Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Loving

Kısa kür mü? uzun kür mü?

Önerilen İletiler

Loving    9.195

Merhaba arkadaşlar;

Elbette kime göre neye göre? :) Diyerek başlasak daha doğru olacak. Ama bana göre uzun kürler hayatınız da elinize ilk defa dumbell almış olsanız dahi! (mecazi bir kavram fiziki doygunluğa tepe noktasına ulaşmadan kesinlikle ek takviyelere başlamayınız.) Bunun kendimce tecrübelerim gereği aşağıda yazacağım şekli ile açıklamasını yapacağım sizlere arkadaşlar.

Diyelim ki fiziki doygunluğa ulaştınız ve tepe noktaya artık çıkamıyorsunuz vücut bir tık daha ileriye gidemiyor. Tıpkı arabalarda 220 ibresine gelince daha ileri gitmemesi o arada ek yük alacak '' noss '' kavramı ile arabayı daha da ivme kazandırmaya benziyor ek alınan hormonsal ilave ürünler. O yüzden örneklerle yola çıkalım;

KISA KÜR ÖRNEĞİ VE SPORCU GELİŞİMİ :

• 13 HAFTALIK BİR KÜR OLSUN BU ÖRNEK 
  • TESTOSTERON , DECA , ANAPOLON 'dan oluşsun diyelim.

Böyle bir süreçte sporcunun salona ve kendine adapte olması zaten hiç spor yapmamış veya yarım yamalak yapmış biri için en az 3,4 hafta eee baştan kürün % 45'i neredeyse çöp oldu. Bu arkadaş doğru bilgiyi alamadıysa eğitmenin den veya parasını alıp ürünü gönderip bu arkadaşımızı yalnız bıraktılarsa bir şeyleri yoluna koyması okuyup araştırdıklarından öğrendiklerini uygulaması da en iyi hali ile 2,3 haftayı bulsa etti size 6,7 hafta kürün %75 gitti. Kaldı %25 lik bölüm.. Bu sporcu o %25 de ne yapabilir neyi kazanabilir neyi yerine koyabilir? Sonra forumda ki gibi '' Göbeğim çıktı, büyüdüm ama istediğim gibi olmadı '' tadında konular görüyoruz doğru mu? Doğru hocam dediğinizi duyar gibiyim. 

İşte bunun başlıca sebebi kısa kürler arkadaşlar.. Eee hocam korkuyoruz paramız da yok ama yapmak istiyoruz bu işi.. Yapmayın arkadaşlar kimseye para kazandırmayın sağlığınızla oynamayın! Yazık 100 tl kazanmak için 10 takla atıyoruz bu devirde. O parayı böylesine hiç etmek sağlığınızla oynamak bu kadar mı kolay? Yapacaksanız adam gibi yapacaksınız bu aşağıda sıraladığım başlıkları

1. DESTEK ÜRÜNLERİNE AYRILAN BÜTÇE (MİN. 2000 VE ÜZERİ / DOĞRU ECZANE ÜRÜNÜ OLMA KAYDI İLE)
  2. BESLENMEYE GÜNDE YARIM KG ET YİYECEK TÜM YÜKLEMELERİNİZİ SORUNSUZ ŞEKİLDE YAPACAK BÜTÇE AYRILMALI
  3. KALİTELİ HER ANTRENMANIN HER KAS BÖLGESİNİN HAKKINI VERECEĞİNİZ NİTELİKTE BİR SALON VE DEVAMLILIK
  4. HAYATINIZ DA SORUN OLMAMALI VEYA SORUNLU KİŞİLERDE OLMAMALI
  5. UYKU SAATİNİZ ÇOK DÜZENLİ OLMALI 
  6. TÜM BUNLARA PARA VE ZAMAN AYIRDIKTAN SONRA BİLE SİZE TÜM SOSYAL AKTİVİTİLERİNİZİ YAPACAK ZAMAN VE BÜTÇE KALMALI. 

