Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Harunduman

Pişmanım! 1 kez iğne bastım (testo p. drostonole ve masteron mix)

Önerilen İletiler

Harunduman    15

Herkese selamlar kendimden bahsetmiştim önceki konularda az çok şimdi oralara hiç girmeye gerek yok.

2 gün önce iğne vurdum hiçbir sıkıntı yoktu.İdmanda güç artışı,kaslarda ekstra pump vs hissettim güzeldi fakat 7-8 saat sonra falan bacak perte çıktı 2 gündür topalım ve dizinin etrafı bile şiş bu konuda yardımcı olabilecek varsa yardımınızı alırım.

Fakat asıl mevzum şu ki sanırım işin içine girince olayın boyutunu gerçekten daha iyi anladım.

Çocukça bir hevesle giriştiğim aptallıklar arasına dahil edeceğim bir tecrübe yaşıyorum şuan sanırım ve cinsel istek azalmaları burada sperm sayısı kalitesini vs artırmaya uğraşan insanlar.

Neredeyse her zaman mevcut olan sahte ilaç riski ve daha bitmeyen bir çok dert benim pat diye önüme geldi diyebilirim.

Yani durdum ve dedimki ben ne yapıyorum buna değecek mi ? Sırf postür düzelteyim yağ oranımı biraz düşüreyim diye. iyi spor disiplin beslenme vs ile 1 senede ulaşacağım hedef bir an önce olsun diye bu değer mi dedim.

Tecrübeli tecrübesiz farketmez fakat özellikle tecrübeli abim arkadaşlarımdan bana akıl vermelerini istiyorum tıkandım kaldım karar veremiyorum.

+1 kez vurdum diye bişey olur mu normal döngüye bunu da merak ediyorum ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Harunduman    15

Yardımlarınızı bekliyorum lütfen kaba olmayınız zaten kendimi iyi hissetmiyorum malumunuz hayal kırıklığı ve bacağın yarattığı arada bir bastırdığım ufak korku da var.

İlaçları aldığım hoca sabah beni motive etti bu günlere güleceksin ilerde bizde yaşadık bacak sorunları vs diye fakat konu sadece bacak da değil küre başlamadan önce gözümü o kadar karartmışım ki kör olmuşum bildiğin sanırım şuan gözüm açıldı belkide bu bacak muhabbeti olmasa gözüm diğer riskler konusunda hala açılmayacaktı.

tarihinde Harunduman tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330
Harunduman, 21 dakika önce yazdı:

Herkese selamlar kendimden bahsetmiştim önceki konularda az çok şimdi oralara hiç girmeye gerek yok.

2 gün önce iğne vurdum hiçbir sıkıntı yoktu.İdmanda güç artışı,kaslarda ekstra pump vs hissettim güzeldi fakat 7-8 saat sonra falan bacak perte çıktı 2 gündür topalım ve dizinin etrafı bile şiş bu konuda yardımcı olabilecek varsa yardımınızı alırım.

Fakat asıl mevzum şu ki sanırım işin içine girince olayın boyutunu gerçekten daha iyi anladım.

Çocukça bir hevesle giriştiğim aptallıklar arasına dahil edeceğim bir tecrübe yaşıyorum şuan sanırım ve cinsel istek azalmaları burada sperm sayısı kalitesini vs artırmaya uğraşan insanlar.

Neredeyse her zaman mevcut olan sahte ilaç riski ve daha bitmeyen bir çok dert benim pat diye önüme geldi diyebilirim.

Yani durdum ve dedimki ben ne yapıyorum buna değecek mi ? Sırf postür düzelteyim yağ oranımı biraz düşüreyim diye. iyi spor disiplin beslenme vs ile 1 senede ulaşacağım hedef bir an önce olsun diye bu değer mi dedim.

Tecrübeli tecrübesiz farketmez fakat özellikle tecrübeli abim arkadaşlarımdan bana akıl vermelerini istiyorum tıkandım kaldım karar veremiyorum.

Sevgili kardeşim Harun,

Çok dağınık yazmışsın. Paragraf paragraf cevap vereyim.

- Hiç bir iğne sana 1 günde etkisini göstermez. Sanıyorum enjeksiyonu kendin yaptın ve bacaktan yaptın. Böyle mi anlamalıyım?

- Hiç bir iğne buna deca da dahil bir enjeksiyonla cinsel isteğini yerle bir etmez.

