Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Önerilen İletiler

Deneysel    0
rastlantisal, 20 dakika önce yazdı:

Sevgili kardeşim Adem, 

Test sonuçlarını görmeden bunu söylemek çok çok zor. Her bünyede farklı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Sana tavsiyem bu dönemde karbonhitrat ve kalori miktarını düşürüp protein miktarını yükseltmen. Östrojen etkisi altında iken bel çabucak kalınlaşabilir. Pregnylde vursan bir anda şişmiyor testisler zaten. Okuduklarıma göre evet atlatılabilir ama süreç biraz daha uzar diyebilirim eğer döngü kapandı ise. Kapanmadı ise zaten kısa zamanda toplar. 

Abi şu 1 haftalık süreçte belim inceldi 1 2 kg kadar verdim hastaneye gitmeye çekiniyorum şu süreçte risk gurubunda olan aile bireyleri dolayısıyla cinsellik durumunda bir azalma vs yok kuru bırakma sebebimde son haftalarda biraz döküntü yapmisti ciltte karaciğer tarafında bu uyarı beni korkutmustu açıkçası teşekkür ederim tekrar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Deneysel    0
LifteR, 42 dakika önce yazdı:

Bence bu sorunuz için başka bir başlık açın başkaları da size yardımcı olmaya çalışsın. 

Teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331

Merhabalar.

7. hafta 2. enjeksiyonu da biraz önce yaptım. Bu sefer farklı olarak 1ml sustanonun yanına 1ml E vitamini de çektim. Şunu demeliyim ki sustanon enjeksiyonundan sonra ağrı sıkıntısı çekenler kesinlikle E vitamini ile enjekte etmeli. Enjeksiyon sonrasında bir miktar ağrı olur ya işte o artık yok :)

Buz gibi vücut ile ölçü aldım.

Boyun: 43

Omuz: 132

Göğüs: 117

Sağ kol: 39

Sol kol: 38,5

Bacak: 58

Bel: 84

Kilo: 79,4

Yağ oranı mezura ile ölçüme göre %12

1 ay önceki ölçülere göre gelişimim aşağıdaki şekilde:

Boyun kalınlaşmış bu doğrudan kas kütlesinin arttığının belirtisi, 

Omuz yaklaşık 7cm artmış ki çok önem veririm,

Göğüs yaklaşık 3cm artmış,

Kollar 2'şer cm civarı artmış,

Bacak maalesef sadece 1cm artmış. Bu benim en sıkıntılı konum. Genetik olarak ince ama güçlü bacaklarım var. Güçlü derken bir natural deadlifter için bile güçlü. Artık programı buna göre biçimlendireceğim. Demek ki düşük kilo ağırlık, düşük hız vs benim bacaklara fayda sağlamıyor. Bacaklar için biraz daha ağırlık almam lazım,

Yağ oranı düşüyor ve ben kilo kaybetmiyorum. Belin incelmesine rağmen hala biraz göbeğim var ve bundan mutluyum. Çünkü en azından 4cm daha beli inceltme imkanım olacak demektir ki omuz genişliği hesaba katarsanız çok güzel duracağı düşüncesindeyim. Yağ oranı %10a düşene kadar bu düzeni bozmayacağım. %10'a ulaşınca kaloriyi 3000-3500 bandından 4000-4500 bandına çıkarıp kilo artımına gideceğim. 

Çevreden gelen tepkiler ise çok hoş. Yağ azaldıkça hatlar belirginleşiyor ve irileşme etkisi daha bir fazlalaşıyor algı olarak. Gelen yorumlarda ona göre olduğu için insana güzel motivasyon oluyor. 

60941e628993d_Evitamini.thumb.jpeg.9db742174648ed1dd934b3d2cb6f34e3.jpeg

Aldığım E vitamini bu.

60941e660dd25_eczadolab.thumb.jpeg.950287ea4aee388bde41d21bbc123673.jpeg

Destek deposu diyeceğim alandan da foto bu :) olası her sorunun çözümü için gereken her şey burada mevcut.