Tüm bunları eksiksiz yapamıyorsanız ek ürün, hormon işlerine bulaşmanız zamanınızı, sağlığınızı ve paranızı kaybetmekten başka hiç bir işe yaramayacaktır arkadaşlar.

Tüm bunları unutalım şimdi! Ve UZUN KÜR ÖRNEĞİNE geçelim :

• 24 HAFTALIK BİR KÜR OLSUN BU ÖRNEK 
  • TESTOSTERON , BOLDENON , ANAPOLON 'dan oluşsun diyelim.

Böyle bir süreçte sporcunun salona adaptasyonu gerek kendine adaptasyonu gerek aldığı programları tamamen sistemine uydurması gayet mümkün öyle ki 10 hafta boldenon kürüne girenleri görüyorum bazen! Yahu bu o kadar temiz bir üründür ki aspirin ne zararı veriyorsa o zararı verir (mecazi) yani o kadar sorunsuzdur ama çok çok çok geç açılır görsel anlamda! 10,11,12 hafta da daha yeni yeni filizlenmeye başlar boldenon dediğimiz ek sporcu takviyesi arkadaşlar.. Uzun bir süreç olduğun da hem yediklerinizin doğru beslenebilirseniz sonuçları fiziğinize çok güzel yansıyor hemde bu ek ürünlerden en güzel şekilde faydalanıyorsunuz. Sonra güzel bir pct ve hayatınıza kazanımlarınız la devam ediyorsunuz. :) 

Kısa kürlerden elinizden geldiğince uzak durun sisteminizi minicik heveslerden sebep bozmayın. 

Her zaman doğal olarak kalmaya çalışın! Ha kalamıyorsanız ille de egonuzu okşayacaksanız da maddi manevi o sürecin hakkını vereceğiniz oluşumlara dahil olmaya çalışın. :) 

Sevgilerimle, Keyifli Forumlar.

• Beğen 12
  • Vayyyy!! 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mickey    789

Ağzımda tüy bitti şunu anlatmak için. En büyük karşıt argüman da kısa kür yapayım zararı az olsun:) Ben bir tek Türkiye' de gördüm böyle 6 8 haftalık kürler. Tamam kısa kür yaparsın ama bu mutlaka uzun bir süreç içerisinde köprülediğin ihtiyaçtan oluşan durumlardır. Tek başına olmaz.

Önce dünya toz bulutuydu diyerek başlamak lazım sanırım bunları anlatırken. Neyse ki bu forumlar sayesinde bir şeyler düzelir diye umut ediyorum.

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    380

Kesinlikle katılıyorum kısa vadede gelen kısa vadede gider uzun vade de gelen uzun vade de gider mantığıyla düşünürüm her zaman.Teşekkürler hocam 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.195
Mickey, 9 dakika önce yazdı:

Ağzımda tüy bitti şunu anlatmak için. En büyük karşıt argüman da kısa kür yapayım zararı az olsun:) Ben bir tek Türkiye' de gördüm böyle 6 8 haftalık kürler. Tamam kısa kür yaparsın ama bu mutlaka uzun bir süreç içerisinde köprülediğin ihtiyaçtan oluşan durumlardır. Tek başına olmaz.

Önce dünya toz bulutuydu diyerek başlamak lazım sanırım bunları anlatırken. Neyse ki bu forumlar sayesinde bir şeyler düzelir diye umut ediyorum.

Zararı az olsun söylemi aslında en büyük hataları beraberin de getiriyor! Bu ürünler kalp ve damar yollarınız için sağlığa zararlı ürünlerdir. Zararın azı mct ve pct bilginizle olur kürün kısa veya uzun oluşu ile değil. Bakarsan bağ bakmaz isen dağ olur. :) 

Ironmann, 3 dakika önce yazdı:

Kesinlikle katılıyorum kısa vadede gelen kısa vadede gider uzun vade de gelen uzun vade de gider mantığıyla düşünürüm her zaman.Teşekkürler hocam 

Aslında uzun da kısa da gelen kısa vade de gidiyor ona da başka konuda değineceğim uzun vade de gelenini artısı uzun yıllar bu sporu yaparsanız size yansımaları çok pozitif oluyor çekirdek sayısın dan tutun da kişisel gelişim kültürünüze kadar.