Yaşadığın olumlu olumsuz etkiler psikolojik. Ben de senin gibi orjinalliğini bilmediğim ama satın aldığım kişiyi iyi tanıdığım bir steroid kürüne girmiştim. Ha çalıştı o ayrı. Bir daha girer miyim? Aynı arkadaşım bedava verse bir daha kaynağını bilmediğim küre girer miyim? Asla!

Lütfen yapmayın böyle çılgınlıklar.

Zaten hormon sistemi ile oynamak yeteri kadar riskli iken ne idüğü belirsiz ilaçlarla kendinizi iyiden riske atmayın. Paranız o an yetmiyorsa paranızın yeteceği anı bekleyin. PCT, MCT desteklerini / ilaçlarını tam takır alamadı isen başlamayın. Makro besin, mikro besin, kalori hesabı, içeceğin su vs konularını yalayıp yutmadan düzene oturtmadan bulaşmayın. Karaciğer vb gibi kritik organların durumunu bilmeden başlamayın. Sporda disiplini oturtup hangi antrenman biçimleri sana yarıyor veya yaramıyor öğrenmeden başlamayın. Kendinize enjeksiyon yapmayı öğrenmeden başlamayın. 

İyi cesaret gerçekten. Bir enjeksiyonla kolay kolay döngü kapanmaz. 

• Beğen 4
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Bu kafayla kürün devamını getirme zaten dostum ikincisi bir iğneden de doğal döngüne zarar gelmez..

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Harunduman    15
Emrahtkty, 1 saat önce yazdı:

Bu kafayla kürün devamını getirme zaten dostum ikincisi bir iğneden de doğal döngüne zarar gelmez..

Tamam zaten kardeşim bende bu kafada olduğum için birakicam diyorum neyini anlamadın ?

rastlantisal, 1 saat önce yazdı:

Sevgili kardeşim Harun,

- Hiç bir iğne sana 1 günde etkisini göstermez. Sanıyorum enjeksiyonu kendin yaptın ve bacaktan yaptın. Böyle mi anlamalıyım?

- Hiç bir iğne buna deca da dahil bir enjeksiyonla cinsel isteğini yerle bir etmez.

Yaşadığın olumlu olumsuz etkiler psikolojik. Ben de senin gibi orjinalliğini bilmediğim ama satın aldığım kişiyi iyi tanıdığım bir steroid kürüne girmiştim. Ha çalıştı o ayrı. Bir daha girer miyim? Aynı arkadaşım bedava verse bir daha kaynağını bilmediğim küre girer miyim? Asla!

Zaten hormon sistemi ile oynamak yeteri kadar riskli iken ne idüğü belirsiz ilaçlarla kendinizi iyiden riske atmayın. Paranız o an yetmiyorsa paranızın yeteceği anı bekleyin. PCT, MCT desteklerini / ilaçlarını tam takır alamadı isen başlamayın. Makro besin, mikro besin, kalori hesabı, içeceğin su vs konularını yalayıp yutmadan düzene oturtmadan bulaşmayın. Karaciğer vb gibi kritik organların durumunu bilmeden başlamayın. Sporda disiplini oturtup hangi antrenman biçimleri sana yarıyor veya yaramıyor öğrenmeden başlamayın. Kendinize enjeksiyon yapmayı öğrenmeden başlamayın. 

Teşekkürler içim rahatladı.

Dediklerinizin hepsine katılıyorum sanırım işin içine girmem ve paramın ziyan olması gerekiyordu baya da üzgünüm az da para vermedim ucuza kaçmadım 3k lık olduk.

Evet kendime enjeksiyon yaptım ve bacaktan endişeleniyorum 48 saat geçti genede şişlik var diz kapağımı zor buluyorum düne göre biraz azaldı.

Yarın duruma göre acile gidicem sıkıntı yaratırlarmı bana onu bilemiyorum hani Steroid kullanması yasak falan ya doktora ne diycem tepkisi ne olur bilmiyorum pek bu konuda varsa bilginiz almak isterim.

Ve açıkçası sağlıklı olmak aynı zamanda vücut geliştirmek için elimde onca nimet varmış ki çok daha iyi anladım bunları.