Saygılarımla.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331

Kazanım miktarını yazmayı unutmuşum. 6,5KG civarı kas kazanımı oldu kür başından beri. Muhakkak ki bir miktarı sudur ama sadece sustanon kürünün 7. haftasının sonu için çok iyi bir rakam olduğu kanaatindeyim. Keza bilimsel verilerde her şey doğru yapılır ve günde 100gr protein alınırsa 500mg testosteron ile 10 haftada ortalama 6,5kg kas kazanımını işaret ediyordu. Göğüs ucunda hassasiyet, cinsel isteksizlik, psikolojide ani iniş çıkışlar, karamsarlık bunların hiç biri yok. Antiaromataz kullanınım 0. Oysa bilhassa youtube videolarında sustanonun bu konuda çok zorlayacağından bahsediliyordu. Hiç bahsettikleri gibi değil. 4 farklı esterden oluşması yüzünden kandaki total miktarın tavan noktasının diğer tek ester testosteronların altında kalmasına rağmen, yapım amacına uygun olarak dalgalanmadan ziyade aslında süreklilik arz ediyor bence. Çünkü 4 farklı esterin etkili olduğu sürelere bakarsanız birinin bittiği yerde diğeri başlıyor. Sonra yeni enjeksiyon. Bunu gözden kaçırıp sustanona haksızlık ediyorlar. Gördüğünüz gibi sustanon ile de yağ kaybetmek çok mümkün. Üstelik hala oturtamadığım su içme düzenim yüzünden kaslarda çok da su tutma etkisi ile pump olduğunu düşünmüyorum.

Şuan için aldığım destekler: 100mg çinko, suda eriyen magnezyum sanırım 380 küsür mg idi, Balık yağı,  Karaciğer koruyucu bitkisel şurup, prostat koruyucu, C vitamini, E vitamini, D vitamini ve her gün en az 1 tane büyük boy kuru soğan.

Peki olumsuz gelişmeler neler? Yağlı cilt ve omuz başlarında ufaktan 5-6 sivilce. 

Sustanon kürünün bitmesine 5 hafta, Enhantate kürünün bitmesine 5 hafta olmak üzere toplam 10 hafta var. Bu süre uzayabilir -ki böyle sorunsuz giderse 10 aya varana kadar uzayabilir- ve kullanılan testosteronun içeriği zaman içinde değişebilir.

Saygılarımla.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LifteR    12
rastlantisal, 4 saat önce yazdı:

Kazanım miktarını yazmayı unutmuşum. 6,5KG civarı kas kazanımı oldu kür başından beri. Muhakkak ki bir miktarı sudur ama sadece sustanon kürünün 7. haftasının sonu için çok iyi bir rakam olduğu kanaatindeyim. Keza bilimsel verilerde her şey doğru yapılır ve günde 100gr protein alınırsa 500mg testosteron ile 10 haftada ortalama 6,5kg kas kazanımını işaret ediyordu. Göğüs ucunda hassasiyet, cinsel isteksizlik, psikolojide ani iniş çıkışlar, karamsarlık bunların hiç biri yok. Antiaromataz kullanınım 0. Oysa bilhassa youtube videolarında sustanonun bu konuda çok zorlayacağından bahsediliyordu. Hiç bahsettikleri gibi değil. 4 farklı esterden oluşması yüzünden kandaki total miktarın tavan noktasının diğer tek ester testosteronların altında kalmasına rağmen, yapım amacına uygun olarak dalgalanmadan ziyade aslında süreklilik arz ediyor bence. Çünkü 4 farklı esterin etkili olduğu sürelere bakarsanız birinin bittiği yerde diğeri başlıyor. Sonra yeni enjeksiyon. Bunu gözden kaçırıp sustanona haksızlık ediyorlar. Gördüğünüz gibi sustanon ile de yağ kaybetmek çok mümkün. Üstelik hala oturtamadığım su içme düzenim yüzünden kaslarda çok da su tutma etkisi ile pump olduğunu düşünmüyorum.

Şuan için aldığım destekler: 100mg çinko, suda eriyen magnezyum sanırım 380 küsür mg idi, Balık yağı,  Karaciğer koruyucu bitkisel şurup, prostat koruyucu, C vitamini, E vitamini, D vitamini ve her gün en az 1 tane büyük boy kuru soğan.

Peki olumsuz gelişmeler neler? Yağlı cilt ve omuz başlarında ufaktan 5-6 sivilce. 

Sustanon kürünün bitmesine 5 hafta, Enhantate kürünün bitmesine 5 hafta olmak üzere toplam 10 hafta var. Bu süre uzayabilir -ki böyle sorunsuz giderse 10 aya varana kadar uzayabilir- ve kullanılan testosteronun içeriği zaman içinde değişebilir.

Saygılarımla.

Doz her ne kadar yüksek olmasa da ve başka ilaç kullanmıyor olsanız da, 10 ay gibi bir süreden sonra pct de yapsanız normal test üretiminiz eski haline döner mi acaba? Yoksa trt mi devam edeceksiniz? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331
LifteR, 39 dakika önce yazdı:

Doz her ne kadar yüksek olmasa da ve başka ilaç kullanmıyor olsanız da, 10 ay gibi bir süreden sonra pct de yapsanız normal test üretiminiz eski haline döner mi acaba? Yoksa trt mi devam edeceksiniz? 

