Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

bodybatu

Karın

Önerilen İletiler

Emrahtkty    1.394
bodybatu, 3 dakika önce yazdı:

Selamün aleyküm karın kası için etkili gördüğünüz antrenmanları önerebilir misiniz dostlar

Kardiyo :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
Emrahtkty, Şimdi yazdı:

Kardiyo :)

İlaveten eğer karın kaslarınız görünsün istiyorsanız aldığınız kalori yaktığınızdan az olmalı ki kalori açığı oluşturup yağ azaltabilesiniz. Böylece karın bölgesindeki yağ gidecek ve karın kasları görünür hale gelecektir.

Hem görünsün hem de baya gelişkin olsun istiyorsanız tıpkı diğer bölgelerde olduğu gibi karın kaslarını ağırlık kullanarak (kendi ağırlığınız, yetmiyorsa ilave ağırlık) geliştireceksiniz.

Ama @Emrahtkty'nın dediği gibi kardio yapmazsanız istediğiniz kadar karın kası geliştirin. Yağın altında görünmeyecektir. 

Şunu yap böyle yap demek doğru değil. İnternette işe yarar zibilyon tane karın egzersizi var zaten.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bodybatu    44

Karın kasımı nasıl gösteririm dememisimki yinede cevabınız için saolun ama ben karın kasını nasıl büyütürm mantığında sormuştum elbette kalori açığı ve kardiyo olmadan Max antrenmanda bile belli olmaz 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
bodybatu, 6 dakika önce yazdı:

Karın kasımı nasıl gösteririm dememisimki yinede cevabınız için saolun ama ben karın kasını nasıl büyütürm mantığında sormuştum elbette kalori açığı ve kardiyo olmadan Max antrenmanda bile belli olmaz 

Onun da cevabını verdim. Her ne çalışıyorsan seni 10 tekrarda bitirecek olan ağırlıkla çalış. Misalen mekik mi çalışıyorsun? Kendi ağırlığınla 50 tekrar mı yapıyorsun? yapma. Al göğsüne 20kg öyle çalış. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527

Tamam da işte adam etkili idman yöntemi sormuş :)

Ne çalışsın kimse yazmamış.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
Rdm, 10 dakika önce yazdı:

Bunun cevabı kişiden kişiye değişiyor ki. Kendisinin denemesi lazım.

Mesela benim için en etkilisi eğik (45derece) karın sehpasında 10 tekrar alttan sağa, 10 tekrar alttan sola, 10 tekrar alttan yarıya, 10 tekrar yarıdan yukarı, 5sn dinlen, 10 tekrar (göğse ağırlık alarak) en alttan en yukarı. Bu 1. set ve bundan 3 set. 2 Sette dragon flag. 

Ama bunun herkeste işe yarayacak diye bir kuralı yok. Genel kaideyi yazdım. Gerisini kendisi deneyip bulmalı.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

Cable crunch 4x6-8 ağır kilo hissederek 

Son set drop

Barfiks demirine tutunup ayağına dumbell koyarak leg raise 4x12-15 

Son set ayağındaki dumbelli yere atıp vücut ağırlığı ile devam ölene kadar

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
Asaletim, 6 dakika önce yazdı:

Cable crunch 4x6-8 ağır kilo hissederek 

Son set drop

Barfiks demirine tutunup ayağına dumbell koyarak leg raise 4x12-15 

Son set ayağındaki dumbelli yere atıp vücut ağırlığı ile devam ölene kadar

Cable crunch iyidir. Ama doğru formda yapmak çok önemlidir. Olası en ağır şekilde girilmeli. Ben kendi ağırlığımdan fazlasına girdiğimde yer çekimine yenik düşüyorum. Girmeyince de gerekli gerilimi alamıyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bodybatu    44
Rdm, 8 saat önce yazdı:

Tam olarak istediğim buydu 😀 

Haftada 6 gün antrenman yapıyorum karın kasını 2 günde bir çalışmak uygunmudur bu arada

tarihinde bodybatu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.216
bodybatu, Bir saat önce yazdı:

Tam olarak istediğim buydu 😀 

Haftada 6 gün antrenman yapıyorum karın kasını 2 günde bir çalışmak uygunmudur bu arada

Karın kasları vücuttaki en hızlı tamir olan kaslardandır. Eğer dediğim gibi ağır antrenman yaparsan muhtemelen tamir için 2 gün yetmeyecektir. Ha yok biraz daha hafif yaparsan 2 günde 1 gayet yeterlidir.

Yine diyorum karın konusu aşırı muallak. Yani sen ne istiyorsun, nasıl çalışıyorsun hepsi önemli.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157

Herkese selam. Uzun süredir forumdan uzak kalmıştım. İş güç kapanma vs derken tekrardan aktif olmaya başladım. Ben farklı bir öneri olarak şunu söyleyebilirim. Karın çalıştıktan sonra yarım saatlik bir kardiyo yapman yönünde olacaktır. Ben bu yöntemi denediğim zaman epey şaşırmıştım. Hepimiz biliriz ki bölgesel yağ yakımı yoktur diye. Ama bu yöntem neredeyse bunu yapıyor. Bölgesel ağırlık çalışıp ardından yapılan kardiyo ilgili bir çok yabancı araştırma okumuştum. Deneylerde ki sonuçlar oldukça ilginç. Çalıştığınız bölgedeki kan dolaşımını hızlandırdığınız için vücut kardiyo yaparken enerjinin karşılamasını kan dolaşımının hızlı olduğu bölgelerden yaptığını belirtiyorlar. 

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    219
bodybatu, 8.06.2021 - 14:01 yazdı:

Selamün aleyküm karın kası için etkili gördüğünüz antrenmanları önerebilir misiniz dostlar

1) Crunches, Laying Leg Raises, Hanging Knee Raises, Forearm Plank.

2) Abdominals Stretch.

3) Barbell Roll-Outs, Barbell Landmine Side Bend.

4) Windmill, Situp, Woodchopper, Russian Twist.

Karın antremanım bu 4 madde arasında değişir o an ki antreman programıma göre birini seçer yaparım bazen o gün full karın çalışmak istediğim de hepsinide yapmışlığım vardır

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
F4T1H    16

Ustam benim karın çalışmamda kafamda tekrar sayısı yok fakat absürt uzun süreli tekrarlı olmamasına özen gösteririm çünkü çok vakit kaybı oluyor o zamanda. Fakat bazı insanlar var neredeyse tek bölge çalışıyorlar onlar için durum farklı olabilir ama bence orta tekrarlı setler işin görür.

Plank ilk tavsiyem bunu yap eğer ağırlıksız 3 dakika gibi seviyelere gelirsen 2 yöntem dene birincisi ağırlık tak ikinci yöntem ise biraz hileye kaçıyor ama şöyle yap hani güldüğümüzde karnımız kasılır ya anlık ileri geri çekilir gibi evet aslında aşırı gülerken karnım ağrıdı gülmekten deriz işte gülme değil ama karnını plank yaparken hareket ettirt kasılırmış gibi yap dikkat edersin o zaman çok kısa sürede karnın kasılmaya acımaya başlar yani uzun süre dakikalarca beklemene gerek bile kalmaz. Önemli olan zaten tüm kas gruplarında kas grubumuzda kasıldığını kasın acıdığını hissetmek.

Crunches, side plank, leg raise bunda iki farklı pozisyon yapıyorum biri orta kaldırırken diğerinde tamamen kaldırıyorum tamamen kaldırdığımda alt karın kaslarımı da hissediyorum. 

tarihinde F4T1H tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.