Vallahi zor iş yaptığınız hem cesaret hemde büyük emek gerektiriyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Ben sana niye kabalık yapayım? Buraya girdiysen burası bir anabolik forum bildiğin gibi.Az param gitmedi demişsin 3K az para değil cidden geçmiş olsun.İkincisi bence hastanelik bir durum yok 48-72 saate tamamen kaybolur definasyon ilaçlarında ödem oluyor malesef.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Harunduman    15
Emrahtkty, 10 dakika önce yazdı:

Ben sana niye kabalık yapayım? Buraya girdiysen burası bir anabolik forum bildiğin gibi.Az param gitmedi demişsin 3K az para değil cidden geçmiş olsun.İkincisi bence hastanelik bir durum yok 48-72 saate tamamen kaybolur definasyon ilaçlarında ödem oluyor malesef.

Ters algılamış olabilirim biraz malum yani şuan ki duygularımı tahmin edebilirsiniz.

Teşekkürler yorum için.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Marimain    52
Harunduman, 2 saat önce yazdı:

Evet 1 ignedende zarar gelir 100 ignedende bir igne dogal döngüye bazı bünyeler hariç genel olarak pek bişi yapmaz ben hassas kişiler arasındayım antrenmanımı yapıp eve geldim sag bacaktan bi tane testo deca vurdum sütle çikolatalı protein tozu içtim 2-3 saate sonra tuvalete gittim bacagımda biraz şişlik vardı idrar yolundan bildigin çikoltalı protein tozu çıktı ne satan adam ne arkadaşlarım nede salondaki hocam inanmadı ama yemin ederim oldu bu işe giren herkes zarar görür bana şu söylendi 5 kişiden biri kısır kalıyor ya o sen olursan bende o kadar talihsiz degilimdir herhalde dedim kullandım aslında hiç kimse kısır kalmıyor ama herkeste dogal döngüyü durduruyormuş ben geç anladım bacak 2-3 gün böyle beton gibi gezdim satan adamda telefonları açmamaya başladı başıma bir iş felan geldi zannetti doktora gittim intihap kapmış dediler bi hap verdi bi günde iyileştim sonra kalçadan devam ettim panik yapma dogal üretim öyle kolay kolay bozulmuyor bacagın için bi ilaç yazdır doktora 1-2 güne düzelir zaten sıkıntılarında farkına varmışsın her şeyi biliyorsun ona göre kararını ver 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330
Marimain, 28 dakika önce yazdı:

Evet 1 ignedende zarar gelir 100 ignedende bir igne dogal döngüye bazı bünyeler hariç genel olarak pek bişi yapmaz ben hassas kişiler arasındayım antrenmanımı yapıp eve geldim sag bacaktan bi tane testo deca vurdum sütle çikolatalı protein tozu içtim 2-3 saate sonra tuvalete gittim bacagımda biraz şişlik vardı idrar yolundan bildigin çikoltalı protein tozu çıktı ne satan adam ne arkadaşlarım nede salondaki hocam inanmadı ama yemin ederim oldu bu işe giren herkes zarar görür bana şu söylendi 5 kişiden biri kısır kalıyor ya o sen olursan bende o kadar talihsiz degilimdir herhalde dedim kullandım aslında hiç kimse kısır kalmıyor ama herkeste dogal döngüyü durduruyormuş ben geç anladım bacak 2-3 gün böyle beton gibi gezdim satan adamda telefonları açmamaya başladı başıma bir iş felan geldi zannetti doktora gittim intihap kapmış dediler bi hap verdi bi günde iyileştim sonra kalçadan devam ettim panik yapma dogal üretim öyle kolay kolay bozulmuyor bacagın için bi ilaç yazdır doktora 1-2 güne düzelir zaten sıkıntılarında farkına varmışsın her şeyi biliyorsun ona göre kararını ver 

Geçmiş olsun.

Tam dezenfekte etmeden bölgeye enjeksiyon uygulamışsın. Sırf bu yüzden kağıt havluyu %80 alkollü kolonya ile yıkıyorum resmen. Defaen enjeksiyon bölgesini siliyorum. Hijyene çok dikkat etmek lazım.