Döner, bunun mucidi ben değilim. Yurt dışında only testo kürünü 12 haftada kesen kimse yok nerdeyse. En azından 8-9 ay devam ettiriyorlar. Bu 2-3 aylık kür işi niyeyse bizde kanun gibi bir şey olmuş. Adamlar kür planlarken şöyle yapıyor mesela: 2 hafta sadece testo - 8 hafta testo deca - 8 hafta sadece testo vb gibi

bunları uç uca ekleyin. Forumumuzda da 10 ay kürde - 2 ay pct yapan hatrı sayılır bilgili insanlar var. 

Ha dönmeyebilir mi? Bünyeye göre değişir. 3 hafta kürde kalıp döngüsünü sağlıklı çalıştıramayan insanlar da tanıyorum. Küre girerken bu riskleri zaten göze almış oluyoruz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331

Teras GYM'den merhabalar :)

Açık hava, güneş, efil efil esen rüzgar, yukarıda martılar off offf dönemem daha salonlara.

Direnç lastiği sipariş ettim 3 farklı dirençte. 60kg, 35kg ve 15kg. Bar, dumbell ve direnç lastikleri ile tamı tamına antrenmanı yapabilirim. Çünkü Deadlift, squat gibi hareketler için çok yerinde olacak diye düşünüyorum. Aynı şekilde Rowları da çok rahat yaptırır. Ağırlığın pozitif yönde artıyor olması bu tarz hareketler için artı değer. 

609820ce48661_mitgym.thumb.jpeg.84b2e2b30d7310bb693f30b1b5cff5ee.jpeg

Bu da benim tembel bodim. Güneşi görünce ağırlıkları yastık eyledi :D

ben.thumb.jpeg.59e6fd0aa8bdd1eddf30e35c3c6436df.jpeg

Fotoğrafı çekilen poz vermekten bihaber, fotoğrafı çeken fotoğraf çekmekten bihaber ancak böyle oldu idare edin :D

Saygılarımla.

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal, 20.04.2021 - 22:57 yazdı:

Merhabalar. 

5. hafta 1. enjeksiyonu pazartesi yaptım. Kilom 79,1 oldu. Salondaki tartının yanlış olduğunu fark edince başlangıç kilomu güncellemiştim. Yani şu durumda 4kg kilom artmış oldu. 41 yaşında ve sadece 2ml sustanon kullandığımı düşünürsek çok iyi rakam. Üstelik bu sefer dirty bulk yapmıyorum. Gayet temiz ve 3000 kalori civarında besleniyorum. Sigarayı günde 3 tane ile kısıtladığım için metabolizmam yavaşladı. Önceki kürde 5000 kalori civarında geziniyordum ve bu beni gerçekten yoruyordu. Şuan her manada çok rahatım. En önemli sorunum su tüketimi. Çok yoğun iş döneminde olduğum için çok çok fazla unutuyorum. Bir şekilde su içmeyi disiplin haline getirmem lazım. 

besin.JPG.54383316b7c1dfd9a87588816926a586.JPG

Ortalama günlük beslenmem böyle. 

@Emrahtktyüstadın tavsiyesi ile anti aromatazların hepsini kesmiştim. Keseli 10 günü geçti. Yani arimidex ve tamoxifenin yarılanma ömrü çoktan bitti. Ne göğüs uçlarında canlanma - kaşınma, ne yükselen östrojene bağlı olarak cinsel isteksizlik, ne de yüzümde ödem vs oldu. Biraz paranoyak davranmışım şimdi daha iyi anlıyorum. Emrah ustaya tekrardan teşekkür ederim. 

Psikolojik durumumda dalgalanma olmuyor. Ani sinir veya ani vaz geçmişlik hissi vs olmuyor. Yapı olarak pozitif biriyim. Bilhassa sabahları uyandığımdaki ruh halime dikkat ederim.  Sabahları gayet pozitif, dinç ve istekli uyanıyorum. Enjeksiyonun ilk günü de böyle, sonraki enjeksiyonun gününün sabahı da böyle. Sanıyorum bu dalgalanma kişiden kişiye çok farklılık gösteriyor. Kendimi "şanslı" grubundan sayıyorum. 

Birazda antrenman düzeninden bahsetmek istiyorum. 

