Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Loving

Proviron nedir ? kürlerde ezbere kullanmak doğru mudur?

Önerilen İletiler

Loving    9.191

Merhaba değerli forum kullanıcıları ve ziyaretçileri;

Son zamanlar da bir çok kür listesinde ve öneriler kısmında gördüğüm için bir şeyler karalamak istedim. Neredeyse tüm kürlerde proviron var veya en ufak sorun da proviron tavsiye ediyor sporcular birbirine. Bu çok '' YANLIŞ '' arkadaşlar! Proviron ezbere kullanılmaz hatta hiç kullanılmasa yeridir. İlle de kullanılacaksa definasyon kürleri iyi bir seçenek olacaktır. Bu yazıda ne nedir? Ne değildir? kısımlarını hep beraber tartışacağız.

PROVİRON NEDİR?

Proviron vücut geliştirme dünyasında Androjenik destek olarak düşünülüp kullanılan ve Mesterolon etken maddesine ait bir ilaçtır. Eczanelerde satılmakta olup hakkında da bir çok karşıt görüş bulunmaktadır. Mesterolon DHT türevi bir madde olup DHT üzerinde testosteron arttırmayı amaçlamaktadır. Proviron güçlü olmamakla beraber bu görevi sağlamakta ancak HPTA’ya da olumsuz yönde bir etkisi olmaktadır. Vücut geliştirmede AI’ler ve SERM’lerin kullanılmaya başlanmasından önce kullanımı daha yaygın olup, bu ilaçların kürlerde olmasıyla beraber hem kürlerde kullanımı azalmış hem de ilacın etkileri daha da sorgulanmaya başlamıştır.

Ancak bilimsel dayanağını bulamasam da internet üzerindeki bazı yazılara göre östrojen duyarlılığı daha fazla olan insanlarda etkileri daha fazla görüldüğü söylenmektedir. Bilindiğinin aksine su tutumuna bir katkısı olmamakla beraber, tam tersi su atımına benzer yalancı bir etkisi de bulunmaktadır. Aynen Winstrol kullandığımızda yaşadığımız “hardening” adı verilen etkiyi aldığımız gibi Winstrol’deki kadar güçlü olmasa da bize sağlar. Kullananlarda fark edilen başka bir şey ise libidoda artış olmasıdır. Bunun nedeni de yine DHT türevi bir steroid olmasıyla alakalıdır. Karaciğer üzerinde bir toksit etkisi oluşturmamaktadır. Proviron tıp dünyasında hipogonadizm olarak tabir edilen ve erkeğin vücudunda yeterli oranda cinsiyet hormonu üretmediği durumlarda tedavi amaçlı kullanılır.

İLLE DE PROVİRON KULLANACAĞIM DİYENLERE;

Arkadaşlar ben Proviron’u kesinlikle bulk kürlerinde önermiyorum. DHT türevi bir steroid olmasından dolayı su tutumu amaçlanan kürlerde küre zarar verme ihtimali bulunmaktadır. Bunun nedenini yukarıda ve aşağıdaki paragrafta anlattım. Ondan dolayı definasyon kürlerine eklemeniz kesinlikle önerimdir.

-Bunun haricinde iki kür arası bridge yapmak için kullanımı yaygındır. Bunun yapılmasının amacı yine bir DHT türevi olmasından kaynaklıdır. DHT türevi bir steroid alındığında kaslar daha belirgin hale gelir, sertleşir. Genelde bunu yabancı forumlarda “hardening” şeklinde bir tabirle görürsünüz.

-Alım dozu günlük 50 mg ve üstü olmalıdır.

-Sadece tablet kürlerini fazla tasvip etmemekle beraber tablet kürlerin yanında kullanılabilir. Ancak güçlü bir ürün olmadığından dolayı kesinlikle androjenik etkisine güvenilmemeli, aksine HPTA’ya az da olsa yapacağı baskıdan dolayı kullanımı tekrar düşünülmelidir.

• Beğen 9
  • Vayyyy!! 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.217

Elinize sağlık hocam. Ben ne zaman proviron kullansam beni cinsel istek manasında insanlıktan çıkarıyor. Ama provironda iken olan ereksiyonda bir tuhaflık var. Tarifi nasıl olur onu bile bilmiyorum ama sanki his azalması gibi bir durum söz konusu. Bunun dayanağı ve nedeni nedir bilmiyorum. Araştırmalarımda da makul bir neden bulamadım. Anti aromataz olarak kullanacaklar varsa büyük hayal kırıklığına uğrarlar peşinen söyleyeyim. Serbest testosteron ile olan ilişkisi de ne denli önemlidir tartışılır. Şu aşamada sadece düşen veya düşme ihtimali olan libido için kullanmak makul gibi duruyor. Onunda aslında çok çözümü var.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
rastlantisal, 11.06.2021 - 16:22 yazdı:

Elinize sağlık hocam. Ben ne zaman proviron kullansam beni cinsel istek manasında insanlıktan çıkarıyor. Ama provironda iken olan ereksiyonda bir tuhaflık var. Tarifi nasıl olur onu bile bilmiyorum ama sanki his azalması gibi bir durum söz konusu. Bunun dayanağı ve nedeni nedir bilmiyorum. Araştırmalarımda da makul bir neden bulamadım. Anti aromataz olarak kullanacaklar varsa büyük hayal kırıklığına uğrarlar peşinen söyleyeyim. Serbest testosteron ile olan ilişkisi de ne denli önemlidir tartışılır. Şu aşamada sadece düşen veya düşme ihtimali olan libido için kullanmak makul gibi duruyor. Onunda aslında çok çözümü var.

