Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

YoungWolf

Steroid kullanırken çok yüksek kalori almasakta büyünebilir mi ?

Önerilen İletiler

YoungWolf    50

Bildiğiniz gibi steroid kullanarak protein sentezini kat kat artıriyoruz. Forumda bazı konuları inceledim kürdeyken 5000 6000 kaloriyle beslenenler var guzel gelişim ve ilerlemeler kaydetmişler fakat bir farklı konudada gordugum kadariyla başka bir arkadaşta testo deca küründeyken mesela 2800 2900kcall seviyelerinde beslenmiş oda çok ciddi anlamda kütle eklemişti. Mantığım almadı. Bir başka konudada only sustanon kürüyle kalorik açıkla hem kütle ekleyip hem belini incelten bir arkadaşımızda vardı.Burda önemli olan vucudun proteini alabildigi kadar beslenmek mi. Çok yuksek kaloriler gereksiz mi ?

Mesela benim bazal metabolizmam 2500 kalori diyelim ki sağlam bir antremanla birlikte kür yaptım diyelim (örn 500 only testo) yine 2500 kalori seviyesinde beslenerek yererli proteini alsam tahmini güzel kütle artışı olabilir mi. İllaki ciddi şekilde bulk mantığına girmek gerekli mi ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kaderseolur    83

Steroid kullanarak düşük karbla iyi gelişen insanlar var tabii proteini yüksek alman lazım kilo x2,5 x3 gr.. Nasıl insanlar temiz büyüyor yüksek kalori alsalardı su tutarlardı, hatta yağlanırlardı. tabii enerji ihtiyacı steroidle birlikte artıyor ama herkesin o enerjiyi kullanış oranı farklı, genetik farklı sen kendininkini bulacaksın sulanmadan,yağlanmadan  geliştiğin bulduğun o oranı belli bir süre kullanacaksın baktın kuruyorsun, ağırlıklar düşüyor o zaman karbı birazcık arttırabilirsin. ama inan steroidlerde önemli olan Progressive overload, güç antrenmanları, iyi oranlanmış karb,yağ ve yüksek proteindir. Bulk, definasyon mantığı biraz eski kafalık çünkü zaman kaybı. 110+ kg yarışmacı bir hoca bana şöyle demişti herkese de söylüyorum "Yüksek kalorili Bulk ta kazanacağın kas oranı sadece %5 artıyor ama o kadar fazla beslenip, yağlanıp, suyu tutmak vücuda, organlara faydadan çok zarar veriyor" demişti. Kaş yaparken göz çıkarmayalım :)  

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf, 38 dakika önce yazdı:

Bildiğiniz gibi steroid kullanarak protein sentezini kat kat artıriyoruz. Forumda bazı konuları inceledim kürdeyken 5000 6000 kaloriyle beslenenler var guzel gelişim ve ilerlemeler kaydetmişler fakat bir farklı konudada gordugum kadariyla başka bir arkadaşta testo deca küründeyken mesela 2800 2900kcall seviyelerinde beslenmiş oda çok ciddi anlamda kütle eklemişti. Mantığım almadı. Bir başka konudada only sustanon kürüyle kalorik açıkla hem kütle ekleyip hem belini incelten bir arkadaşımızda vardı.Burda önemli olan vucudun proteini alabildigi kadar beslenmek mi. Çok yuksek kaloriler gereksiz mi ?

Mesela benim bazal metabolizmam 2500 kalori diyelim ki sağlam bir antremanla birlikte kür yaptım diyelim (örn 500 only testo) yine 2500 kalori seviyesinde beslenerek yererli proteini alsam tahmini güzel kütle artışı olabilir mi. İllaki ciddi şekilde bulk mantığına girmek gerekli mi ? 

