Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Anlkzk

Saç tellerinin inceliği

Önerilen İletiler

Anlkzk    9

Merhabalar peptidturkiye forumu 19 yaşındayım 1 ay sonra 20 yaşıma gireceğim sizlere bir konu hakkında danışmak istedim. Saçlarım dalgalı ne çok sık ne de çok seyrek ama ince telli bir saç yapısına sahibim. Babamda erkek tipi kellik var tahminen 37-38 yaşlarında kelleşmeye başladığını söyledi şakak bölgesinden, annemin saçları seyrek ama kellik yok. Babamın dediğine göre saçlarımın yapısı onun gençliğine benziyormuş ve stresten dolayı döküldüğünü söyledi. Asıl konuya giriyorum bu yaşıma kadar jole vesaire saçıma hiçbir şey sürmedim ama ince telli spor yaptığımızdan ötürü testosteron hormonumuz yüksek buda DHT seviyesinin de yüksek olduğunu gösterir yani erken kelleşme görülebilir. Araştırdım finasterid ve dutasterid kullanımının giden saçın değil olan saç telinin kalınlaşmasını sağlıyormuş ama yan etkileri de var(Protein sentezi ve testo düşüklüğü, libidoda azalma). Sizce kullanmaya değer mi veya bu ilaçları kullanmadan önce alternatif bir yol var mı? Cevapladığınız için teşekkürler.
Ekleme: saç dökülme sorunum yok.

tarihinde Anlkzk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Surrender    105

Bu yöntemi tavsiye etmem muhtemelen zararı yararından çok olacaktır. Finasterid kullanmaya başladığında dht ‘ yi baskılayacaktır ve devamında östrojen seviyen yükselecektir bir yeri düzeltirken diğer yeri bozmak hiç mantıklı değil bırak dökülürse dökülsün ozaman vakti geldiğinde bakarsın çaresine. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Anlkzk    9

@SurrenderAraştırmalarıma göre finasterid ve dutasterid kullanımının giden saçın değil olan saç telinin kalınlaşmasını sağlıyormuş. Yani dökülürse çok geç olur. Östrojen seviyesi yükselirse yağlanma, jinekomasti gibi etkileri korkuttu beni. Bemiks, evigen , bepanthen devam o zaman.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zazabey    6
Anlkzk, 4 saat önce yazdı:

Merhabalar peptidturkiye forumu 19 yaşındayım 1 ay sonra 20 yaşıma gireceğim sizlere bir konu hakkında danışmak istedim. Saçlarım dalgalı ne çok sık ne de çok seyrek ama ince telli bir saç yapısına sahibim. Babamda erkek tipi kellik var tahminen 37-38 yaşlarında kelleşmeye başladığını söyledi şakak bölgesinden, annemin saçları seyrek ama kellik yok. Babamın dediğine göre saçlarımın yapısı onun gençliğine benziyormuş ve stresten dolayı döküldüğünü söyledi. Asıl konuya giriyorum bu yaşıma kadar jole vesaire saçıma hiçbir şey sürmedim ama ince telli spor yaptığımızdan ötürü testosteron hormonumuz yüksek buda DHT seviyesinin de yüksek olduğunu gösterir yani erken kelleşme görülebilir. Araştırdım finasterid ve dutasterid kullanımının giden saçın değil olan saç telinin kalınlaşmasını sağlıyormuş ama yan etkileri de var(Protein sentezi ve testo düşüklüğü, libidoda azalma). Sizce kullanmaya değer mi veya bu ilaçları kullanmadan önce alternatif bir yol var mı? Cevapladığınız için teşekkürler.

Kardeşim benim de saç tellerim senin yaşında iken bayağı seyrekti, yapman gereken tek şey şampuanı kes ve kafanı yeşil sabun ile yıka farkı göreceksin biraz sert olur saçların zor şekil alabilir ama alışırsın 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Zazabey, Bir saat önce yazdı:

Kardeşim benim de saç tellerim senin yaşında iken bayağı seyrekti, yapman gereken tek şey şampuanı kes ve kafanı yeşil sabun ile yıka farkı göreceksin biraz sert olur saçların zor şekil alabilir ama alışırsın 

bu yoruma kalıbımı basarım şampuan bir kimyasal olduğu icin sonuçta saça yararı olduğu söylenemez.Zeytinyağlı yeşil sabunla yıkamaya başla sadece farkı göreceksin.Çok sert oldu dersen saçlarım Gratisten duş sonrası saç bakım spreyleri var ben onlardan kullanıyorum yumuşatıp şekil vermeni kolaylaştırıyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Marimain    52
Anlkzk, 6 saat önce yazdı:

Dostum bu youtubede bi fitness hocası var güray doktor kendisi kelleşmiş sonra tekrar çıkmış bi bakmanı öneririm saç telleri inceyse kırılma dökülme daha çabuk oluyor kuzenlerimden biliyorum kısa tip saç modellerinde kalmak daha mantıklı olacaktır.

tarihinde Marimain tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    828
Anlkzk, 20 saat önce yazdı:

benim saçlarımda öyle bebek saçlı derler arkadaşlar ince telli püfür püfür :D çinko alımını ve biotin alımını ihmal etme yeterli bence