Salonların kapanması ile evde çalışmaya başladım. İlk antrenman omuz - göğüs - ön kol idi. Bugün yaptığım antrenman trapez - sırt - arka kol idi. Elimdeki ağırlık seti 45kg. Asıl 85kglık set henüz gelmedi. 45kg ile çok verimli omuz ve göğüs antrenmanı olmuştu. Sırtta ise genelde yukarıdan başlarım. Düşük hızda 45kg trapezleri yormaya yetti. 5 X 10 set barfix, 2 X 10 set ters tutuş barfix ile devam ettim. Sıra barbell rowa geldiğinde hızla ne kadar oynarsam oynayayım, tekrarı ne kadar artırırsam artırayım istediğim gerilimi alamadım ancak yinede 5 set yaptım. Bunun üzerine 120cmlik ve 45kg takılı bar ile dumbbell row hareketini yaptım. Başta denge zorlasa da alışıp devam ettim ve istediğim gerilimi ziyadesi ile aldım. Arka kol zaten verimli geçti. Setimde eksikler olmasına rağmen evde çalışmayı salonda çalışmaktan daha çok sevdim. Daha odaklı ve nizami çalışma imkanı oluyor. Galiba tamamen home gym olayına girişeceğim. Antrenman esnasında çay içmenin tadı bir başka zaten. :D Power liftingten geldiğim için old school çalışmaya çok alışığım. @JokerJoker üstatın tavsiyesi üzerine 183cm vidalı döküm bar arayışına girdim. Sıfırını en ucuz 270TL'ye bulabildim. 2. el arayışım devam ediyor. Bulamazsam 270tl olanı alacağım.

Saygılarımla.

Merhabalar,

Spor salonunuz hayırlı olsun, bu dönemde çok çok iyi olmuştur sizin için çok sevindim. Aklıma takıldı kullandığınız kalori hesaplama programı nedir? :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331
izmirnatural, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Spor salonunuz hayırlı olsun, bu dönemde çok çok iyi olmuştur sizin için çok sevindim. Aklıma takıldı kullandığınız kalori hesaplama programı nedir? :)

Çok teşekkür ederim. 

Diyetkolik uygulamanın adı. Hem mobilden hem de bilgisayarda browser üzerinden girebiliyorsun. Yıllardır kullanıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Manzara güzel, benim manzara karşı apartmanda ne yaptığıma meraklı gözlerle bakan mülteci komşuların çocukları :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331
Rdm, 10.05.2021 - 16:28 yazdı:

Manzara güzel, benim manzara karşı apartmanda ne yaptığıma meraklı gözlerle bakan mülteci komşuların çocukları :)

Umuyorum seni örnek alırlar da hayatları boyunca bu pozitif durumu yaşarlar.

Arkadaşlar sustanon kullanıyorsanız kesinlikle enjektöre E vitamini de ekleyin. Sustanonda en çok şikayet edilen enjeksiyon ağrısı konusunu tamamen yok ediyor. Hem enjekte ederken hem de sonrasında. Bende enjekte ederken ağrı zaten olmuyordu ama sonraki 24 saat enjeksiyon bölgesini hissediyordum. O da gitti. Her 1ml'lik testosteron için 0,5ml E vitamini ekliyorum enjektöre. Göreceksiniz ağrınız sızınız kalmayacak.

Saygılarımla.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
rastlantisal, 09.05.2021 - 20:57 yazdı:

Teras GYM'den merhabalar :)

Açık hava, güneş, efil efil esen rüzgar, yukarıda martılar off offf dönemem daha salonlara.

Direnç lastiği sipariş ettim 3 farklı dirençte. 60kg, 35kg ve 15kg. Bar, dumbell ve direnç lastikleri ile tamı tamına antrenmanı yapabilirim. Çünkü Deadlift, squat gibi hareketler için çok yerinde olacak diye düşünüyorum. Aynı şekilde Rowları da çok rahat yaptırır. Ağırlığın pozitif yönde artıyor olması bu tarz hareketler için artı değer. 

609820ce48661_mitgym.thumb.jpeg.84b2e2b30d7310bb693f30b1b5cff5ee.jpeg

Bu da benim tembel bodim. Güneşi görünce ağırlıkları yastık eyledi :D

ben.thumb.jpeg.59e6fd0aa8bdd1eddf30e35c3c6436df.jpeg

Fotoğrafı çekilen poz vermekten bihaber, fotoğrafı çeken fotoğraf çekmekten bihaber ancak böyle oldu idare edin :D

Saygılarımla.