ŞÖYLE ÖRNEK VERELİM @Mickey uzun ve kısa kür zarar konusuna...

Kısa kür konuşurken içilen su olsun.

Uzun kür konuşmazken içilen su olsun. (mct,pct)

Su kavramı da = Ek hormonlar olsun (mecaz da)

Konuşmamak da = mct veya pct olsun

Su bakıldığın da insan vücudunun %75'i dünya genelinin 3/4'ü değil mi? Yani zararsız gibi gözüken temel ihtiyaç...

Ama bu zararsız gibi gözüken temel ihtiyacı alırken konuşma refleksi gösterseniz boğulma riskiniz inanılmaz derecede yüksek oluyor.Ama siz bunu konuşmadan içtiğiniz de hayatınıza sorunsuz şekilde devam edebiliyorsunuz. Demek ki konuşmak kısa kür ise konuşmamak su içerken yapılan mct imiş veya pct imiş diyelim. :) 

Yani böylece su çok içip çok içmemeniz değil içerken ne kadar bilinçli davrandığınız önemli.. 

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220

Emeğinize, bilginize sağlık Burak Hocam.

Bu son açtığınız başlıkları referans olarak gerektiğinde kullanacağım. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emeğinize sağlık.

Gerçekten öyle. Kısa kür akıl işi değildir. İlk kez kür yapan doğal sporcular, ilk kez böylesine yüksek bir testosteron seviyesine çıktıkları için vücut şoklanıyor ve ani bir gelişim oluyor. O yüzden çok iyi geliştikleri gibi bir kanıya sahip oluyorlar. Halbuki bu çok yanlış bir düşüncedir. Kasa vakit tanımak gerekiyor. İlaçların tam olarak çalışması için bile vakit gerek... Kas inşası zaman alan bir olaydır, aniden olacak birşey değildir. Vücudun şoklanmasını, ani su tutumu ve o 6-7 haftalık hızlı gelişimi gerçek gelişim zannetmeyin tecrübesiz arkadaşlara naçizane tavsiyem... 

Tekrardan emeğinize sağlık hocam. 

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    827

sonunda bu konuyu gördüm ya ölsem de gam yemem herhalde :D en mantıklı şekli ile anlatmışsınız hocam kısa kürler gerçekten sporcuyu maddi olarak çok yoruyor ve anlamsız kalıyor tam ilaçlar çalışıyor vücut şahlanıyor hopppppppppppppp kür bitti :D zaten bu spor artık sosyete, zengin sporu ne kadar para ne kadar emek o kadar karşılık.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    3.229

beklediğim konu yıllardır insanlara anlatmaya çalıştığım ama anlatmaktan yorulduğum :D

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mrjoe    11

Uzun kür, abartılmayan dozajlar..Her zaman en iyisi kanımca..Araştırmalar da bunu söylüyor zaten,en basitinden antibiyotik kullanımında bile aynısı gecerli..Herhangi bir ilaclı tedavide de mantık aynı..

Ben yurtdısında hiç kısa kür görmedim,ki yabancı forumlarda da aynıları yazıyor.Tr de 6 hafta kür yapanlar var,ilac tam kana giriyor reseptöre baglanıyor ,çalışacak..tak kürü kesiyorlar..sonra üstüne tedavi..sonra bir 6 hafta daha..Her tedavide de pregnyl 5-10k ...sonra by by leydigler.. İyilikten cok kötülük yapıyorlar vücutlarına ama anlatamıyorsun..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
mrjoe, 3 dakika önce yazdı:

Uzun kür, abartılmayan dozajlar..Her zaman en iyisi kanımca..Araştırmalar da bunu söylüyor zaten,en basitinden antibiyotik kullanımında bile aynısı gecerli..Herhangi bir ilaclı tedavide de mantık aynı..

