Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Loving

Kür ve pct ilişkisi

Önerilen İletiler

Loving    9.225

Merhaba arkadaşlar;

Sporcular özellikle de ilgili alanda yani vücut geliştirme alanında ki yeni arkadaşlarımızın en çok panik yaptığı alanlardan bir tanesi kür sonrası tedavi dönemi yani pct (post cycle therapy) bir çok sporcumuz acemliklerin den veya tercihlerin den sebep kısa kürler yapıyorlar ve hemen akabinde haklı olarak pct yapıp hayatlarına devam etme çabası ve endişesi içinde oluyorlar.

Pekala; kür ----------> pct --------> kür --------> pct (BU DÖNGÜ DOĞRU MU?)

Beni tanıyanlar bilir örneklerimi hep en marjinal şekilde veririm konuyu sporcuya anlatabilmek adın. :) Şimdi pct örneğinde de o örneklerden birini size referans göstererek tembihlemek istiyorum. KÜR dediğimiz olgu koşan bir adam veya hızla giden süper spor bir araba olsun. Bu adam veya bu güzel araba yüksek hızlara çıksın ve bizde pct uygulayarak bu adama çelme takalım veya arabanın el frenini çekmiş olalım adamın ciğeri ve arabanın motoru soğusun diye :) Ama aslında büyük bir hatanın eşiğin de oluyoruz bu hata anlık değil ama ileriye dönük bir hata arkadaşlar çoğumuz bunu gözden kaçırıyoruz.

Şöyle ki; her zaman savunduğum konu kürlerin kısa değil orta veya uzun nitelikler de olması kürün de 1 kere pct'nin de 1 kere yapılması bana öğretilen buydu benim öğretmeye çalıştığım prensip de bu oldu her zaman. Şimdi konuyu mantığı ile özetleyelim kafanıza yatar veya yatmaz boş konu dersiniz veya demezsiniz unutmayın ben aldığım terbiye ve öğretiler ne ise sizlere her daim onu aşılama gayreti içinde olmakla sorumluyum ne fazla ne eksik..

Küre yeni başlayan bir sporcusunuz spordaki 1. yılınız diyelim;

• 500 testo 400 deca 30 dianabol

Küre yeni başlayan bir sporcusunu 2. yılınız diyelim;

• 500 testo 500 bolde 30 dianabol

Küre yeni başlayan bir sporcusunuz spordaki 3. yılınız diyelim;

• 750 testo 400 decas 50 dianabol

Küre yeni başlayan bir sporcusunuz spordaki 4. yılınız diyelim;

• 750 testo 750 bolde 100 anapolon

Bu şekilde gider kür planlamalarınız istediğiniz ve arzuladığınız kütleye göre tabi eksi, artı yönde değişiklikler gösterir içinde definasyon ürünleri de olur vs. Ama burada dikkat etmeniz gereken süreler geçtikçe değişen ürünler değil '' DEĞİŞEN MG'LAR '' ! Şimdi dananın kuyruğunun kopacağı yere geliyoruz sıkı durun! :) 

Bu kürlerin devamın da haliyle PCT gerekmektedir doğru mu? Evet doğru dediğinizi duyar gibiyim.

Pekala; 

• 500 testo 400 deca 30 dianabol ( Temsili pct (örnek almayın) 10bin iu pregnly , 2 kutu klomen diyelim )

Bu pct sizi bu kürden normal hormon dengenize getirirken aradan geçen 3 yıl sonrası devamlı olmak kaydıyla yaptığınız kürler sonrası 

• 750 testo 750 bolde 100 anapolon ( Buraya geldiğiniz de sağlıklı geri dönüş yaptıracağına inanıyor musunuz? )

İnanıyorsanız büyük bir hata e gaflet içindesiniz arkadaşlar. Maalesef ki vücut gelişimi adına yıllar içinde nasıl ki ürünlerin mg.'larını arttırıyorsak vücut bu mg.'lar sonrası eskiye dönüş adına sizden PCT'de daha fazla fedakarlık daha fazla ünite uyarıcı misal pregnly misal 2 kutu değil 4 kutu klomen misal günde 100 mg  çinko misal 500 mg c vitamini vs vs daha fazla tamoksifen veya benzeri ürünler talep ediyor. Çünkü vücut ilaç mg'larına nasıl tölerans gösteriyorsa aynı töleransı alışmışlığı PCT ürünlerine de gösteriyor! Şimdi anladınız mı neden kürler uzun PCT tek yapılmalı ?