Steroid al, hayvansal proteinleri hayatından çıkar evde ne pişerse ye yine de büyürsün.. kas dediğimiz şeyin içerisi %70-75 su zaten.. bugün vegan beslenmeyi savunan birçok doktor anabolik steroid kullanan vejeteryan sporcuları örnek gösteriyor. Asıl amacın büyümekse büyürsün. Bildiğin gibi anabolik pencere diye bir şey var; tren, testodan 5 kat daha anaboliktir yani daha fazla doku oluşturur vesaire yazılmış herkesin hemfikir olduğu bilgiler. Tren kullanmanın ödülü ve bedeli var. Soruna gelecek olursam evet aynı kaloriyi alarak 500 mg gibi bir dozla 4/4'lük antreman ve beslenme ile sadece testesteron ile de güzel sonuçlar alınır ve bence de en doğrusu bu.. testo kullanılır e2 ve total testoyu takip edersin vesaire.. ama iş anaboliklere girdiği zaman beslenme ikinci plana düşer çünkü onların kendisi zaten bizzat vücudu şekle sokuyor anabolik pencerelerinden ötürü. güzel bir altyapın varsa only testo bile yapsan reseptörlerin sünger gibi o ilacı çekecektir. Altyapısı olmayan birine ne verirsen ver pehlivan gibi bir vücuda sahip olur ona da zaten vücut geliştirme demiyoruz. Vücut geliştirmede aslan payı her zaman steroidlerdedir, mucize değilse de ona yakın ilaçlardır çünkü. En sağlıklısı lean bulktır.. 2 ileri 1 geri gidersin ama temiz gidersin. %15 gibi bir yağ oranından sonra vücutta insülin hassasiyeti baş gösteriyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    50
kaderseolur, 05.07.2021 - 20:31 yazdı:

Steroid kullanarak düşük karbla iyi gelişen insanlar var tabii proteini yüksek alman lazım kilo x2,5 x3 gr.. Nasıl insanlar temiz büyüyor yüksek kalori alsalardı su tutarlardı, hatta yağlanırlardı. tabii enerji ihtiyacı steroidle birlikte artıyor ama herkesin o enerjiyi kullanış oranı farklı, genetik farklı sen kendininkini bulacaksın sulanmadan,yağlanmadan  geliştiğin bulduğun o oranı belli bir süre kullanacaksın baktın kuruyorsun, ağırlıklar düşüyor o zaman karbı birazcık arttırabilirsin. ama inan steroidlerde önemli olan Progressive overload, güç antrenmanları, iyi oranlanmış karb,yağ ve yüksek proteindir. Bulk, definasyon mantığı biraz eski kafalık çünkü zaman kaybı. 110+ kg yarışmacı bir hoca bana şöyle demişti herkese de söylüyorum "Yüksek kalorili Bulk ta kazanacağın kas oranı sadece %5 artıyor ama o kadar fazla beslenip, yağlanıp, suyu tutmak vücuda, organlara faydadan çok zarar veriyor" demişti. Kaş yaparken göz çıkarmayalım :)  

Peki bu büyüme bizim istediğimiz gerçek anlamda kütle oluşturmak mı ? Kasların yuzde 70 80 sudan oluştuğunu düşürsek asıl buyume yuksek karbla kasa su çekebilmek mi. Bu mantıkla bakınca çokta fazla proteine yuklenmenin mantiğı yok gibi geliyor. Bugun bi spor hocasina actim konuyu asıl iş kasın icine suyu çekebilmek dedi. Asıl büyüme bu şekilde olur dedi. Zaten yapacağın saf kas kutlesi dediğin seyi yılda en fazla 3 4 kg kazanirsin buda ciddi bi fark yaratmaz dedi kutle anlaminda asıl is suyu kasa cekebilmekte dedi. Yani bunun mantigi tam olrak nedir aydınlatabilirmisiniz. Serdar aktolganin karbonhidrat yemeden hicbir cacık olmaz sözü aklima geldi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wh00    149

Bu gözlemle ilgili bir durum. Kendini gözlemleyebilicek tecrüben varsa karbonhidrat ayarınla oynayabilirsin yoksa destek alabilirsin. Şöylede birşey söylemek lazım. 2900 kaloriyle büyüyen arkadaş 4bin le daha fazla büyüyemeyeceğini bilemeyiz aynı şekilde. 6bin kalori alan arkadasın daha düşükle daha iyi büyüyemeyeceğinide bilemeyiz. Karbonhidratlar enerji kaynağımız. Dolu glikojen depoları; güç,kuvvet= Antrenmanda daha fazla kas harası verebilme. 