Ben yurtdısında hiç kısa kür görmedim,ki yabancı forumlarda da aynıları yazıyor.Tr de 6 hafta kür yapanlar var,ilac tam kana giriyor reseptöre baglanıyor ,çalışacak..tak kürü kesiyorlar..sonra üstüne tedavi..sonra bir 6 hafta daha..Her tedavide de pregnyl 5-10k ...sonra by by leydigler.. İyilikten cok kötülük yapıyorlar vücutlarına ama anlatamıyorsun..

Doz konusunu bende çok gördüm. Müsabık olacakları kenarda tutuyorum benim gibi hobisi spor olup yaptığı antrenman daha verimli geçsin diye kürde olanlar gerçekten çok küçük dozlarla çok uzun süre kürde kalıyorlar yurtdışında. Müsabık olacaklarda tek tip anabolizanda diretmek yerine makul ölçülerde peşpeşe sıralıyorlar. Misalen 7 - 8 hafta deca, peşinden 16-20 hafta bolde, peşinden 6-8 hafta cut kürleri, sadece testo ve kürü öyle bitiriyorlar. 

Bizde ise uzun kürden çok korkuluyor. Ben 10 aylık only testo kürümün 15. haftasına giriyorum. Ne sıkıntı yaşadım ne yan etki gördüm. Beklediğim gibi yavaş yavaş da kas gelişimi oluyor. 

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Örnek bir uzun kür varmı acaba acelemiz yok nasıl olsa bu sporu yıllardır yapıyoruz geç olsun güç olmasın. Hemde gelişelim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
aragornaster, 6 saat önce yazdı:

Örnek bir uzun kür varmı acaba acelemiz yok nasıl olsa bu sporu yıllardır yapıyoruz geç olsun güç olmasın. Hemde gelişelim

20 hafta testo enanth

20 hafta boldenon

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2, 8 saat önce yazdı:

20 hafta testo enanth

20 hafta boldenon

Hocam kaç mg olmalı haftalık ikisini aynı mı yapmalıyız biraz daha açıklamalı yazabilirmisiniz boldenen çok zararsız diyorlar etki olarak ne faydası var acaba 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
aragornaster, 20 dakika önce yazdı:

Hocam kaç mg olmalı haftalık ikisini aynı mı yapmalıyız biraz daha açıklamalı yazabilirmisiniz boldenen çok zararsız diyorlar etki olarak ne faydası var acaba 

Temiz kas kütlesi katıyor.

Zararsız derken zararsız anabolik yok. Bunu böylece aklına yaz önce. 

Daha az zararlı steroid var. 

Boldenon başlıca yan etkileri; omuzda sırtta sivilcelenme ve kıllanmadır. Ayrıca diğerlerine göre biraz daha fazla kanserojen.

Sana tavsiyem 500 testo / hafta, 500 boldenon / hafta dozlarında olacaktır.

20 haftalık kürden sonra 4 hafta da sadece testosteron gitmende fayda var.

Saygılarımla. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ginger    2
rastlantisal, 30.09.2021 - 09:41 yazdı:

Temiz kas kütlesi katıyor.

Zararsız derken zararsız anabolik yok. Bunu böylece aklına yaz önce. 

Daha az zararlı steroid var. 

Boldenon başlıca yan etkileri; omuzda sırtta sivilcelenme ve kıllanmadır. Ayrıca diğerlerine göre biraz daha fazla kanserojen.

Sana tavsiyem 500 testo / hafta, 500 boldenon / hafta dozlarında olacaktır.

