Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

kaderseolur

Tecrübelerime göre b.B fazla tekrarlar daha önemli.

Önerilen İletiler

kaderseolur    83

Kürümün başından beri tekrarları 8-12 arası tuttum. İyi bir gelişim kaydettim ancak son 2 ay programa eklediğim 15-25 tekrarlık setler fiziksel olarak daha büyük bir değişime uğrattığını görüyorum. Özellikle bacak antrenmanlarında. 

Önerim şu açıkçası antrenman listenize her harekette "son set daha iyi olur" en az 1 set olacak kadar fazla tekrarı ekleyin. Isınma olarak düşünmeyin antrenman gibi yapacağız. Olabildiğince ağır ve fazla tekrar yapmaya çalışın mesela 20 tekrar yaptınız daha fazla gidecek gibi değilseniz bile bi 2-3 saniye durup devam edin 5-6 tekrar daha yapın. Failure dediğimiz kısma gelene kadar tekrar yapın.. 

Bacakta eskiden 2 günde antrenmana hazırken şimdi 5 gün ağrı oluyor ve inanır mısınız her gün şekilleniyor :D squatı 5 set 20 tekrar yapmıştım. son setlerde 12 tekrarda bırakacak gibiydim 8 tekrar daha yaptım. 

Bazen biz yaptığımız ağırlıklarda 10-12 tekrardan sonra devam edemeyecekmiş gibi hissediyoruz. işte o kısımdan sonra kendinize diyin 5 tekrar daha yapacağım diye beyninizi de vücudunuza da zorlayın. İnanın ki çok daha güçlüyüz özellikle kürde olanlar.

Herkeste etki olacak diye bir kaide yok belki de vücuduma göredir ama en azından deneyin. recovery den sonra daha sert, güçlü hissediyorsanız doğru yoldasınız tebrikler... 

Dediğim şey superset, drop set mantığıyla benzer olabilir kası olabildiğince zorlamak değil mi amaç zaten? Tükeniş kısmına getiriyoruz işte... :) basitleştirmeyin programınızı özellikle ilac alanlar. çocuk oyunu yapmıyoruz... :P 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kaderseolur    83
Asaletim, 52 dakika önce yazdı:

Yeni gördüm knk adamı takip etmiyorum ama bilgiliymiş :) 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zaten her ağırlık hipertrofi sağlatır ama hipertrofi sağlatma yüzdesi değişir. Ben de başa ve sona yüksek tekrarlar eklerim ama her antrenman da değil, her antrenmanda yapmamamın sebebi eğer ağır gireceksem kası çok fazla acıtmadan hedeflediğim ağırlığı tam performans çalışabilmek :) Ayrıca ağırlıkla yaptığımız son tekrardan sonra 5-10 tekrar daha geliyorsa o ağırlığı doğru seçmemişiz demektir. Yani 12 tekrarlı çalışma yapacaksın diyelim ama zorlanarak 20-35 tekrar çıkarıyorsun bu noktada ağırlığı yanlış seçtiğini söyleyebiliriz :D Ben genelde şöyle düşünürüm 12 tekrar yapabileceğim ağırlık dediğimde maksimum zorlanarak 13 olur 14 olur, ya da 8 tekrar dediğimde max 9 çıkar 10 zor çıkar ya da çıkmaz, eğer 10 tekrar yapacağım dediğim ağırlıkla 15 tekrar çıkarabiliyorsam artırırım yani o ağırlığı.

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bodybatu    44

Kastan kasa göre değişir bazısı yüksek tekrara etki gösterir bazısı ağır kilolara ama squat sinir sistemini fazlasıyla yoran bir hareket tekrar fazlalastirmani değil ağırlığı Max yapıp 4 set 8 tekrar halinde calismani öneririm 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
phDinSportSciences, 2 saat önce yazdı:

Zaten her ağırlık hipertrofi sağlatır ama hipertrofi sağlatma yüzdesi değişir. Ben de başa ve sona yüksek tekrarlar eklerim ama her antrenman da değil, her antrenmanda yapmamamın sebebi eğer ağır gireceksem kası çok fazla acıtmadan hedeflediğim ağırlığı tam performans çalışabilmek :) Ayrıca ağırlıkla yaptığımız son tekrardan sonra 5-10 tekrar daha geliyorsa o ağırlığı doğru seçmemişiz demektir. Yani 12 tekrarlı çalışma yapacaksın diyelim ama zorlanarak 20-35 tekrar çıkarıyorsun bu noktada ağırlığı yanlış seçtiğini söyleyebiliriz :D Ben genelde şöyle düşünürüm 12 tekrar yapabileceğim ağırlık dediğimde maksimum zorlanarak 13 olur 14 olur, ya da 8 tekrar dediğimde max 9 çıkar 10 zor çıkar ya da çıkmaz, eğer 10 tekrar yapacağım dediğim ağırlıkla 15 tekrar çıkarabiliyorsam artırırım yani o ağırlığı.