Genetik olarak veya performans olarak depolarınızı fazla kullanıyorsanız, karbonhidratı yükseltirsiniz. Kaslar geliştikce glikojen depoları büyür karbonhidratı arttırırsınız. Kullanabileceğiniz ve arttırabileceğiniz karbonhidrat siz ve planlamanıza bağlıdır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JokerJoker    154

Ergenlik çağında değilseniz ve ortalama biriyseniz, vücudunuz haftalık 50mg civarı testo üretir. Vücudunuzdaki testesteron seviyesi kas içindeki su oranını da belirler.

Haftalık 500mg testo kullanmaya başladığınızda; vücudunuzda olması gerekenden 10 kat fazla testesteron çalışıyor olacaktır. Buda kasların, normalden daha fazla su tutmasına sebep olur. Kas içindeki su tutumu da aynada hacimli bir görünüm sağlar.

Enjeksiyonları bıraktığınızda; vücudunuz normal testesteron seviyelerine geldiği zaman kaslardaki su miktarı da normale dönecektir. Su ile gelen hacimli görüntü aynı şekilde geri gidecektir.

tarihinde JokerJoker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

İkisini de denedim, fazla kalori daha iyi sonuç verdi.Tabi bu benim için geçerli denemek lazım herkesin genetiği antrenman stili farklı 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.345

Temiz bulk veya ne bulursan göm bulkı. 

Bu konuda yapılmış bir sürü bilimsel çalışma var aslında. 

Özet geçmek gerekirse dirty bulk da hata töleransı clear bulka göre çok yüksek olduğu için dirty bulk gidip sonra define olmak, clear bulka göre daha gerçekçi sonuçlar verebiliyor. 

O yüzden sporcuların ağırlıklı tercihi dirty bulktan yana.

Sporculardan kastım ise vücut geliştirmeciler. Yoksa sosyal medyada "ben naturalim" diye gezinen sene boyu süper cut gezen "doğrucu" arkadaşlardan bahsetmiyorum :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
rastlantisal, Bir saat önce yazdı:

Temiz bulk veya ne bulursan göm bulkı. 

Bu konuda yapılmış bir sürü bilimsel çalışma var aslında. 

Özet geçmek gerekirse dirty bulk da hata töleransı clear bulka göre çok yüksek olduğu için dirty bulk gidip sonra define olmak, clear bulka göre daha gerçekçi sonuçlar verebiliyor. 

O yüzden sporcuların ağırlıklı tercihi dirty bulktan yana.

Sporculardan kastım ise vücut geliştirmeciler. Yoksa sosyal medyada "ben naturalim" diye gezinen sene boyu süper cut gezen "doğrucu" arkadaşlardan bahsetmiyorum :)

Sonuç olarak dirty bulk mu yapiyoruz ? Sen yapmiyor olmana rağmen onu mu öneriyorsun ? Bana hoş ben her türlü yerim biliyorsun :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.345
Rdm, 11 dakika önce yazdı:

Sonuç olarak dirty bulk mu yapiyoruz ? Sen yapmiyor olmana rağmen onu mu öneriyorsun ? Bana hoş ben her türlü yerim biliyorsun :)

Dostum 5000 kaloriyi ben clear bulk ile alamam. Alanında alnından öperim. Eksik kalan kaloriyi muhakkak tamamlıyorum. Ev yapımı yüksek kalori ihtivan eden her şeyi gömerek :))