Türkiye'de tüm erkekler nerdeyse fotoğraf çekme özürlüsuyuz galiba djdj tebrikler abi on numara ortam ve direnç lastikleri gerçekten çok efektif kullanılabiliyor...

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331
Leepriest35, 7 dakika önce yazdı:

Türkiye'de tüm erkekler nerdeyse fotoğraf çekme özürlüsuyuz galiba djdj tebrikler abi on numara ortam ve direnç lastikleri gerçekten çok efektif kullanılabiliyor...

Çok teşekkür ederim. Bayramdan sonrasına kaldı artık kargo. 

Lastikler gelsin, antrenmanı tam oturtayım video da çeker atarım. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331

Merhabalar.

Only testo kürünün 9.haftasına başladım. 

Yani elimde 8 kutu daha sustanon kaldı. Sabah tartıldığımda 80kg olduğumu gördüm. Bel ise 83cm olmuş. Yani en son aldığım ölçümden bu yana 1 cm daha incelmiş ve üzerine kilo da almışım. Bakalım enhantate geçince bu döngü nasıl olacak.

Birazda MCT konusundan bahsedeyim. Daha önce söylediğim üzere çinko kullanımını 100mg'a çıkarmıştım. Lakin cinsel istek günlük yaşantımı etkileyecek kadar çok olunca 2 - 1 - 1 / gün şeklinde almaya başladım. Şuan natural halimden bir tık daha yüksek cinsel istek. Yaşam kalitemi düşürmüyor. Enjeksiyona haftada 2mg olacak şekilde E vitamini ekledim. Enjeksiyondan sonra kalçada vurduğun yeri 1 gün kadar hissediyordum. Artık o da yok. 

Kullandığım bara en fazla 80kg ağırlık bağlayabiliyorum. Bunu da uçlarına çaputla ağırlık asarak çözmüş bulunuyorum. 110kg + 80kg (ben) sehpa bana mısın demedi. Elimde toplam 140kg ağırlık var. Şu durumda ilave bar almama gerek kalmadı. Tek eksik direnç bantları.

Saygılarımla.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Selamlar hocam, kürünüzü 10 aya uzatacağınızı ilan ettiniz. Şimdi biliyorsunuz bende sizinle gaza geliyorum hep :)

Kür de olmak da güzel hormonlar, özgüven tavan çünkü ama, tamam bizden geçti çoluk çocuk sahibiyiz zaten de,

Peki testisleri ne yapacağız ? Göz göre göre küçüldükçe daha ne kadar küçülür ki bunlar acaba diye  tereddütte kalıyoruz yinede içten içe :)

Kalp damar sağlığı için nasıl önlemler alacağız ? Yoksa alıştık her hafta  pazartesi perşembe iğneyi kendimize saplamaya. 

Sanırım gaza gelmeye ihtiyacım var, TRT mi  yoksa durmak yok yola devam mı arasında kararsızım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331
Rdm, 3 dakika önce yazdı:

Selamlar hocam, kürünüzü 10 aya uzatacağınızı ilan ettiniz. Şimdi biliyorsunuz bende sizinle gaza geliyorum hep :)

Kür de olmak da güzel hormonlar, özgüven tavan çünkü ama, tamam bizden geçti çoluk çocuk sahibiyiz zaten de,

Peki testisleri ne yapacağız ? Göz göre göre küçüldükçe daha ne kadar küçülür ki bunlar acaba diye  tereddütte kalıyoruz yinede içten içe :)

Kalp damar sağlığı için nasıl önlemler alacağız ? Yoksa alıştık her hafta  pazartesi perşembe iğneyi kendimize saplamaya. 

Sanırım gaza gelmeye ihtiyacım var, TRT mi  yoksa durmak yok yola devam mı arasında kararsızım.

Sadece testosteronun kalp damar sağlığına ne denli yükü olur bu konu tam kesin değil. Mesela bir çok makalede düşük testosteron (Hipogonadizm) mustariplerinin atar damar hastalıklarına daha yatkın olduğunu söylüyor. Mesela aşağıya linkini eklediğim makaleye bakmanı tavsiye ederim. Biz sporcularda hata toleransı daha yüksek. Normal bireylere göre bağışıklık olarak daha sağlamız. Dolaşım sistemimiz daha sağlıklı.

Birazda buna güvenerek, lazımlı takviyeleri alarak, günde 1 asprin ile kanı sulu tutarak giriştim bu işlere. Önümüzdeki ay rutin kan ve karaciğer enzim kontrolüm var zaten. Orada ne oluyor anlarız.