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cansnen58    7

1 yıla yakındır finasterid kullanıyorum ilk zamanlarda testis ağrısı yaşıyordum ama çok rahatsız etmeyecek derecede sonra geçti ama libidoda azalma olmadı bende ayrıca menide sıvılaşma tarzında bi olayda yaşadım şuan hiç bi sıkıntı yaşamıyorum benimde saçım ince telliydi ve dökülme yaşıyordum hepsini durdurdu şuan gayet iyi 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Anlkzk    9
forbit, 6 saat önce yazdı:

benim saçlarımda öyle bebek saçlı derler arkadaşlar ince telli püfür püfür :D çinko alımını ve biotin alımını ihmal etme yeterli bence

Çinko ve d3 vitamini düzenli kullanmaya başladım zaten d vitamini eksikliği yaşıyordum. (20-23) 

cansnen58, 3 saat önce yazdı:

hassasiyet ara sıra oluyordu ama yağlanma görmedim 

Konuya cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Yaş 20 o topa girmeye cesaret etmeyeceğim %90 ihtimalle. Bemiks bepanthen evigen + çinko + d3 vitamini + biotin ile yola devam edeceğim.

Bugün eczaneye gittim herhangi bir öneriniz var mı diye sordum bana hair forte %3 procopil önerdiler gece yatmadan önce 6 fıs olarak bugünden itibaren kullanmaya başlayacağım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Anlkzk, 24 dakika önce yazdı:

Bugün eczaneye gittim herhangi bir öneriniz var mı diye sordum bana hair forte %3 procopil önerdiler gece yatmadan önce 6 fıs olarak bugünden itibaren kullanmaya başlayacağım. 

Onun yerine kendini kanıtlamış minoxil sprey alsaydın keşke %40 saçlarını gürleştirme oranı var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Anlkzk    9

@EmrahtktyKellik dökülme vesaire yok. Şikayetim incelmesi zaten kelleşme saç tellerinin gitgide incelerek gelişen durum minoxil saç çıkartıyormuş ama dht yi engelleme gibi bir durumu yokmuş. Procopil sıkılan bölgede DHT yi engelliyorMUŞ.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Anlkzk    9
Anlkzk, Şimdi yazdı:

@EmrahtktyKellik dökülme vesaire yok. Şikayetim incelmesi zaten kelleşme saç tellerinin gitgide incelerek gelişen durum minoxil saç çıkartıyormuş ama dht yi engelleme gibi bir durumu yokmuş. Procopil sıkılan bölgede DHT yi engelliyorMUŞ.

Minoxil dökülmeyen saçıda ilk 2 ay döküyormuş.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cansnen58    7

procapil kullanma çok işe yaramıyor minoxil kullan ama çok fazla fake'i var geçen 3 kutu aldım ve fake kullandığım için iadede edemedim yeni aldım bioxinin alma minoxil forte al 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Eyzel2
      Abilerim kardeşlerim selamlar merak ettiğim bir konu var da saç dökülmesinden muzdaribim dht baskılayıcı bir takviyeden bahsediliyor saç dökülmesini engellemek için kürde yada only Testo yaparken dht baskılanmak aşınacak verimi düşürür mü bilginiz var mı ? 
    • Yazan: Loving
      Arkadaşlar merhaba;
      Uzun zamandır hatta hormonal ürünlerin ilk gün yüzüne çıkığı zamandan beri tartışılan bir konu '' SAÇ DÖKÜLMESİ ''. Şimdiki anlatımım da bunun için en etkili sonuçlar neler kendi kişisel ortalama 10 yıllık tecrübelerimden yaptığım araştırmalar'dan okuduğum makaleler den en önemlisi de edindiğim tecrübelerden yola çıkarak size bazı açıklamalar da bulunacağım.
      Umarım bu önerimleri dikkate alır sonuca en etkili şekilde ulaşırsınız.  
      Öncelikle DHT türevi olmayan ürünler ile böyle sorunlar yaşamazsınız böylece saçlarınız tehdit altında olmayacaktır. Burada sonuca gitmek adına kişisel olarak araştırmanız gerekenler DHT ve ürünlerin aromatize olma durumları. 
      Şimdi gelelim bu sorunu nasıl çözeceğiz; bu konuda DHT baskılamak adına bir takım ürünler sabunlar,şampuanlar bla bla bir çok şey deneniyor. Etkili mi ? Tartışılır ama önerimde bulunacağım ürünün nasıl sonuç verdiğini deneyip göreceksiniz. 
      MINOXIL

