah hocam.

@Asaletim hocam bi el atarmısınız sizin tavsiyelerinizde bizimiçin önemli.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
ucantekme1, 6 saat önce yazdı:

@Asaletim hocam bi el atarmısınız sizin tavsiyelerinizde bizimiçin önemli.

Yukarıda arkadaşın dediği gibi önceden iç kanama vs. Olmuş mi gibi konular için hekim teşhisi şart , dövüşe çıkacaksan kesinlikle özele gidip genel bir sağlık kontrolünden geç, uzmana derdini iyice anlat .

Bu arada d vitamini çok çok düşük bu da halsizlik yapar elbet , yan etkisi sonuçta . Bence düzenli d vitamini + magnezinc + tribulus kullanmaya başla 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
Asaletim, Bir saat önce yazdı:

Yukarıda arkadaşın dediği gibi önceden iç kanama vs. Olmuş mi gibi konular için hekim teşhisi şart , dövüşe çıkacaksan kesinlikle özele gidip genel bir sağlık kontrolünden geç, uzmana derdini iyice anlat .

Bu arada d vitamini çok çok düşük bu da halsizlik yapar elbet , yan etkisi sonuçta . Bence düzenli d vitamini + magnezinc + tribulus kullanmaya başla 

hocam tribulusu hergün 1 bardak çay olarak tüketiyorum d vitamini 1 haftada bi 50.000 iu olarak komple içtim sonuncuyu bugün içtim magnezincle dvitaimini 1.000 iu tablet var elimde voonkanın 1 tane 1 tanede ondan alıcam bu demir düşüklüğüm hatsafhada kırmızı et hergün 10 fındık 10 badem 5 ceviz 1 kaşık kuru üzüm tüketiyorumama bakalım

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LezonTR    0

Ferro sanol daha etkili dostum 

tarihinde LezonTR tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
Asaletim, 29.07.2021 - 21:04 yazdı:

hocam @Asaletim magnezincmi decavitmi alayım birde d vitaminim % kaç olmalı birde önerebileceğiniz d vitamini varmı ferro sanol duodenal kullanıyorum emilimi vs etkilemeyecek lütfen cevaplarsanız sevinirim birde tribulusu çay olarak tüketiyorum ama kapsülünümü alayım.  birde demir depolarını doldurduktan sonra 1 ay 100 mg klomen 15 gün off 30 gün on şeklinde kullanıcam zararı olurmu 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
F4T1H    16
ucantekme1, 19.07.2021 - 15:01 yazdı:

60f568db4fbdc_217168076_2215422091934311_4818841993105533019_n-Kopya.jpg.308512f5f493f15cbe47b05a4f712c98.jpg217168076_2215422091934311_4818841993105533019_n.thumb.jpg.929140d087347f522eec2d6dede4cc50.jpg

arkadaşlar konuya gireyim aşırı yorgun halsizim kolumk kalkmıyor 8-9 gündür doktor kontrolünde ferrum fort demir tableti kullanıyorum aynı zamanda b12 ve folik asitte alıyorum her sabah ıspanak ceviz kuru üzüm pekmez abartmadan 31 inde maçım var mma kafes dövüşü nefes darlığı gibi nefes almam güçleşiyor sürekli böyle yüksek nefes alma derdinde oluyorum demir seviyelerini arttırabileceğim önerileriniz varmıdemir vitamininçok düşük olmasından yorgunluk halsizlik ve nefes almada güçlük olurmu bu konuda @metinav 

hocam bakabilirse çok iyi olur kaslarımda güçsüzlük hissediyorum yüksek proteinli diyetler yapıyordum hep çok fazla süt ve yoğurt peynir tüketiyordum bunuda ekleyeyim yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar genel bi halsizlik yorgunluk güçsüzlük yaşatıyor bana ne yapabiliriz bu konuda.