Kürünüz kısa ise pct yaptıktan sonra uzun süre ilaca girmez iseniz sorun yok. Ama dur kalk yapar kür , pct , kür , pct döngüsüne girerseniz hele birde pct'ler yanlış ise sertleşemiyorum , lh ve fsh eskisi gibi olmuyor ne yapmalıyım tarzında konular açmaya hazır olun! :) Tüm bunlardan mütevellit kürleri uzun veya kısa PCT dediğimiz çözümlemeyi tek başına yapmayı unutmayın.

HA UNUTMADAN! İnternet üzerin de veya bilgisine güvenmediğiniz kişiler den asla PCT desteği almayın! Çünkü pct sizin hormon geçmişinize ve ilaç detaylarınıza göre test sonuçlarına göre planlanır. Sizin internet de gördüğünüz tedavi yöntemi sizinle alakası olmayan saçma sapan bir öneriden ibaret olabilir. UNUTMAYIN MİLYONLARCA ANAHTAR VAR! Ama her anahtar uygunluğu söz konusu olan kapıyı açar! Her anahtar HER KAPIYI AÇMAZ! 

Sevgilerimle, Keyifli Forumlar.

• Beğen 11
  • Vayyyy!! 2
  • 100 Puan 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.331

Ne yalan söyleyeyim 2. kürü başta 12 hafta olarak tasarlamıştım. Sonra @Lovingsizin yazılarınıza denk geldim forumda. Peşi sıra nasıl oluyor diye yabancı kaynakları da araştırdım. Tanrı biliyor ya şuraya üye oldum olalı hafta sonları hariç günde 5 saat uyur oldum. Araştıracak bir konu illa ki çıkıyor. Makaleler, kaynaklar, varsda yapılmış deneyler vs derken uyku elden gidiyor.

İşte böyle bir araştırmanın sonucunda kürü 10 aya uzattım. Çünkü yabancılarda tıpkı sizin gibi çok uzun süredir bu işin içinde olan insanlarda yılın 10 ayı kürde 2 ayı temizlikte geçiriyorlar. Hedefim müsabık olmak vs gibi bir şey değilde daha kütleli biri olmak olduğundan sadece testo devam ediyorum. Keza 10 ayda toplam 10 kilo artarsam temiz şekilde bence kafi gelecek. Zaten hedefin %65'i tamamlandı bile. Kürün 2. ayı bitti. Kaldı 8 ay.

Üstelik uzun süre aralıklarla PCT yapacağım için daha kesin sonuca ulaşacağımı düşünüyorum. Burada belirtmem gereken diğer konu ise misalen Pregly üzerinden;

Bir sporcu senede 3 kere PCT yapıyor ve buna Pregly ile başlıyor diyelim. Aynı sporcu son kürü çok uzun tutarsa arada bir hayli zaman gireceği için acaba vücutun HCT uyarıcı ihtiyacı düşmüş oluyor mu? Nihayetinde sürekli maruz kalındığında toleransı artıyor bunu biliyoruz. Ama çoğu ilaçta dozaj çok yükselip tepki düşünce ara verilip sonra tekrardan ilk dozdan başlatıyorlar. Pregnly için de böyle bir şey söz konusu mu? Deneyimlediniz mi?

Saygılarımla.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225
rastlantisal, 2 dakika önce yazdı:

Ne yalan söyleyeyim 2. kürü başta 12 hafta olarak tasarlamıştım. Sonra @Lovingsizin yazılarınıza denk geldim forumda. Peşi sıra nasıl oluyor diye yabancı kaynakları da araştırdım. Tanrı biliyor ya şuraya üye oldum olalı hafta sonları hariç günde 5 saat uyur oldum. Araştıracak bir konu illa ki çıkıyor. Makaleler, kaynaklar, varsda yapılmış deneyler vs derken uyku elden gidiyor.