1990'ların ortasında yazılmış bir tıp dergisi elime geçti zamanında ve bu derginin sayfalarının bir tanesinde yer alan makalede tansiyon bakın buraya dikkat '' tansiyon düşüren ilaçların kıl/tüy/saç çıkardığını '' keşfettiklerini okudum. Minoxil'in içindeki etken maddeye baktığınız da ürün tansiyon ilacı. Sonra bu spreyin üretildiğini gözlemledim ve araştırmaların sonucu bu ürün ile %40'a varan bir başarı yakalandığı gözlemlenmiş ki bu oran saç hususunda inanılmaz büyük bir yüzdelik. Ben yıllardır bu ürünü kullanıyorum ve baba tarafından kellik genetik bir problem kardeşim bende 3 yaş ufak olmasına karşın mesela kel diyebileceğimiz bir kıvama geldi şuan. Ama ben yıllardır küre girmeme rağmen ve genetiğimde saç anlamında böyle sorun olmasına karşın saçlarımda hiç bir problem yok bunun en büyük etkilerinden birisi kür için sağlıklı mct ve minoxil arkadaşlar şimdi bu ürünün iki farklı versiyonu var erkekler ve kadınlar için alırken ona dikkat etmelisiniz.
      UYGULAMASI
      Ürünü aldığınız zaman eczanede size min. 3 ay maks. 6 ay kullanabileceğini söyleyecektir ve sıktıktan 1,2 saat sonra yıkmanızı ama benim tavsiyem istediğiniz kadar kullanabilirsiniz özellikle kür dönemlerinde %100 kullanılmalı. İstenilen bölgeye uzaktan 1,2  fıs şeklinde uygulama yapabilirsiniz. Duşa girip çıktıktan sonra uyumadan da tekrar uygulama yapabilirsiniz. Sonuçların ne kadar şaşırtıcı ve etkili olduğuna siz bile şaşıracaksınız.  
      Gelelim hiç kür yapmayan ama bu sorunla yüzleşen arkadaşlara bu arkadaşlara da en ama en yararlı etkeni şu şekilde açıklayabilirim genelde güçsüzleşen ve dökülen saçların en temel sebebi vücutta daki '' DEMİR '' eksikliğinden arkadaşlar ben bunu çok kere bizzat öğrencilerim üzerinde denedim saç dökülme konusunda problem yaşayanlara sadece demir yüklemesi yaptık komik olacak ama bildiğiniz kürdeyken saçları filizlendi  Sebebi demir eksikliğiydi kürde östrojeni baskılamak adına zinco 220 (çinko) kullanırız genelde ve bundan sebep kişilerde çok güzel sonuçlar aldık. Sizde kürde olmayan supplementler ile süreci idare etmeye çalışan arkadaşlar çinko yüklemesi yaparak vücudunuza 2-7 ay içinde çok güzel sonuçlar ile karşılaşacaksınızdır.
      Ama kesinlikle hekiminize danışmalısınız çünkü fazla ve gereksiz demir alımı daha farklı kötü sonuçlara yol açabilir.
    • Yazan: marcusruhl
      Saçlarım genetik olarak böyle yanlari ve ortalari seyrelmeye basladi vitamin eksikliği olsun stres olsun... döktü ve daha da ilerlemesini istemiyorum Şuan aktif olarak kür başlangıcını yaptım, yan etkileri arasında saç dökülme de var biliyorsunuz ki. Ben bu süreci nasıl yönetebilirim veya yan etkiler ne zaman başlar? Finasterid, Minoxil vs ilaçları okudum forumda kür içinde herhangi bir hormonu reseptorü vs. baskılar bu süreci olumsuz etkiler mi. Saçlarım şuan dökülmüyor yaklaşık 2 senedir böyle seyrek.   
    • Yazan: scorocco
      Merhabalar,
      Kür deyken saçlarımda beyazlama oluyor ve gide gide daha fazla artıyor.
      Genetik olarak beyaz saç yok ailede.
      Saç dökülmesi yok saçlarım gür.
      Daha önce girdiğim uzun kürde çok çok nadir yaşamıştım bu problemi dert etmemiştim. Fakat PCT felan derken süre geçtikçe eski haline dönmüştü.
      Şuan ki kürümde saçlarım gide gide beyazlıyor yüksek dht den kaynaklı olabilirmi ?
      24 yaşındayım 
      Kürümde 
      -SP BOLDE (200 mg haftalık)
      -İRAN ENT (250 mg haftalık) 
      Ramazan dolayısı ile düşürdüm. Normalde kullanılan 
      Bolde 400mg
      Testo 500 mg
      Kürümün 16. Haftasına giricem.
      TEŞEKKÜRLER.

• Yazan: Ozyaltnkl
      Merhabalar. Bu hafta pregnyl 5000i 3 güne bölerek 1500iu olarak vuracağım. Ardından bir gün tadalafil ve iki gün letrozolden iki hafta sonra da klomene başlayacağım. Sorum şudur? Saç dökülmesinin dht ile ilgili olduğunu biliyorum. Bu bahsettiğim ürünlerin olası yan etkileri nelerdir ve saç dökülmesini hangileri yapar? Veya yapar mı? Ayrıca hcgnin östrojenden dolayı duygusal geçişleri hızlandırdığını okumuştum. Sizin gözlemlemleriniz nelerdir. Diğer bir sorum da kür içinde başlayan saç dökülmesindeki artış hızı kür bitince eski dökülme hızına geriliyor mu yoksa ömrümüzün sonuna kadar daha hızlı bir saç dökülmesi ile yaşamak zorunda mıyız?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.