Daha ne kadar küçülür? Fındığa kadar yolu var :D Şaka bir yana soğan bende küçülmeyi durdurdu. Üstelik dolgunlukta tamam. Bu plasebo etkisi olamaz. Biraz daha günde 1 adet orta boy soğan ile devam edeceğim ki gözlemleyecek imkan artsın. Sonrasında günde 2 adet soğan büyütüyor mu ona bakacağız. Şuan sağ testis ceviz boyunda. Kürden önce (birazda HCT etkisi ile) iri ceviz boyundaydı. Sağ testis küçük ceviz boyutunda. O da kürden önce ceviz boyundaydı. İlaveten yurtdışı forumlarında uzun kürlerde arada bir 5000UI HCT iğnesini günde 500 şeklinde bitirene kadar uyguladıklarını da okumuştum. Ne denli etkilidir tabi tecrübe etmedim. 

Ben 10. ayda muhakkak pct yapacağım. Testis boyu önemli bir kriter benim için. Her şeyin tamam olduğuna ikna olduğumda yeniden uzun dönem küre girerim. 

Tüm bunların dışında senin durumun özel aslında. Yerinde olsam TRT'den asla çıkmam. Kuzenimin 23 yaşındaki oğlu amerikada senin yaşadıklarını yaşıyor. Doktor 2 haftada 1 kendisine 1ml testosteron cyponat enjekte ettiriyor. En son kontrolde testosu 970 çıkmıştı. Bununda yüksek olduğuna kanaat getirip yeniden doz ayarlaması yapacaktı. Sonraki kontrolü Haziran ayında. Doğal üretimi istedikleri şekilde artıramadıklarından TRT dediğimiz sürekli enjeksiyon ile hayatına devam edecek şimdilik. Çocuğun karakteri değişti resmen. Karamsar, içe kapanık, anti sosyal insan gitti neşeli, sosyal ve kendinden emin insan geri geldi. Hatta o hızla yeni meslek edindi vs. Bana sorarsan kür sonu karaciğer, idrar ve kan testlerine gir. Eğer sorun yaşamıyorsan TRT dozda devam et.

https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_2013_54_149_153.pdf

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Dediğim gibi biz unu eledik eleğimizi astık, ve hep dediğim gibi bu saatten sonra kaybedeceğimiz tek şey yağ olur. Ama yinede uzun vadede düşünüyor insan, hormonal denge evet çok önemli, yüksek testosteron oranı da çok güzel ama.

Ama diyerek kalıyoruz bir noktada. Neyse daha benimde kür bitmedi, kaç hafta oldu kaç haftam kaldı onu bile saymayı bırakmışken, sanırım düşük karbonhidratlı beslenmeden dolayı beynim sulandı, açım aç :)

tarihinde Rdm tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JokerJoker    154
Rdm, 8 dakika önce yazdı:

Dediğim gibi biz unu eledik eleğimizi astık, ve hep dediğim gibi bu saatten sonra kaybedeceğimiz tek şey yağ olur. Ama yinede uzun vadede düşünüyor insan, hormonal denge evet çok önemli, yüksek testosteron oranı da çok güzel ama.

Ama diyerek kalıyoruz bir noktada. Neyse daha benimde kür bitmedi, kaç hafta oldu kaç haftam kaldı onu bile saymayı bırakmışken, sanırım düşük karbonhidratlı beslenmeden dolayı beynim sulandı, açım aç :) 

Yerinizde olsam yıl içinde 10 ay 250 enanth ilerlerdikten sonra 2 ay TRT 80-125mg ile yılı bitirirdim. Sonraki yıllar ufak ufak dozajı arttırarak devam ederdim. 300-400-500 gibi. Bunun gibi bir planla 4-5 yıl sonunda zaten oturmuş bir vücudunuz olur. Sonrasında koruma amaçlı 80-125mg testoyla TRT ilerlersiniz. 

Sağlık ve hobi amaçlı ilaca girdiniz. Sizin için çok çeşitli ve yüksek dozajlı ilaç kullanımı dezavantajlı ve manasız olacaktır.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331

@Rdmüstat @JokerJokerhaklı. Hobi maksatlı yapıyoruz bunu. O yüzden anaboliklere çok bulaşmadan, bulaşsak bile düşük dozlarda kullanıp sadece testo ile devam etmek sağlık açısından da en iyisi olacak. O yolda gidiyorum. İlerde gidişata göre bir ihtimal 200mg boldenon da ekleyebilirim. Şuan ki gelişim hızında gerek yok gibi görünüyor.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LifteR    12