20 haftalık kürden sonra 4 hafta da sadece testosteron gitmende fayda var.

Saygılarımla. 

6 Hafta Dianabol Girsek 20 Hafta 4 Hafta Testo ve Primabolan Girsek Uygun Olurmu ?

tarihinde Ginger tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.220
Ginger, 7 saat önce yazdı:

6 Hafta Dianabol Girsek 20 Hafta 4 Hafta Testo ve Primabolan Girsek Uygun Olurmu ?

Şöyle anladım:

1: ilk 6 hafta danabol + testo + rimabolon

2: sonraki 14 hafta testo + rimabolon

3: son 4 hafta sadece testosteron.

olmak üzere toplam 24 hafta bulk küründe kalacaksın. Eğer plan böyleyse şahane. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    118

Bu aydınlatıcı başlığın açılmasının üzerinden uzun bir süre geçmiş,konuyu hortlattım tekrar,kusura bakmayın.

Konu çok ilgimi çekti.Testo e.ve bolde  kürünün 5. ayına girdim.5 ayı tamamladığımda boldenon'u kesip primobolan ve testo ile devam etmek istiyorum.Amacım kanımda anabolizan uzun süre kalsın,metabolizma ilaçsız kalmasın.Zaten geç başladık,hiç olmazsa doğal halimden hallice bir ilerleme kaydetmem gerekir diye düşünüyorum.

Loving hocamız ve siz de cesaretlendirdiniz çok sağolun ama uzun kür demiş hocamız ama uzun kürden kasıt nedir?3 yıl kürde olan arkadaşımız vardı ,yanılmıyorsam bu forumda.

Benim de amacım boldenon&rima&testo kombinasyonları ile uzun kür yapmak.

Bunun uzun süre olarak belli bir limiti var mı?

Teşekkür ederim.

tarihinde nano3570 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.195
nano3570, 32 dakika önce yazdı:

Bu aydınlatıcı başlığın açılmasının üzerinden uzun bir süre geçmiş,konuyu hortlattım tekrar,kusura bakmayın.

Konu çok ilgimi çekti.Testo e.ve bolde  kürünün 5. ayına girdim.5 ayı tamamladığımda boldenon'u kesip primobolan ve testo ile devam etmek istiyorum.Amacım kanımda anabolizan uzun süre kalsın,metabolizma ilaçsız kalmasın.Zaten geç başladık,hiç olmazsa doğal halimden hallice bir ilerleme kaydetmem gerekir diye düşünüyorum.

Loving hocamız ve siz de cesaretlendirdiniz çok sağolun ama uzun kür demiş hocamız ama uzun kürden kasıt nedir?3 yıl kürde olan arkadaşımız vardı ,yanılmıyorsam bu forumda.

Benim de amacım boldenon&rima&testo kombinasyonları ile uzun kür yapmak.

Bunun uzun süre olarak belli bir limiti var mı?

Teşekkür ederim.

Merhaba; cesaretlendirmekten ziyade bilgilendirmek, bir nebzede olsa ufkunuzu açabilmek adına yayınlıyorum bu konuları. Şimdi sorunuza gelecek olursak benim uzun kavramım maks. 10 ay oluyor kalan 2 ay pct ile geçip sporcu normal hayatına veya yeni kür sürecine dahil olabilir. Tabi ben bir şey dedim diye bu kesinlikle doğrudur veya uygulanması makbuldür demek değil son karar her zaman sporcunun yani sizlerin.

Keyifli Forumlar.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    118

Çok teşekkür ederim,Hocam.

Bu bilgilendirme önemliydi benim için.Tabi ki ve doğal olarak sizi sorumluluk altında bırakma gibi bir amacım ve haddim yok ama en azından "10 ay" ibaresini öğrenmek benim için iyi oldu.En azından sizin gibi pro bir Hocamızın protokolünü uygulayabilirim diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

tarihinde nano3570 tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.