Kısırlık konusu için 5 kişiden 1 demek haksızlık olur. Evet zarar görenler var ama olay dediğin boyutta değil. Kendi çevremden konuşayım her 30 kişiden 1i kısırlık emaresi gösterdi. O da varikosel ameliyatı oldu ve düzeldi. Üstüne çocuk da yaptı. Kür esnasında döngü kapalı iken (ise) çocuk olma ihtimali %5 bile değil. Ama kür bitip PCT ile döngüyü başlattığında işler normale dönüyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

Erkenden istediğin vücudu doğal bir şekilde yapabileceğini anlaman güzel olmuş.Keşke bunları yaşamadan farkına varsaydın.Olan olmuş.Hocalarïmïn dediği gibi 3-4 haftaya kadar pct yapmadan ilacı kesebilirsin.Bu konularda fazla panik yapmamak gerek.Arkadaş mental açıdan bu şekilde devam ederseniz kürü baltalayacağını söylemiş burda art niyet arayacak birşey yok.Mental sağlık bu işlerde çok önemli olmayacak birşeyi sürekli düşünür kafanızda kurarsanız problemlerle karşılaşırsınız.Gecmis olsun..

tarihinde Vural2 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Marimain    52
rastlantisal, 1 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun.

Tam dezenfekte etmeden bölgeye enjeksiyon uygulamışsın. Sırf bu yüzden kağıt havluyu %80 alkollü kolonya ile yıkıyorum resmen. Defaen enjeksiyon bölgesini siliyorum. Hijyene çok dikkat etmek lazım.

Kısırlık konusu için 5 kişiden 1 demek haksızlık olur. Evet zarar görenler var ama olay dediğin boyutta değil. Kendi çevremden konuşayım her 30 kişiden 1i kısırlık emaresi gösterdi. O da varikosel ameliyatı oldu ve düzeldi. Üstüne çocuk da yaptı. Kür esnasında döngü kapalı iken (ise) çocuk olma ihtimali %5 bile değil. Ama kür bitip PCT ile döngüyü başlattığında işler normale dönüyor.

Kısırlık konusunu yanlış anlamışsın dostum bana her 5 kişiden 1 i kısır kalıyor o kişi sen olabilirsin denildi ben şans %80 olmuycam diyerek girdim aslında hiç kimse kısır kalmıyor ama normal dengeyi bozuyor kür esnasında çocugu olan gerçekten çok fazla üretimle alakalı bir şey degil sperm testinde zaten bi sıkıntı yoksa kür içinde bence daha pozitif oluyo çocuk olayı pct den sonra çocuk olma ihtimalinin öncekine göre yükselme nedenide klomen kullanımı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Harunduman    15
Vural2, Bir saat önce yazdı:

Erkenden istediğin vücudu doğal bir şekilde yapabileceğini anlaman güzel olmuş.Keşke bunları yaşamadan farkına varsaydın.Olan olmuş.Hocalarïmïn dediği gibi 3-4 haftaya kadar pct yapmadan ilacı kesebilirsin.Bu konularda fazla panik yapmamak gerek.Arkadaş mental açıdan bu şekilde devam ederseniz kürü baltalayacağını söylemiş burda art niyet arayacak birşey yok.Mental sağlık bu işlerde çok önemli olmayacak birşeyi sürekli düşünür kafanızda kurarsanız problemlerle karşılaşırsınız.Gecmis olsun..

Aynen öyle para gitti bacak desen dert elimle kaldırıp koyuyorum yatağa :)

@Marimain @rastlantisalsizlerede teşekkür ederim yorum ve bilgilendirmeleriniz için.

Doktora pek bulaşmak istemiyorum şimdi ne yaptın vs diyecek ne diyicem ki malum bide sadece aciller açık.

Arada bir şeytan dürtüyor bak kafaya koydun yaparsın hedeflerini hatırla vs daha düzgün enjekte edersin dikkat edersin e vitaminiyle çözersin vs diye ama kendimi engellemeye çalışıyorum.

Sanırım herkesin cidden harcı değil bu işler bi durum ortaya çıktığında direk çözüm arayacak o çözümü bulacak ve üşenmeden sıkılmadan onu uygulayacak birisi olmak lazım.

Bide diyorlar ya orda burda bu steroidle yapmış vücudu ne var bunda,bende bassam yaparım vs işte onları diyenlere bı tren testo vereceksin bacaktan 2ml görecekler ebelerini hdkdhd 

Kendi içimde bazı şeyleri çok büyütmüşüm ben şu bacak ağrısını çektim merdiven çıkamadım arkadaşlar yürürken arkalarından yetişemedim ya bu durum 3-4 güne geçmiş olsa bile (ki umarım geçer ) herşeyin başı sağlık.Acaba yarın başıma ne gelicek komplikasyon olacakmı yada herhangi bir organıma bişey oldumu vs diye düşünmek büyük dert.Zaten Steroid tehlikeli uğraştırıcı bir şey birde üstüne sahte muhabbetleri var güvenemiyorsun vs. 