Bence belli bir yaştan sonra trt ile devam etmek çok mantıklı bir hareket. Tekrar çocuk sahibi olma düşüncesi de kalmadıysa tabii. @JokerJokerin de dediği gibi 80-125mg gibi bir doz ile devam edilmeli. Okuduğum kadarıyla genel olarak yurt dışında reçete edilen trt dozu bu. Sağlıklı ve genç bir erkek de haftalık aşağı yukarı 80-100mglerde test üretiyor diye biliyorum. Bu dozla herhalde ölene kadar devam edilir. Trt yapan, belli yaşın üzerindeki insanların şöyle yaptığını okuyorum genelde: 125mg gibi bir doz ile yıl boyu devam edip, yaz tatili öncesi gibi zamanlarda ufak düşük dozlu blastlar yapıyorlar. Test dozunu 200-250'ye çekip yanına da primo, anavar gibi nispeten hafif ama zararı az olan aas'leri ekliyorlar. Bazıları ise test dozunu hiçbir zaman değiştirmeden sadece üzerine başka şeyler ekleyerek stack yapıyor. 

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331
LifteR, 15 dakika önce yazdı:

Bence belli bir yaştan sonra trt ile devam etmek çok mantıklı bir hareket. Tekrar çocuk sahibi olma düşüncesi de kalmadıysa tabii. @JokerJokerin de dediği gibi 80-125mg gibi bir doz ile devam edilmeli. Okuduğum kadarıyla genel olarak yurt dışında reçete edilen trt dozu bu. Sağlıklı ve genç bir erkek de haftalık aşağı yukarı 80-100mglerde test üretiyor diye biliyorum. Bu dozla herhalde ölene kadar devam edilir. Trt yapan, belli yaşın üzerindeki insanların şöyle yaptığını okuyorum genelde: 125mg gibi bir doz ile yıl boyu devam edip, yaz tatili öncesi gibi zamanlarda ufak düşük dozlu blastlar yapıyorlar. Test dozunu 200-250'ye çekip yanına da primo, anavar gibi nispeten hafif ama zararı az olan aas'leri ekliyorlar. Bazıları ise test dozunu hiçbir zaman değiştirmeden sadece üzerine başka şeyler ekleyerek stack yapıyor. 

@Rdmde bende belli yaşın üzerindeki gruba giriyoruz artık :).

Size kesinlikle katılıyorum. Orta yaş ile yaşlılık arasındaki bireylerden başlayarak yaşlılığa doğru giden geniş kapsamda TRT kullanımı yaygın. Yaşam kalitesini belli bir kalitenin üzerinde tutabilecekken neden tutmayayım diye bir fikir var. Bence haklılar. Yine de 10 aylık kür bitiminde PCT yapıp durumu görmek istiyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Senin konuyu baltalamayalım hocam , her horoz kendi çöplüğünde ötsün ben konuma döneyim :)

Yanlız yohimbe ve clen ikilisi efsane, aklında bulunsun büyümekten sıkılıp definasyona geçeceğin zaman  :) Detayları benim konuya yazacağım. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331

Merhabalar.

9. hafta 2. enjeksiyonu da yaptım dün itibari ile.

Bu hafta sporu biraz gevşek tuttum. 7 - 8 aydır soluksuz yapıyordum. 5 gün dinlenme verdim kendime.

Asıl bahsedeceğim konu cinsel istek. Çinkoyu da düşürmüş olmama rağmen (günde 100mgdan 1 gün 100, 1 gün 50, 1 gün 50 şeklinde) cinsel istek E vitamini kullanmaya başladığım dönemden beri acayip bir hal aldı. Proviron etkisindeymiş gibi bir durum bu. Abuk sabuk zamanlarda sürekli ereksiyon ve akılda cinsellik hasıl oldu. Günde 2 kere yapsam 1 saate yine istek çıkageliyor. Soğandan mıdır E vitamininden midir bunu kestiremiyorum.

İstek azken nasıl yükseltilir konuştuk da çokken ne yapacağız hiç konuşmadık :D

Sanıyorum biraz daha östrojene ihtiyacım var. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Östrojen önemliymiş evet :)  ben de vücuttan suyu attıkça hiç ağırlık kaldırasım gelmiyor, 18 kg ile dumbell press yaparken 12 kiloya kadar düştüm. Dirseklerde ağrı başladı,. Sustanon bana yaramadı hiç, cildimi çok yağlandırdı, humarım sende aynı problemi yaşamazsın hocam.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.331
Rdm, 47 dakika önce yazdı:

Östrojen önemliymiş evet :)  ben de vücuttan suyu attıkça hiç ağırlık kaldırasım gelmiyor, 18 kg ile dumbell press yaparken 12 kiloya kadar düştüm. Dirseklerde ağrı başladı,. Sustanon bana yaramadı hiç, cildimi çok yağlandırdı, humarım sende aynı problemi yaşamazsın hocam.