Ben kullandıgım da tam tersini yapmıştı isteğim azalmıştı proviron ile birlikte her bünyede farklı demek ki  

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527
rastlantisal, 11.06.2021 - 16:22 yazdı:

Düşen libidonun çok çözümü var kısmının açılımı nedir ? Tabi bu sorduğum sorunun "elimizde test sonucları olması lazım" gibi bir cevabı olmadan direk şu diyebileceğimiz çözümlerden bahsediyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.217
Rdm, 16 dakika önce yazdı:

Düşen libidonun çok çözümü var kısmının açılımı nedir ? Tabi bu sorduğum sorunun "elimizde test sonucları olması lazım" gibi bir cevabı olmadan direk şu diyebileceğimiz çözümlerden bahsediyorum. 

Tabi ki dost. Öncelikle libidonun neden düştüğüne bakacaksın. Burada iki büyük sorun var. İlki yüksek miktarda testosteronun aromataz ile estrojene çevrilmiş olması ve testosteron - östrojen dengesinin östrojen lehine dönmüş olması. Diğer sorun ise yüksek prolaktin değerleri. Yani hissettiğin duruma göre yarım doz dostinex ve / veya yarım doz arimidex dertlerini çözecektir. Yohimbe kullanımınında cinsel istek üzerine etkisi malumunuz (Amerikan gıda ve ilaç dairesi tarafından onaylıdır bu etki). Hatta burada bir kaç konuda bahsediliyordu. Daha da olmadı rahat bırakılmış bir psikoloji + 20 mg orcafil. 

İlla test sonuçlarına gerek yok. haftada yarım doz ilaç kimseyi öldürmez. Canın çekiyor ve ereksiyon olamıyorsan yüksek ihtimalle prolaktin olması gerekenin üstündedir. Canın çekmiyorsa muhtemelen estrojen seviyen olması gereken limitin çok üzerindedir. 

Tüm bu dediklerim kür içindeki durumlar için. Mesela deca + testo E kürümde ereksiyonla ilgili sorunun aslında deca dick etkisinden ziyade yüksek prolaktinden kaynaklandığını daha yeni yeni anlayabiliyorum. Hissiyattaki kayıp / uyuşukluk ise decadan. 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527

@rastlantisal hocam Teşekkürler, ben genel bilgi olarak konuda dursun diye şeyettim, yoksa bir arkadaşım için sordum durumu yok :) Zaten burada bu sorunu yaşayan bir çok üye olduğundan çekinecek birşey de yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: barang
      Arkadaşlar selam, geçen 3 kutu proviron aldım bi tanıdıktan fakat sahte gibi (provironun sahtesi olur mu demeyin).
      Hepsinin parti no. vb aynı, prospektüsü aşırı silik… ne dersiniz?

• Yazan: Berat Ç
      Öncelikle herkese merhabalar. Bir haftadır haftada iki ampul sustanon kullanıyorum fakat göğüs hassasiyeti başladı ve sıkınca sıvı geldiğini gördüm. Daha önce trenbolone dianabol boldenone gibi Kürlerim olmuştu kısa süre hepsi ama ve ara verdiğimde oldu öyle uzun süreler kullanmadım fakat hiç birinde bunu yaşamamıştım. Bunu görünce proviron kullanmaya başladım hemen iki gündür falan kullanıyorum hassasiyet azaldı diyebilirim.
      Jinokomasti mi oluyorum yoksa durdu mu? Proviron kullanmaya devam etsem bu riski kaldırır mıyım? Şimdiden teşekkürler.
    • Yazan: kaoshell
      Selamlar herkese mk677 anavar proviron kürü ile kas kütlesi ekleyip yağ yakabilir miyim. Beslenmede günlük kalori ihtiyacim kadar mı almalıyım yoksa artırmalı miyim.Çok fazla bilgim olmadığı için yardımlarınızi bekliyorum şimdiden teşekkürler herkese
    • Yazan: roonies328
      merhaba hepinize iyi gunler dilerim
      Only testo kurunde proviron kullanmak sizce mantiklimi artilari eksileri neler olur 
    • Yazan: mobidik
      merhaba , 
      daha önceki konularda hem kür içi hem kür sonrası libido için proviron önerilmiş, ilacın kendisi de rimobolan gibi dht türevi ilaç olduğu için merak ettiğim bu ilaç enjeksiyon steroidler gibi üretim sistemini kapatıyor mu ?
      kullandıktan sonra pct yapmak gerekir mi ? 
      iyi forumlar.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.