Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

SonSamuray

Kür konusunda yardım (Test yaptırmak)

Önerilen İletiler

SonSamuray    0

İyi çalışmalar arkadaşlar. Ben kür yapmak istiyorum ama kafama takılan şey cidden bu işi önemsiyorum ve nasıl testler yapılır kürden önce bu konuda bilgi verebilirmisiniz. Kan ver karaciğere baktır falan değil başka bişey oluyormu onları merak ediyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

TreXiaNos    5

Merhaba, öncelikle hoşgeldiniz.

Şimdi bunu aslında konu olarak açmak lazımdı ama siz sormuşsunuz herkes faydalansın ben detaylı yazayım. Arşivimde sürekli bu tür bilgileri ingilizce makalelerden çevirip tutarım, kendi bilgi ve deneyimlerimi ekleyip yazıyorum aşama aşama bunları hekiminize gösterebilirsiniz anlamadığınız noktaları o yardımcı olacaktır.

1- Testosteron Total testi

2- testo free yani serbest

3- Erkek steroid kullanıcıları için Hassas E2 testi

4- Hemogram yani tam fonksiyonlu kan panel testi

Bu maddeyi açayım size hemen,

hemogram kan hücrelerinin nitelik ve nicelikleri bakımından incelenmesine denir. Hemogram içeriğinde neler var aklıma gelenler şunlar. 14 15 maddeydi ama tıbbi terimleri hatırlamıyorum.

Mimiletre küpteki alyuvar sayıları, trombosit sayısı, akyuvar sayısı, vücuttaki farklı akyuvarların yüzdesel dağımılı ya da kan formülü. Kanınızın cam lam üzerinde yayılması ve boyanmasından sonra hücreleri gözlemlerler.

Bu hücreler nasıl görünür odur.

5- CMP (Butun metabolik panel) Aşağıda referans aralıkları yazıyor ona göre kontrol edebilirsiniz.

Albumin: 3.4 to 5.4 g/dL

Alkaline fosfat: 44 to 147 IU/L

ALT (alanine aminotransferase): 10 to 40 IU/L

AST (aspartate aminotransferase): 10 to 34 IU/L

BUN (blood urea nitrogen): 6 to 20 mg/dL

Kalsiyum: 8.5 to 10.2 mg/dL

Chloride: 96 - 106 mEq/L

CO2 (carbon dioxide): 23 to 29 mEq/L

Kreatin: 0.6 to 1.3 mg/dL

Glukoz : 70 to 100 mg/dL

Potasyum : 3.7 to 5.2 mEq/L

Sodyum: 135 to 145 mEq/L

Total bilirubin: 0.3 to 1.9 mg/dL

Total protein: 6.0 to 8.3 g/dL

6- Kür sonrası Lipid profile baktırabilirsiniz

7- Kür öncesi ve sonrası LH ve FSH değerleri

8- GH ve türevleri kullanılacaksa (igf1 vb hücre büyümesi yapan hormonlar) - Biyokimya ve nükleer tıp alanlarında uzmanlar ve endokrincilere danışabilirsiniz.

nacizane önerilerim bu testleri neden yaptırmalıyım diye soranlara cevap olsun

Bu testleri yaptırarak vücudunuzun küre hazır olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Referans değerleri kontrol ederek hareket edebilirsiniz.

Kür içerisinde yapılan testlerdede amaç östrojeninizi kontrol altına almak ve aromataz inhibitörü dozunu ayarlamaktır. karaciğerleriniz ile böbreklerin fonksiyonlarının ne derece olduğunu ve kan kalınlığı denilen şeyi tehlikelimi değilmi incelemek.

Kür sonu yapacağınız testlerde ise kür sonrası sağlıklı bir şekilde tamamlayıp tamamlamadığınız doğal üretimlerin dengesinin ne durumda olduğunu gözlemlemek.

Bilmeyen arkadaşlar için test zamanlarını aktarayım.

Kür öncesi test yaptıracaklar küre başlamadan 12 - 16 gün önce test yaptırabilir.

Kür içi test yaptıracaksanız 4. haftadan sonra 8. haftadan önce yaptırabilirsiniz.

En önemliside kür sonu testlerini kür bitip PCT tamamlandıktan 5 6 hafta sonra yaptırırsanız en verimli sonucu alırsınız.

Bu testleri yaptırabilirseniz çok iyi olur elbette, özellikle ailenizde genetik rahatsızlıklar yani kalıtsal özellikte varsa dikkatli olmalısınız. Yaş önemlidir ve kullanılan ilaçlarda. 35 yaşının üzerindeyseniz prostat testi kesinlikle ek olarak yaptırın. Diğer kullanıcılarda ekstra olarak tiroid panellerini kontrol ettirsinler.

Ben doktor değilim bu arada sadece yılların verdiği tecrübe ve merak çok araştırıp ederim, siz yinede bu yazdıklarımı okuyun doktor ile görüşün elbette eksik kalan yerler vardır. Tıp okusammı diye düşünüyorum bazen bi ameliyata girmiyorum onun harici herşey var :P

Sevgiler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SonSamuray    0

Üstadım doktora sorsam bukadar anlatamazdı ağzına sağlık birkaç sorum daha olacak ama konumu açmam lazım onun için buradanmı sorayım farklı konu ama.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SonSamuray    0

üstadım birkaç ilacın yarılanma sürelerini merak ediyorum.

Anavar (oxandrolone)

Danabol

Winstrol (tablet)

Omnadren

Testosterone Cypionate

Testosterone Suspension

Deca-durabolin

Ester olarak

Butyrate

Hexanoate

bu iki esteri söylemişti hocam onları öğrenirsem sevinirim, zor bir soru gibi oldu ama

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TreXiaNos    5

Est ne zorluğu bende bilmediğim bişey soracaksın sandım :D

Anavar (oxandrolone) : 8 - 9 saat

Danabol : 3.5 - 6 saat

Winstrol (tablet) 8 - 10 saat

Omnadren : 15 - 18 gün (tam emin değilim 20 günde olabilir)

Testosterone Cypionate : 12 gün

Testosterone Suspension : 1 gün

Deca-durabolin : 15 gün

Esterler :

Butyrate : 6 gün

Hexanoate : 9 gün

Yanlış anlamazsan hocam bu iki esteri ne amaçla sordu, bunları bilen yok pek ülkede çünkü. Bğüyük ihtimalle hocan seni yada başkasını yarışmaya hazırlıyor patlamamak için önlem alacaksınız :P:D İşin şakası tabi bizi alakadar etmez.

Esterlere aslında çok takılmayın örnek vereceksem size;

Valerate

Isocaproate

Heptanoate

Nonanoate

Undecanoate

Caproate

bunlar gibi aklıma gelmeyen en az 20 ester daha var. Yazılışları yanlış olanda vardır çünkü hergün bişey çıkıyo yetişilmiyor. Sizin kullanacağınız esterler enanthate ve propionate olsun diğerlerine girmeyin.

Sorunuz olursa yazın akşam cevaplarım malum yemek saati dışarı çıkacağım gece dönerim. Umarım işine yarar.

Selametle.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SonSamuray    0

Bu siteye ve sana çok teşekkür ederim, salak saçma bilgiler duyacağıma çok yardımcı oldunuz gerçekten minnettarım. Artık bu sitedeyim kür için paramı toparlayınca tekrar size yazıp kür programı önerinizi alacam, peptid bile düşünebilirim bilgileriniz için saolun çevremde okadar siteroidci diye geçinenler bunları bilmiyor teşekkürler tekrardan.

hayırlı günler dilerim. afiyet olsun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.