Hayır onu da geç ben powerlifting kültüründen geliyorum. Yemek nedir nasıl gömülür çok iyi bilirim :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
rastlantisal, Şimdi yazdı:

Dostum 5000 kaloriyi ben clear bulk ile alamam. Alanında alnından öperim. Eksik kalan kaloriyi muhakkak tamamlıyorum. Ev yapımı yüksek kalori ihtivan eden her şeyi gömerek :))

Hayır onu da geç ben powerlifting kültüründen geliyorum. Yemek nedir nasıl gömülür çok iyi bilirim :D

Ya bırak sabah pilavla loru karistirip yiyen adamsin, hiç görmedik hamburger gömerken. Bizi su topuna çevirip kendin zeus gibi dolaşacaksın ortalıkta :P

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
Feng, 11 dakika önce yazdı:

Her zaman clean bulk dirty bulk yapip daha iyi oldugunu dusunenler diyete girince zaten ayni yere dusuyor

Ne demek istediğinizi anlayamadım ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
rastlantisal, 15 dakika önce yazdı:

5000 temiz alıyorum soruları alayım abi :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.345
Emrahtkty, 53 dakika önce yazdı:

5000 temiz alıyorum soruları alayım abi :)

Şu menünü at kurban olduğum :)

Helal olsun. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
rastlantisal, 16 dakika önce yazdı:

Şu menünü at kurban olduğum :)

Helal olsun. 

Klasik yumurta tavuk pirinç pirinç unu fıstık ezmesi patates sadece miktarlar artıyor abi :) 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wh00    149

Yine bir bulk konusu ve ben yine cleani ölümüne savunacağım 😁

Ama şöylede birşey farkettim, ben düşünürken ve birşeyi savunurken konuya hep profesyonel açıdan bakıyorum. Müsabık veya müsabık olmasa bile definasyonda podyum protokolleri yapılabilme aşamasına gelicek kadar define olmak.  

Dirty bulk bu konuda yanına bile yaklaşılmaması gereken bir konu. Çünkü kaloriyi tamamlamak için aldığımız şeker ve  yağ bizim bel çevremizde toplanıyor. Ve burda podyum görmüş arkadaşlar var, definasyona ne kadar yatkın olsanız bile önden kupkuru olursunuz ama bel arkanız kalır kurumaz. 

clean bulk olarak aldığımız 5bin bile yağ olarak geri dönebiliyorken dirty olarak almak kazandığımızı sağlam bir definasyonda tamamen kaybetmemize neden olur. Kendinden örnek veriyim. Definasyonda pirinç oranım 400dür ve%5 lere kadar düşmüşlüğüm vardır. Bulka başlarken 380den başladım 6. Hafta 550 civarı şuan 8. Hafta ise 750 ye çıkardım. Ve yağlanma hissediyorum. Bu temiz kalorinin yapabildiği birşey. 10 gün daha devam edicem, yağlanma devam ederse 650 ye çekeceğim. 

1kg hindi

750pirinç

80-90 yağ 

5bin kalori civarı yapıyor. 

2 satte bir yiyebilicek bir sindirim hızına ve sindirim için kullandığım ürünlere ragmen bu şekilde bir yağlanma söz konusu.  

Dirty bulk daha iyi gelişim asla getirmez ama daha keyifli olur. Yüksek hedefleri olmayan ve hoby zevk olarak spor-kür yapanlar için mantıklı. Bu kadar eziyete gerek yok tabi bu şartlarda. Ye geç 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Wh00, 19 dakika önce yazdı:

Yine bir bulk konusu ve ben yine cleani ölümüne savunacağım 😁

Ama şöylede birşey farkettim, ben düşünürken ve birşeyi savunurken konuya hep profesyonel açıdan bakıyorum. Müsabık veya müsabık olmasa bile definasyonda podyum protokolleri yapılabilme aşamasına gelicek kadar define olmak.  