İşte böyle bir araştırmanın sonucunda kürü 10 aya uzattım. Çünkü yabancılarda tıpkı sizin gibi çok uzun süredir bu işin içinde olan insanlarda yılın 10 ayı kürde 2 ayı temizlikte geçiriyorlar. Hedefim müsabık olmak vs gibi bir şey değilde daha kütleli biri olmak olduğundan sadece testo devam ediyorum. Keza 10 ayda toplam 10 kilo artarsam temiz şekilde bence kafi gelecek. Zaten hedefin %65'i tamamlandı bile. Kürün 2. ayı bitti. Kaldı 8 ay.

Üstelik uzun süre aralıklarla PCT yapacağım için daha kesin sonuca ulaşacağımı düşünüyorum. Burada belirtmem gereken diğer konu ise misalen Pregly üzerinden;

Bir sporcu senede 3 kere PCT yapıyor ve buna Pregly ile başlıyor diyelim. Aynı sporcu son kürü çok uzun tutarsa arada bir hayli zaman gireceği için acaba vücutun HCT uyarıcı ihtiyacı düşmüş oluyor mu? Nihayetinde sürekli maruz kalındığında toleransı artıyor bunu biliyoruz. Ama çoğu ilaçta dozaj çok yükselip tepki düşünce ara verilip sonra tekrardan ilk dozdan başlatıyorlar. Pregnly için de böyle bir şey söz konusu mu? Deneyimlediniz mi?

Saygılarımla.

Hayır şöyle düşünün.. İlaçta tepki düşerse mg artırırsınız akabinde antrenman sisteminizi de değiştirirsiniz böylece yükseliş devam eder. PCT önlemlerin de ilaçların mg düşürseniz de bu sefer tutacağınız uzunluk baz alınır yani burası birazcık profesyonellik isteyen bir konu çünkü çok alternatif var. Misal hep yüksek dozlar da girdiniz deneyimlisiniz pct ler de keza öyle.

Sonra kürü kısa tutup mg'ları çok yüklediniz kısa vadede günü kurtarmak için o zaman pct şiddeti de aynı olur.

Misal diyelim ki mg'ları düşürdünüz vücut üstündeki tozu atsın istediniz ama uzun bir kür oldu pct şiddeti yine ona göre olmalı.

Veya çok minik dokunuşlar yaptınız yaza 2 ay kala profesyonel olmanıza rağmen o zaman pct şiddeti de minimalize olabilir.

Çok fazla alternatif olduğun dan o günün veya o anın hedefin şartlarına paralel gelişmelidir tüm hususlar.

Keyifli Forumlar.

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Burak abinin bu konuları açması çok iyi oldu, biz zaten pct konusunda kusursuz olduğunu biliyorduk en azından bütün camia öğrensin :) @Loving

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Pct tamam cepte diyelim, peki uzun süre kürde kalmanın riskleri nelerdir sağlık açısından? Örneğin kalp damar sağlığı, testisler, böbrekler, karaciğer ? :)

Bunlar içinde içimizi rahatlatacak bir şeyler karalayabilir misin @Loving Burak hocam ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225
Rdm, 17.05.2021 - 11:04 yazdı:

Pct tamam cepte diyelim, peki uzun süre kürde kalmanın riskleri nelerdir sağlık açısından? Örneğin kalp damar sağlığı, testisler, böbrekler, karaciğer ? :)

Bunlar içinde içimizi rahatlatacak bir şeyler karalayabilir misin @Loving Burak hocam ? 

Merhaba; içinizi rahatlatacak bir şey söyleyemem çünkü umut tacirliği bana göre değil tüm hormon grupları sağlığınız için tehlikeli ürünlerdir kullanılmamasın da fayda görüyorum zira ille de kullanacağım kendime göre plan ve hedeflerim var diyorsanız aşağıda yazdığım konuyu etraflıca okuyup araştırmanız da fayda var.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Rdm, 17.05.2021 - 11:04 yazdı:

Bu videoya da bakabilirsin reis ; 

benim anladığım kadarıyla yüksek doz ve uzun vadeli gh kullanımı sıkıntı , genetikte kanser vs. Kötü hastalıklar varsa da Steroid uzun vade de sıkıntılı .