Yağlı cilt sorunu yaşıyorum. Sabunla hallediyorum şimdilik. Sustanonun 10. haftasına başlıyorum pazartesi. Yani kalıyor 6 enjeksiyon sustanon. Asıl sonrasını merak ediyorum. Sonrası çok çoook uzun enhantate. Bakalım arada nasıl bir fark var. 

Östrojen cinsel istek düşürüyor diye biliyorum. Yani yükseldiyse şuan isteğin düşmesi gerekiyor.

Sayabileceğim yan etkiler:

- Omuz başlarında tek tük sivilce

- Yağlı cilt.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Jonturk
      Merhaba arkadaşlar,
      Kişisel özelliklerim:
      42 yaşındayım. 1.78 cm boyunda. 94 kg. Gençlik yıllarım olan 25 yaşındayken:
      DecaDroboloin Primobolan Kürü yapmıştım 6 hafta boyunca. 2017'den beri doğal şekilde sporumu yapıyorum. O zamanlar pct böyle bilinen, uygulanan bir yöntem değildi pek haliyle sorunda yaşamamıştık, verimde almıştık o dönem. Haftada 3 gün antrenman ile bu süreci desteklemiştim. Daha sonra 2017 yılında evlendim.  Bu durum spora tekrar dönmemede  vesile oldu. Fakat ben Troid hastasıyım arkadaşlar (aileden gelen, genetik bir durum) 
      Şimdi ise doktor kontrolünde sustanon uygulaması yapıyorum. 2. dozu aldım fakat herhangi bir pozitif etki görebildiğimi düşünmüyorum an itibarı ile. Yarın tekrar doktora gideceğim çünkü 2. enjeksiyondan sonra beni davet etmişti. (Muhtemelen doz yükseltecek). 
      Size sormak istediğim sustanonun faydası olur mu?
      Bende ne tür değişikliklere sebep olur sustanon?
      Şimdiden katkılarınız için teşekkürler.
    • Yazan: boziko
      Merhaba,
      Uaşılması kolay olduğundan sustanonu tercih etmek istiyorum fakat forumlarda ve internette okuduğum sustanon yorumları biraz soğuttu beni. pct nin zor geçtiğini , ateş , baş dönmesi yaptığını , elde titreme , vurulan bölgede ağrı . bunları yaşar mıyım ? önerilerinize açığım.
    • Yazan: turhanoğlu
      Merhaba arkadaşlar,
      Güncel olarak şu an gün aşırı 0.5 sustanon alıyorum.
      Yani bu düzende bir hafta 1.5 cc diğer hafta 2cc ye denk geliyor. Bunu hiç bozmadan yanına :
      300 tren a (10 hafta) 200 masteron (10 hafta) Yapmayı düşünüyorum. Uygun mudur arkadaş masteron genelde son 6 hafta ekliyorlar. Benim eklememdeki amaç e2 yi kontrol altında tutmak serbest testodan faydalanmak. Anavar bende çook büyük etki yapıyor definasyonda anlayamadığım şekilde. Masteron da onun enjeksiyon versiyonu yanlış bilmiyorsam.
      Tren mg olarak yeterli gelecektir. Masteron ilk defa kullancam kaç mg uygundur bu durumda.
    • Yazan: arcznn
      Merhaba hayırlı ramazanlar.
      Kür içeriğim:
      TESTOSTERON BOLDENON Magnus pharma enanhate esterini kullanıyorum ancak bu ürün pekte güven vermiyor sonuçta merdiven altı. Eczaneden sustanon alıp sustanon kullanmak istiyorum kür içindeyken sustanona geçsem bi sıkıntı olur mu?
      1,3ml magnus vuruyorum ama onunda içinde taş çatlasa 200mg testo vardır güvenli olması açısından sustanona geçmek istiyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
      Haftada 250 sustanon 400 boldenon şeklinde Şu an ise 320 magnus testo 400 boldenon var  Haftaya sustanona geçebilir miyim ?
    • Yazan: 2018..
      Merhaba arkadaşlar,
      Kürümün içeriği şu şekilde:
      Gh günde sabah akşam 3iu sutanon haftada 3 750 mg  primobalon 300mg haftada 3 Kendimce diyorum ki wistrol eklemeli miyim?
      Şuan gayet iyi gidiyor kür sizin bu konuda düşünceniz nedir?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.