Dirty bulk bu konuda yanına bile yaklaşılmaması gereken bir konu. Çünkü kaloriyi tamamlamak için aldığımız şeker ve  yağ bizim bel çevremizde toplanıyor. Ve burda podyum görmüş arkadaşlar var, definasyona ne kadar yatkın olsanız bile önden kupkuru olursunuz ama bel arkanız kalır kurumaz. 

clean bulk olarak aldığımız 5bin bile yağ olarak geri dönebiliyorken dirty olarak almak kazandığımızı sağlam bir definasyonda tamamen kaybetmemize neden olur. Kendinden örnek veriyim. Definasyonda pirinç oranım 400dür ve%5 lere kadar düşmüşlüğüm vardır. Bulka başlarken 380den başladım 6. Hafta 550 civarı şuan 8. Hafta ise 750 ye çıkardım. Ve yağlanma hissediyorum. Bu temiz kalorinin yapabildiği birşey. 10 gün daha devam edicem, yağlanma devam ederse 650 ye çekeceğim. 

1kg hindi

750pirinç

80-90 yağ 

5bin kalori civarı yapıyor. 

2 satte bir yiyebilicek bir sindirim hızına ve sindirim için kullandığım ürünlere ragmen bu şekilde bir yağlanma söz konusu.  

Dirty bulk daha iyi gelişim asla getirmez ama daha keyifli olur. Yüksek hedefleri olmayan ve hoby zevk olarak spor-kür yapanlar için mantıklı. Bu kadar eziyete gerek yok tabi bu şartlarda. Ye geç 

Katılıyorum ama fazla kalori bana yarayan yolmuş kür içi denedim çünkü ve ayrıca belimde kalınlasma aham Şaham olmadı korse ve kardiyo konusunda aksatmadan devam ettirdiğim için.He kür olmasa bu kaloriye zaten çıkmazdım çünkü direk yağlandırır.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wh00    149
Emrahtkty, 19 dakika önce yazdı:

Katılıyorum ama fazla kalori bana yarayan yolmuş kür içi denedim çünkü ve ayrıca belimde kalınlasma aham Şaham olmadı korse ve kardiyo konusunda aksatmadan devam ettirdiğim için.He kür olmasa bu kaloriye zaten çıkmazdım çünkü direk yağlandırır.

Fazla kalori çalıştırmayı en sevdiğim planlama, bir çok kişiyi +1kg üstü pirince çıkartıp ufakcık bile yağlanma olmadan notladığım var. Burda ana unsur antrenman şiddeti ve yüksek kardiyo. Ben şuan bu ikisinide yapmadan bir hacim çalışması yapıyorum, farklı bir sistem üzerinden. Müsabaka planım var ve bu şekilde vücudumu yormadan az antrenman günü fazla dinlenme ve haftada 3-4 gün 20 dk kardiyo sindirim hızı için gibi bir düzende kendimi deniyorum. Ama dediğim gibi şuan uyguladığın benim  çok sevdiğim bir sistem. Kötü yanı yanlış planlamada hemen hacmini aşağı çeker

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Wh00, 13 dakika önce yazdı:

Fazla kalori çalıştırmayı en sevdiğim planlama, bir çok kişiyi +1kg üstü pirince çıkartıp ufakcık bile yağlanma olmadan notladığım var. Burda ana unsur antrenman şiddeti ve yüksek kardiyo. Ben şuan bu ikisinide yapmadan bir hacim çalışması yapıyorum, farklı bir sistem üzerinden. Müsabaka planım var ve bu şekilde vücudumu yormadan az antrenman günü fazla dinlenme ve haftada 3-4 gün 20 dk kardiyo sindirim hızı için gibi bir düzende kendimi deniyorum. Ama dediğim gibi şuan uyguladığın benim  çok sevdiğim bir sistem. Kötü yanı yanlış planlamada hemen hacmini aşağı çeker

Suan hacimden memnunum ya bu sisteme geçtiğimden beri birden patladım hatta   

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.