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alp_Kayra    5

@Loving Hocam ilk verdiğiniz PCT örneği gibi olsun, Deca küründen çıkalım ve klomen kullanalım. Hani Nolvadex de meşhurdur ya, Deca ve Tren ilaçlarının kullanımında genelde Nolvadex tercih edilir PCT için, kür içinde de Arimideximiz olsun. Elimizde daha farklı alternatifler olursa ve farklı PCT'ler için onları kullandığımızı varsaydığımızda PCT direncini bir nevi kırmış olmaz mıyız? Bu ilaçları sizce ne sıklıkla kullanırsak, yani yıl içerisinde kaç defa PCT yaparsak bağışıklığımızı korumuş oluruz; kişiden kişiye ve değerlerden değerlere değiştiğini biliyorum fakat illa ki bu işin bir standart aralığı vardır. Yılda 3-4 kısa ve etkili küre girip PCT ile devam etmek yerine TRT ile 2 kürü TRT ile birleştirmek ve 3 ay aradan sonra uzun bir küre girmek gibi alternatifler bizim PCT ilaçlarına karşı olan direncimizi düşürür mü? Ya da yorumun başında bahsettiğim gibi farklı PCT ilaçlarıyla bunu aşmak mümkün değil mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alp_Kayra    5

Hani farklı alternatifler için farklı sonuçlar çıkarabiliriz; benim sormak istediğim sorular farklı alternatiflerle alakalı olduğu için buraya uzun uzun anlatmak istiyorum ki eksiğim varsa tamamlayın veya yanlışım olursa düzeltin hocam.

1-) İki benzer ester ilaç kürünü TRT ile birleştirdiğimiz bir senaryoda Deca ve Trenbolone kullandığımızı varsayalım, bu kür uzun olacağı için herhangi bir şekilde oral olarak vücudumuzu yoracak bir tablet kullanımından kaçındığımızı düşünelim.

10 Haftalık bir Deca kürü ile 10 Haftalık bir Trenbolone kürünü birleştirelim ve yan etkileri düşük tutmak için Trenbolone'u Enanthate olarak tercih edelim ve bu bir bulk kürü olsun. İki kür arasında reseptörleri bir nebze olsun dinlendirmek için 5 haftalık bir 500mg Testosterone Enanthate da aralarında bir köprü oluştursun.

İki kürün de PCT'si için aşağı yukarı kullanılması gereken ilaçların Nolvadex ve Pregnyl olduğunu düşünecek olursak bu iki kürü tek PCT ile tamamlamamız mümkün mü, eğer mümkünse kürlerimizde benzer bir yol izlersek gerekli direnci PCT ilaçlarına karşı yakalamış olur muyuz?

(Tabi PCT'nin ki kişiden kişiye ve test sonucuna/değerlerine göre değişiklik gösterdiğini unutmayalım ama ifade etmek istediğimi varsayım üzerine kurmadan anlatamazdım; okuyan arkadaşlarım, lütfen doktorunuza danışmadan ezbere hareket etmeyin.)

2-) Yine iki benzer ester ilaç kürüne girdiğimizi varsayalım ama bu sefer PCT ile birleştirdiğimizi varsayalım, kullanacağımız ilaçlar yine Deca ve Trenbolone olsun, bu kür uzun olacağı için herhangi bir şekilde oral olarak vücudumuzu yoracak bir tablet kullanımının olmadığını düşünelim.

10 Haftalık bir Deca küründen sonra tercih edeceğimiz PCT'yi Tamoksifen ve Preegnyl ile yaptığımızı varsayalım, hormon seviyemiz dengeye döndüğünde reseptörlerimizin de biraz olsun dinlenmiş olduğu taktirde Trenbolone kürüne girdiğimizi düşünelim ve bu sefer de PCT'yi Nolvadex ve Pregnyl ile yapalım.

Bu iki kürü farklı PCT ilaçları ile tamamlamamız mümkün mü, eğer mümkünse kürlerimizde benzer bir yol izlersek gerekli direnci PCT ilaçlarına karşı yakalamış olur muyuz?