20-25 tekrar yazacaktım 20-35 yazmışım :D 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83
phDinSportSciences, 2 saat önce yazdı:

12 tekrar hafif yapan biri zaten gelişemez ki tabii ki de zorlanarak yapılması lazım ama zihnimiz bitti dediğinde hasar başlıyor demek istedim ;) gerçek şampiyonu şampiyon yapan tekrarlar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83
zeus88, 1 saat önce yazdı:

Önemli olan isgucu dense de.Misal 100kg *5 tekrar ve 50kg*10 tekrar da ayni gelisimin saglandigini düşünmüyorum.Kasa sertlik veren seyin agir kilolar oldugunu dusunuyorum :)

konuyu saptırmayın dostlar demek istediğimi anlayan anladı hafif kiloyu hiç bir zaman savunmam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Her hareket her bölge farklı set ister.Örneğin Bench Pressde 12-10-8-6 gibi piramit sistemle kilo arttırıp çalışıp ardından yapacağım fly hareketini 15-20 tekrar aralığında nispeten daha hafif kiloyla devam ederim.Maksat ilk harekette kası uyardıktan sonra oraya maksimum kanı pompalayıp kası daha fazla tahribata uğratmak.Her hareketi hafif kilo çok tekrarla yapamayacağın gibi her hareketi de çok kilo az tekrarla yapamazsın.Sonuç olarak ikisini harmanlamak daha fazla çok kazanç sağlar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bodybatu    44
zeus88, 27 dakika önce yazdı:

Biz powerlifter degiliz.Ama plates de yapmıyoruz.Yillarca ağırlık kaldirip 80kg bench squat deadlift yapiyorsaniz bi sorun var demektir.Bunun dışında da lateral raise gibi izole hareletlerde de 5 tekrar ağır kilo yapmayi cok mantıklı bulmuyorum.Temel hareketler 5-12 tekrar izoleler 8-20 tekrar benim verim aldigim sistem.Tabi ki herkesin farklı bir tarzı var.Egolifter olmayalim tabi ama ağır kaldirmanin da hazzi bir baska:)

Ben omuz için press ve lateral yapıyorum lateral 4x8 tekrar ağır kilo son setin pesine 5x3 drop set beyond failure yapıyorum şimdiye kadar aldığım en iyi verim bu şekilde 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83

Ağır kiloyla fazla tekrar yapılmalı arkadaşlar. 120 kg 12 tekrar yapıyorsan 100 kg 20 tekrar da sete eklenmesi daha faydalı olabilir demek istiyorum. Kendi tecrübelerimde kendimde gözlemlediğim, örneğin bench press: 4x8 yaptık 130 kg ile toplamda olacak tekrar sayısı "32" ve bir hareket için çok düşük. o tekrar sayısını arttırmaktan bahsediyorum. Bence siz yapmaktan korktuğunuz için muhalif oluyoruz çünkü yürek ister o kadar acıya dayanmak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83
Feng, 44 dakika önce yazdı:

32 tekrar az ne demek ya kaslar tekrar mi sayiyormus? Onemli olan verdigin stres agir kiloyla yapacagin 32 tekrar digerinin icinden gecer

ağır kiloyla yaptığın 100 tekrar da 32 nin içinden geçer

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
kaderseolur, 2 saat önce yazdı:

Ağır kiloyla fazla tekrar yapılmalı arkadaşlar. 120 kg 12 tekrar yapıyorsan 100 kg 20 tekrar da sete eklenmesi daha faydalı olabilir demek istiyorum. Kendi tecrübelerimde kendimde gözlemlediğim, örneğin bench press: 4x8 yaptık 130 kg ile toplamda olacak tekrar sayısı "32" ve bir hareket için çok düşük. o tekrar sayısını arttırmaktan bahsediyorum. Bence siz yapmaktan korktuğunuz için muhalif oluyoruz çünkü yürek ister o kadar acıya dayanmak.

Harbiden kas tekrar mı sayıyormuş? Bilemezsin senin 20 tekrarla verdiğin hasarı ben 10 tekrarla veririm belki.Tamamen kası nasıl çalıştıracağını bilmek ile ilgili olan bir durum :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83

neyse konuyu iyi saptırdınız 200 kg ile 5 tekrar yyapmaya devam edin ne diyim fazla tekrar yapan kazanacak 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
Feng, 3/22/2021 - 02:07 yazdı:

Ağır kiloyla 100 tekrar yapabilseydin o ağır kilo olmazdı

Yeterli bir açıklama olduğunu düşünüyorum.Ağırlık seçimini de doğru yapmanı öneririm.Son olarak bunu spor salonlarında da çok görüyoruz sadece kendi bildiğini savunan bi kitle var.O hareket öyle değil o öyle olmaz.Bu işte 1 tane doğru yok,kim neyden nasıl verim alıyorsa onu yapmalı sen kendi doğrunu öne sürmüşsün.Bırak baskalari da fikrini söylesin bu konuyu saptırma değildir.Burası bir bilgi paylaşım platformu.@kaderseolur

tarihinde Vural2 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

Hipertrofi iki çeşide ayrılır ;

Myofibrillar ve sarkoplazmik

Myofibrillar 1-6 tekrar arası çoğunlukla , sarkoplazmik 12-20 tekrar arası . 

En iyi gelişim için iki aralığa da ihtiyaç var .

O yüzden Bench press 5-6 tekrar 

Cable fly 12-20 tekrar öneriyor çoğu hoca , böyle yaparak pectoralis majör kasını hem tip1 hem de tip2 kas fiberlerini aktif ederek hipertrofiye uğratıyoruz.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.