Çok geçmiş olsun. Uzman bir doktor bakması çok daha iyi olur bence. Gerekirse başka hastanede doktora da görün istersen belki başka bir teşhis koyabilir. Maçı yaptın sanırım ama umarım yapmamışsındır sağlık sorunun varsa maça girme derim. Belki insanlar arkandan konuşur bahane üretti gibi şeyler söyleyebilir ama umursamamaya çalış derim. Çünkü sağlık sorunun varken maça çıkman aşırı riskli olabilir bu dövüş sporuysa daha da riskli olabilir diye düşünüyorum elbette doktor değilim ama dövüş gibi bedenini aşırı yoracak bir spor müsabakasına asla katılmasan bence daha iyi olur zaten bu formda katılabilecek durumun pek iyi değil gibi görünüyor. Yemeğin hemen ardından kahve içiyorsan içme istersen bu da seni halsiz yapabilir ama bu denli olacağını sanmam. Geçmiş olsun tekrardan ama bence gerekirse başka hastanede doktora görünürsen daha iyi olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
F4T1H, 41 dakika önce yazdı:

Çok geçmiş olsun. Uzman bir doktor bakması çok daha iyi olur bence. Gerekirse başka hastanede doktora da görün istersen belki başka bir teşhis koyabilir. Maçı yaptın sanırım ama umarım yapmamışsındır sağlık sorunun varsa maça girme derim. Belki insanlar arkandan konuşur bahane üretti gibi şeyler söyleyebilir ama umursamamaya çalış derim. Çünkü sağlık sorunun varken maça çıkman aşırı riskli olabilir bu dövüş sporuysa daha da riskli olabilir diye düşünüyorum elbette doktor değilim ama dövüş gibi bedenini aşırı yoracak bir spor müsabakasına asla katılmasan bence daha iyi olur zaten bu formda katılabilecek durumun pek iyi değil gibi görünüyor. Yemeğin hemen ardından kahve içiyorsan içme istersen bu da seni halsiz yapabilir ama bu denli olacağını sanmam. Geçmiş olsun tekrardan ama bence gerekirse başka hastanede doktora görünürsen daha iyi olur.

çok teşekkürler dostum çıkamadım zaten 15 gündür evdeyim hareket edemiyorum o derece 6sınad randevum var bakalım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
ucantekme1, 19 saat önce yazdı:

hocam @Asaletim magnezincmi decavitmi alayım birde d vitaminim % kaç olmalı birde önerebileceğiniz d vitamini varmı ferro sanol duodenal kullanıyorum emilimi vs etkilemeyecek lütfen cevaplarsanız sevinirim birde tribulusu çay olarak tüketiyorum ama kapsülünümü alayım.  birde demir depolarını doldurduktan sonra 1 ay 100 mg klomen 15 gün off 30 gün on şeklinde kullanıcam zararı olurmu 

güncel  @Asaletim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
ucantekme1, 02.08.2021 - 18:41 yazdı:

@Asaletim hocam sizinde göz atmanızı istiyorum nedir sizce bu değerler içerisinde böyle bişey varmıdır yoksa demir seviyem %10 olduğundanmı böyle hissediyorum hipo belirtileri tutuyor ondan sordum

ucantekme1, 04.08.2021 - 19:31 yazdı:

Magnezinc ile decavit ayrı şeyler , ikisini de alman lazım . D vitamini değeri üst referansa yakın olmalı en iyi verim için , üst referansı fazla geçme ama . Marka olarak one up kullaniyorum ben gayet güzel d3k2 olarak. Klomen konusunda yorum yapamam bilgim net değil 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ucantekme1    16
Asaletim, 5 saat önce yazdı:

Magnezinc ile decavit ayrı şeyler , ikisini de alman lazım . D vitamini değeri üst referansa yakın olmalı en iyi verim için , üst referansı fazla geçme ama . Marka olarak one up kullaniyorum ben gayet güzel d3k2 olarak. Klomen konusunda yorum yapamam bilgim net değil 

hocam demir ilacı kullanıyorum emilimi bozacak şeyler içermiyor değilmi decavit veya magnezin yada aralarına kaç saat koymam gerekir. voonka 1.000 iu günlük d vitamini alıyorum bu arada

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: mrnobodyy
      3 haftadır only testo kullanıyorum 2 günde 1 100mg testosteron propionat kullanıyorum. 1 hafta enjeksiyonu yaptığım yerde inanılmaz bir ağrı ödem ve kızarıklık oluyor . 3 haftadır ateş halsizlik ve başdönmesi geçmedi. ilk enjeksiyondan 7 saat sonra başladı hala hepsi var sürekli ilerde geçer diyolar ama geçmiyor . işi bilen bi hocam varsa sormak isterim.  

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.