(Tabi PCT'nin ki kişiden kişiye ve test sonucuna/değerlerine göre değişiklik gösterdiğini unutmayalım ama ifade etmek istediğimi varsayım üzerine kurmadan anlatamazdım; okuyan arkadaşlarım, lütfen doktorunuza danışmadan ezbere hareket etmeyin.)

3-) İki farklı ester ilaç kürünü birleştirmemiz gereken bir senaryoda (1 BULK - 1 DEFINASYON olarak varsayalım) ilaçların reseptörlere farklı şekilde yükleneceğinden ötürü bu sefer TRT ile birleştirmek zorunda olmadığımızı varsayalım ve bu sefer Equipoise ve Masteron ilaçlarını tercih edelim, kürün son 6 haftasına da Masteronu desteklemek adına Winstrol'ün oral formunu birkaç katabolizma destekleyici ilaçla ekleyelim. Hiçbir şekilde TRT ve PCT'ye girmediğimizi düşünelim.

Bulk adına 20 haftalık bir Equipoise kürünün üstüne definasyon için 8 haftalık bir Masteron eklemesi yapalım ve desteklemesi açısından Winstrol + SR-9009, GW-505516 eklediğimizi varsayalım.

PCT için gerekli dozajlarda Nolvadex ve Klomen'i Pregnyl ile birlikte kullandığımızda yine 2 kürü 1 PCT ile birleştirdiğimiz için PCT direncini kırmış oluyor muyuz?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: h4runx
      Merhaba, 3 Yıl önce haftada 750mg testo propionat kullandım. Kürün 6. haftasında sakatlık yaşadım ve pct yapamadan bıraktım. Libido düşüklüğü sebebiyle kan testi yaptırdığımda total testo alt sınırda çıktı, prolaktin ise 44. Sanırım pct yapmadığım için hormonlarım hala normale dönmemiş. Ne yapabilirim? pregnly veya klomen mi kullanayım? Teşekkür ederim. 
    • Yazan: Yasinakda
      Arkadaşlar merhaba yarış hazırlığım olacak 10 aylık bir süreç aylık ilaç masrafı sizce ne olur ortalama bi koçtan fiyat aldım aylık 6 bin 6.500 arası dedi
    • Yazan: supraxdt
      Merhabalar,
      Küre girmek istiyorum fakat hangi ilaçları kullanacağım bilgi almak istiyorum.
      testo e boldenon dianbol Var kafamda boldenon yerine rimobolan da kullanabilirim aslında amacım bulk kürü ve 16 haftalık bir kür düşünüyorum kür içerisinde insülin de kullanabilirim aslında kendimden detay vermek Çok daha iyi olur aslında;
      Boy; 156cm Kilo; 61 Spor geçmişi ; 1 yıl  Kür kombini yapma konusunda ve marka seçimi hakkında bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim bir kaç satıcı ile görüşüp fiyat aldım çoğu 5.700-6.800 bandında bir fiyat verdi ve bazıları tren deca da ekleyebilirsin dediler ama kararsız kaldım diyebilirim.
    • Yazan: muzaffer
      Merhaba Arkadaşlar,
      6 nisan itibari ile Noxy boldenon ve iran testo kürüne başladım. 20 hafta planladım. Kick start olarak günlük 50 mg anapolon var. Dozajlar 500 testo ve 500 bolde şeklinde. Yaşım 36 ve 2 yıldır düzenli spor geçmişim var. Formumu sizinle paylaşıyorum. 1 yıldır haftada 5 gün tek bölge çalışıyorum. Günde en az 4 litre olacak şekilde  Yarım saat ara ile 1 bardak su tüketimi. Sabah 50 gr yulaf, 3 yumurta ve 30 gr kuruyemiş. Gün içinde 300 pirinç, 100 makarna ve yanında bol yeşillik var. 
      Kullandığım takviyeler,
      1 kapsül natures supreme omega 3 1 servis kingsize monster pak 1 tablet nac 900 Siz değerli dostlarımdan eksik yönlerimi yorumlamanız, beslenme, antrenman ve kardiyo konusunda yönlendirmeniz olacaktır. Tek bölge mi yoksa çift bölge mi daha verimli olur? Beslenme yeterlimidir? Sizlerin görüşleri benim için çok değerli.
      Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum. 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.