He tüm bunlara rağmen yapan da yapsın yani ben sadece tebrik eder saygı duyarım o adama.

En azından bu işlerden uzak dursam dahi bilgi ve samimiyet dolu bu forumu keşfetmiş oldum.

@LovingBurak hocam sizede sevgiler saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Harunduman    15
rastlantisal, 5 saat önce yazdı:

Sevgili kardeşim Harun,

rastlantisal, 5 saat önce yazdı:

Sevgili kardeşim Harun,

Hocam cinsel istek azalmaları vs derken virgül koymamışım öyle bir durum görmedim kendimde.

Forumda insanların o tarz sorunlarını falan okudum o etkiledi beni.

Küre girmeden de okumuştum ama işin içinde olunca cidden korkuttu yani özetle onu anlatmak istemiştim diyebilirim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

https://mobile.donanimhaber.com/silinsin--133066765

Meseleyi güzel özetlemiş. 

Kime ne olacağı belirsiz.

Hormon sistemi çok karışık. O yüzden elinizden geldiği kadar doğal kalmaya çalışın. İyi bir antreman ve beslenme bilgisine, ilaç bilgisine sahip olmak yetmiyor. Ki ben sağlıkçıyım ben de hormon sistemi hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. Kimse değil. 

Dikkatli olmakta fayda var. 

tarihinde kadınlartanrıdır tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Harunduman    15
kadınlartanrıdır, 4 saat önce yazdı:

https://mobile.donanimhaber.com/silinsin--133066765

Meseleyi güzel özetlemiş. 

Kime ne olacağı belirsiz.

Hormon sistemi çok karışık. O yüzden elinizden geldiği kadar doğal kalmaya çalışın. İyi bir antreman ve beslenme bilgisine, ilaç bilgisine sahip olmak yetmiyor. Ki ben sağlıkçıyım ben de hormon sistemi hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. Kimse değil. 

Dikkatli olmakta fayda var. 

Link ve yorumunuz için teşekkürler.Bende bipolar var zaten biraz da onun gazı ile bu tarz hatalar yapıyorum dönem dönem.Zarar görmeden kendime gelemiyorum bacağımda ki sıkıntı belkide iyi oldu benim için.Diğer riskleri zorlukları daha iyi algılamamı sağladı sanırım.Sağlıkçıymışsınız bacağımın kendini toplamasını beklemem sizce gereksiz yere risk almak mı? Gün geçtikçe toparlıyorum fakat diz kapağımda dokununca ağrı var ve şiş acaba enfeksiyon mu yayılıyor ödem mi dağılıyor anlayamadım gitmelimiyim sizce ve gidersem doktora Steroid bastım bacaktan mı diyicem :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

Enjeksiyondan 1 hafta sonraya kadar bile devam edebilir.Eğer küre devam edecekseniz bacaktan enjeksiyon yaptıktan sonra bacak çalışın bu ilacın dağılmasını kolaylaştırır.Birde ben parol alıyordum yarım saat filan idare ediyordu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Harunduman    15
Vural2, 7 saat önce yazdı:

Enjeksiyondan 1 hafta sonraya kadar bile devam edebilir.Eğer küre devam edecekseniz bacaktan enjeksiyon yaptıktan sonra bacak çalışın bu ilacın dağılmasını kolaylaştırır.Birde ben parol alıyordum yarım saat filan idare ediyordu.

Sabah uyandım baya iyileşmiş akşama falan kaybolmaya yakın.

Dün biraz araştırdım apranax almayı düşünüyorum iyi gelir diyorlar kullanılıyormuş böyle durumlarda.

Devam etmeyi düşünmüyorum hocam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
Harunduman, 20 dakika önce yazdı:

Sabah uyandım baya iyileşmiş akşama falan kaybolmaya yakın.

Dün biraz araştırdım apranax almayı düşünüyorum iyi gelir diyorlar kullanılıyormuş böyle durumlarda.

Devam etmeyi düşünmüyorum hocam.

1-2 güne tamamen geçecektir.Gecmiş olsun..

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.